Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2301) cszn válasza gyiku (#2298) üzenetére


cszn
őstag

És tényleg. Ja akkor ebben én is ludas vagyok, a DDR5-ös 4850-emmel? :DDD

(#2302) FragMaster válasza Haart (#2300) üzenetére


FragMaster
addikt

Azért egy vaporx, vagy iceq előbb kéne :D

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2303) luw2win válasza gyiku (#2298) üzenetére


luw2win
őstag

Palit marad tudtommal ;)

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2304) CsendesMark válasza luw2win (#2303) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

A Palit maradt a geforce-okal

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#2305) Haart válasza FragMaster (#2302) üzenetére


Haart
addikt

Hja nagyobb áron persze, de a gainward extra hütösök kb szinte semmi felárral nem voltak. Ezért volt jó. Az ilyen vapor meg barátai rohadt drágák, hisről ne is beszéljek.

(#2306) luw2win válasza CsendesMark (#2304) üzenetére


luw2win
őstag

Nekem Palit ati kártyám, van és ennyi befejezik az ati gyártását? :F
Pedig nagyon megvagyok vele elégedve, jo csendes, és olcsóbb mint egy agyon csicsázott his, vagy akármi :U

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2307) Pubszon válasza 00roli00 (#2275) üzenetére


Pubszon
veterán

Nálam se lógna túl, csak a HDD lóg felé majdnem.
De sztem még határeset, ha jól meghajlik a PCI-e tápcsati kábele.

FragMaster: Pontos válasz ez lett volna: 1.27 Cm :DDD :DDD :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2308) FragMaster válasza Haart (#2305) üzenetére


FragMaster
addikt

His-t még aláírom, de pl vaporx 4890 esetén így néz ki: sima 48,9k, vapor 51,6k. Hujjuj, emiatt nem eszünk e hónapban :DDD

Pubszon: biztonsági ráhagyás, jólvan? :D

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2309) gyiku válasza cszn (#2301) üzenetére


gyiku
nagyúr

az volt a bucsuajandekjuk, ugyanis az amd nem engedte a 4850-et gddr5el :DDD

luw2win palit leanyvallalata a gainward, es egyutt huztak vissza az nv-hez.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#2310) katt777 válasza janos666 (#2288) üzenetére


katt777
félisten

Én sosem mondtam, hogy 1920-ba elég az 512MB, ergo az a vélemény nem mérvadó. :DDD
CF-re meg éppen azt írtam, hogy csak a támogatott játékokban van hozzávetőlegesen értelme. Ezt nehezen cáfolod ezeknek a támogatott játékoknak az újabb tesztjeivel. :(

arn: Persze, tutira nagyobb felbontása lesz tőlük a monitoromnak! :DDD :N Eddig is minden játékot maximumban toltam. :P Elmondom sokadjára is, nyilván ezúttal is hiába: az új kártyákon a sok VRAM a több megjelenítő támogatásához kell. Nem 1-hez. A kártya teljesítményét (58xx) meg nem kéne összekeverned a VRAM mennyiségével, azaz van értelme 58xx kártyára áhítozni, csak a 2GB-ra nincs.

gbors: Nem is állítottam, hogy mást mondtál, azok számára hangsúlyoztam, akik a jelek szerint továbbra sem képesek felfogni a dolgot.

cszn: De akkor lehet dicsekedni a hommokozóban, hogy nekik 2GB-os van... :DDD

luw2win: Megfelelő támogatású HD TV-n (vagy rosszon :DDD ) nézve az elmossa az éleket, ergo nem kell programból alkalmazni, és nem terheli a GPU-t. Ja, de akkor meg minek 58xx kari... :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2311) Haart válasza FragMaster (#2308) üzenetére


Haart
addikt

Én elvből nemveszek pl sapphire kártyát. Az összes amim votl eddig mind meghalt, szóval nálam ők nem jönnek vga gyártóként soha szóba. ;)

(#2312) FragMaster válasza Haart (#2311) üzenetére


FragMaster
addikt

Első számú ati partner, ráadásul átlag alatti meghibásodási aránnyal [link], valahogy beletenyereltél abba a két százalékba folamatosan ;)

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2313) katt777 válasza Haart (#2311) üzenetére


katt777
félisten

Nekem 4-ből csak 2 (1db 3870, de a CF-párja még mindig hiba nélkül megy annál, akinek eladtam, 1db 4870). :DDD ASUS-ból 3-ból 2 (ebből 2db 4870 Glaciator - hűtés leállás). Szóval a 4. 4870-em van 1 éven belül, és közben kiesett bő 2 hónap a garos intézkedések miatt. De a 2. Sap. 4870-em nem melegszik annyira, mint az 1., és már hónapok óta jó (kop-kop). Azért azt megsúgom, hogy a ref. kártyákat a Sapphire gyártja a többieknek, szóval nehezen tudnál egyelőre mást venni...

