Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31851) ZooLLeR válasza thebigK (#31848) üzenetére


ZooLLeR
tag

Megoldottam.
Rossz bios volt rajta.Megkapta a legújabbat,amiben már a jó a venti vezérlés.

Farhát eladó.

(#31852) thebigK válasza ZooLLeR (#31851) üzenetére


thebigK
addikt

:R

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#31853) djculture


djculture
félisten

Régi 5850-et rendbe raktam, a venti kerregett már csodát tett vele a nicro 668 spray. Az alsó négy rugós csavart kicsavartam az tartja a bordát a gpu-hoz, eltakarítottam az odaszáradt kulimászt, rendes tranyókhoz is használt szilikonpasztát rákentem, összeraktam 10 fokkal kevesebben jár a cucc.
Érdemes rendbe rakni ezeket meghálálják.

[ Szerkesztve ]

(#31854) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok!

Van itt valaki akinek sikerült 5850 -ből BIOS cserével 5870 -et csinálni?

Régebben valahol olvastam hogy lehet...

Azért kérdezem mert most lesz egy ilyen kártyám és kipróbálnám :)

Üdv

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#31855) Speed® válasza joker1220 (#31854) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Maximum a kezdeti refeknél lehetett ilyen..gondolom nem olyat tervezel. Egyébként csak az OCt tolja kicsit ki tudtommal (magasabb fesz..), SPket nem unlockol, ha ebben reménykedsz. Gyakorlatilag RBEvel szerkesztve a BIOSt ugyanott vagy rizikómentesen, ha kitesztelt értéket írsz be. Nálam pl. egy Xtreme van most, ami elég gyér alapfeszen (1.1V), már 850en elhasal, viszont 1.2Val megy szépen 950en is akár..de nem nyektetem, kapott egy 800as alapfrekit és ennyi.

(#31856) joker1220 válasza Speed® (#31855) üzenetére


joker1220
őstag

Köszi a választ :)

Azért remélem a HD videókat így is vinni fogja:D

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#31857) djculture válasza joker1220 (#31856) üzenetére


djculture
félisten

Ne hülyéskedjünk már most nyomtam vele full hd-ben a for honort médiumban, kiírta hogy nem felel meg a minimumnak erre simán ment médiumban :D Ez a kártya valami csodacucc, igaz hogy akinek mániája a max grafika annak már tényleg csak videó nézegetésre elég :D

[ Szerkesztve ]

(#31858) Speed® válasza djculture (#31857) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Simán el lehet vele lenni kora ellenére valóban :K 1680x1050ben megy szépen a GTA5 is, nem a GPU hasal be, hanem a vRAM bottleneck néha-néha.

(#31859) sfdrakex válasza djculture (#31857) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Teljesen korrekt kártya, pár héttel ezelőttig egy Sapphire 5850 Toxicot használtam. Első problémám a PvZ GW 2 vel volt. Elindult ment is jól, de egy idő után kidobott, régi a vga driver hibával, utána ugyan ez a gond kijött a BF1 nél is. Simán elszaladt az is egy darabig, majd régi vga driver hibával dobott. 1440*900ban játszom, simán vinne mindent, de idióta AMD több mint egy éve nem adott ki hozzá drivert, ezért az új játékok kiugrálnak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31860) djculture válasza sfdrakex (#31859) üzenetére


djculture
félisten

Át kell írni a driver verzió számát a regeditben.

[ Szerkesztve ]

(#31861) Remus389


Remus389
veterán

Jó kis kártya, viszont nemrég cseréltem le én is. 6 évig el voltam vele, igaz a world of tanks-szal játszottam főleg, amihez jó volt, illetve kicsit régebbi játékokkal (főleg amik az xbox 360-on is elfutottak, azokat szépen viszi, RPG-kel), például a max payne 3-at gyönyörűen vitte, a Mafia 2-t is, ezeket ki lehet próbálni!

Folytatom a hagyományt, Radeon kártya, a kicsit olcsóbb vágott verzió.

3850, 4850, 5850, RX 470

Részben azért mert ez így bevált nálam, olcsón megúszom, másrészt meg inkább az AMD-t támogatom, fontos hogy az AMD túléljen. Igaz processzorból most lemaradtak (reméljük az AMD Zen változtat ezen), de videókártyából versenyképesek!

Remélem ezzel az RX 470-el is elleszek pár évig. Nagyon jó!

MSI Gaming X, szuperül is néz ki, és szuperhalk!

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#31862) joker1220 válasza djculture (#31857) üzenetére


joker1220
őstag

Tudom, csak viccelődök :)

Amúgy már bekötöttem és nagyon pöpecül viszi a streamelt videókat is FHD ben :D

Régebben egy 6850 -es em volt, azzal is meg voltam elégedve :)

Ez most csak filmezésre van egy második gépben egy Phenom X4 B60 meg 4 gb ddr3 társaságában (régi gépem megtartottam, beraktam a tv mögé :D voállá okostévé :D) ami meg eddig benne volt, egy hd5450 -es, az átkerült a harmadik gépbe :D (Az egy HTPC egy másik szobában..)

