Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2601) Crytek válasza KTTech (#2598) üzenetére


Crytek
veterán

Nem mondod hogy ilyen szarul megy az 5870-ed? Nem valami jó hír :(

Next PC Upgrade: 2022

(#2602) KTTech válasza Crytek (#2601) üzenetére


KTTech
veterán

Csinálok egy clean install-t a win7-nek (még van pár aktiválási lehetőségem, ha már hivatalos a cucc, mielőtt telefonálgatni kéne :D) majd, most csak a drivert cseréltem le, lehet, ez a gond... még nem tudom. De az biztos, eddig nem volt ilyen problémám.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2603) zuchy válasza KTTech (#2598) üzenetére


zuchy
őstag

Az adatlapomon szereplő konfigon azért gondot okoz neki a Warhead 1280x720-as felbontásban, mindent max-ra állítva, élsímítás nélkül (15-25fps, beltéren azért felmegy 50 fölé is).

Ott valami nem kóser. Az én ős régi 8800GT-mel több fps-em van benne olyan felbontáson maxon... Mondjuk ezt a karit 2x nagyobb felbontásra szánták, de akkor is jobban kéne mennie sokkal.

(#2601) Crytek: Te meg elhiszed hogy normális esetben így megy rajta? :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#2604) tzsolesz válasza Crytek (#2601) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ja ja, nagyon szarul mehet rajta. Gondolom gyengébben teljesít mint egy 8600GT-én. vissza kell rakni a GTX260-at, és süvíteni fog villámgyorsan.vagy venni kell egy 4850-et, mint amilyen nekem is van, és 1680x1050-ben is tökéletesen játszható lesz. :K
Az 5870-et meg ki kell dobni az ablakon.

Gyerekek mi a baj van veletek? Itt van a bizonyíték, hogy a Crysis-ben (jóh, nem Warhead) szarrá gyalázza a híres GTX285-öt is, a létező összes beállításon.
Nem beszélve arról, hogy 1920x1200-ban veryhigh, 4XAA-val is átlag 29 fps. Ami nagyon is jó, hiszen ez a játék már ilyen fps-el is teljesen folyamatos, és élvezhető. :W

Le kellene venni végre azt a zöld szemüveget, mert addig valóban lassabbnak fogjátok látni a játékokat. Jézusom, ez az NV egy fertőző valami lehet, mindenkinek azt javaslom tartsa magát távol tőle. :(((

[ Szerkesztve ]

(#2605) Pekkk válasza KTTech (#2598) üzenetére


Pekkk
aktív tag

Szerintem próbáld ki rendes HDMI kábellel. Lehet ATI nem szereti az ilyen átalakítós megoldást. Érdekes, hogy ilyen lassan megy neked a Warhead. Ott valami gebasz van.
:(

(#2606) cowboy_bebop válasza lsc (#2596) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Nagyon jót alkotott az ASUS (a Sapphire-omat flasheltem át erre).
Egyedül ebben a BIOS-ban nincs mhz-lock, u.i. a GPU max. 1200mhz-en, a ramok max. 1400mhz-en tudnak futni, az ASUS Smart Doctor-ral meg lehet adni feszejt a GPU-nak max. 1.4V-ig. :C

Csak hát ez a hülye idle órajel.. :U

(#2607) Tamas7


Tamas7
tag

sziasztok, azt mondjátok meg mért van az, h a videokarin a ventillátor elkezd pörgni mint az állat és elmegy a kép?? Ma vettem 5870et, de emlékszek kb egy éve a 4870 is ezt csinálta ey ideig, utána abbamaradt. Na ez mért van? mert nagyon bosszantó. Tud valaki segíteni? Asus p5q pro alaplap

(#2608) Pekkk válasza KTTech (#2598) üzenetére


Pekkk
aktív tag

Tudod mi lehet még a gond?! Aljas NV beépítette a driverbe, ha lecseréled Radeonra a viedókártyát, akkor szarul menjen rajta minden. :D Lásd Physx vs Radeon.
(Ezt csak viccnek szántam)
Ott tuti valami nem jó. :(

[ Szerkesztve ]

(#2609) kelzsoca válasza cowboy_bebop (#2606) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nagyon jót alkotott az ASUS (a Sapphire-omat flasheltem át erre)

Gondolom a garanciának annyi :)

[ Szerkesztve ]

(#2610) hejesírásó válasza kelzsoca (#2609) üzenetére


hejesírásó
senior tag

csak ha olyan macerád lesz esetleg vele ami miatt nem tudod visszafleshelni :U

(#2611) gyiku válasza kelzsoca (#2609) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem, csak vissza kell rakni a gyarit, mielott visszaviszi.

hüllő

(#2612) lsc válasza cowboy_bebop (#2606) üzenetére


lsc
nagyúr

Arra a hülye idle órajelre gondoltam hogy " nagyot alkotott", már régóta és többfajta radeonnal nem megy neki .