FragMaster: Már írtam ennek a 2%-nak a valóságtartalmáról, de az is igaz, hogy annyira sok a Sapphire kártya a piacon (fő gyártóként mindig ők az elsők a piacon), hogy jóval nagyobb az esély hibásat kifogni, mint más "gyártó" esetében (mint írtam a 2. 4870-nel kapcsolatban). Szóval nálam a Sapphire meghibásodási rátája a fentiek alapján 50%, az ASUS-é meg 66.6%, mert anno az 1950XT-jükkel semmi problémám nem volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2314) FragMaster válasza katt777 (#2313) üzenetére


FragMaster
addikt

Ez viszont nem teszi hulladékká :)

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2315) Haart válasza FragMaster (#2312) üzenetére


Haart
addikt

Nekem mind1 hogy belenyultam vagy se, ott vége mindennek. Ha veszel egy ferrarit és alattad folyton tönkremegy akkor nembizti hogy legközelebb is azt veszed akármilyen jó. Én így gondolkodom, ráadásul másik gyártóval soha nem votl még bajom, ennyi :D Tehát minek is vennék megint sapphiret? Ha a többi bejött? :K Még a végén pechem volna és mellényulnék megint. :W

(#2316) FragMaster válasza Haart (#2315) üzenetére


FragMaster
addikt

Jogos :) Nekem most gigabyte van, az átlagon felett hibásodik valamivel elvileg, kezdjek félni? :DDD

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2317) katt777 válasza Haart (#2315) üzenetére


katt777
félisten

Ferrari akkor megy tönkre, ha nem tudod vezetni. :P (Egy hétköznapi autós iskolában "képzett" sofőr alatt biztosan.) A VGA-t illetően igazad van, az én aláírásomban amúgy olyan hardverek szerepelnek, amelyekkel nem csak 1-2 problémám volt, és én sem veszek olyanokat többé.

FragMaster: Kukázók mesélhetnének, mennyi minden nem hulladék, ami annak tűnik. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2318) katt777 válasza katt777 (#2317) üzenetére


katt777
félisten

Valaki használ Thermalright Ultra 120-at? Mert az olyan vékony, hogy nem tudom elhinni, hogy jobban hűtene a Mugen 2-nél és a Z600-nál, tesztekben mégis azt írják. Szeretném jó előre tudni, hogy ha lesz lehetőségem ismét CPU-hűtőt venni, mi lenne a legjobb. Z600 alá nem adom.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2319) flurider válasza katt777 (#2310) üzenetére


flurider
aktív tag

Nekem sapphire 4870em van (512, E8400, 2×2gb 1066 kingmax) és húzás nélkül minden megy max grafon 1920×1080ban (cod5, COH, Wolfenstein új ilyenek...), kivéve a crysis, ahol vissza kellett vennem egykét részletességet mediumra..

Csillagkörü Litér

(#2320) katt777 válasza katt777 (#2318) üzenetére


katt777
félisten

#2318: Ez nagyon mellé ment. :B

flurider: Az általad említett játékok nem nagyon használnak AA-t (kivéve C), ráadásul nem is újak, ezeket én levett VGA órajelekkel toltam. Nem arról volt szó egyébként, hogy nem mennek a játékok 512MB-os VGA-val (értelemszerűen kisebb a memóriahasználat, ha butítod a megjelenítést), hanem hogy 1920-as felbontásban szignifikánsan gyorsulnak +512MB RAM-tól (de +1.5GB-nak semmi értelme), természetesen megfelelő grafikai minőségben. Akinek nem kell a minőség, az használjon 8800GT-t vagy HD3870-et. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2321) janos666 válasza flurider (#2319) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Wolfenstein, COD5, COH. :C :Y :W
Ezt jól összeszedted, már csak a StormRise hiányzik. :))
Az első kettő "ősrégi" motorokra épül, egy 8800GTS-el is gyönyörűen elfutnak, de talán még a 9600GT-t sem akasztják meg. A COH pedig hírhedten Radeon Techdemo kategória, ami az FPS mérős teszteredményeit illeti, és az is a kártya előtt jelent meg.
Crysis, GTA IV, de akár még néhány UT3 motoros játék, pl nekem a MassEffect is gyorsabbnak tűnt 1Gb-al, Cryostasis, STALKER, jajj, nem is sorolom tovább, szóval van azért pár, ahol necces, nem csak 1-2, hanem 4-5 is bőven.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2322) arn válasza katt777 (#2310) üzenetére


