Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1051) tome.jr válasza sniper elite (#1050) üzenetére


tome.jr
addikt

Mindig ráugrasz az újdonságra ahelyett hogy megvárnád az árcsökkenést és a választékot (965 Extreme, X58 Extreme)

(#1052) sniper elite válasza tome.jr (#1051) üzenetére


sniper elite
senior tag

Igazad van, eléggé bétadriver van még hozzá, lehet várok vele 2-3 hetet! Elvégre csak játékra használnám, ott meg nem jó ha driverrel vannak gondok! :(

(#1053) dangerzone válasza sniper elite (#1052) üzenetére


dangerzone
addikt

2-3 hetet..hmm...akkor sem fogod kihasználni, mert még nem nagyon lesznek dx 11-es játékok. De te tudod...

(#1054) tome.jr válasza sniper elite (#1052) üzenetére


tome.jr
addikt

Én a helyedben inkább 2-3 hónapot várnék. Nem maradsz le semmiről.

[ Szerkesztve ]

(#1055) zuchy


zuchy
őstag

GTX295 CO OP --> Clear Sky <-- HD5870 1GB TEST

Azt hiszem ez még nem volt.

PC-STYLE.hu

(#1056) joshua7 válasza Zsubi (#1021) üzenetére


joshua7
veterán

Hát, még 1020/5600-on is 'csak' 18.9k.. igaz gyári hűtéssel + vmod.
Itt viszont megvan nitróval az 1250-es gpu, na, ott már üthet. :)

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#1057) DemonDani válasza subaruwrc (#1031) üzenetére


DemonDani
addikt

Én már vettem! vagyis nem is inkább majd veszek!
:DDD :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1058) subaruwrc válasza zuchy (#1055) üzenetére


subaruwrc
félisten

:C

(#1059) subaruwrc válasza joshua7 (#1056) üzenetére


subaruwrc
félisten

ehh. amd cpuval 22700 vantage extremeben. na az valami :Y

(#1060) Zsubi válasza joshua7 (#1056) üzenetére


Zsubi
őstag

Nagyon durvák lesznek ezek a kártyák :Y :C

(#1055) zuchy: nem semmi erő lakózik ebben a kártyában, épphogy nem veri a GTX295-t :DD akkor is 1gpu-s karitól nem kicsi teljesítmény :C

[ Szerkesztve ]

(#1061) luw2win válasza zuchy (#1055) üzenetére


luw2win
őstag

ennyi.. és még nincs driver :U

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#1062) Zsubi válasza luw2win (#1061) üzenetére


Zsubi
őstag

Akkor mi lesz ha lesz normális driver :K akkor lesz csak erezd el a hajamat :DDD
és még a dx11-es gamekről nem is beszéltünk :C

(#1063) kriszbon válasza Zsubi (#1060) üzenetére


kriszbon
őstag

"épphogy nem veri a GTX295-t" :F Egyedül a max Fps értéknél vert csak rá(ott se az összesnél), a többiben meg lemaradt a 295 1Gpu vs 2Gpu ;]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#1064) S. Szabi válasza zuchy (#1055) üzenetére


S. Szabi
őstag

Hát ez nagyon durva mit megy! (És csak úgy zárójelben: 100W-tal kisebb fogyasztással!) :C

Überbrutál egy GPU-s ként, és még hol az X2!!! :C

[ Szerkesztve ]

(#1065) RootRulez


RootRulez
félisten

Egy darabig nemigen lesz ilyen karim :(( De egy nyálcsorgatós PH-s tesztre már ki vagyok éhezve :K

═════════════════════════════════════════

(#1066) gbors válasza zuchy (#1055) üzenetére


gbors
nagyúr

nagyon szép munka, le a kalappal a készítő előtt! :R

ahogy elnézem, szegény GTX295-nek helyenként kezdett kevés lenni a 896M memória :Y

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1067) janos666 válasza kriszbon (#1063) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ez most nem driver, hanem GT200 szindróma. Hiába, hogy dupláztak mindent, gyakorlatban nincs meg tisztán a dupla teljesítmény (azonos tesztben, azonos, mindkét chip által kiteljesedő renderpatchel...)
Szóval ezután ha gyorsul egy DX10-es program, ilyen 5-10%-okat, akkor ott valószínűleg R600-tól fölfelé mindenen gyorsul (esetleg HD5-ön 10-et, 3850-en 5-öt, stb).