Az élet kegyetlen .

(#2613) kelzsoca válasza gyiku (#2611) üzenetére


kelzsoca
félisten

Azt tudom hogy vissza lehet tenni a gyárit, akkor, ha veszek vga-t majd én is rápakolom ;]

[ Szerkesztve ]

(#2614) Tamas7


Tamas7
tag

2607-re valaki? :(

(#2615) zuchy


zuchy
őstag

(#2616) KTTech válasza Pekkk (#2605) üzenetére


KTTech
veterán

Hát, nem sok átalakítás van benne :) csak át van drótozva... A videójelnél nincs különbség (persze a HDMI képes többre is), a DVI és HDMI közt.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2617) arn válasza zuchy (#2615) üzenetére


arn
félisten

hm - azert tartanak a dologtol :) johetne mar vmi elozetes bench.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2618) Vasinger! válasza luw2win (#2579) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor a proci limit felől megnyugodtam, hogy az nem lesz.
De írtad, hogy csak a PH! tesztben bízhatunk, mert mindenhol i7-tel van tesztelve. Felvilágosítalak, hogy itt is. :)

(#2619) tom_tol válasza cowboy_bebop (#2606) üzenetére


tom_tol
addikt

nem értem a gondodat mert ugyan úgy vannak az órajelek aus biosban mint a sapphirban :F
KTTECH cserélj pioneer-re azzal nekem semmi gondom :DD

[ Szerkesztve ]

(#2620) luw2win válasza Vasinger! (#2618) üzenetére


luw2win
őstag

tudom tudom, de csak abba a 295GTX-es PH-s teszbe (pontosítva) :D

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2621) hejesírásó válasza zuchy (#2615) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ilyen odamondós stílust se láttam még Ati-éktól...fura.

nem passzol hozzájuk, még ha igazuk is van a slideokon (vszleg).

(#2622) Vasinger! válasza luw2win (#2620) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jah, így már értem. :R

(#2623) NFree


NFree
addikt

Szerintetek lessz olyan hd 5870 aminek csak a nyák egy oldalán található az összes memcsi + a gpu , csak a vízhűtés miatt kérdezem , mert amig 2 oldalas az elrendezés ,nem érdekel a kari :( , nem fogok ramsünizni :(((

[ Szerkesztve ]

vga

(#2624) Barbarossa88 válasza cowboy_bebop (#2606) üzenetére


Barbarossa88
csendes tag

1200/1400 MHz-en 100% Load alatt nem melegszik túl?

(#2625) jozsef11


jozsef11
tag

Sziasztok!
Én csak érdeklődni szeretnék az 5870-es tulajoktól, hogy menyire tuningolhatók a karik gpu, memória? Tudom, hogy nincs két egyforma és ,hogy mindegyik más de mégis kb?

(#2626) cszn válasza kasa85 (#2595) üzenetére


cszn
őstag

Szerintem simán előfordulhat az, hogy lecseréled és ugyanazt a hibát tapasztalod. De igazából ez nem egy nagy gond, én ezért nem cserélném le.
A lényeg: Először egy olyan frekvenciát kellene találni ami még kellően energiatakarékos, de nem szemetel rajta 2D-ben. Ez szerintem simán lehet alacsonyabb frekvencián is, de lehet hogy csak magasabbon lesz jó.
Aztán két lehetőség van. Át kell írni a kártya BIOSát, hogy arra vegye vissza 2D-ben. Ez már annyira nem kockázatos, mint volt anno, de én inkább a szoftveres verziót javaslom (én is azt használom erre). Az Ati Tray Tools alkalmas rá, bár nem tudom, hogy van e már támogatása 58X0-hoz. Remélem majd Katt777 vagy valaki idepislant és megmondja a tutit. Ez a progi remek a frekvencia megtalálásához is. Katt777-nek az oldalán találsz remek leírást róla, annál több nem kell hozzá. :)

(#2627) Vasinger! válasza NFree (#2623) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mi a baj a ramsünikkel? Nem drága és nagyon jó kis hűtésteljesítményt lehet elérni vele. :K

(#2628) NFree válasza Vasinger! (#2627) üzenetére


NFree
addikt

Kimondottan a ramsünivel nincs semmi bajom, mindenképp vizezni szeretém a karit, ha egyszer odajutok , hogy veszek eggyet, és hamár megkapja a drága vizesblokkot akkor ne keljen már ramsünizni a kari másik oldalán lévő ramokat, legyen már egyformán lehűtve minden.