arn
félisten

kepzeld, tisztaban vagyok vele, hogy mire valo a vram :D most nem egy 50e ftos kartyarol van szo, hanem egy ketszer annyiba kerulon. es biza 512esen par honap kellett, hogy legyen par jatek, amin megbicsaklik ittott a ram miatt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2323) Haart válasza FragMaster (#2316) üzenetére


Haart
addikt

Képzeld nekem is gigám van azokkal még soha nem volt gond :D A másik meg hogy a hibásodási arányt lelehet fosni :D Ez mindenkinél más lesz. Az átlag 1 adott emberre soha nem lesz igaz. Tehát kár is nézni.

[ Szerkesztve ]

(#2324) Corsa1


Corsa1
tag

hi all!

5770 vagy 4890 legyen. ugyanannyiért tudnék venni.tesztet nem nagyon találtam hogy melyik a jobb.

üdv és thx

(#2325) flurider válasza janos666 (#2321) üzenetére


flurider
aktív tag

rendben elhiszem, csak annyit mondtam, hogy 512-vel is elmegy jól fullhdben. Crysis-t is említettem.
NEm akartam itt6 sernkitsem megbotránkoztatni, csak láttam, hogy felmerült a dolog, így reagáltam.
Jólmegy jólmegy, de azért lecserélem egy 5870-re hamarosan.

Csillagkörü Litér

(#2326) KDavid17 válasza Corsa1 (#2324) üzenetére


KDavid17
aktív tag

Én 5770-t vennék, hétfőn elvileg nekem meg is jön...
Teljesítményben kb ugyanott van, valahol kicsivel alatta, kisebb fogyasztás,dx11, gyorsabb af stb...

(#2327) arn válasza KDavid17 (#2326) üzenetére


arn
félisten

szvsz egy 20-30%al lassabb lesz mint egy 4890

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2328) Haart válasza arn (#2327) üzenetére


Haart
addikt

Sztem meg kb egyenrangúak lesznek. :C

(#2329) kelzsoca


kelzsoca
félisten

(#2330) Haart válasza kelzsoca (#2329) üzenetére


Haart
addikt

Akkor viszont ugy 4870-es szinten van. Ahogy nézem.

(#2331) kelzsoca válasza Haart (#2330) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha valaki akar venni egy 5770-es vga-t akkor még talán megteheti: [link]

(#2332) katt777 válasza arn (#2322) üzenetére


katt777
félisten

Én meg továbbra is 1GB vs. 2GB-ról beszélek, ill. arról, hogy az 1 GB-os később sem lesz kevés.

Haart: Igen, erről már rég volt szó a topicban.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2333) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Végre gépben az 5850. :)

Akit érdekelnének 5850 felhasználói tesztek Phenom II x3-as procival, az szóljon és szívesen lefuttatom amit kér.

[ Szerkesztve ]

(#2334) katt777 válasza cowboy_bebop (#2333) üzenetére


katt777
félisten

Miért nem írsz egy cikket logout-ra? Aztán be lehet linkelni 1. hsz-ba. De aztán nehogy 4XAA-gel, vagy az alatt tesztelj bármit is! :((

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2335) - = Zk = - válasza cowboy_bebop (#2333) üzenetére


- = Zk = -
félisten

szia

felém jöhetne ez+az:C...
konkrét tesztek nem érdekelnek, hiszen azok csak tesztek...2 egyforma gép nincs sztem... ;]
engem a személyes tapasztalat érdekelne, ha van....játékok alatt leginkább. mivel próbáltad, mennyi ideig, milyen VGA volt ez előtt?...stb..

jöhet egy "Trial" LogOut ide :C
köszönöm:C:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2336) cowboy_bebop válasza - = Zk = - (#2335) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Holnap lehet h. összedobok egy írást logout-ra.

