Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1601) capulet75


capulet75
addikt

Melyik gyártónak van jelenleg 5xxx vga-ja?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1602) lsc válasza priti (#1600) üzenetére


lsc
nagyúr

Beszélgetni chaten vagy telefonon kell, álmodozáshoz meg ott van a két említett topic . Az off gomb még mindig nem megy, 1061 nap alatt rájöhettél volna . Nem, nem kell válaszolnod .

Mod capulet75 : Gigabyte elméletileg már kapható iponon, de sok ATI gyártó már bemutatta az 5xxx szériás kártyáit . Nagy különbség nincs köztük, mindegyik referencia .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1603) Zeratul válasza lsc (#1602) üzenetére


Zeratul
addikt

Egyenlőre az AMD nem enged csak referencia kártyákat forgalmazni.

(#1604) lsc válasza Zeratul (#1603) üzenetére


lsc
nagyúr

mindegyik referencia ., gondolom ez is azt jelenti , igaz nem írtam oda miért de én is olvastam a cikket .

Az élet kegyetlen .

(#1605) cowboy_bebop válasza priti (#1597) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Meg h. hova kerülnek a kártyák (5850-ek), mert h. kiskerbe nem, az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#1606) FragMaster válasza Driftmester (#1596) üzenetére


FragMaster
addikt

Páran már föl-föl bukkantak tulajok, kapható is csak épp nem olcsón. Habár úgy látom az apróhirdetések közt még van a 90k-s darabokból :)

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1607) priti válasza cowboy_bebop (#1605) üzenetére


priti
addikt

Lehet hogy ide
lsc
hogy te mit össze hisztizel, őrület

Hardverlesen

(#1608) cowboy_bebop válasza priti (#1607) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

5850-ekről volt szó.

(#1609) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

AMD és Bullet Physics - avagy a PhysX halála? : [link]

[ Szerkesztve ]

(#1610) luw2win válasza Zsozsooooo (#1609) üzenetére


luw2win
őstag

Ez és ez mindent visz

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#1611) Zeratul válasza Zsozsooooo (#1609) üzenetére


Zeratul
addikt

Havok se rossz, ahogy műxik a Wolfban, csak nagyon klisésen szinpaidias ahogy nácik átesnek korláton. :D

(#1612) CsendesMark válasza Zsozsooooo (#1609) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

Teccetős, alig várom hogy kipróbálhassam a gépemen ezeket a demókat, különösen az aszteroidásat :C

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#1613) gbors válasza FragMaster (#1558) üzenetére


gbors
nagyúr

az a titok (ill. a hülyeség) az 5870-nél, hogy a PCB 10.5 inch, viszont a borítás erre még rátesz felet. így valóban 28cm-es helyre van neki szüksége.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1614) emmm válasza luw2win (#1610) üzenetére


emmm
senior tag

Fú, ez komoly, még nem láttam :C

(#1615) zuchy válasza Zsozsooooo (#1609) üzenetére


zuchy
őstag

Elég jónak ígérkezik. :K És nyílt. Így nem tudom ki fog PhysX-re fejleszteni.
Talán ha az Nv ad egy kis bónuszjutalmat, ha PhysX-t használnak a fejlesztők. Viszont így meg egy jelentős váráslói rétegtől esnek el.

PC-STYLE.hu

(#1616) FragMaster válasza gbors (#1613) üzenetére


FragMaster
addikt

Na erről viszont nem olvasni sajnos sehol, ahogy láttam legalábbis. Ha megadnak egy számértéket egy tesztben akkor azt nem részletezik, hogy nyákról, vagy teljes kártyáról van-e szó.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1617) Templomegere válasza FragMaster (#1517) üzenetére


Templomegere
senior tag

Jelentem fent van a cuccos , nem volt egyszerű . köszörülni , vágni , forrasztani , talpat áthelyezni , sajnos képek nem készültek . Így is délelött 10-től eddig tartott a mutatvány .

