Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1701) subaruwrc válasza alien_ (#1700) üzenetére


subaruwrc
félisten

megeshet. 7600*3200-ba :DDD

(#1702) Gergo88 válasza subaruwrc (#1699) üzenetére


Gergo88
tag

Hu bakker biztos jó lehet a fűtés a középső 2 káryán...

Basu gasu bakuhatsu busu basu gaido.

(#1703) - = Zk = - válasza abridabri (#1696) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem azt írtam, hogy FIZUM! ;) de reméljük hamarosan...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1704) 8nemesis8 válasza subaruwrc (#1699) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nem rossz a konfig.
Habár kicsit már megfizethetetlen elég sok embernek, illetve nincs is értelme teszteken kívül másért összerakni ilyen gépcsodát :D

(#1705) TESCO-Zsömle válasza 8nemesis8 (#1704) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Dehogynem!

24 monitoron játszani kell...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1706) katt777 válasza janos666 (#1698) üzenetére


katt777
félisten

Éljenek a kémprogramok! :P :( (Még jó, hogy nincs mindenhol Internet. :) ) Inkább felteszem az image-et a vinyóra, a lemezt meg tokostul szépen el a szekrénybe.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1707) alien_ válasza TESCO-Zsömle (#1705) üzenetére


alien_
őstag

Energiapazarlás felsőfokon.. Nem mintha a gamerekre pont a környezettudatosság lenne a jellemző :(

Swarm is coming.

(#1708) Djuree válasza subaruwrc (#1699) üzenetére


Djuree
félisten

azt a qrta eget :Y
nem szarral gurigázik ahogy mondani szoktam :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1709) capulet75


capulet75
addikt

Egymillióforintérszámitógép!Quad cf!Überállat deszka,megazorall proci!Tessék csak tessék!456873698789 vantage po(i)nt.Lehet tolongani kérem szépen.
Ha meg tudok oldani egy 5850-et ,már az is bőven elég egy ilyen mezei kockának mint én.
Azért jó néha ilyen dolgokat is látni.Legalább tudom mim nem lesz soha. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1710) old gray válasza tzsolesz (#1685) üzenetére


old gray
addikt

Innen rendeltem a Sapphire 4870 Toxicot. Minden rendben volt a céggel, kivéve, hogy nem Toxicról hanem VaporX-ről kaptam szla-t és a gar.papíron csak 12hó garancia volt feltüntetve, holott 2év van rá. A webshopos ár nem volt aktuális, mert nem volt készleten a vga, 1-2k-val (ha jól emlékszem) drágábban kaptam meg mint a feltüntetett ár.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#1711) 8nemesis8 válasza TESCO-Zsömle (#1705) üzenetére


8nemesis8
veterán

Végülis, fasza panorámát lehet már építeni ennyi monitorból.
Nem kis játékélménnyel lehetne.Mintha virtuális világba lennél.

(#1712) katt777 válasza old gray (#1710) üzenetére


katt777
félisten

Kapásból 3 fogyasztóvédelmi törvényt szegtek meg, FVH-hoz fordulj, ha már botor módon elfogadtad. Vsz. egyébként valaki lenyúlta a kereskedőnél a jó kis VaporX-et, és kaptál egy Toxic-ot, nagy eséllyel használtat, ezért is a gar. csökkentése (ezt is büntetik, most mérték fel egész EU-ban: ott 55, Mo-on a kerekedők 95%-a alkalmazza a trükköt). A megrendelésen szereplő ár egyoldalú megemelése az előzetes hozzájárulásod nélkül megint csak szabálytalan.
Most bocsi, de nagyon hülye voltál. :(

capulet75: Amilyen játékokat mostanában kiadnak, lehet, hamarosan netbook-om lesz, hogy még csak ne is gondoljak afféle mazochizmusra, hogy megpróbáljak szórakozni bármelyikkel is. Hülyegyerekek és konzolidióták győztek, ez van, follyék ki az összes marketinges kevés agya. :(( :W Spec. most az új Red Faction-re rágtam be nagyon, hogy volt-nincs belső nézet, csak ez a GoW-os szarság.

