Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2951) luw2win válasza banderasz77 (#2950) üzenetére


luw2win
őstag

Ez attól függ mivel játszol, milyen igényeid vannak,(szűrők stb).
Ha jelenleg az ár is számit akkor 5850 szvsz, mert egy kis tuningal szépet megy, meg az ára se olyan borzasztó mint a 70-esé.
De ezt az te igényeid és persze pénztárcád dönti el.
:R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2952) banderasz77 válasza luw2win (#2951) üzenetére


banderasz77
addikt

Én is erre gondoltam, csak már egy tesztet látnék. Mert nem akarok mellé lőni, de jelenleg csak 1 darabot látok az üzletben és le sem akarok maradni róla. :U

(#2953) Laci_a_Paci válasza Razermazer (#2050) üzenetére


Laci_a_Paci
tag

őrült vagy... Bár a 58xx széira idle ban való fogyasztása tényleg klasszisokkal jobb mint a 4 eseké.. de azért lecserélni egy 4890st... hááát :W De ha ilyen jól megy a szekér, akkor legyen 2 db 5870 es CFbe, vagy még jobb ötlet: maradjon a mostani kártya és az ár különbözetét utald a számlámra :DDD

(#2954) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Látom, kezdtek rákapni a jóra.
Egyre több az 5850 tulaj. :C

(#2955) BullKoxa válasza cowboy_bebop (#2954) üzenetére


BullKoxa
őstag

Ez annak köszönhető,hogy lehet is kapni őket,és nem is olyan vészes az ára,mint 2 hete!

(#2956) arn válasza BullKoxa (#2955) üzenetére


arn
félisten

jah, tobb :D 70-75k atlagban siman.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2957) arn válasza banderasz77 (#2950) üzenetére


arn
félisten

ha tuningolod, akkor jo, ha 10% van kozottuk. es ez a jovoben sem fog valtozni (itt nincs 2x savszel, etc).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2958) BullKoxa válasza arn (#2956) üzenetére


BullKoxa
őstag

Te,én Vasárnap vettem 63K-ért :DD ,igaz gariban van :((( de akkor is 63K

[ Szerkesztve ]

(#2959) cowboy_bebop válasza arn (#2956) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Az első szállítmányos 60K-s ár tényleg best buy volt eddig.

(#2960) arn válasza BullKoxa (#2958) üzenetére


arn
félisten

en is annyiert vettem, de giannitol es nem egy uzletben. az uzletekben 70-75k perpill.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2961) BullKoxa válasza arn (#2960) üzenetére


BullKoxa
őstag

Mert a magyar lehúzza a másikat!Sajna ilyen a magyar ember.Arra tesznek nagy hasznot,amit keresnek az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#2962) zuchy válasza BullKoxa (#2961) üzenetére


zuchy
őstag

Ez megint akkora hülyeség. Ha neked meg kéne élni belőle, akkor inkább éhenhalnál, mint hogy lehúznád a szegény júzert? Nem jókedvből csinálják, ez mindenhol így megy, csak itt kevesebb az átlagfizetés, mint nyugaton. És amiből hiány van, mert ezekből az van, az 5850-ből, az drágább, mert értékesebb. :U Mint a gyémánt. Ha minden négyzetméteren lenne gyémánt, akkor már nem lenne olyan drága. :)

Ja és nem vagyok kereskedő, számtechboltos. :)

Persze, van amelyik bolt drágább, van amelyik olcsóbb, nem muszály a drágábbat megvenni. :)

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#2963) BullKoxa válasza zuchy (#2962) üzenetére


BullKoxa
őstag

Van benne igazság amit írtál!!De amit én abban is van.(ahol drágább ott van az amit én írtam).

