Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6001) Gerisz válasza lsc (#6000) üzenetére


Gerisz
addikt

érdekes, de nekem most játék alatt csinálta. leültem a megérdemelt pár órámra mer ünnepvan és szabadság erre meghal. Mondjuk azóta is nyomom csak kijárok hőfokot is nézni, de 69 betakarja eddig. szal az se rossz. mert azt gondoltam ott lehet valami ha fél óra játék után meghalt. ráadásul akcióban nem is pihiben.
Ha megint lesz akkor megpróbálom

(#6002) omikron23


omikron23
senior tag

Ez azért elég gáz az ATI-ra nézve, hogy így is kiadja a kártyáit. Persze kell a profit, meg beint az Nvidia-nak, de arra nem gondolnak, hogy aki megveszi most a kártyáit és csalódik, akkor az már erős fenntartások mellet vesz csak újra ATI-t. 70.000 és a fölötti kategóriában ilyeneket kiadni nagy felelőtlenség... :F :F :F

Van aki már hosszabb ideje használja gond nélkül a kártyáját??? Persze biztos, de hát driver-el sem kényeztet minket agyon a gyártó.... Miért jó ez nekik? És mi mindezek ellenére miért vesszük meg a kártyáit??? (én is vettem...)

Közben rá is jöttem... A jó marketing... Pár jó eredmény, csili-vili kártya, egy-két új technológiai változtatás, és kész is... mi meg bekajáljuk....

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#6003) ->Raizen<- válasza omikron23 (#6002) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A többség nem panaszkodik a minőségre sem egyéb dolgokra mert egyszerűen jól ki lett találva az 58xx széria. Én sem tartozom a fanyalgók közé mert az én karim hibátlan volt eddig kop kop. :D

(#6004) lsc válasza omikron23 (#6002) üzenetére


lsc
nagyúr

Akinek nincs gondja az nem fogja naponta beírni hogy jó a kártya, ide ált csak az ír akinek valami gondja van.

Az élet kegyetlen .

(#6005) RI/OS válasza omikron23 (#6002) üzenetére


RI/OS
őstag

Nekem 2 hónapja van, ráadásul kettő.
Semmi gond nem volt vele.
Kopp-kopp-kopp

(#6006) Gerisz válasza omikron23 (#6002) üzenetére


Gerisz
addikt

Én pl vettem új monitort erre kevés a 8800GT pedig az baba volt ( azt is 70-ért vettem mikor megjelent). Dehát ne vegyek már GTX-et voltam vele. Öcsémnek a 4850 nagyon bevált, azt is megjelenéskor vettem neki.
Haver megint 4850 tökéletes. Nekem első radeon.
szaggat a dirt 2 mint a zállat :) mekkora ratyi. eddig semmi gond nem volt, mióta kipróbáltam az eyefinity azóta van ez.

[ Szerkesztve ]

(#6007) omikron23 válasza ->Raizen<- (#6003) üzenetére


omikron23
senior tag

Persze, hogy jól ki van találva, és a teljesítménnyel sincs gond, de az, hogy ennyi kártya elhalálozott, a többi meg lehet hogy elfog ez egy kicsit elveszi a kedvemet... Persze ott a garancia, de attól még ugyanolyant kapsz vissza, és nem egy embernél lehet olvasni, hogy nem is az első vérzett el a kezei közt... (tuning nélkül)

Gerisz: én a GTX285-ös kártyámat cseréltem le 5870 miatt, de nekem már volt korábban is Radeon-om, de azokkal nem volt szerencsére ilyen...Gondoltam ezzel sem lesz... (még nincs is....)
5850-en szaggat a Dirt2???

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#6008) Insolent


Insolent
aktív tag

9.12 Catalyst Hotfix

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#6009) AMATŐR válasza Gerisz (#6001) üzenetére


AMATŐR
őstag

Sajnos annak a karinak is idővel

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#6010) Gerisz válasza omikron23 (#6007) üzenetére


Gerisz
addikt

jaja. eddig nem volt gond. szépen ment. tegnap szórakoztam az eyefinityvel és azóta.
az összes többi game megy simán. semmi gond.

AMATŐR: Te direkt erre vadászol mi? ;) Jól beszólhass a megtört lelkű, szerencsétlen embereknek. ;]

Nyissunk "halál" listát.

[ Szerkesztve ]

(#6011) omikron23 válasza Gerisz (#6010) üzenetére


omikron23
senior tag

Haverom 4870-el játssza, és semmi gond, minden high quality...1280x1024
Persze ez téged nem vigasztal....

