Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29001) mrterminator


mrterminator
aktív tag

sziasztok

Lenne egy olyan kérdésem hogy his 5850-em van. Eddig tudtam húzni normálisan kártyát, de most két monitort használok már, és azóta, ha csak akár 10mhz-t is emelek a magon vagy memókon, elkezd remegni, széttöredezni a monitorok képe, pl ha görgetek stb. Ha csak újból egy monitor van rákötve ismét tuningolhatom az egekig.

ez valami ismert bug? vagy mi lehet a probléma? mert jó lenne több kakó. előre is thx :R

szerk:helyesírás

[ Szerkesztve ]

(#29002) Maximus43


Maximus43
tag

A legjobb széria volt, remélem ugyan ilyen teljesítményt még viszont látunk az amd-től mérsékeltebb árakkal..

ツ 12 éve tag

(#29003) HSM válasza mrterminator (#29001) üzenetére


HSM
félisten

Kapcsold ki a powerplay-t és elvileg jó lesz.

(#29004) mrterminator válasza HSM (#29003) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Köszi este ki is próbálom! :R

(#29005) Speed® válasza Ramses07 (#28949) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem is fánk, de fogja a GPUt ez is szépen.."pici" OCval is alig 60.
Ja, VF3000A, egyelőre még saját ventikkel, 7Von, így még elég halk..
Viszont rákerül az AC F9 duó, mert nem akarom tekergetni a potit :o

[ Szerkesztve ]

(#29006) intercooler válasza Speed® (#29005) üzenetére


intercooler
őstag

Az szép :C mekkora feszel? azért a vrm nem nevezhető hűvösnek ;)

(#29007) Speed® válasza intercooler (#29006) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

GPUZben jobb oldalt az érték (VDDC), 1.2V.
És ehhez mérten állítom, az a VRM hűvös..
A ref. hűtő lemeze van rajta, nem VF borda.

Egyébként ref Powercolor, 1.084V alapfesz.
Vége 1040nél van stabilan, 1.3V kell ehhez.
Ha itt lesz, mire jön a tél, fagyállót is kap ;p

(#29008) Repsol600 válasza Speed® (#29007) üzenetére


Repsol600
addikt

VRM-nek mekkora kb az elfogadható hőmérséklete? 90 vagy felette már sok nem? Vagy ez jobban bírja mint a gpu?

(#29009) Speed® válasza Repsol600 (#29008) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nagyon egyszerű felépítése van és 140ig üzemel elvileg..persze jobb, ha minél hűvösebb. <100 legyen a cél, és akkor nincs para.

(#29010) intercooler válasza Speed® (#29007) üzenetére


intercooler
őstag

Jó persze tudom még bőven elfogadható az a 90-100 fok.
Akkor az 1 jó darab grat :C télen még lehet hozni pár mhz-et :)) én is azt várom

És ha lemezre raknál még bordákat? lehet nyernél pár fokot.

(#29011) Repsol600 válasza Speed® (#29009) üzenetére


Repsol600
addikt

Akkor ok, én meg 60-fokos VRM-től már paráztam. :DDD
Igaz ez már 6950 de a ref hűtőt lecseréltem egy Zalmanra és a VRM-re csak kis bordákat tudtam tenni és így kb 60 fokos a vrm. Gyárival meg 40 körűl volt ezért kérdeztem.

És az nagy gond lenne ha a ramokat nem hűteném? Mert tudtommal csak a ref-en vannak hűtve az egyedi hűtős változatoknál nincsenek gondolom ennek se ártana ha nincsenek hűtve.

(#29012) Speed® válasza Repsol600 (#29011) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Alapvetően én sem komálom a 70+ értékeket a gépben, de el kell fogadni, ára van az ilyen szintű tuningnak..azért mégiscsak ~40% órajel+ és ~10% fesz+..utóbbi meg ugye négyzetesen növeli a fogyasztást, 200Whoz közelebb lehet így a kari, mint 150hez..

