Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1801) P00By


P00By
nagyúr

(#1802) RI/OS


RI/OS
őstag

Háhh!

És az MSI afterburner múködik sapphire kártyával is...Mindjárt meghúzom :D
100-on a venti viszont nagyon durva hangot ad ki :D

(#1803) Templomegere válasza thomboy (#1788) üzenetére


Templomegere
senior tag

van hangja , ha manualban feltolod és kipróbálod . Amúgy teljesen okésnak mondható , de amint betettem acc-t éreztem, hallotam a különbséget.

(#1804) P00By válasza P00By (#1801) üzenetére


P00By
nagyúr

(#1805) zuchy válasza P00By (#1801) üzenetére


zuchy
őstag

Crysis ban eléggé lenyomja a GTX285-öt a HD 5850. De végig előtte van szinte.

(#1795) FragMaster: Eleve gyorsabb a DX11 min 50% al mint a 9-es.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#1806) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Valaki a tulajok között pls próbálja ki, hogy CSS-ben van-e fix 999Fps... Fontos lenne, de tényleg! Köszönöm előre is..

(#1807) Skyfish


Skyfish
tag

I7@3,8Ghz 3Dmark06-23428
Vantage -16969 mindkét progi 5850-nek ismeri fel...
A hűtés hangja teljesen elfogadható.

(#1808) TomiLi


TomiLi
addikt

Valaki nem játszik véletlenül az Armed Assaulttal? Nem a 2-vel az nagyon bugos még...
Arra lennék kíváncsi, hogy egy Armed assault hogy muzsikál egy 5850-essel....
Milyen beállításoknál vérzik el a kártya? HA elvérzik... Egy extra kérés: Képeket kérhetnék a játékból... 1-2 elég lenne.... Nagyon köszönöm! :R

Bogyorisz

(#1809) CHIPman válasza gergobaby (#1806) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Vérbeli geek. :DDD
Hol láttál te 999Hz-es frissítésű monitort? Nekem eddig a CS1.6 a képfrissítés+3 fps_max-szal futott a legsimábban.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#1810) - = Zk = - válasza Skyfish (#1807) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hogyérzed, elég neki a 3,6-3,8-as i7?:U...

szép eredmények amúgy:C:R

szerk: képet a VGA-ról:C....

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1811) RI/OS válasza Skyfish (#1807) üzenetére


RI/OS
őstag

Akkor nem kicsit procilimites a performance mód 5870-el :D
nekem 17007-pont ugyanúgy 3,8-as i7:D

900/1300 fölé nem engedi az afterburner se az órajeleket.Asszem megyek asus biost flashelni...

[ Szerkesztve ]

(#1812) TomiLi válasza RI/OS (#1811) üzenetére


TomiLi
addikt

Kérek szépen egy kis oktatást :R
Nekem magas ez a téma, de ez a proci limit téma javulhat a jővőbeni driverekkel? Vagy ez teljesen hardver függvénye és ez így lesz addig amíg a processzorokat nem fejlesztik
Köszönöm

Bogyorisz

(#1813) FragMaster válasza TomiLi (#1812) üzenetére


FragMaster
addikt

Benne van a nevében. A processzor jelenti a limitet. Jó magyarosan :DDD Ezt driver nem képes megoldani, mert nem szoftveres a probléma. Ergo ha ilyenbe futsz bele, akkor egy gyorsabb processzorral többlet vga teljesítményhez jutsz az addigiakhoz képest.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1814) TomiLi válasza FragMaster (#1813) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm szépen!
Így már értem! Ma is tanultam valamit! :R

Hát akkor ez rohadt nagy gáz, hogy egy 965 extreme visszafog egy VGA-t.... :Y
Itt a cpu frekvenciája kevés?
Elnézést, hogy ilyeneket kérdezek, gondolom itt mindenki tisztában van ezekkel az alap dolgokkal... én még nem.... :B
Ennek függvényében elképzelhető, hogy egy agyon húzott E8400 jobban kihasználná az 5870-et?

Bogyorisz

(#1815) RI/OS


RI/OS
őstag

Nagyon durván megy tuningban... Nemsokára lesznek képek, most gyüjtögetem őket :)
(kicsit uncsi már a 20. vantage teszt :D)

1814: Csak alacsonyabb felbontásban lesz limites..FullHD-ban minden maxon szürőkkel azért ilyet nem fogsz tapasztalni :)

[ Szerkesztve ]

(#1816) FragMaster válasza TomiLi (#1814) üzenetére


FragMaster
addikt

"Ennek függvényében elképzelhető, hogy egy agyon húzott E8400 jobban kihasználná az 5870-et?"