8nemesis8: Sok értelme nincs, amíg a monitorok peremei szétvagdalják a képet. Rács mögött játsszak? Milyen élmény az? :F

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1713) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Megrendeltem egy Sapphire HD5850-et ismerősömtől 48k + Áfa lesz, de várnom kell rá 2 hetet, valahogy csak kibírom ha már eddig vártam a VGA vásárlással. Jó vétel lesz én úgy érzem, engem meggyőztek a tesztek....

(#1714) P00By válasza subaruwrc (#1699) üzenetére


P00By
nagyúr

Hú, bakker! :Y :D
Nem semmi.

(#1715) cowboy_bebop válasza Nagynozi (#1713) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Jó ár, kiváncsi leszek h. egy-két hét múlva ha lehet már kapni őket, mennyiért fogják vesztegetni; m. nekem is egy ilyenre fáj a fogam.

(#1716) koxminator


koxminator
senior tag

új nvidia karikról

lényeg lehet: " If you are waiting for NVIDIA to jump out of the GPU closet with a 5800 killer and put the fear into you for making a 5800 series purchase for Halloween, we suggest paper dragons are not that scary. We feel as though it will be mid-to-late Q1’10 before we see anything pop out of NVIDIA’s sleeve besides its arm. We are seeing rumors of a Q4’09 soft launch of next-gen parts, but no hardware till next year and NVIDIA has given us no reason to believe otherwise.

Jensen just had this to say live at the NVIDIA GPU Conference in regards to the next-gen GPU: "You will have to wait just a little longer." From that we went to talking about GPUs decoding HD Flash video."

vagyis szerintük 2010 Q1 közepe-vége felé láthatunk csak tőlük valamit. majd meglátjuk.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#1717) capulet75


capulet75
addikt

Szeretek gépépitésel szarakodni,persze ésszerű keretek közt.Átlag 2 évente egy új config kb 200-ból.A régit akkor még olyan 70-100 körül el lehet adni igy 2 év alatt kell kb 100k+ összegyüjteni.Bár kétszázból izmos gépet össze lehet rakni,abba nem fér bele egy százezer forintos vidkari,esetleg a többi hardware hátrányára.Mindenesetre nagyon várom már az 5850 Vapor-X et. ;]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1718) janos666 válasza katt777 (#1712) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

8nemesis8: Sok értelme nincs, amíg a monitorok peremei szétvagdalják a képet. Rács mögött játsszak? Milyen élmény az?

Ezt én úgy tudom elképzelni, hogy veszel középre egy fasza monitor (vagy ez ugye már van is), oldalra pedig melléteszel két olcsó TN panelest, mert úgysem fordítod oda a fejed soha, végig középre nézel, úgyhogy a perifériát bővíti, de mindegy, hogy milyen minőségben látod.
És néha még másra is jól jöhetnek a plusz monitorok játékon kívül. Csak hát ér-e annyit, még ha a legolcsóbb, leggagyibb monitorból veszel is kettőt, mert méretben és felbontásban azért nem árt, ha egyezik a középsővel...

DX11 viszonylatban mi várható Crossfire terén? A DX10.0+ eljárásokkal nem lesz gond, főleg AFR-ben? Vagy mi erre a terv, hogy még mindig egyszerre tolják az AFR és a hihetetlenül előremutató, újabbnál-újabb DirectX-ek szekerét? ;]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1719) katt777 válasza koxminator (#1716) üzenetére


katt777
félisten

Vagy valaki erősen érdekelt az ATI kártyák eladásának felpörgetésében, mert tudja, hogy hamar jönni fognak az új nV-k. :U Qui prodest, ahogy a rómaiak mondják. Számos kérdés megválaszolásában, és hazugság leleplezésében segít a megtévesztő tesztektől a nagypolitikáig. :P Mindenesetre nekem nagyon az az érzésem, hogy valamiért az AMD nagyon sok 58xx kártyát akar eladni minél rövidebb idő alatt.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1720) 8nemesis8 válasza katt777 (#1712) üzenetére


8nemesis8
veterán

Korábban már láttam valahol, cikkben vagy tesztben olyan monitort, amit direkt ilyesmi célokhoz terveztek minimális pereme van ,tehát csak pár miliméter, igaz az is rácsot fog alkotni, de szerintem nem lehet annyira zavaró és szar az élmény, igazából ezt nem fogjuk megtudni.
Nem nagyon lesz rá lehetőségem/lehetőségünk.