A lényeg az hogy Acellero S1 + turbo .

idle 31-32 C
load 50-52 C

magáról a műröl teszek fel mindjárt képet :)

(#1618) zuchy válasza Templomegere (#1617) üzenetére


zuchy
őstag

Ráment az S1? :C

Az jó ha majd zavarni fog a hangja, akkor max átmentem a 8800GT-ről.
Viszont az nem fújja ki a házből. Ilde-ben meg úgyis szinte hangtalan, játék alatt meg nem érdekel annyira.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#1619) pzstm válasza Templomegere (#1617) üzenetére


pzstm
titán

Gratulálok hozzá :R :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1620) FragMaster válasza Templomegere (#1617) üzenetére


FragMaster
addikt

No erre kíváncsi leszek. Akkor ahogy hallom moddolni nem szerető egyszerű usereknek nem való már :D

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1621) katt777 válasza lsc (#1599) üzenetére


katt777
félisten

Az egész topicban alig van a kártyákkal kapcsolatos hsz. Én már jó ideje kéregetem, hiába. Valamiért (?) egyetlen tulaj sem ír a hiper-szuper kártyájáról, pedig elméletileg lenne mivel dicsekedniük. :U (Én pl. még mindig nem tudom, hogyan viselkednek 2D-ben, pedig leginkább az érdekelne.)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1622) #65755648 válasza priti (#1578) üzenetére


#65755648
törölt tag

Ok, én már mindent értek. Illetve csak egy kérdésem van. Mit szívsz? :U

(#1623) Templomegere válasza zuchy (#1618) üzenetére


Templomegere
senior tag

gyári hűtő is max a felét fújja ki a házból , másik fele marad bent .

(#1624) Templomegere válasza katt777 (#1621) üzenetére


Templomegere
senior tag

szépen leveszi a feszt és a mhz-et is . idle 2d-ben : 157mhz gpu, 300mhz mem. venti 20% (volt ) kussban a kártya , ha vacakolsz is közben valamivel akkor feljebb tolja 500/300-ra .

(#1625) Templomegere


Templomegere
senior tag

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#1626) Templomegere


Templomegere
senior tag

[kép 2]
[kép3]

[ Szerkesztve ]

(#1627) Zeratul válasza Templomegere (#1626) üzenetére


Zeratul
addikt

Határozottan nem rossz.

(#1628) Templomegere


Templomegere
senior tag

milyen progival lehet megterhelni a VGA-t rendesen win7 alatt ?

(#1629) Zeratul válasza Templomegere (#1628) üzenetére


Zeratul
addikt

Furmark, illetve a GPUCapwiever. (abban is van szőrösfánkteszt), csak az exe-t át kell nevezni mert AMD még 4850 miatt trükközött azzal hogy driver visszalőtte a kártyát, hogy ne lehessen túlterhelni.

[ Szerkesztve ]

(#1630) TESCO-Zsömle válasza luw2win (#1610) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért gőzmozdonynak illenne felrobbanni, mikor becsapódik, elvégre abban nagy nyomás van...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1631) priti válasza #65755648 (#1622) üzenetére


priti
addikt

Mióta ilyen car lett a PallMall azóta kékmultit :)

Hardverlesen

(#1632) katt777 válasza Templomegere (#1624) üzenetére


katt777
félisten

Na, ez a "feljebb tolja közben" az, ami engem idegesítene a 4870-nel is, ha nem lenne ATT, szóval csak levették a RAM sebességét, de a GPU vezérlése ugyanolyan szar, mint volt. Hűtő-felpörgés (legalábbis grafikonon) megszűnt?
Én azzal a két kis ventivel tartanék a VRM-ek túlhevülésétől, már 4850 és 4870 karik is haltak meg miatta.

Hsz-gyűjtögetésért az orrodra fognak koppintani, ha nem használod a 'szerkesztés'-t.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1633) Templomegere válasza katt777 (#1632) üzenetére


Templomegere
senior tag

Most szedtem le a turbo modult , és tettem fel 2 db 12cm-es ventit . :) Hűtő felpörgés nincs .

(#1634) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék majd venni egy HD5850-es VGA-t, és szeretném megkérdezni, hogy a mostani procimmal mennyire lenne cpu limites a rendszerem. Tervezek még venni új tápot, meg egy új cpu hűtőt, hogy úgy 3,4-3,6 GHz-en járathassam a procit. 3,4-3,6 GHz elég lenne hozzá?
Előre is köszi a segítséget!