[ Szerkesztve ]

(#2964) arn válasza zuchy (#2962) üzenetére


arn
félisten

csak ha ugy mukodnenek, hogy nem fel ev alatt akarna meggazdagodni, akkor nem zarna be egyket even belul a boltjat :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2965) KTTech


KTTech
veterán

Nem tudja valaki, hogy lehet rávenni a CCC-t, hogy ne nyírja ki a betöltött színprofilt, amikor elindul? Elég macerás folyamatosan újratölteni a LUT-ot... Win7 x64 alatt.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2966) stevve válasza KTTech (#2965) üzenetére


stevve
nagyúr

Szedd le a CCC-t, akkor nem fogja lenyomni. Amúgy meg valahol a Documents&Settings környékén van a konfig állománya (xml), amiben talán lehet ilyesmit is állítgatni, hogy ne töltsön be mindenfélét, amit nem akarsz, de ez utóbbi csak tipp, nem tudom most megnézni, van-e iylesmi benne.

[ Szerkesztve ]

(#2967) joshua7 válasza jozsef11 (#2948) üzenetére


joshua7
veterán

Pont ezt mondom, h nem lehet általánosítani. De tessék: rángasd meg 3.4Ghz-re, játékokban tolj rá legalább 16AA-t és nyugodt lehetsz. :)

Semper Fi

(#2968) banderasz77


banderasz77
addikt

Akinek van 5850-e megmondhatná, milyen a gyári hűtés? Hang/melegedés?

(#2969) Voyage válasza banderasz77 (#2968) üzenetére


Voyage
aktív tag

Csendes, maxon hajtva nálam 57fok volt, alapon 32 körül van, viszont mikor elővettem dobozból, azt hittem eldobom, az egész hűtője recsegő, nyiszegő, fénylő, tipikusan gagyi szar műanyag. :)

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#2970) tomta válasza arn (#2964) üzenetére


tomta
tag

Azt nem értem miért mindig a számítástechnikával foglalkozó "vállalkozókat " köpköditek, hogy mennyi haszna van egy árucikken.
Arra még senki sem panaszkodott, hogy mennyiért vett meg egy xy márkájú ruhát, vagy az autószerelő/festő/bútorasztalos stb. iparos munkadíja miért vetekszik az anyagárral !
Pedig egy számtech bolt kb. 5-10% haszonkulccsal dolgozik szemben az előbb említettek gyakran 200-300%-os haszonkulcsával.
Adót pedig mindengyiknek fizetnie kell.
A jó magyar szokásról meg annyit, hogy a vevőknek minden ingyen kellene, de azért a legjobb legyen.
Az újat és "csúcstechnikát" meg kell fizetni, ha az kell neked.
És természetesen azért a kis haszon fejébe még azért szereljék be a gépbe és telepítsék a drv.-t.
Akinek nem inge ne vegye magára.

[ Szerkesztve ]

(#2971) Voyage válasza tomta (#2970) üzenetére


Voyage
aktív tag

Mert ez egy informatikai portál, nem tudom, feltűnt-e már.
Máshol mást szidunk, ennyi.

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#2972) szki


szki
őstag

A Codemasters közzé tette a PC-s DiRT 2 pontos megjelenési dátumát, ami december második napja lesz. :)

(#2973) P00By


P00By
nagyúr

Új driverre föl! ;)

(#2974) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Nekem kedden jön meg a Sapphire HD5850-em, már nagyon várom. Am. lenne egy kérdésem DX11 az csak win 7 alatt lesz elérhető? Mert nekem Vista home premium van a gépen jelenleg....