(#1721) ToxLee válasza Nagynozi (#1713) üzenetére


ToxLee
őstag

Én szintén ugyanezt rendeltem meg kíváncsi leszek mit fog produkálni!

(#1722) capulet75


capulet75
addikt

A cégek marketingstratégiája nagyban függ a konkurenciától.Mindenesetre az ati most (is) belenevetett az nvidia arcába.Megint nyertek a fejlesztési versenyben,ráadásul komolyan demonstrálják az új chip erejét,energiatakarékosságát,stb.Az nvidia meg csak annyit tud tenni hogy megprobálja a jó öreg lejáratókampányt.Csak hát a teszteket nézve ez nem fog bejönni nekik.Oriásit kell durrannia a 300 nv kariknak hogy behozzák a lemaradást. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1723) cowboy_bebop válasza ToxLee (#1721) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Honnan rendeltetek 48K+ÁFÁ-ért Sapphire 5850-et? :B

(#1724) capulet75


capulet75
addikt

Az eVga árul most egy dupla monitort.Bár ott sok (kb 5-7cm)közti távolság és bepsziroztak oda egy webkamerát is.Mondjuk ha bebandzsitasz biztos eltünik az a csik. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1725) FragMaster válasza Nagynozi (#1713) üzenetére


FragMaster
addikt

Ilyenkor az elején ez azért rossz csak, mert lehet, hogy két hét múlva már amúgy is 60k lesz :D De ugye ez sem biztos és ugyanott lennél úgy is :) Gratula hozzá, írjál róla majd. (Hűtés, fogyasztás, 2d-3d órajelek, hangerő)

Jasonchan: várjuk tőled is majd az infókat ;)

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1726) FragMaster válasza katt777 (#1719) üzenetére


FragMaster
addikt

"Vagy valaki erősen érdekelt az ATI kártyák eladásának felpörgetésében, mert tudja, hogy hamar jönni fognak az új nV-k."

Hardocp erről híres... :P

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1727) lsc válasza ToxLee (#1721) üzenetére


lsc
nagyúr

Majd ide is jöhet egy vélemény .

Az élet kegyetlen .

(#1728) cszn válasza lsc (#1727) üzenetére


cszn
őstag

Ismét jó ötlet. Hasznos lesz. :R

(#1729) theniel


theniel
aktív tag

Ha valakinek van mar 5850 v 70 akkor ha tudja próbálja ki a Battlefield 2 -őt rajta.
Kíváncsi vagyok, hogy az élsimítás működik-e a kártyával, mert eddig nekem egyik ati-val sem (4870,4850,4770) működött.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1730) varsam válasza subaruwrc (#1699) üzenetére


varsam
őstag

Ez sem rossz, de ahhoz képest semmi. Hogy lehet hogy itt "csak" ennyi pontot kap?

Az a proci elég brutál...

[ Szerkesztve ]

(#1731) Zeratul válasza katt777 (#1719) üzenetére


Zeratul
addikt

nVidia meg remek paperlaunchot csinált mindenféle ködös igérgetésekkel, semmit mondó ábrákkal működő kártya prezetálása nélkül. Intel IDFen a Larabee csökkentett órajelű példányait már bemutatta a közönségnek.

(#1732) jozsef11


jozsef11
tag

Sziasztok!
Valaki nem tudja, hogy itt a PH-n mikor fogják letesztelni az 5870-et?

(#1733) Zeratul válasza varsam (#1730) üzenetére


Zeratul
addikt

Extrém beállítások alatt ment, meg valszeg a I7 is kevés volt alá.

(#1734) Nagynozi válasza FragMaster (#1725) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Igerem irok rola, en is kivancsi vagyok h milyen hangos, a guru3d-s teszt alapjan toleralhato, de meglatom majd ha meglesz. A Hd4870 en is hasonlo nagysagu venti porgott de magasabb fordulaton annak volt am hangja!

