Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2001) TESCO-Zsömle válasza TomiLi (#2000) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egy tápot már nyertem... Bár az sem volt épp kellemes élmény...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2002) katt777 válasza TomiLi (#2000) üzenetére


katt777
félisten

Az a legolcsóbb. :DDD Sniper-Elite így már milliós konfigot épített. :))

TESCO-Zsömle: A tapasztalatot kihagytad. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2003) RI/OS


RI/OS
őstag

Az Asus garisan vállalja 5870-eknél 1,35V-on az 1035/5200-as órajeleket?
Vagy ez nem garanciás történet?

(#2004) katt777 válasza RI/OS (#2003) üzenetére


katt777
félisten

Vki nemrég azt írta, hogy igen. De honnan tudnák meg, ha széthajtottad a karit? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2005) RI/OS válasza katt777 (#2004) üzenetére


RI/OS
őstag

Úgy értem, ha valakinek nem megy annyit, visszaküldheti?
Mert akkor tényleg az összes gyártó 5870ének kellene annyit menni Asus biossal.

(#2006) Templomegere válasza Skyfish (#1993) üzenetére


Templomegere
senior tag

köszi szépen , de a vddc-nek is a hőfoka kellene :)

(#2007) Templomegere


Templomegere
senior tag

Keresek olyan hővezető "akármit" ami a vga karikon van a hűtő és a memoria modulok , vagy a vrm között , hol lehet ilyet venni ? mi a hivatalos neve ?

(#2008) FragMaster válasza RI/OS (#2005) üzenetére


FragMaster
addikt

Kivéve, ha válogatták a maguk karijait saját tesztelés útján, hogy tuti legyen az ilyen mértékű tuning. Ez inkább magyarázná a velős felárat, mint egy bios meg egy program, ami idővel úgy is helyettesíthető lesz.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2009) FragMaster válasza Templomegere (#2007) üzenetére


FragMaster
addikt

Thermal pad, avagy gap pad. Nem tudom magyarosabban a nevét :D

Szerk.: jobban belegondolva a két kifejezés sem egy és ugyan az. A thermal pad egy vékony rétegecske álá szilikonpaszta, a gap pad viszont valamivel vastagabb, a hőátadáson kívül hézagpótló feladatot is ellát.

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2010) AMATŐR válasza TESCO-Zsömle (#1996) üzenetére


AMATŐR
őstag

Én is nyertem egy karit, holnap veszem át! Ezt a nagy kézügyességet,koncentrációt ,precizitást igénylő versenyt nyertem meg. [link] :D

Holnapra új próbálkozókat keresnek! :C

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#2011) onereborn válasza AMATŐR (#2010) üzenetére


onereborn
tag

grat. de tényleg! :)

(#2012) katt777 válasza RI/OS (#2005) üzenetére


katt777
félisten

Ez nem ilyen egyszerű. Hiába rax ASUS bios-t más kártyára, nem feltétlenül fog ugyanúgy működni, még a segédprogramjai sem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2013) gbors válasza katt777 (#1962) üzenetére


gbors
nagyúr

én a grafikonon azt látom, hogy amennyit a másik processzormag csinál, az pont nagyon hiányozna, ha nem lenne. 15%-os különbségre meg nem nagyon emlékszem 4870 és 5870 viszonylatában :F

kicsit off: a max részletesség korántsem mindig előny. nekem AA-ból a 4x-től nagyobb felesleges, mert állóképpen sem nagyon látom, ha valami 8x, a VRAM-ot viszont zabálja - teljesen feleslegesen. az SSAO pedig hajlamos túlzásokba esni - a GRID-ben egyes helyeken olyan, mintha az aszfaltból sütne a nap, vagy van, ahol azon kívül, hogy minden sötétebb lesz tőle 1-2 árnyalattal, a vizuális minőséget semmivel nem javítja. az erőforrásokat meg zabálja, mint egy disznó...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2014) RI/OS válasza katt777 (#2012) üzenetére


RI/OS
őstag

Most már kipróbálom, stabil-e azon a frekin...

(#2015) katt777 válasza gbors (#2013) üzenetére


katt777
félisten

A driver- és szemhibák irrelevánsak a grafikai teljesítmény megítélésében. Engem biz. zavar a 4XAA. Nézd meg, hogy nem mindenütt van az a 2. grafikon komoly terhelésen. De nem is ez a lényeg, hanem amit i7 tesztben is megállapítottam: játékhoz fölösleges 4 magos proci a VGA kihajtásához, elég oda egy tuningolt E8.

CoD5-re írta valaki 15%-ot, ill. több helyütt olvasni, hogy DX9-ben bizony messze nincs az a a nagy erőfölény. Egyébként már a 4870 vs. 3870 összehasonlításban is ez látszott.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2016) RI/OS


RI/OS
őstag

nem megy.