..és kellene egy lista a szerencsés túlélőknek is... :R

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#6012) AMATŐR válasza Gerisz (#6010) üzenetére


AMATŐR
őstag

Eddig játszottam, most néztem meg megint a topikot és megláttam a szenvedésed! Én már túl vagyok egy könyörtelen haláltusán! / 5870 /

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#6013) Gerisz válasza AMATŐR (#6012) üzenetére


Gerisz
addikt

"szenvedésed"
én jól vagyok köszönöm csak bejelentkeztem a sorba :)

(#6014) AMATŐR válasza Gerisz (#6013) üzenetére


AMATŐR
őstag

Annak örülök, hogy az egészségi állapotod kielégítő, de a kártyád miatt érzett mély fájdalmadat próbáltam íj módon szemléltetni! :D

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#6015) ->Raizen<- válasza AMATŐR (#6014) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Majd a télapó hoz neki egy másikat! :DDD

(#6016) gbors


gbors
nagyúr

wundertreiber 9.12 - hát nem erre számítottunk...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6017) Haart válasza gbors (#6016) üzenetére


Haart
addikt

Hotfix volt vagy se?

(#6018) ->Raizen<- válasza gbors (#6016) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az lehet hogy most a 9.12-es lassabb viszont abba gondoljatok bele mennyi játékprogihoz ill alkalmazáshoz kell alakítgatni a drivert hónapról hónapra és akkor a régi játékok is jó lenne ha futnának iszonyatos feladat majd lesz ez még jobb is. Azt figyeltem meg ha 1-2 játékhoz jelentős teljesítmény növekedést érnek el új catalysttal akkor pár játék lassul de ez van ez történt most is a shift kapott durva optimalizálást ezúttal.

(#6019) omikron23 válasza ->Raizen<- (#6018) üzenetére


omikron23
senior tag

Egyet értek, az az 1-2 FPS, meg átlag 1-2% kit érdekel, ha az FPS érték 60 fölött van??? Tényleg fontos ez??? :F
Ha stabilabb, és több játékot támogat, akkor szerintem egyáltalán nem számít, játék közben észre sem venni.

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#6020) Gaboman válasza gbors (#6016) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az ATi meg az ígéretei,én anno párszor már vártam a bejelentett csodadrivert de valahogy sosem érkezett.
Most is reménykedtem hogy tényleg sikerül nekik,de hát újból a régi nóta.
Ez van,önmagában is jó erős kártyák az 5850 szériák,de azért az a plusz 20%amit lehetett hallani jól jött volna az ATinak teljesítmény/ár arányban.
Még több eladott darabra számíthattak volna,nem mintha így eladási gondokkal szenvednének!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#6021) Alastair' válasza Gaboman (#6020) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Valamiért azt érzem a szavaidból, hogy csalódtál az Atiban. Várni minden hónapban a mindent megváltó csodadrivert? Vagy nem? Vagy valamiért kezdünk ismételten bízni az nV-ben?
Mert miért is jó nyugodtan nekikezdeni egy új játéknak, egy tökéletes driver támogatással? Működik a PhysX? Igen, működik. Jó az irányítás, van gyors FPS. Igen, van.
Miért játszok egy Shiftel 55-120 fps-el?
Egy a válasz. A sokak által nem nézett semmibe. nV!

Alister from Hell

(#6022) KDavid17 válasza Gaboman (#6020) üzenetére


KDavid17
aktív tag

Amúgy nem hiszem, hogy az ati híresztelte volna, hogy a 9.12-es csodadriver lesz...

(#6023) Gerisz válasza Alastair' (#6021) üzenetére


Gerisz
addikt

óóóóóóóó
mintha az nv-nél nem lett volna ilyen csodadriver várás. ott is mindíg ment, hogy majd a következő milyen fasza lesz. Van itt vaj mindkettő fülén. Nekem ez az első ati-m de nem vártam arra, hogy majd az új driver. (mondjuk azért kíváncsi voltam mert mindenki azt mondta na majd az új)
Eddig gondom sem volt egyik oldallal sem. eddig. remélem a mai nem lesz ismét.