Kötve hiszem :D Amúgy sok mindentől függ: órajel, architektúra, magok száma, stb. A programnak mi fekszik amivel nézed. Amúgy ezek az i7-ek azonos órajelen otthagyják a core2quadokat, a duokat meg már csak a magok számából kifolyólag.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1817) - = Zk = - válasza RI/OS (#1815) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én arról kérnék képet, hogy hogy néz ki a kártya maga?:U....
köszönöm:C:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1818) TomiLi


TomiLi
addikt

Köszönöm Nektek a segítséget, okítást! :R

Akkor fel kell rakni Full HD-be a felbontást, meg mindent maxra - aztán ott produkáljon CPU limitet a rendszer!!! ;]

Bogyorisz

(#1819) zuchy válasza RI/OS (#1815) üzenetére


zuchy
őstag

És ez még a köhigcsélő 40nm-es gyártósorról jött le. Lesz ez még jobb is. :K
Vagy az is lehet, hogy kifogtad a wafer közepén lévő GPU-egyikét, tudni illik azok jobban tuningolhatóak, mint a wafer szélén lévők.
Eredményeket meg várjuk. :K

(#1816) FragMaster:
De ha van egy olyan játék, ahol csak 2 mag van kihasználva, vagy csak egy, pl Stalker, ott tök mindegy hány mag van mellette üresen járatva, nem lesz gyorsabb. Valamit azért gyorsul, mert a nem használt magokon futhatnak a windows egyéb programjai, de nem sokat dob a latba.
Na szóval pl egy Crysis-ban ahol 2 mag van kihasználva, jobban jár az ember, ha egy E8500-at 4,5 GHz-en járat, mint egy 3.8 GHz-n ketyegő "corájszevent". i7 max vizezve megy ennyit.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#1820) Skyfish


Skyfish
tag

Kicsit húztam még a procin (21*191) így az eredmények :Vantage 17212
3d06 24392
Holnap megnézem fullhd-ben is.
Üdv

(#1821) keIdor válasza Skyfish (#1820) üzenetére


keIdor
titán

Full HD-ben és 8xAA mellett érdemes futtatni a 3DMark-okat, mert így sokkal reálisabb képet adnak. 1280x1024-ben brutális a CPU limit, és csak 1 magot használ ugye pl. a 06 a non-CPU teszteknél.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1822) FragMaster válasza zuchy (#1819) üzenetére


FragMaster
addikt

Írtam is, hogy programfüggő. Ezért is max két magot kihasználó játékban akkora órajelkülönbség már hozhat valamit. i7-nek nincs is nagyon szüksége azért 3.8 fölött menni :D Akinek meg i7-e és 58xx-a van az meg ne játsszon 1280x1024-ben :P

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1823) Skyfish válasza keIdor (#1821) üzenetére


Skyfish
tag

Rendben,holnap megnézem.

(#1824) zuchy válasza RI/OS (#1815) üzenetére


zuchy
őstag

Csak Vantage-al tesztelsz?
Mert az nem terheli meg annyira a GPU-t mint egy Crysis. Vagy én nem tudom, jobban eltűri, ha hibázik a GPU? Mert a fogyaztási adatokon látszik, hogy Vantage alatt is zabál rendesen minden kari. :F
Nálam 8800GT-vel 790-en lement, stabil viszont játékok alatt 740-en volt.

PC-STYLE.hu

(#1825) Med1on


Med1on
aktív tag

HIS Radeon HD 5850 1 GB

So I ran a quick test at 1.30 V GPU and reached a maximum core clock of 1000 MHz.
:R

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1826) zuchy válasza Med1on (#1825) üzenetére


zuchy
őstag

Az szép. Feszt milyen progival tudott állítani?

PC-STYLE.hu

(#1827) RI/OS válasza zuchy (#1824) üzenetére


RI/OS
őstag

Most igen, nem baszódom már mással, majd letesztelem holnap játék alatt stabil-e ami vantage alatt lemegy. max adok neki még egy kis plusz feszt..
Egyébként párszor már volt ''a driver nem válaszolt'' címü történet, szóval mindent ez se bír el :D

[ Szerkesztve ]

(#1828) 00roli00 válasza RI/OS (#1815) üzenetére


00roli00
aktív tag

Én is nagyon unnám ám. :DDD

(#1829) Med1on válasza zuchy (#1826) üzenetére


Med1on
aktív tag

Ha minden igaz ezzel a progival. Vagy atitray tools ha már támogatja a Cypresst illetve utolsó lépésként vga bios mod.