Adjatok ötleteket, mivel teszteljek.

(#2337) - = Zk = - válasza cowboy_bebop (#2336) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem lesz az meg holnapra sztem:U....úgyértem a PH! nem fogja engedni...vagy azokat olyan gyorsan "átnyálazza?":Y

nekem mind1, mivel tesztelsz:R
engem nem a számok érdekelnek, hanem, hogy "mit látsz", és azt mihez viszonyítva.. ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2338) cowboy_bebop válasza - = Zk = - (#2337) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

512MB-os 4830 volt előtte. A monitoromnak 1680*1050 a natív felbontása, ebben is használom.

A hűtés az egyenlőre negatív számomra (mondjuk a 4830-on egy Accelero S1 + halk venti volt, ezen meg ugyebár a gyári). Automatikus szabályzással terheletlenül 21%-on megy, de így is eléggé hallható nekem. Az igazsághoz hozzátartozik h. sajnos nagyon vájtfülü vagyok, anno még a Corsair tápom is eléggé hallható volt nekem. :(

A hőfok az jó, a fenti helyzetben 40C.

[ Szerkesztve ]

(#2339) - = Zk = - válasza cowboy_bebop (#2338) üzenetére


- = Zk = -
félisten

értem..köszönöm...
"szemmel" látható tapasztalat játékok alatt?:U....ne számokat mondj, köszi:C
milyen játékok voltak, milyen beállításal:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2340) Neoteric


Neoteric
addikt

HD5850-re vajon rámegy az AC TwinTurbo?

PSN: ne0teric_sAN

(#2341) cowboy_bebop válasza - = Zk = - (#2339) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Eddig még csak a Resident Evil 5-öt néztem, az megy max.-on minden. Az 512-es 4830-on ha jól emlékszem az élsimítás már kifogott.

Van még egy negatívum. A driver borzalmas. Olyan hibákat produkál 2D-ben, h. "bentragadnak" az ablakok (ha mozgatsz egyet, olyan mintha száz ablak lenne egymás mellett), ill. néha oda ne illő pixelek vannak a képernyőn. Csökkentett módban nem csinálta ezt. Most leszedtem a drivert, és így sem csinálja. Gondolom így hardveres hiba kizárva.

Ennél tud valaki újabb drivert?

(#2342) cowboy_bebop válasza cowboy_bebop (#2341) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Na találtam az MSI oldalán RC7-et, ezzel most úgy néz ki, jó.
Csak tudnám h. akkor a hivatalos honlapon miért a rossz van fent? :U

[ Szerkesztve ]

(#2343) DrJános


DrJános
aktív tag

ÖÖÖ tényleg, ha a Driver-eknél tartunk x600-hoz nem tud valaki? (ideiglenesen ezzel kell kihúznom egy 5870 vagy 5850 ig aminek a vásárlását (nem meglévő anyagiak miatt Április Május ra tervezem) és most Driver nélkül döcög a drága)

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#2344) RI/OS


RI/OS
őstag

Normális driver tényleg jöhetne már :(

(#2345) - = Zk = - válasza RI/OS (#2344) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ne legyetek telhetetlenek, a jó munkához idő kell... :K (a szarhoz mégtöbb, szoktákvolt mondani)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2346) sagesz93 válasza DrJános (#2343) üzenetére


sagesz93
addikt

ati.amd.com
Ott jobb oldalt kiválaszgatod az oprendszert meg a típust és akkor lesz driver :)

(#2347) dzsóbácsi válasza cowboy_bebop (#2333) üzenetére


dzsóbácsi
aktív tag

Sima Crysis érdekelne very, de méginkább UltraH-n...AA-nélkül és AA-val is 1680-ban.. :U :U

(#2348) DrJános válasza sagesz93 (#2346) üzenetére


DrJános
aktív tag

Köszi a segítséget, így azért csak jobb, hogy Driver is van a gépen.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#2349) Gr3GoRi válasza cowboy_bebop (#2336) üzenetére


Gr3GoRi
tag

Egy Arma II tesztért nagyon hálás lennék :K :R

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#2350) Manitou


Manitou
addikt

400W-os FSP Bluestorm 2 táp elég lenne egy 5850-hez? Esetleg 5770

Amik vannak a gépben:
X2-es, 2GB ram, 1 vinyó, 1 optikai meghajtó

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.