(#6024) Gaboman válasza KDavid17 (#6022) üzenetére


Gaboman
nagyúr

"Catalyst 9.12 will unlock the power of the HD5000 series"

Csak ebből kiindulva,ennyi!
Meg régebben is voltak bejelentett Catalystok amikor feltüntették hogy bizonyos játékoknál mekkora %os sebességnövekedés várható,aztán felrakás után maradt ugyan annyi vagy kevesebb lett.
De én mondom önmagában teljesítményre elégedett vagyok az ATival,csak az ilyen megnyilvánulásukat kellene abbahagyni!
És én ellentétben Gbors tesztjével FarCry 2 alatt 10%os javulást tapasztaltam a 9.12 Hotfixel 9.10het képest,igaz az nem a sima 9.12.
Crysostasis is gördülékenyebben ment vele.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#6025) gbors válasza Haart (#6017) üzenetére


gbors
nagyúr

no hotfix, WHQL-eket tesztelek. de a hotfix release notes-t megnéztem, ott sem látok nagyratörő változásokat...

darky@: nekem ezzel semmi gondom nem lenne, csak nem kellene hülyeségeket ígérgetni... :(

Gaboman: de Nálad amúgy is volt némi gáz. a Crysis a 9.12H-val normálisan ment?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6026) Haart válasza gbors (#6025) üzenetére


Haart
addikt

Talán megkéne nézni tényleg hotfixxel mert lehet más lenne a kép, bár sztem egetverő akkor sem lenne semmi.

(#6027) Gaboman válasza gbors (#6025) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Aha,nálam a Hotfix jobb volt mint a sima 9.12!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#6028) gbors válasza Haart (#6026) üzenetére


gbors
nagyúr

nem hotfix-elek, ha nem muszáj, nem éri meg a beletett időt, és nem is lehetsz biztos benne, hogy a benne látottak hosszú életűek lesznek - ami igen, azt a 10.1-ben meglátjuk.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6029) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Néhány hónap múlva tervezem egy 5870-es videókártya vásárlását.Várok kicsit,míg lejjebb megy az ára.Csak azt nem tudom,hogy menni fog -e az alaplapomban.Ez egy asus p5n-e sli-os alaplap.A videókártya meg pci 2.0 szabványú,szóval nem tudom fog -e passzolni.

(#6030) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Használ valaki 5870 hez Riva Tunert?

HA nem akkor ki mit használ?:)

(#6031) Black Dragon válasza petrusz82 (#6029) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ha nem PCI-E 16x os akkor nemigazán fog menni.:)

(#6032) lsc válasza petrusz82 (#6029) üzenetére


lsc
nagyúr

Megy pcie 1.x ben is.

Az élet kegyetlen .

(#6033) zuchy válasza Black Dragon (#6031) üzenetére


zuchy
őstag

Mért ne menne? A lényeg hogy PCI-E 16X-os legyen a gépben. Az lehet 1.0, 1.1, 2.0.
Az biztos, hogy 2.0-val lesz a legerősebb, de nem sokat számít neki, hogy lecsökken a sávszélesség az 1.1-ben például.

PC-STYLE.hu

(#6034) dtss válasza Black Dragon (#6030) üzenetére


dtss
tag

Hali én az MSI Afterburner 1.41-et használom a Sapphire 5870-eshez.
Most alapon van 850/1200 és 30 fok körüli terhelve is csak max 50 :) .

ASRock Z270 Fatal1ty Gaming K4, Intel Core i7-7700K, G.Skill DDR-4 16GB /3200 TridentZ RGB KIT, Sapphire R9 290X + Heatkiller gpu X3 blokk, Patriot Blast (SSD) 240GB, Antec Twelve Hundred, Corsair 850TXV2EU

(#6035) Black Dragon válasza dtss (#6034) üzenetére


Black Dragon
addikt

Plz betudnád linkelni nekem, mert seholsem találtam normális Riva Tunert az enyémhez.:F

(#6036) Black Dragon válasza zuchy (#6033) üzenetére


Black Dragon
addikt

Tudom hogy megy én csak ugyértettem hogy a 2.0 ásban lesz a legerősebb.:)

(#6037) dtss válasza Black Dragon (#6035) üzenetére


dtss
tag

tess: [link]

ASRock Z270 Fatal1ty Gaming K4, Intel Core i7-7700K, G.Skill DDR-4 16GB /3200 TridentZ RGB KIT, Sapphire R9 290X + Heatkiller gpu X3 blokk, Patriot Blast (SSD) 240GB, Antec Twelve Hundred, Corsair 850TXV2EU

(#6038) zuchy válasza Black Dragon (#6036) üzenetére


zuchy
őstag

De csak pár százalékkal lesz jobb. :) Itt egy teszt róla. [link]

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#6039) rumkola válasza Black Dragon (#6036) üzenetére


rumkola
veterán

nem
te kevered az 1x-2x-4x-8x-16x-ot az 1.0 vs 2.0-val

ahogy nézem zuchy is :D

[ Szerkesztve ]

(#6040) zuchy válasza rumkola (#6039) üzenetére


zuchy
őstag

E-e. :N

A PCI E 2.0 az előző PCI-E sávszélességét megduplázza. Ezért lehet mondani hogy a PCI-E 2.0@8x = a PCI-E 1.0@16x-al. :) De a 2.0 több áramot is tud adni a VGA-nak.