tom_tol:
Pedig azt írják ők a GPUTool-t használták. AMD GPU Clock Tool v0.9.26.0 For HD 5870 ezt a verziót próbáld ki vagy ha van újabb akkor azt, vagy ha már azzal nézted akkor passz. :)

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1830) tom_tol válasza Med1on (#1825) üzenetére


tom_tol
addikt

azért kiváncsi lennék hogy csinálták mert ugyan ilyen kártyámnál a gpu-z még azt sem jelzi hogy ha ccc-vel 775 mhz-ra emelem az órajelet, a GpuTool meg egyáltalán nem csinál semmit

(#1831) tom_tol válasza Med1on (#1829) üzenetére


tom_tol
addikt

amit linkeltél azzal néztem
órajelet emel de feszt azt nem
sem a winflash sem másik bios flash progi nem mükszik sajnos

(#1832) Med1on válasza tom_tol (#1831) üzenetére


Med1on
aktív tag

ATIFlash 3.75
supports HD 5870 / HD 5850 (Cypress)
?

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1833) gbors válasza FragMaster (#1813) üzenetére


gbors
nagyúr

ez nem egészen igaz - azért nem, mert a driver is fogyasztja a CPU-t. a Radeonok esetében jobban, mert az ALU-k felépítése miatt a driver elő-feldolgozza a shader kódokat, ezért a driver fejlesztésével a CPU-terhelés csökkenésére (vagy akár növekedésére) is lehet számítani. persze nagy dolgokat nem lehet várni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1834) RI/OS


RI/OS
őstag

Ha Asus Bios-t ráflashelsz a kártyára, a voltage tweakkel lehet feszt adni.
No a tesztek:

Tegnap, mielött kivettem a 4890-et felraktam a guru3d féle msi 5870 beta biost, hogy a kártyacserén kivül, minden maradjon ugyanaz, a driver, a rendszer,stb.(Tehát a kártyán kivül minden ua.)

i7 920@3800mhz
3dmark vantage

4890@915/975
performance
[link]
4890@915/975
high
[link]

Sapphire 5870 stock 875/1200
performance
[link]
Sapphire 5870 stock 875/1200
high
[link]

5870+atitool(msi afterburner) @900/1300 (ennél tovább nem engedi a csúszkát az atitool, szoftveresen simán ez a max jelenleg)
performance
[link]

5870+Asus bios+Asus voltage tweak@ 981/1400( Ez azért elég durva, itt kiakadt a mem csúszka :D)
performance
[link]

5870+Asus bios+Asus voltage tweak@ 960/1375(high-on valamiért nem futott le az elöbbi órajelen)
high
[link]

Az utsó, ami kb. stabil lehet 24/7-re.
Az azért látszik, hogy alacsony felbontáson nem nagyon ken oda az 50-esnek...
A gyári hütő simán megfogja, tuningal is ~40%-on, ami még elviselhető hangban is...

[ Szerkesztve ]

(#1835) RI/OS


RI/OS
őstag

Stalker Call of Pripyat(Igen, az orosz, angol forditással :D)

Minden maxon:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Amd/Ati logós az elején amúgy.

Érdemes megjegyezni, hogy ez még mindig csak egy beta driver.... meg ez még csak dx10..

(#1836) RI/OS


RI/OS
őstag

Nfs Shift(bekaphatja az NV :D)

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Egyébként ezek mind 960/1375-ös eredmények.

(#1837) tom_tol válasza RI/OS (#1834) üzenetére


tom_tol
addikt

te mivel flash-tél, és milyen os alatt?

(#1838) RI/OS válasza tom_tol (#1837) üzenetére


RI/OS
őstag

Atiflash 3.75 dosból

(#1839) tom_tol válasza RI/OS (#1838) üzenetére


tom_tol
addikt

nekem azt irja ki "adapter not found" vajon mit ba@ok el?

(#1840) TomiLi válasza RI/OS (#1838) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi az eredményeket, meg a játék képeket! :R
Armed Assault nincs véletlenül meg??? Ha igen nem tolnál nekem egy-két képet!
Örök hála! :R

Bár az NFS nagyon sokat sejtet! :C nagyon szép!

Az előbbi hsz.-eimből is kiderült számotokra, hogy nem vagyok otthon a vga témában....
Ezért szeretek képeket nézni a játékból.... :B
Pl anno volt egy GTX280-am... Mindent vitt, DE: Hiába volt minden full beállításon, valami nem stimmelt! Erre volt példa a GRID, meg az ARMA... Minden fullon az élsimítás is majdnem maxon... és még is egy két vonal, mint a sárkány háta, úgy nézett ki!