(#1735) koxminator válasza katt777 (#1719) üzenetére


koxminator
senior tag

semmi sincs kizárva, de én mondjuk vagy 2 éve biztosan rendszeresen olvasgatom hardocp-t, és szerintem eléggé semleges úgy általában mindenben. másrészről most itt nem nv flamet akartam indítani, csak mivel elég sokszor ment itt a vízionálás (Delphoi jósok, kristálygömbhasználók, Gyurcsok Józsefek által :DDD ) gondoltam beírom, amit találtam.

amúgy azért, mert jelenleg ati tulaj vagyok, senki ne gondolja, hogy örülnék az nv vesztésének-veszteségének. az elmúlt évek folyamán felváltva voltak nv és ati kártyáim is. amikor cserére szántam magam, mindig azt néztem, hogy az éppen legjobb ár/érték arányú kártyát vegyem, és lesz..tam hogy az nv vagy ati. proci terén ugyanez. sosem törekedtem a legerősebb kategóriára sem, mert pénztárca-wise vagyok, habár szerencsére megtehetném.

a mi szempontunkból igenis jó lenne egy erőteljes nv kártya, mert akkor lenne árverseny, és mi jönnénk ki belőle jól..talán..remélhetőleg.. :K

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#1736) katt777 válasza 8nemesis8 (#1720) üzenetére


katt777
félisten

Bár tesztelhetném! :DDD

FragMaster: Aki a piacról él, nem független. Természetesen van esély az ellenkezőjére, sosem tudjuk meg. (ill. ha mégis már az idén lesz DX11-es nV kari, akkor mégis... :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1737) LackoMester


LackoMester
addikt

valakinek valami személyes tapasztalat 5870-el,info kéne vásárlás elött vagyok :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#1738) katt777 válasza LackoMester (#1737) üzenetére


katt777
félisten

Van. Legalábbis számomra ez derült ki, amikor olvastam a topicot. :B

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1739) FragMaster válasza katt777 (#1736) üzenetére


FragMaster
addikt

Általánosságnak elmegy, csak egy tesztoldalról kialakul egy kép az idők során.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1740) katt777 válasza FragMaster (#1739) üzenetére


katt777
félisten

Én csalódtam már olyan tesztoldalban is, amelyet évekig megbízhatónak hittem. Mindenkinek megvan az ára, ez az igazság. :((( Kivéve nekem, mert én olyan kötözködő típus vagyok, és úgyis megtalálom mindenben a hibát. ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1741) subaruwrc válasza varsam (#1730) üzenetére


subaruwrc
félisten

amit én linkeltem az performance módban készült ez pedig extrémben amit az x és P betűk jelölnek is plussz az extrémes alatt bloomfield proci dolgozik 8 maggal a performanceos alatt pedig gulftown 12 maggal.

itt egy 27k extreme

[ Szerkesztve ]

(#1742) cowboy_bebop válasza subaruwrc (#1741) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Ott biztos h. nincsen.

"404 (Not found) - Sidan kunde inte hittas
Sidan du försökte nå kunde inte hittas på denna server.
The requested page could not be found on this server."

(#1743) pzstm


pzstm
titán

Radeon HD 5750 infók és előzetes teszt

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1744) FragMaster válasza pzstm (#1743) üzenetére


FragMaster
addikt

4850 körüli-feletti teljesítmény kb, innen az 5770 már csak jó lehet, persze ha van valóságtartalma. :)

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1745) LackoMester válasza katt777 (#1738) üzenetére


LackoMester
addikt

látom nemfigyeltél :B személyes tapasztalat érdekel(valaki akinek már ott izzad a gépében,és akitöl kérdezhetek)-nem teszt :N kb.4-5 tesztet olvastam. Azthiszem ez a megfelelö hely a kérdésemnek :U

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#1746) tom_tol


tom_tol
addikt

HIS 5850 ccc+bios[link] és furmark alatt

[ Szerkesztve ]

(#1747) Chaser válasza pzstm (#1743) üzenetére


Chaser
titán

Nem lesz ez rossz :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1748) pzstm válasza Chaser (#1747) üzenetére


pzstm
titán

nekem is egész jónak tűnik! :K :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1749) koxminator


koxminator
senior tag

nem tudom, volt már?

Tweaktown Sapphire HD 5850 test

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#1750) subaruwrc válasza cowboy_bebop (#1742) üzenetére


subaruwrc
félisten

azóta már módosítottam xtremesystems linkre. ez se jó?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.