Egyébként azon a feszkón/órajelen 60%-ra kellett állítanom a ventit, így ugrált a gpu 79-80 közt :D

(#2017) gbors válasza katt777 (#2015) üzenetére


gbors
nagyúr

szemhibák tréfás, de nem kell feltétlen mindent hibásnak deklarálni, ami a Te percepciódtól eltér. driverhibáról nem volt szó (bár a COD5 minden bizonnyal az :) ), az SSAO-nál maga az algoritmus garantálja, hogyha túlzásba viszed, akkor hülyeség lesz az eredmény.

nekem nem ez látszott a HD4870 és a HD3870 között DX9-ben, különösen nem 4xAA mellett - check this.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2018) Bluegene válasza gbors (#2017) üzenetére


Bluegene
addikt

elég durván erősebb a 4870 :C

KATT777: a 15% kábé a 4870-4890 között lenne, nehogymá egy 4890 egy 5870-nel legyen egy lapon

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#2019) p87


p87
senior tag

5850 UNLOCKED TO 5870 CORE COUNT
Elvileg engedélyezni tudták a HD5850-ben a letiltott egységeket, de egyenlőre még nem stabil játékok alatt. Bios-t moddoltak.
Lehet nem véletlen vannak letiltva, ha van köztük hibás akkor nem tudnak vele mit kezdeni.

(#2020) Def26 válasza p87 (#2019) üzenetére


Def26
félisten

Na, ez nem semmi hír. Szivesen vennék egy olyan dolgot mint anno radeon 9500 -nél.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2021) - = Zk = - válasza p87 (#2019) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem azis elég, ha felpeckelem az 5870 órajeleire:C....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2022) FragMaster válasza p87 (#2019) üzenetére


FragMaster
addikt

Sajna igen sanszos, hogy hoax.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2023) joshua7 válasza p87 (#2019) üzenetére


joshua7
veterán

Ez kábé kacsa...

Semper Fi

(#2024) subaruwrc válasza p87 (#2019) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem véletlen van valami letiltva :))

(#2025) FragMaster válasza subaruwrc (#2024) üzenetére


FragMaster
addikt

Régebben azért volt pár ellenpélda erre. Ettől függetlenül ami lézerrel van elnyesve az nagyon nem jön vissza :D

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2026) RI/OS


RI/OS
őstag

Az semmi, inkább ezt tartom neccesnek :D

[link]

Persze azért az 5870 OC letólja.

De az 5850 nem gyengén best buy a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#2027) luw2win válasza RI/OS (#2026) üzenetére


luw2win
őstag

fuu az csúnya ;]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2028) zuchy válasza FragMaster (#2025) üzenetére


zuchy
őstag

De ebben az esetben nem lézerrel vágták el, mert vissza lehetett hozni, csak hibáztak, az az egy, vagy több SIMD tömb rossz. Talán (1%) ha több feszt kapna, akkor megjavulna, bár akkor meg ment volna a Cypress XT-be...

(#2026) RI/OS: Egyre nagyobb best buy az a kártya. Bár ha meghúzzuk a 70-est, akkor nem éri utol. :P

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#2029) FragMaster válasza zuchy (#2028) üzenetére


FragMaster
addikt

Erre az állításra se jött semmi bizonyíték. Simán csak húzta a topicnyitó a népet.
A hozzászólások alapján meg 30-án történt a dolog, azóta meg semmi fejlemény se tőle se mástól...

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2030) - = Zk = - válasza RI/OS (#2026) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nah, asszem nem lesz nekem 4870 CF meg/vagy 4890 single/CF..
5850 nek kell lennie!:C..

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2031) cowboy_bebop válasza - = Zk = - (#2030) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Csak lehessen már kapni..

(#2032) TomiLi


TomiLi
addikt

Lehet hülye kérdés.... Lesz 5850x2? vagy "csak" 5870x2? Köcce!

Bogyorisz

(#2033) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Hellosztok!Kérdezni szeretném mit lehet tudni az 5850-ek érkezéséről?Szerintetek érdemes várni az Nv-kártyáira,nem mint ha nv-s lennék,mert 1 nv-m volt és 4 Ati-m eddig.

Ui:lesz 5850-ből 2GB-os,és ha igen értelme lenne megvárni,játékokhoz kellene.

[ Szerkesztve ]

(#2034) - = Zk = - válasza cowboy_bebop (#2031) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jah hát igen! :F
anélkül nehéz lesz beszerezni...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2035) G4ga válasza - = Zk = - (#2030) üzenetére


G4ga
őstag

ugyan erre az álláspontra jutottam én is...

most azon gondolkodom cserélem a lapot valami jobb fajta p48ra aztán beujitok egyet az uj szériából, pedig minden vágyam volt a CF, de a dx11 megjelenésével... hát "elavult" lesz a mostani karim...

a számitásteknika márcsak ilyen, mindig jön az ujjab és ujjabb...

(#2036) katt777 válasza gbors (#2017) üzenetére


katt777
félisten

Hát én Obli topicban is mindig kiszúrtam a 4XAA-t is. :P Én spec azért veszek erős VGA-t, hogy a legszebb grafikát kapjam.

