Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14001) Gerisz válasza CptMisi (#13998) üzenetére


Gerisz
addikt

Amióta gatyázol már kétszer körbe lehetett volna szaladni a témát ha nagyon akarod.
Írsz Armand Cheng barátunknak a support2@thermalright.com-ra és megaszongya, hogy kapogasd be vagy, hogy hogyan tud hozzásegíteni. Nekem az utóbbit tette. Megmondod, hogy ebből a szerencsétlen országból vagy ahol senki nem tudja neked beszerezni, a nagykerek sem. Tudna-e neked valahogy segíteni és szerintem nem fog ellene lenni.

(#14002) Robi BALBOA válasza Sárpac (#13992) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Daszép! :D

Tesztet Tesztet :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14003) Giot válasza Sárpac (#13992) üzenetére


Giot
addikt

Grat szép! :)
Jöhetnek a tesztek ha majd ráérsz.

(#14004) Sárpac


Sárpac
nagyúr

FFXIV

A többit holnap sajna az egyik ventit eléggé eltakarja gt220 társkártya így majd azt holnap eltávolítom gyanítom hoz még a konyhára a venti fordulat 50%-on ezt hozta 900/1200-on.
Érdekesség képpen a Twin frozer II 78C fokos GPU hőmérsékletet produkált ui szobahő mellett!:) Szóval bő 20C - hozott a konyhára mindezt halk üzemmód mellett!
Amúgy 100%-on sem hangos, hallani, hogy teker de bőven elviselhető szint úgyis, hogy
40cm-re van tőlem a masina!:)
Nagyon tetszik benne, hogy pofon egyszerűen fel lehet tenni semmi extra gixer nem jött közbe Lightningra meg egyenesen gyerekjáték!:DDD

Saját értékelés:
Teljesítmény: 9 /AC talán jobb lehet max 1-2C fokkal:)
Hang: 8 / 50%-ig nincs hangja 70%-on már hallani egy kis zúgást innen már nem hangosodik tovább
Szerelhetőség: 10 /mint a pofon
Dizájn: 10 /Gyönyörűűűű!:D
Ár: 7 /Lehetne olcsóbb is mint minden..:)
-----------------------
Össz: 8,8
:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14005) Giot válasza Sárpac (#14004) üzenetére


Giot
addikt

Na akkor megérte az árát. Melyik AC-hoz hasonlítod gondolom az Xtreme5870-hez.

(#14006) Sárpac válasza Giot (#14005) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Természetesen az Xtreme5870-hoz mivel arról voltak tesztek 1-2napja aszem ott nagyobb volt a gpu tán 1000MHz de maxi fordulaton hozta az 53-54C fokot!:)
Totálisan meg vagyok elégedve vele!: :DD


[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14007) norbitális válasza Sárpac (#14006) üzenetére


norbitális
tag

És nem adod el a gyári hűtődet? :DDD

(#14008) joshua7 válasza Sárpac (#13984) üzenetére


joshua7
veterán

Ez de durva. Istencsászár Lightning és hűtőt kellett cserélned? Pf.. :(

Semper Fi

(#14009) Giot válasza Sárpac (#14006) üzenetére


Giot
addikt

92mm-esek a ventik igaz? Szép valóban.

(#14010) Sárpac válasza joshua7 (#14008) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A Twin frozer II-ön összemértem harmad annyi széles lamella van mint ezen ráadásul az alu, ez meg réz mag réz csövekkel alu lamellákkal.:)
Egyébként játék alatt a lightning sem rossz 70C körül tartja a hőfokot a zalman meg 50 alatt!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14011) Sárpac válasza Sárpac (#14010) üzenetére


Sárpac
nagyúr

És itt az ellenfél is!
Sajnos az AC hűtőborda jócskán túlnyúlik a karin így ezt mindenképpen figyelembe kell venni ha valaki e mellett dönt!:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14012) Robi BALBOA válasza Sárpac (#14004) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Egy különösen ajánlott plecsnit megérdemelne. :K

Hát szó nélkül vennék egyet én is ha lehetne itthon kapni(1hét alatt) és 10-11k körül lenne.
Nekem ez jobban bejön mint az AC.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14013) Giot válasza Robi BALBOA (#14012) üzenetére