[ Szerkesztve ]

vga

(#2629) zuchy válasza NFree (#2628) üzenetére


zuchy
őstag

Le vannak azok a ramok hűtve a kari tetején. Lehet hűteni a ramokat a másik oldalon is. Pl a DDR2-es ramoknál is úgy van hűtve, hogy átadja a hőjét a nyáknak. Ennél a karinál hűtve van a másik oldal. :) Meg van ez tervezve.
Főleg vízzel, megkapja a 30 fokos vizet a nyák, az átadja a túloldalon lévő ramoknak. Léghűtésnél tuningnál már érdemes ramsünizni. Talán pár 10 MHz-et lehet vele nyerni...

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#2630) KTTech válasza tom_tol (#2619) üzenetére


KTTech
veterán

A Pioneer kiszállt a piacról, a technológiáját a Pana használja már (amúgy is közösen fejlesztettek egy ideje).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2631) Tamas7


Tamas7
tag

sziasztok, azt mondjátok meg mért van az, h a videokarin a ventillátor elkezd pörgni mint az állat és elmegy a kép, a monitor is sem mutat jelet (no signal)?? Ma vettem 5870et, de emlékszek kb egy éve a 4870 is ezt csinálta egy ideig, utána abbamaradt. Na ez mért van? mert nagyon bosszantó. Tud valaki segíteni? Asus p5q pro alaplap

(#2632) XoZ válasza NFree (#2623) üzenetére


XoZ
aktív tag

A jelenleg kapható referencia 1 GB-os 5870 esetén nincsenek memóriamodulok a kártya hátoldalán: [link].

(#2633) eszakas


eszakas
senior tag

Nekem egyenlőre az a gondom hogy nem kapni 5850-est

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#2634) luw2win válasza eszakas (#2633) üzenetére


luw2win
őstag

bazárokba nézgelődj :K

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2635) tom_tol válasza KTTech (#2630) üzenetére


tom_tol
addikt

ok :R ezzel csak annyit akartam írni hogy nekem remekül működik
kis 5850 tuning
cowboy van ez így :K neked hogy megy a kártyád ?

[ Szerkesztve ]

(#2636) cowboy_bebop válasza tom_tol (#2635) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Most már én is rájöttem. Én voltam a hülye. Meg volt nyitva Media Player Classic UVD gyorsítással. :W :DDD

Szerk.: nagyon jó órajelekés a fesz. sem túl sok.
Te mivel nézed a stabilitást?
Ha a CCC-ben tuningolsz, az órajeleket ugyanúgy visszaveszi terheletlen állapotban?
A képről már látom h. igen. :)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#2637) MaUser válasza KTTech (#2602) üzenetére


MaUser
addikt

Nem akarlak elszomorítani, de nekem is újratelepítés oldotta csak meg a hasonló TV-out-os problémámat 7800gt->4850 váltáskor. Sok keresgélés után találtam az nVidia fórumán egy topic-ot, ahol a sok anyázásból kiderült, hogy az nVidia driver állítólag belemókolja a registry-be a saját tv-színsémáját és a csillagok szerencsétlen együttállása esetén ezt nem szedi ki a driver eltávolítása esetén. A bug már jelentve volt akkor is az nVidia-nak vagy egy éve, de semmi reakció nem történt a cég részéről.

Egyébként driver szinten egykutya a két cég, pl 7-es sorozatú kártyákra az overscan kezelését nem csinálta meg normálisan az nVidia máig, ráadásul bevallottan nem is akarták/akarják... Bár most kicsit előbbre léptek az új driver-rel DXVA kezelésben, az AMD meg sokat hátra: [link]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#2638) BullKoxa válasza eszakas (#2633) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hi!Ide haza az a baj,hogy sokan túlárazzák az új ATI-t!!(magyar mentalitás)És így sokan nem vesznek.Mint én sem én max 65K adok érte

[ Szerkesztve ]

(#2639) Vasinger! válasza BullKoxa (#2638) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pl.: Ez miatt én sem. Ha az 5850, olyan 45 körül lenne, kérdés nélkül mennék a boltba, de így... Mostanában nincs olyan sok fölös pénzem, így jól meggondolom mit veszek és mennyiért.

(#2640) NFree válasza XoZ (#2632) üzenetére


NFree
addikt

Kössz én béna :B :B :B nagyon benéztem a képeket amikor a tesztet olvastam s azt hittem a hátsó fedlap alatt is a memcsi van .

Nagyon béna vook , pedig nem szoktam így benézni :W :W :W

vga

(#2641) cowboy_bebop válasza cowboy_bebop (#2636) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

A tuningról csak annyit h. tyűű...

Nagy hirtelen felrántottam a GPU-t 1.2V-ra és 1ghz-re, a memóriákat 1.1ghz-re és átment a Catalyst-os teszten. Úgy tudom az elég szigorú teszt.