(#2975) Razermazer válasza Laci_a_Paci (#2953) üzenetére


Razermazer
őstag

Mint már írtam nem kell cf volt vele tapasztalatom de ezt is leírtam. Hogy jól megy-e a szekér! Anyagi ráfordítást pluszban nem jelentett a kártya megvétele mert a két eladott kártyám kifutotta az árát egy gtx 260 és egy 4890. Egyébként meg mindenki ezen siránkozik, hogy de kéne egy ilyen kártya, de miért ilyen drága(tudom most mindenki elmondja a magáét, hogy mit pofázik itt ez nekem nem is kell ilyen kártya mert miért de titkon azért jó lenne valljuk be), hát kérdezzétek meg a drága okos vezetőinket, miért vették fel az óriási hiteleket, miért adósították el az egész országot, miért kell a halál magasra emelni az adókat hogy mindenki feketézzen, és dögöljön bele ha a rendesebbik fajta, és úgy ügyeskedjen hogy minél kevesebb adót fizessen. A jó magyar forintot mesterségesen értéktelenítik el. A fizetésünket mesterségesen az 1970-es nyugat európai országok színvonalán tartják, míg az árakat tudjuk hogy azok fölé emelik. Közgazdász vagyok tudom mi történik itt, és nem az idióta fajtából. Bocsássanak meg azok akik még hisznek a főiskolán és az egyetemen tanult dogmáknak, az egy tündérmese elméletben nagyon szépen hangzik, de az élet nem így működik. Úgyhogy amíg itt nem lesz kamatmentes közpénzrendszer addig csak ez lesz amit látsz nap mint nap. Ezért ilyen drága ez a kártya is, és lesz még drágább karácsony eljövetelével is, aztán a Fermi eljöveteléig is ami tudjuk hogy nagyon messze van. Igen Laci megy a szekér amíg húzzuk aztán szépen kidőlünk a sóderosba idő előtt. De ez ellen vajmi keveset tudunk tenni nincsenek civil szervezetek akik hallatnák a hangjukat és elég erősek lennének egy ésszerű változtatáshoz. Tehát spórolunk eladunk régi megunt zajos melegedő hardverelemeket hogy az új jövevény árába beszámolhassuk. Ma off vége akinek nem ingen az pólót hord ;]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#2976) zuchy válasza Nagynozi (#2974) üzenetére


zuchy
őstag

Elvileg jön majd DX11-s patch Vista alá.

PC-STYLE.hu

(#2977) cowboy_bebop válasza zuchy (#2976) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Már van egy pár hónapja (legfrissebb DX update-ben benne van).

(#2978) mc-4 válasza BullKoxa (#2795) üzenetére


mc-4
aktív tag

Ott valami nem frankó!
Van rajta gari vidd vissza, ha nincs akkor nézz bele.Utánna újra összerak felpasztáz aztán teszt.

(#2979) Rexcor


Rexcor
őstag

HD 5870 vagy HD 4890 CF a gyorsabb?

(#2980) Rica válasza Rexcor (#2979) üzenetére


Rica
senior tag

Itt egy 4870 X2-vel látod összehasonlítva, ebből következtethetsz.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#2981) eszakas válasza P00By (#2973) üzenetére


eszakas
senior tag

A régit le kell szedni? Vagy elég ráinstallálni?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#2982) Rica válasza eszakas (#2981) üzenetére


Rica
senior tag

A régi drivereket mindig le kell sikálni :K

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#2983) lavorka


lavorka
aktív tag

Üdv!
A héten én is beléptem a klubba egy Sapphire 5870-el. Eddig minden OK. és tegnap még új driver is jött :DD

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#2984) TomiLi


TomiLi
addikt

Egy kis móka:

Aki olvas külföldi híreket: nem lehet tudni valami pontosat, hogy mikor jönnek az 58--x2-esek?

Bogyorisz

(#2985) KTTech


KTTech
veterán

Na, végre újratelepítettem a Windowsomat, most ilyen eredményt hoz a gépem (adatlap), Crysis Warhead teszt, az 5870*es 900MHz-en fut:

DirectX 10 ENTHUSIAST 3X @ Map: frost @ 0 1680 x 1050 AA 0xx
==> Framerate [ Min: 27.16 Max: 41.90 Avg: 35.18 ]

A GPU még bírná, de nem tudom 900Mhz fölé vinni, úgy tűnik a BIOS limitál (MSI Afterburnerrel próbálkoztam) :( Van esetleg megoldás erre?

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2986) KTTech válasza stevve (#2966) üzenetére


KTTech
veterán

Leszedtem (Win újratelepítéssel, nehogy valami a régi nVidia driverből kavarjon be), de úgy tűnik maga a driver szórakozik a LUT-al (játékba lépésnél most is törli...). Remélem kiadnak végre egy működőképes drivert is hamarosan.

Egyébként érdekesen viselkedik a kártya: 1280x720-as felbontásnál rosszul állítja be a képarányt a monitoron... Eddig nem volt ilyen gondom (az előző kártyámnál).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2987) stevve válasza KTTech (#2986) üzenetére


stevve
nagyúr

Az szép... akkor van baja rendesen. :Y Az új driver-t nézted már, amiről ma cikkeztek?