Giot
addikt

Már csak arra lennék kíváncsi hogy az AC Twin Turbo-ja 92mm-es ventikkel mire lehet képes.
Igaz az sincs benne a kompatibilitási listában az 5850-él. Valszeg a mert rövidebb az 5850 nyák-ja az 5870-él, és ahogy Misi is említette a két egymáson lévő DVI csati miatt nem fér el.
Hm az enyém hoszabb a referencia nyáknál :U . Srácok lemérné valaki milyen hosszú a referencia 5870 nyákja? :)

szerk: Ez érdekes a PCgear-nél a a Twin Turbo Pro-nál ott van hogy a kompat listában az 5850 [link] .
Miközben az AC hivatalos oldalán nincs: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14014) Sárpac válasza Robi BALBOA (#14012) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én a PCGeartól rendeltem és most már rendesen lehet kapni is.
Ha berendeled 1hét alatt megjön 11270FT+posta(1090).:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14015) CptMisi válasza Gerisz (#14001) üzenetére


CptMisi
őstag

Tudom, de annyira még nem sürgős :N
csak azért írogatok, mert most kezd aktuálissá válni :K ahogy mondtad, ha senki nem tudja nekem beszerezni, akkor írok neki :K most, hogy tudom, milyen is a VF-3000A, így veszek egyet :K

tom_tol: ha jól látom, akkor a merőleges a CPU hűtő ventilátorára, míg R4nél párhuzamos vele, tehát szerintem nem lenne olyan jó hűtése, hacsak nem rakok rá egy saját ventit :U ha nincs R4, akkor R5 lesz, de egyáltalán hol van, és mennyiért? :F

Sárpac: szép ez hűtő, ha jól sejtem, neked is nagyon tetszik :D jól is hűt ;]

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14016) Sárpac válasza CptMisi (#14015) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem rossz az biztos, most pl. cod 6 alatt 46-47fokos!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14017) CptMisi válasza Sárpac (#14016) üzenetére


CptMisi
őstag

az nem rossz ;] mit csinál majd az 5850emmel? ;]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14018) SzlobiG válasza Sárpac (#14016) üzenetére


SzlobiG
félisten

Érdekes, hogy az msi megoldása ennyivel gyengébb nem értem minek árulják akkor.:D

(#14019) Sárpac válasza CptMisi (#14017) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Tegyél a vgadra egy tál vizet és a kész a jégkocka így nyáron még jól is jöhet!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14020) CptMisi válasza Sárpac (#14019) üzenetére


CptMisi
őstag

a fermi meg télen jó, bemész bootnál már kész a forrócsoki ;]
hát, remélem összejön most már a hűtőcsere :)

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14021) Robi BALBOA válasza Giot (#14013) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Tuti bika lehet az a AC, de valahogy a Zalman jobban bejön, mondjuk egy AC vs Zalmi tesztet nagyon szívesen megnéznék! :K

(#14014)Sárpac: Na ez eléggé jól hangzik :K , ha ballagásra sok zsét kapok rokonoktól akkor egyből veszek is egy ilyen Zalmi gyöngyszemet! ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14022) Gerisz válasza Sárpac (#14016) üzenetére


Gerisz
addikt

Ott nekem is annyi 835/1200-on. ;]
De nekem feszt kell emelni a 900-hoz és nem tudom mennyit. Estére kitudom.

(#14023) CptMisi válasza Robi BALBOA (#14021) üzenetére


CptMisi
őstag

Ballagásra?! :Y mikor ballagsz te? :DDD

Gerisz: de neked gondolom 5850el alapfeszen ennyi :U várom az OC-s eredményt :K

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14024) Sárpac válasza Robi BALBOA (#14021) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Biztos, hogy jobb az AC, de nem annyival mint amennyi helyet és pénztöbbletet igényel!:)
50%-ig nem hallom ki a vf3000A hűtőt 70%-körül már van hangja olyasmi mint a vapor x volt 50%-on. 100%-on is kis zúgás mellett igazából a nagy szélzaj az ami kihallatszik, olyan szinten teker, hogy a memók közelében is érzem, hogy mozgatja a levegőt!:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14025) CptMisi válasza Sárpac (#14024) üzenetére