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#31863) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Lehetőségem van venni egy Sapphire Radeon HD6850-et 9.000 Ft-ért és egy Sapphire Radeon HD5850-et 10.000 Ft-ért.
Melyiket érdemesebb megvenni?
Ahogy néztem nincs nagy különbség köztük!
Az 5850-es egy kicsivel jobb paraméterrel rendelkezik!
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv.: Impair

(#31864) Robi BALBOA válasza Impair1980 (#31863) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szia,

Ennyi pénzért már láttam fent 7770-et(néha látni 7790-et is ennyiért), jobban megéri, mert újabb, kevesebbet fogyaszt és van még hozzá friss driver.
Az 5 és 6000-es szériához már nem jön új driver, legacy státuszban van.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#31865) djculture válasza Impair1980 (#31863) üzenetére


djculture
félisten

5850-es erősebb, egyébként egyelőre minden új játék megy vele különösebb gond nélkül, kivéve az EA újabb címeit mert annál egy registry átírással elkell hitetni egy a legújabb driver van fent másként kivág az asztalra.

[ Szerkesztve ]

(#31866) Imilenni


Imilenni
addikt

Skacok ki, milyen processzorral használja a kártyát?
Én most Athlon II x2-vel használom, kb mennyire botleneckelheti? 50-60%?

Press "F" to pay respects.

(#31867) djculture válasza Imilenni (#31866) üzenetére


djculture
félisten

Már egy phenom 2 x4 is fél gázon működteti

(#31868) Imilenni válasza djculture (#31867) üzenetére


Imilenni
addikt

Akkor van kakaó a kártyában bőven :D

Esetleg valaki nem használja Six Siege-hez?

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#31869) tyielow


tyielow
aktív tag

Sziasztok!
Nem vagyok AMD párti VGA téren, de múltkor sikerült egy Sapphire HD 5850-et beszereznem tesómnak. Most egy másik gépbe kell átszerelni, egy GTX 260-at cserélne.
A gépben Intel Core2 Quad Q8200-as pörög, a monitor 1366x768-as Samsung Syncmaster. Kíváncsi vagyok, hogy fog teljesíteni, illetve, hogy egy GTA V el fog-e futni rajta :D
Mellékelek az ínyenceknek egy fotót is, jelenleg ilyen állapotban pompázik. Gondoltam kicsit szétkapom kipucolni, meg újrapasztázni.
Remélhetőleg nem lesz mosógép hangja. Iszonyat dzsuvás volt, a borítás levétel nélkül ezt kb. takarítani sem lehet (mint rájöttem). Na písz

YouTube: toty1ka

(#31870) Revenge válasza tyielow (#31869) üzenetére


Revenge
tag

GTA 5 menni fog facán, én full hd-ban is nyomtam ezzel a karival, persze aminek kell a vram azokkal játssz beállitásokban, hogy ne lépje túl azért nagyon az 1 gigát, bár 1300-1500 közé is belőttem, és tudta folyamatjában cserélni az adatokat, dehát na. Mindenki rácsodálkozott, hú milyen brutál vga-d lehet.. mondom egy 15ezres AMD XD :)) :)) :))

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#31871) Revenge


Revenge
tag

jajj még annyi, hogy annyira bejött a régi vágásu radeon, hogy most a vulkán miatt cseréltem kártyát, mert doomozni szeretnék, meg a rise of the tomb raider miatt, na a tomb raider ezzel a kártyával (5870) 22-31fps körül ment, de még a doomot is vitte opengl 4.5-tel 16-30fps közt. x6 1090T-vel hajtottam egyébként. Most HD 7950 lett belőle bios tweakkel de az asus 5870 itt van a polcon el nem adom az tuti :D és még szép is. És sose volt szétszedve.

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#31872) Tyca


Tyca
senior tag

sziasztok!

latom elegge kihalt mar a topik, de azert hatha olvassa meg valaki. szoval, most szereztem egy sapphire 5830-ast, 800 mhz a gyari core freki, gondoltam huzom egy kicsit, hogy mit bir, de nem tudom emelni a frekit. idaig 2 progival probaltam, trixx es atitraytools, de mind a kettonel azt csinalja, hogy egybol visszaugrik 800-ra. ezt a kartya biosa csinalja?

(#31873) Tyca válasza Tyca (#31872) üzenetére


Tyca
senior tag

na, msi afterburnerrel csak sikerült

(#31874) djculture


djculture
félisten

Kipróbáltam az ac origins-t is még elviszi médiumban. Az új wolfenstein meg a battlefront 2 ami nem megy ezen a kártyán eddig csak, az egyik a vulkan támogatás hiánya miatt a másik meg mert nincs rá új driver és direkt úgy van megírva hogy anélkül hibát dobjon.

(#31875) Moonwolf válasza djculture (#31874) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Még mindig jó kis kártyák. :) Elég sok játékot elvisznek. Példának okáért, World of Tanks 2 monitorral is megvan 30-35 fps stabilan maximum beállításon.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#31876) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Én most újítottam be ezt a csodát, átmeneti kártyának amíg eldöntöm mit akarok :) és meglepődve tapasztalom, hogy simán visz minden általam játszott gémet. Pl. BF1 medium-high beállítás 40-60fps, Armored Warfare minden high beállítás + FXAA, szintén 40-60fps, de inkább 60 :Y (FHD természetesen) Ezért ez egy majd 10 éves cucctól nem gyenge teljesítmény :N :C

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.