Vagy ha driver, akkor még nagyobb bajok is lehetnek, ha új megjelenéskor várni kell a driverre, mert majdnem olyan érzékeny lesz a kettévágott sharderblokk miatt, mint ha CF lenne, és hónapok óta megírták a drivert a régi programokhoz, de a jövőben néha várni kell majd.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1068) FragMaster válasza zuchy (#1055) üzenetére


FragMaster
addikt

Az igen. Összességében kevesebb vrammal, kevesebb gpu-val nagyobb score. Az új stalkerben pedig ehhez még hozzájön a dx11 miatti + sebesség is. Mindezt 70-100w-al kevesebb fogyasztás mellett egyforma konfigban.

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1069) FragMaster válasza janos666 (#1067) üzenetére


FragMaster
addikt

Dx11 játékok alatt meg csak ez fog gyorsulni, meg az új nvidia, a régi karik meg nem ugyebár. Driverre pedig a hd4xxx kariknál is várni kellett, a megjelenéskor ugyan így valami köztes driver volt hozzájuk.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1070) tzsolesz válasza zuchy (#1055) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mostanában figyeltem fel ezekre a tesztekre én is. Van neki még 5870-es teszt, csak rá kell keresni, vagy profiloldalra kattintani. Nagyon igényes videókat készít a srác. :K

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1071) katt777 válasza cowboy_bebop (#1038) üzenetére


katt777
félisten

Rá szokott. Volt már nekem így Sapphire, His, Powercolor, és ASUS kártyám is anélkül, hogy megbontottam volna a gépet. :DDD De a legjobban a HIS vált be. A Smartdokival viszont vigyázni kell, mert ez nem feltétlenül fog menni bios-cserés kártyán, mivel a hardvert nem tudod lecserélni, és az ált. 3+2 fázisú tápellátással szemben az ASUS 4+2-est szokott alkalmazni (+még más bios-finomításokat, amelyek nem jelennek meg a bios editorban). Valamint kimondottan AUS driver is kell neki.

sniper elite: Ne feledd, hogy nem csak a CFX úgy-ahogy hatékonysága veszik el a 3. kártyával, hanem még rosszabb is lehet az eredmény, mivel a 3. kártyától az első 2 VGA már csak 8 PCI-E sávon dolgozik, míg a 3. 1-en. Tehát a 3. kártya hozna mondjuk 10%-ot, az első 2 teljesítményéből meg ennél több is veszhet.

DX10.1-es karik DX11-ben nem fognak lassulni (azok a sima DX10-esek, így az nV-k lesznek), csak nem jelenítik meg az újabb eljárásokat.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1072) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Nemtom, a hűtést kiveséztétek-e már, de engem egy picit aggaszt, hogy szűkítettek rajta:U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1073) nixx-21 válasza tzsolesz (#1070) üzenetére


nixx-21
senior tag

én már figyelem régebb óta az embert.....
és sokáig nagyon erős zöld szemüveg volt rajta....
de most mintha kezdene világosodni/vörösödni ;] :D

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#1074) S. Szabi válasza - = Zk = - (#1072) üzenetére


S. Szabi
őstag

Az lehet, de a borda egy kicsit azért nagyobb lett: [link]

(#1075) nixx-21 válasza S. Szabi (#1074) üzenetére


nixx-21
senior tag

elférne oda még egy 5. heat-pipe is ;] ;] ;] :D

ettől függetlenül a levegőt tuti fog süvíteni a hátulján mivel sokkal nagyobb a beszívó része mint a kifújó része....