Sajnos a 4890-em nem tudtam még kipróbálni, lehet már nem is fogom, mert egy 5xxx szériára gyúrok

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#1841) subaruwrc válasza RI/OS (#1836) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát nemtudom mi volt ez a physx paráztatás , de nekem ilyen beállításokon fut simán egy szutyok 4850-nel és csak akkor lassul be a fix 60fps-ről 30-ra ha sokan vagyunk a képen és a procim elfogy a fizika alól... nem kell ide physx :DDD

(#1842) Petya2900XT válasza RI/OS (#1836) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Helló!
Nagyon köszönjük a teszteket...van már egy pár ember akinek régebb óta ilyen karija van,de még ha megkértük őket akkor se volt semmiféle kis bench vagy akármi...amúgy meg nagyon sajnállak,hogy mennyit kellett nézned azt a csúnya vantage-t miközben egy 5870 duruzsolt a füled mellett :DDD
Nagyon megköszönném,ha elmondanád,hogy a játékokban amiket teszteltél mik voltak a min fps-ek,mert ebbe Amd-sek nem igazán brillíroztak eddig.
Hülyén hangzik,de egy Pisi x-es Shiftben egy 2900XT-vel 1440-ben teljesen fullon min fps 25 max 45,szal érdekes ez a ködösítés,h szarul megy a játék Amd-n...szerintem esetleg Vidiákon megy egy kicsivel jobban :K
ceaser:
"Minden fullon az élsimítás is majdnem maxon... és még is egy két vonal, mint a sárkány háta, úgy nézett ki!"
Nem akarlak megbántani,de ez senkinél nem lehetett hallani eddig,így merem feltételezni,hogy ez user error :B

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#1843) Crytek válasza RI/OS (#1836) üzenetére


Crytek
veterán

Crysis vagy a Warhead nincs meg vagy azt nem mered maxon félsz hogy akadni fog ? ;]

Next PC Upgrade: 2022

(#1844) luise178


luise178
tag

na szasztok!

nézegettem a kártyát /5870/, és nagyon zsir a cucc. amivel nem vagyok kibékülve, hogy ezen is ez a szar hütés van, mint a 4870-en. vagy közel hasonló. tolta már valaki ezt a karit durván? tud jól hűteni? vagy ezek már nem melegszenek annyira? lesz ebböl vizes kiadás is?

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#1845) killer1203 válasza luise178 (#1844) üzenetére


killer1203
senior tag

(#1834) RI/OS:

Az utsó, ami kb. stabil lehet 24/7-re.
Az azért látszik, hogy alacsony felbontáson nem nagyon ken oda az 50-esnek...
A gyári hütő simán megfogja, tuningal is ~40%-on, ami még elviselhető hangban is...

[ Szerkesztve ]

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#1846) envagyok


envagyok
veterán

Tud valaki komolyabb magyar 5850/5870ntesztröl?
Nagy a csend a ph-n mikor várható teszt?

(#1847) katt777 válasza tom_tol (#1785) üzenetére


katt777
félisten

Ez egy új Radeon Bios Editor.
ATT-ban van szoftveres mód, ha nem ismerné (nem ismeri? :F ), RivaTuner-rel meg próbát kell tenni, aztán vagy ismeri, vagy nem (cikk a logouton/honlapomon).

luise178: Nekem baró hűtésem van aHD4870-emen (sima Sapphire).

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1848) FragMaster válasza gbors (#1833) üzenetére


FragMaster
addikt

Hát eléggé elenyésző különbséget lehet így elérni, ezért nem is veszem számba. Alapvetően hardveres a probléma.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1849) tom_tol válasza katt777 (#1847) üzenetére


tom_tol
addikt

köszönöm ha segítesz :R
a gondom a következő
RBE 122-vel tudom szerkeszteni illetve el is tudom menteni a biost
de sem a winflas sem atiflash nem működik
atiflash-el próbáltam menteni a biost és arra is azt a választ kapom hogy "adapter not found"
ATT-t win7-re feltelepítettem aminek az eredménye masszív halványkék képernyő lett
rivatuner nem műkszik

[ Szerkesztve ]

(#1850) P00By válasza RI/OS (#1834) üzenetére


P00By
nagyúr

Ha kérhetném máskor direkt linkeket rakjál be, vagy a linkből szedd ki a "/view" tagot! Köszi :R

Nagyon jó cucc lett ez :(( :D

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.