(#2988) BaRock113


BaRock113
csendes tag

Hali!
Most lettem gazdálya egy 5870-nek. amit elsősorban a 4 monitor out miatt vettem. A probléma: három monitort szimultán még nem sikerült működtetnem vele. mindíg kéri hogy az egyiket kapcsoljam ki. Remélem csak driver probléma és javítani fogják. Egyébként egy 4870 X2 ről váltottam, amit most 30eft-ért eladnék. Ha valakit érdekel privátban írjon.

(#2989) TomiLi


TomiLi
addikt

DX11 teszt program .....[link]

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#2990) KTTech válasza stevve (#2987) üzenetére


KTTech
veterán

Igen, az új win-re már az ment fel...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2991) KTTech válasza TomiLi (#2989) üzenetére


KTTech
veterán

Jól néz ki nagyon... Azért kiüti 1-2 helyen a kártyát :) (a sárkánynál 15 fps-re futotta az erőből, igaz 1680x1050, 16AF mellett, 0xAA-val)

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2992) stevve válasza TomiLi (#2989) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezt a PH is főoldalon hozta. ;)

(#2993) TomiLi válasza stevve (#2992) üzenetére


TomiLi
addikt

Bocsánat! :R

Véletlenül ott akadtam bele.... :B

Nagyon tetszik a kis teszt video...szépen tükrözi a különbséget a korábbi DX verziókhoz képest.... Sajnos én még kipróbálni nem tudtam...

Bogyorisz

(#2994) stevve válasza TomiLi (#2993) üzenetére


stevve
nagyúr

Ugyan, nem gond
Az biztos, a grafika nagyon állat lehet Dx11 alatt... :K

(#2995) DrJános válasza TomiLi (#2989) üzenetére


DrJános
aktív tag

Jézus ez a grafika eszméletlen, ha valaki szerez egy megfelelően nagy felbontású monitort és ha lesz ilyen minőségű játék (nem csak teszt progi) akkor a PS3 mehet a pics@ba. Nekem volt szerencsém PS3-an full HD-s nagyon nagy tévén játszani 720P ben az a gépemhez mérten az is nagyon szép minőségű képet produkált. (igaz a Monitorom nem HD) de ezen a videón még így is látszik az az eszméletlen grafika, kár, hogy csak teszt.

Ö valaki tud valamit az Erősebb Példányokról?

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#2996) ImI87


ImI87
őstag

Beléptem én is a klubba, XFX 5870....... :))
Jó nagy dög a kártya, hétvégén majd tesztelgetek...........

Nem tudjátok, hogy a kártya alpaplapi csatijánál, a biztosító részen miért hagyták rajta azt a kis pöcköt? :F pirossal bekatikáztam a képen: katt Először azt hittem, hogy hibás, de látom minden kártyát ilyenre csináltak. Emaitt a Gigabyte féle rugós pöcök nem tud beakadni a helyére. Persze nem gond, csak ez egy biztonsági funkció volt, hogy nehyogy kimozduljaon a kártya a helyéről.

[ Szerkesztve ]

(#2997) zuchy válasza ImI87 (#2996) üzenetére


zuchy
őstag

Levágod ollóval, vagy csípőfogóval. :DDD

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#2998) Neoteric


Neoteric
addikt

5850/70-re rámegy az AC Twin Turbo?

PSN: ne0teric_sAN

(#3000) janos666 válasza zuchy (#2997) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Olló nem nagyon viszi, és veszélyes lehet fogóval törni, mert még rossz felé, és nagy hosszon reped, aztán megszakad egy rézcsatlakozó is. Okosabb éles, vagy inkább finoman fogazott pengéjű késsel levágni.

(#2991) KTTech - Én még csak videón tudtam nézni, de már erről is sejtettem, hogy ehhez nem lesz elég 1 ilyen GPU, akár DX11-re termett, akár nem. Nem mérte már valaki, milyen hatásfokkal dolgozik a CrossFire ezalatt az engine alatt?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.