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#1076) FragMaster válasza - = Zk = - (#1072) üzenetére


FragMaster
addikt

Több tesztben megnézheted (pl nyitópostban), hogy se nem túl hangos (bár nem a leghalkabb) se nem túl forrófejű. Nem okoz olyan nagy gondot az, hogy fele akkora a kimeneti nyílás, mint ahogy azt egyesek gondolják.
De ha jól tudom a csatlakozók felől nézve a bal oldalon van szellőzőnyílás pluszban, szóval max annyi a bibi, hogy nem viszi ki az összes meleget a házból.

Szerk.: ott is van az oldalsó extra kifújónyílás a cf csatlakozó felett

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1077) Lauda válasza - = Zk = - (#1072) üzenetére


Lauda
félisten

Pont ezt irtam en is. Kicsit meredek, hogy 800 sp-hez vegig nyitott szellozo volt a 2. slotban, itt meg az 1600-hoz csak fele. :Y

(#1078) nixx-21 válasza Lauda (#1077) üzenetére


nixx-21
senior tag

ha ennyire zavar ott a csavar leszereled kivágod a kelő részeken és annyi :D :D :D

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#1079) katt777 válasza Lauda (#1077) üzenetére


katt777
félisten

No de 40nm-en kevesebb meleg termelődik. Akármilyen randa és ratyi ez a hűtésborítás, sztem most sem úgy adja ki az ATI a kártyákat, hogy túlhevüljenek.

nixx-21: Vagy simán leszedi a műanyag borítást, és visszateszi a bordázatot, esetleg arra +1 ventit.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1080) S. Szabi válasza katt777 (#1079) üzenetére


S. Szabi
őstag

Vagy víz, azt kész! :))

Water Block for new Radeon 5870 in development

[ Szerkesztve ]

(#1081) Lauda válasza nixx-21 (#1078) üzenetére


Lauda
félisten

ha adnak melle egy flexet is semmi akadalya. :)) :DD

katt777: Azert megneznem a 2 milliard feletti tranyo mennyi meleget termel full hd game alatt, szerintem olvad ott minden, fasze nem hagytak meg a 2 slotos hutest. :DDD

Most meg erre valtasz? Eleg gyakran cserelgeted a vga-t. :DDD :DD Persze fo a valtozatossag. :K

[ Szerkesztve ]

(#1082) Crytek válasza tzsolesz (#1070) üzenetére


Crytek
veterán

Crysis Warheadnél nem kicsit csökken az fps a z 5870-nél robbanásnál :(

Next PC Upgrade: 2022

(#1083) katt777 válasza Lauda (#1081) üzenetére


katt777
félisten

HAF-932-be kell pakolni, oszt' jó napot! :P Amúgy én is nézném már szívesen. :DDD

Crytek: Hol van még a driver? :F Úgyis ez lesz még fél évig. :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1084) dangerzone válasza katt777 (#1083) üzenetére


dangerzone
addikt

Jut eszembe haf 932...akkor miért is adod el? :)

(#1085) - = Zk = - válasza S. Szabi (#1074) üzenetére


- = Zk = -
félisten

az nem baj:C
csakhát amit beszív levegőmennyiséget, szvsz szűkebb keresztmetszeten tolja ki :U gondoltam/om én...

(#1077) Lauda: majd a PH! megmondja a frankót.. :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1086) Lauda válasza - = Zk = - (#1085) üzenetére


Lauda
félisten

Epp ettol felek. :O :DDD

- = Zk = - :P ;] Kivancsi vagyok, de h a radeon lesz a jobb halkabb ebben biztos vagyok. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1087) - = Zk = - válasza Lauda (#1086) üzenetére


- = Zk = -
félisten

..gyááá, de gonosz itt valaki? ;] :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1088) katt777 válasza dangerzone (#1084) üzenetére


katt777
félisten

Pénzé', vazze. :W Muszáj. :W Mintha a szívemet tépnék ki. :O

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1089) FragMaster válasza katt777 (#1079) üzenetére