Bluegene: 5870 tulaj írta, nem én találtam ki. Mondjuk az is előfordulhat, mint 48xx topicban, amikor Athlon X2-esek mellé tették a kártyákat, aztán a 3870-em erősebb volt náluk. :DDD

p87: Ja, ált. a hibás alkatrészek vannak letiltva. Szóval ezért is veszek olyan VGA-t, amelyen nincs hibás alkatrész (még letiltva sem :) ).

zuchy: Csak dragsterrel húzd... :U

ko-ko82: Én mindenképpen megvárom, mi lesz a GT300-ból.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2037) luw2win válasza BullKoxa (#2033) üzenetére


luw2win
őstag

Erre várhatsz :U

Ha a 4850-nél nézzük az 512-1gigás felárat akkor szvsz nem fogja megérni a felárat az 5850-nél az 1-2 gigás váltás. Ha a delikvens nem gta4-ezni akar :D

katt777: konkurens válasza nélkül én sem fogok beleugrani kártya vásárlásba :U

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2038) cowboy_bebop válasza luw2win (#2037) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Ennyi erővel várhatnátok a Larrabee-re is. Soká jön még a Fermi, hisz még egy működő példányt sem tudtak belőle megmutatni.

[ Szerkesztve ]

(#2039) RI/OS válasza cowboy_bebop (#2038) üzenetére


RI/OS
őstag

:D

(#2040) BullKoxa válasza luw2win (#2037) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszönöm a választ.Akkor még elég lesz legalább 1 évig az 1GB-os VGA?Dirt 2,AvsP 3 ezeknek is elég lesz 1GB-t?

Katt777:Szerintem én nem várok addig,mert most a gépemben nincsen vga.És ki tudja mikor lesz a nv-nek használható kártyája a GT300-ból.

[ Szerkesztve ]

(#2041) luw2win válasza cowboy_bebop (#2038) üzenetére


luw2win
őstag

Ezt linkeltem az előbb is, de annyira felesleges pl nekem személyszerint beleugrani egy új vga vásárlásába, mert itt van a jó öreg 4850-em, és amíg nincs rá játék akkor felesleges most elkapkodni ilyen drágán ezt a dx11-et ami alapjábavéve egy betűhalmaz MÉG!, persze 2010Q1-be már értelmesebb váltani, de addigra csak valamit lép az NV is, és az árak lentebb mennek, szépen jönnek ki a nagyhalak, meg a kicsik, több választék alacsonyabb ár.
Ami jelenleg vonz az a fogyaszás :U
de ez az én véleményem

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2042) - = Zk = - válasza luw2win (#2037) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mit izéltek már? tesztet láttatok? honnan tuddjátok, hogy nem életképes azaz nV kártya? ;] :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2043) kaoszpapja válasza BullKoxa (#2040) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

GT100 lesz és november végén jön ha minden igaz.

(#2044) luw2win válasza - = Zk = - (#2042) üzenetére


luw2win
őstag

ha' me: A Tesla-felíratú hűtő alatt nincs működő kártya. A hátsó tápcsati be sincs forrasztva, a nyák csak el lett fűrészelve, hogy ne lógjon ki a műanyag alól.

De kitudja lehet hogy több pontot fogsz kapni a fermivel mit a rendőrtől a jogsidba :D

mod: off

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2045) zuchy válasza kaoszpapja (#2043) üzenetére


zuchy
őstag

[link]

Lesz majd, de tuti nem novemberben. Inkább jövőre. ;)

PC-STYLE.hu

(#2046) BullKoxa válasza kaoszpapja (#2043) üzenetére


BullKoxa
őstag

Lehet de én most GF100-t láttam,de nem is érdekel mert nem szeretem az nv-t.Szerintem hagyjuk a témát.

(#2047) RI/OS válasza BullKoxa (#2040) üzenetére


RI/OS
őstag

Van egy teszt valahol, 4890 1vs2gb, 1920x1080-ban is még egy szint az 1 és 2gb, E-feletti felbontásban van értelme. Sőt, tuningban jobban mennek az 1gb-osak általában...

(#2048) FragMaster válasza kaoszpapja (#2043) üzenetére


FragMaster
addikt

November végéig max működőképes demókártya lesz :DDD

Amúgy a Fermi/GT300/GF100 egy termékcsaládot takar csak más a megnevezés (fejlesztési név, chipnév stb), jól tévedek?

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2049) - = Zk = - válasza luw2win (#2044) üzenetére


- = Zk = -
félisten

áhh, eretnek vagy! :C....
tessék hinni benne:P.....

noh, vége a mókának:C...
imárakulcsolt kezekkel várjuk az 5850-et:C...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2050) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Ha minden jól megy, még a héten én is beújítok egy ilyen csodát az 5870-ből a kártyáimat szépen eladom, egy kicsit hozzáteszek és veszek egy gigabyetos verziót. Ahogy olvasgattam nem sok gond van a beta driverekkel, majd jól letesztelem és jelentkezek. Egyébként akit érdekel holnaptól eladó lesz egy sapphire 4890 OC verziós kártya :K

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.