(#1635) Komplikato válasza luw2win (#1610) üzenetére


Komplikato
veterán

Itt nézd meg a Project Offset videót. [link] :R

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1636) FragMaster válasza Zeratul (#1629) üzenetére


FragMaster
addikt

Dehogy kell átnevezni, ez kérlek megszűnt. Az 5xxx-ben ott a rendes hardveres vrm védelem.
Ez katt777-nek is szól, nem lehet megsütni a kártyát már ezzel a módszerrel. Semmivel.

(#1624) Templomegere: 1 monitorral nyomod? Érdekelne, hogy a másodlagos kijelzőn villog-e még a kép amikor visszaveszi a memória órajelet? (Bár gyanítom ez is megszűnt, mivel gyárilag is visszaveszi a memóriát már és ugye az eyefinity az egyik húzótech ennél a generációnál, szóval ciki lenne)

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1637) emmm válasza BK87 (#1634) üzenetére


emmm
senior tag

Ha abból indulok ki, hogy előfordult a CPU limit egy i7 3,7 GHz mellett az 5870-nél, akkor valszeg belefutsz (nem vészesen), ha nem elég magas a felbontásod (minimum HD), de kötve hiszem, hogy bármi is lassú lenne rajta. ;]

(#1638) MZsoltee


MZsoltee
veterán

PH! teszt várható? Már az index is "tesztelte"...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1639) P00By válasza MZsoltee (#1638) üzenetére


P00By
nagyúr

Szted? :U Igen!

(#1640) Komplikato válasza MZsoltee (#1638) üzenetére


Komplikato
veterán

Az Index "tesztjét" hagyjuk. Meg úgy általában bármelyik IT cikküket ... ;]
Gondolom egy "átlag" PH teszt lefuttatása pár napban mérhető, az eredményeket táblázatokba kell pakolni, írni kell hozzá egy jó pár oldalas cikket, stb. Meg az is kérdés mikor kapják/kapták kézhez. Hétvége szvsz esélyes.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1641) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Ipon: XFX 5870 98K

ASUS 5870 116.5K

Az XFX ára már jó jel, az ASUS meg nem tudom miért kér el majd 20K-val többet ugyanazért. :(

(#1642) FragMaster


FragMaster
addikt

Arra tudok gondolni, hogy 5850-et ők is csak nemrég kaptak és azt is beledolgozzák utólag a komplett teszt érdekében.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1643) RI/OS válasza cowboy_bebop (#1641) üzenetére


RI/OS
őstag

A voltage Tweak miatt leginkább.
Nem mintha aki egy kicsit is tapasztaltabb, nem tudná biosból módosítani a feszt.

(#1644) FragMaster válasza RI/OS (#1643) üzenetére


FragMaster
addikt

Nemrég linkeltek valami msi progit is, ami hasonlókat tud. Meg idővel lesz majd ATT is hozzá. Ennyi felárat egy szoftver nem igazán ér, aztán hogy hardveresen különböznek-e az első szériás asus kártyák a referenciától azt nem tudom (de nem hiszem).

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1645) cowboy_bebop válasza RI/OS (#1643) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Vagy rárakni az ASUS bios-t, és ugyanazzal a programmal szórakoni.

[ Szerkesztve ]

(#1646) CHIPman válasza emmm (#1637) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A HD lehet 1280x720 is, azzal meg még egy 4200 is lazán megbirkózik. :DDD

hardverapro.hu/tag/chipman

(#1647) RI/OS válasza cowboy_bebop (#1645) üzenetére


RI/OS
őstag

Holnap este elvileg kapok egy Sapphiret, majd kipróbálom :)
1644: Ugyanúgy referencia, csak jól mutat a dobozon a VoltageTweak :)

[ Szerkesztve ]

(#1648) - = Zk = - válasza Landon (#1547) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hátigen...a vélemények megoszlanak... ;)
a 3870 X2-m is zafír volt. meghalt az egyik gpu biosa...de nem a zafírt okolom érte...sztem én voltam a balfaX...:U...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1649) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet ámulni:

Az élet 5760 x 1200 pixelnél kezdődik

⭐ Stella

(#1650) radi8tor válasza cowboy_bebop (#1641) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyen kalibernél már illene 2 GB RAM-nak lennie rajta, nem?

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.