FragMaster
addikt

Hát passz, a doboz belseje gondolom úgy van kialakítva, hogy a hő meg a levegő az optimális irányban és mértékben el legyen terelve. A borítás eltávolítása, vagy egy rossz helyre helyezett ventillátor lehet, hogy még ront is. Próba cseresznye mondjuk, de én nem hekkelnék gyári hűtést, max valami jóféle utángyártottat tennék rá.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1090) FragMaster válasza - = Zk = - (#1085) üzenetére


FragMaster
addikt

Vagy nem, pont elég kimeneti nyílás van ott, lásd a fentebb linkelt képet :K

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1091) katt777 válasza FragMaster (#1089) üzenetére


katt777
félisten

38xx és 48xx karikon is sokan jobb hűtést "farigcsáltak", mint némelyik drága hűtő. Pl. X2-n +2 venti a blokkokra, stb.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1092) dangerzone válasza katt777 (#1088) üzenetére


dangerzone
addikt

Megy az IMF hitelbe az is... :(
Kár érte :(

[ Szerkesztve ]

(#1093) Lauda válasza dangerzone (#1092) üzenetére


Lauda
félisten

Vagy az amd-hez megy, azt nem irta mire kell a zsozsoka. :)) :DDD

(#1094) FragMaster válasza katt777 (#1091) üzenetére


FragMaster
addikt

Mondom, ki kell próbálni, de 1-2 ventillátor még nem garancia a jobb hűtésre, ha nincs a levegőáram optimálisan elvezetve.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1095) - = Zk = - válasza FragMaster (#1090) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:R
okés, köszönöm...
pozitívan állok a kérdésnek ezentúl, de PH teszt mindenképp érdekel. remélem kitérnek rá pár szó erejéig:U...

(#1096) FragMaster: gondolom:Y elférne sztem...

(#1086) Lauda: háát naigen. rend a lelke mindennek :C :P
f..ngom nincs, hogy mihez fogják majd hasonlítani legfőképp

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1096) FragMaster válasza - = Zk = - (#1095) üzenetére


FragMaster
addikt

PH-s tesztben vajon lesz már 5850? :)

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1097) rocket válasza Lauda (#1077) üzenetére


rocket
nagyúr

Mikoze kene legyen az SP szamanak a szellozo racs meretehez?:DDD

Ha mar mindenkeppen hasonlitgatni akarsz akkor a fogyasztasbol indulj ki, ugyanis abbol keletkezik a ho aminek tavoznia kell, de meg ez se egyertelmusiti a dolgot, ugyanis nem tudjuk milyen hatekonysaggal tavozik a ho a HD4890-nal a teljes slot es a HD5870 eseteben a fel sloton.

Az biztos a HD5870-nel mas ventit hasznal az AMD aminek nagyobb a legszallito kapacitasa, es hasonlo fordulaton halkabb mint amit az elozo generacioban hasznaltak.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1098) robotjatek válasza zuchy (#1055) üzenetére


robotjatek
tag

Kíváncsi lennék, hogy az 5870nél bekapcsolták-e a DX10.1módot. Szerintem nem... Ha bekapcsolták volna, szvsz még nagyobb FPSeket is kisajtolhattak volna az Atiból.

[ Szerkesztve ]

(#1099) Med1on válasza zuchy (#1055) üzenetére


Med1on
aktív tag

Remek videó thx zuchy :)

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1100) rocket válasza rocket (#1097) üzenetére


rocket
nagyúr

Meg annyit akartam csak kifelejtettem, hogy a heatsink lamellainak a teljes merete is not, es 4 heatpipe van (a HD4890-nal 3 volt), igy a heatsink tobb hot tud tarolni amit kisebb legnyomassal is lehet "uriteni" amihez eleg a fel slot nyilas.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.