CptMisi
őstag

Egyre jobban tetszik :C

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14026) Robi BALBOA válasza CptMisi (#14023) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Diplomaosztó :D (ja már ideje 25 évesen befejezni a tanulást, mondjuk még Msc-re el akarok menni, meg akarom valahogy csípni a 30-at úgy, hogy közben tanulok még! :DDD )

(#14024)Sárpac: Nekem az AC túl ormótlan, nem dizájnos nem az t tükrözi, hogy szép és jó hanem olyan oroszos, "nagy" "ronda" és "jó" ja és "drága"(mondjuk ez már nam annyira oroszos) :DDD .

Nézétek csak ez[link] mennyibe kerül, szerintem valahogy rá lehetne fabrikálni egy 5850 vagy 5870-es karira és tuti meghűtené!

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14027) Gerisz válasza Sárpac (#14024) üzenetére


Gerisz
addikt

Azért az randa is szegény ráadásul.

CptMisi: Jah hát a T-rad nem szerepel jól az új mozizós tesztben. (nem tudom mi a neve annak az anime játéknak)

[ Szerkesztve ]

(#14028) Giot válasza Gerisz (#14027) üzenetére


Giot
addikt

Legyünk őszinték azért az AC termékei nem a szépségről szolnak. Talán a TwinTurbo Pro meg a sima ami kicsit pofásabb.
De hatékonyak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14029) kasa85 válasza Sárpac (#14024) üzenetére


kasa85
őstag

Hali.Majd ha lesz időd léci egy képet küldj Gpu-z vel diagnosztizálva az elért értékeket kíváncsi vagyok a többi hőfokokra is memória stb,stb.Lehetőleg Fur Mark Xtreme Burning Mode -opcióval tesztelve,hogy teljes látképet kapjak az én ref hűtős és a te vf3000A hűtőddel tesztelve.Nagyon tetszik,és én is szeretnék ilyet szerválni mert a ref 70%-on üzemelve már a hangomat sem hallom meg tuningra sem a legjobb:) Illetve szerinted ha meggyőz a további teszt rámegy erre a példányra?GIGABYTE GV-R587D5-1GD-B (HD5870).Előre is köszönöm grat az eddigi elért eredményekért :C :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#14030) CptMisi válasza kasa85 (#14029) üzenetére


CptMisi
őstag

Az egy ref kártya, nem? akkor miért ne menne rá? :F

Gerisz, Giot: nagyon zavaró, úgyis fejjel lefelé van :DDD

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14031) Gerisz válasza Giot (#14028) üzenetére


Gerisz
addikt

Ez teljesen igaz, de engem nem hat meg ha hatékony de sz#rul mutat.
Sajnos ez az én hibám. De ezt a Zalmant más színben el tudnám képzelni, mondjuk a burkolata nélkül, vagy átfestve.

CptMisi: Nekem ez is fontos, azért intézem a Thermalright-ot és vártam rá meg elég sokat telefonálgattam, levelezgettem érte.

[ Szerkesztve ]

(#14032) Sárpac válasza kasa85 (#14029) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Stílusosan!:D
Venti 50%-on a társkari továbbra is bent van mint ahogy látszik is!:)
Most nézem 32C fok van fűt az i7+5870 páros rendesen! :Y

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14033) Giot válasza Gerisz (#14031) üzenetére


Giot
addikt

HA már a külső került szóba nekem az ilyen teljesen letisztult mindenféle csillivillit, pilácsot nélkülöző cuccok tetszenek:[link]
Állítólag a hűtő teljesítménye is korrekt, persze Magyarországon se híre se hamva. Még a weboldalon megjelölt hazai forgalmazónál sem.