A RAM-okat mivel teszteled? az 58xx-es kártyák memóriája már olyan h. ha nem bírja a tempót, akkor nem kezd elhibázni, hanem csak belassul. Vajon ezt is nézi a CCC, és úgy "engedi" át a teszten a húzott VRAM-okat? :U

[ Szerkesztve ]

(#2642) BullKoxa válasza cowboy_bebop (#2641) üzenetére


BullKoxa
őstag

Mért nem Furmark-al tesztelsz??

(#2643) cowboy_bebop válasza BullKoxa (#2642) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Én úgy tudom h. az 5-ös szériában van ellen hardveres védelem, plusz még ha menne is, a ramok miatt állandóan lesnem kéne h. mikor lassul be.

[ Szerkesztve ]

(#2644) luw2win válasza BullKoxa (#2642) üzenetére


luw2win
őstag

Speed(R) mondta még régebben ...povervirus elleni HW védelem okán nem fűti fel jobban.
Ezért felesleges vele szórakozni.

Nektek is lassú a PH?

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2645) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Értem fiúk,majd meglátom ha végre lesz nekem is,már!!az 5900 hoz mit szóltok cumi akinek 5800-a van??vagy lesz??

(#2646) cowboy_bebop válasza luw2win (#2644) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Igen, lassú.

ko-ko82: 5970 = 5870X2

A Radeon HD5850 iránt érdeklődőknek:

SAPPHIRE HD5850 1GB GDDR5 HDMI PCIE

GIGABYTE GV-R585D5-1GD-B HD5850 1GB PCIE

(#2647) luw2win válasza cowboy_bebop (#2646) üzenetére


luw2win
őstag

~73k-ért, nagyon de nagyon sok :( - nekem még 60k-ért is sok lenne.

ko-ko82: pont most olvastam a HOC-t - és az új megjelent GPU-Z újításai:

"Előzetes támogatás az ATI Radeon HD 5900 (Hemlock), HD 5600 (Cedar), HD 5300 (Redwood) kártyákhoz" - szóval igy leszűrhetjük hogy az 5900 = 5870X2.

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2648) cszn válasza tom_tol (#2635) üzenetére


cszn
őstag

Igen, mondjuk lehet, hogy aki most vesz 5850-et az drágábbért veszi, de most még valószínűleg teljes értékű csippet dobálnak ezekre és ez tuningban nem egy utolsó szempont. :K

[ Szerkesztve ]

(#2649) janos666 válasza cowboy_bebop (#2643) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Annyira azért ne kell eltemetni azt a Furmarkot attól, hogy nem lehet már vele rezsóvá avanzsálni a VGA-t és tükörtojást sütni a hátán.
Attól még, hogy a hardware húz egy határt, még midig a Furmark fűti fel legjobban a kártyát, méghozzá pont a leszabályzási határig. Ezt a limitet igencsak úgy lőtték be, hogy játékok a gyakorlatban sohase fussanak rá, csak az ilyen programok üssék meg. Szóval nem annyira "intelligens" a kártya, hogy felismeri a Furmarkot, és leszabályoz, hanem hogy van egy áramfelvételi limit, amit ha valami miatt elér, akkor leszabályoz, de így ez lesz a maximális áramfelvétele, és gyakorlatban csak így érhető el, hogy stabilan ezen limit mentén pörögjön.
Persze az a másik dolog, hogy nekem HD4-el sem jött jól a Furmark tuning ellenőrzéshez, csak a stabilitásvesztést mutatta ki túllőtt órajeleken, a határ mentén (játékok alatt is) be-be csúszó apró képhibákat nem. De előfűteni jó, és a hűtés tesztelésére is...

(#2647) luw2win - Nálam is 60k a határ, amit már 2 hete bármikor kiperkálnék érte. Most már talán elmennék 65-ig, de 73-at nem adok érte, akkor várok használtra.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2650) tom_tol válasza cowboy_bebop (#2641) üzenetére


tom_tol
addikt

egyenlőre stabil tuningot nem kerestem ill. annyit tettem hogy 950/1200/1,16v-on néztem furmark hőmérsékleteket és némi játék volt
most még a max érdekel (mint általában minden esetben ha nem így lenne nem vettem volna)
nálam a ramok megállnak 1300-n felette lefagy a rendszer (nem lassul) és olybá tűnik a gpu plafon1040 Mhz, a felett már a fesz emelése sem segít (még futnak a tesztek de nem jó)
cszn ez majd csak akkor derül ki ha lesznek ref.-től eltérő kártyák
amúgy nem értem miért drága ez a vga szvsz nem az, igaz ki mihez viszonyítja
(én pl. a gtx285-z) 70k miért sok?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.