[link]

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#6041) Black Dragon válasza dtss (#6037) üzenetére


Black Dragon
addikt

Köszi, télleg műkszik.:R

(#6042) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Köszönöm a megnyugtató válaszokat,így legalább nem kell alaplapot cserélnem.Ahogy a teszteket olvasgattam,ár-érték arányban az 5850-es jobb vétel lenne szerintem,mint a 70-es.Pláne,hogy én csak 1280*1024-ben fogok játszani.Szerintetek februárra mennyit fog lemenni az ára?Egyébként most egy 8800 gts 640-es kari van a gépben.Ehhez képest gondolom az 5850-es játékok alatti teljesítménye jóval magasabb.

(#6043) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Van egy ASUS 5870-es karim és néztem egy kis tuningot, csak azért írom le, hogy legen az új tulajoknak valami kiinduló pont ha tuningolni akarnak! :DDD

A program amit használok az a MSI Afterburner 1.41
A memória az alapból 1200(4800mhz) én 1250-en(5000mhz) használom, elméletben ez a maximális órajel amit bírnak a "gyártó" szerint, amugy 1300-on szintetikus tesztek alapján lassu a kártya vagy jobban ingadozik a teljesítmény a tesztek közben, 1350 felett meg már hibázik hiába a hibajavító funkció, úgyhogy én azt mondom a mem élettartamának érdekében elsősorban, hogy elég az 1250-en.

Gpu tuning! (minden esetben auto venti)
Alapfesz: 1,164v max 100% stabil: 920mhz Max nem stabil de nem hal be: 950mhz
Tuning fesz: 1,200v max 100% stabil: 950mhz 970-en már behal úgyhogy tovább nem próbálkoztam ezen a feszen(lehet ment volna még 953-4-en is, de azért nem érdemes szenvedni)
Az 1000mhz-et 1,3v-on sem tudtam stabilan tartani, ez lehet hogy a gpu hibája, de lehet hogy a vrm nem bírja szuszal vagy esetleg mind a kettő itt fullad ki.
Tuning órajel, de alap fesz alatt!: 1,100v max 100% stabil: 900mhz (szerintem ezt a beállítást érdemes használni, mert az alapból is halk kártya MÉG halkabb és hűvösebb lett ráadásul még 50mhz tuningot is tudtam stabilan hozni ezzel a feszel és ne felejtsük el, hogy így a karit is kíméljük.)

Elnézés kérek azoktól akiket majd zavar ez a hosszú kis iromány,de remélem valakinek azért segít elindulnia a tuning hosszú és rögös útján.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#6044) lsc válasza Robi BALBOA (#6043) üzenetére


lsc
nagyúr

Akár ide is beírhatnád, legalább egy helyen lenne.

Az élet kegyetlen .

(#6045) ndlx


ndlx
aktív tag

üdv

DIRT 2 rángatásról hallott már valaki?
nekem a 9.12 vel jelent meg. sajnos ezzel együtt a dirt 1 is elkezdett rángatni. egyéb játéknál nincs probléma.

tapasztalt már valaki hasonlót?

(#6046) DigitXT válasza ndlx (#6045) üzenetére


DigitXT
félisten

Talán itt?:R

(#6047) Gaboman válasza petrusz82 (#6042) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én 1280x1024 felbontáshoz nem 5850 vennék,oda még egy 5770 is tökéletesen elég!
Igazából az 5850/70et 1680x1050 full AAval és 1920x1200 AAhoz érdemes venni!
Nem fogod annyira kihasználni a benne lévő erőt 1280x1024ben!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#6048) Gerisz válasza ndlx (#6045) üzenetére


Gerisz
addikt

én

[ Szerkesztve ]

(#6049) ndlx válasza Gerisz (#6048) üzenetére


ndlx
aktív tag

megoldás esetleg?
vagy csak a jelenség...? :)

(#6050) zpogi


zpogi
csendes tag

Sziasztok.

Először is Boldog Karácsonyt mindenkinek.

Van egy olyan problémám,hogy hiába állítom be a CCC-ben is és a játékokban(Dirt2;Rise of Flight) is az élsimítást egyszerűen nem működik.
Próbáltam már Vista és Win 7 alatt is 9.10;9.11;9.12 és 9.12hotfix-el is.

A konfigom:Asus M4N78,AMD X2 6000+,Shappire 5850,4Gb ram,Win 7 32bit.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.