(#14034) CptMisi válasza Gerisz (#14031) üzenetére


CptMisi
őstag

Persze, én is megcsinálom majd plexisre a ház oldalát, és engem is zavar, ha valami nem tetszik...mondjuk például ez az AC...nekem ez a zalman bejön, de az N változat nem :DDD jah meg a Noctua ventik :DDD

Sárpac: 30% mellett 58°C :C mivel szabályozhatóak a ventik? :U

Giot: nekem nem tetszik :DDD :N én amúgy szeretem a ledes dolgokat például :K ventikből is teszek még 1-2 jobbféle kék ledes ventit, hogy a plexin át jól fessen a cucc :D

Mafia 2 gépigény fiziksznek GTX 285 :DDD aztán ugyanúgy megy, mint egy GT240el :DDD

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14035) Giot válasza CptMisi (#14034) üzenetére


Giot
addikt

Ízlések és pókphone-ok! :DDD

(#14036) CptMisi válasza Giot (#14035) üzenetére


CptMisi
őstag

Ez megüti a CUDAr poén szintet ;)

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14037) Sárpac válasza CptMisi (#14034) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én zalman mfc2-es panellal szabályzom!:DDD
De van hozzá gyári szabályzó mint a képen is látszik ott közép állás az 50%.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14038) CptMisi válasza Sárpac (#14037) üzenetére


CptMisi
őstag

ja....akkor szoftveresen nem is lehet, igaz? :U
akarok venni ventiszabályzót, csak akkor több ventit kezelő kell :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14039) kasa85 válasza CptMisi (#14030) üzenetére


kasa85
őstag

Passz gondoltam egy kondi közbeszólhat mivel különböznek a nyomtatott áramkörök és rajta elhelyezett tranzisztorok kondik gyártó típus számtól függően még nem szedtem szét a karit.Jób félni mint megijedni :B

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#14040) kasa85 válasza Sárpac (#14032) üzenetére


kasa85
őstag

Aztaaa ez nagyon komoly na megyek a boltba vagy gondolom még csak előrendelni lehet.Ezer hála a tesztért istenkirály a hűtésed jó vétel volt :C :R :R :R :R .Remélem sikeráll majd a 6xxx sorozatra is rápréselni valahogy :)

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#14041) Sárpac válasza CptMisi (#14038) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem tudom, mivel a villámnak tök egyedi a venti tápcsatija is ide biztos nem lehet beszúrni!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14042) Sárpac válasza kasa85 (#14040) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Játékok alatt jellemzően 47 és 53C közt mozog egyedül a final fantasy teszt ahol több!Arra ügyelj, hogy 3 slotos hűtő ami mondjuk nem teljesen igaz kisebb 3 slotnál de pont rálóg a 3. slotra.:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14043) #35434496 válasza Sárpac (#14042) üzenetére


#35434496
törölt tag

Basszus ez nagyon komoly :C GRAT :R

(#14044) CptMisi válasza Sárpac (#14041) üzenetére


CptMisi
őstag

mindegy, úgyis akartam egy ventiszabályzót :DDD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#14045) Sárpac válasza CptMisi (#14044) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Kapsz hozz még 2 oldalú ragasztót is így fel tudod ragasztani a ház oldalára vagy ahova éppen akarod sőt akasztani vagy csavarozni is lehet!:)
[link]

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14046) kasa85 válasza Sárpac (#14042) üzenetére


kasa85
őstag

Értem gart,és köszi nagyon jól teljesít :R :R :R Cf -re úgysem gyúrok majd jöhet a 6xxx-széria addig meg felesleges még egy Hd5870-est berakni mellé,teljesítménye sokáig elég lesz persze lesznek majd kivételek pl:Crysis 2 :F :)

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#14047) BullKoxa


BullKoxa
őstag

hi!A Maffia 2-ben nagyon kevés lesz Physxre a GT220 :( .(Sebaj akkor anélkül lesz kijátszva! :DDD )

(#14048) SzlobiG válasza Sárpac (#14032) üzenetére


SzlobiG
félisten

Itt már hibázott a kártya vagy mik azok a színek?

Amúgy ez a kombustor nem sokat ér furmark legalább 10fokot rátesz nálam igaz nem tudom egy gpu-nál mennyire hatásos.

(#14049) kasa85 válasza BullKoxa (#14047) üzenetére


kasa85
őstag

Vagy lehet hogy 100szétrepűlt téglából csak 2-őt jelenít majd meg,igaz több mint a semmi :DDD

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#14050) BullKoxa válasza kasa85 (#14049) üzenetére


BullKoxa
őstag

De ha attól a 2 téglától laggolni fog akkor felejtős lesz a GT!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.