Sokszor a RAMoknak rosszabb sünivel, mint nélküle..de ki kell tapasztalni, ill. ha van rá leehetőség, mérni..ha melegednek, bordát rájuk.

intercooler
Nem sok minden fér a VF3000 és a lemez közé..valami hőcsöves vadulásra gondoltam Thermalright módra..van itthon egy fölösleges régi Zalmanom, 2 hőcsővel..valahogy rá kéne fektetni a VRM sor feletti részre és a hátlapon meg ott lenne a borda..majd kitalálom, hogy legyen..első körben mondjuk lehet nem ártana a Zalman féle VRM bordát kipróbálni, sokak szerint már az magában elég lenne :U

(#29013) intercooler válasza Speed® (#29012) üzenetére


intercooler
őstag

Akkor adott a feladat :D bár nem ismerem a hűtőt de tuti ilyet vennék ha léggel hűteném!
Szerintem is többre mennél a gyári bordával.

Bár ezt tuti nem hűtené le semmi [link] ;] Rohadt meleg a vrm, a gpu-t visszavettem takarékos módra így szinte semmi hőt nem termel ;]

[ Szerkesztve ]

(#29014) HSM válasza intercooler (#29013) üzenetére


HSM
félisten

Az szép... Majdnem egy terabyte/sec memória sávszél 0Mhz GPU-val... :DDD :Y :C

(#29015) vcsabika


vcsabika
tag

az mitől lehet ,hogy szőrös kockánál ha egy pici feszt is emelek 1-2mp után lekapcsol és újraindul a gép nélküle sima tuningnál ha nem voltolok akkor nem. Ha viszont felrántom 1.3v-ra meg 1ghz-re és nyomatok valami játékot pl: metro 33 akkor elvan vígan csak fél óra után gondol egyet és lekapcsol és újraindul.(azt is észrevettem pl metrónál van egy komoly füstös rész ha arra megyek lekapcsol mindig de másik úton megyek akkor megint megy egy darabig). Valami tipp?

(#29016) Repsol600 válasza vcsabika (#29015) üzenetére


Repsol600
addikt

Nem lehet hogy a tápod kevés hozzá? :)

(#29017) intercooler válasza vcsabika (#29015) üzenetére


intercooler
őstag

Tuti hogy a táp :K Milyen tápod van?
Játékban azért bírja tovább mert nem kap akkora terhelést mint furmarkba.

(#29018) BRIKLY válasza vcsabika (#29015) üzenetére


BRIKLY
veterán

1.3 V ? :Y Én 1.2-t sem merek adni az 5850-nek.

(#29019) Xbean válasza BRIKLY (#29018) üzenetére


Xbean
tag

A legújabb catalyst (12.8) van nálatok fenn? Illetve melyik progit használjátok fesz emelésre? Azért kérdem mert nekem egy század voltot sem nem enged állítani a trixx azonnali kékhalál nélkül. Régebbi driverrel nem próbáltam még, mert szükséges a legújabb sajnos.

(#29020) BRIKLY válasza Xbean (#29019) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nálam az van fent. MSI Afterburner-el állítom, de bármi mással is tudom,akár melyik driver van fent.Ezt el is várom egy VoltageTweak kártyától. :)

[ Szerkesztve ]

(#29021) vcsabika válasza BRIKLY (#29020) üzenetére


vcsabika
tag

12.3 van fent nekem valamiért ujabbbat nem enged vagyis frissítem de ez marad. Tap az 460-as azt hiszem fesszelt procival meg vga-val 320w-ot eszik szoval nem hiszem az lenne a baj. Mondjuk a két ág a vga-ba csak 16-16 amperes. Én is trixxet használok (4.3)

(#29022) intercooler válasza vcsabika (#29021) üzenetére


intercooler
őstag

driver sweeper-el töröld le és úgy fel a 12.8-at

Afterburnerből 2.2.1 és ezt állítsd be [link]

[ Szerkesztve ]

(#29023) Database


Database
tag

sziasztok egy olyan jellegű kérdésem lenne hogy építeni szeretnék egy CF-et tegyük fel 5850 ből és ugye 4x6 tűs lesz az energia ellátás ami a szükséges csak sajnos az én tápomon 6+8 csai van, igaz van rajta pár olyan csatlakozó ami átalakítóhatós a molexnál, de azokon a szellőztető rendszerem van, mi a teendő ilyenkor?

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#29024) Speed® válasza Database (#29023) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Megfelelő táp beszerzése vagy a jelenlegi bővítése átalakítókkal..

#29025
A bontott 12V rész miatt (4x18A, 48A közös maxxal) annyira nem ideális, mint gondolod, de ha nem akarsz állatkodni OCval, elég lesz. És igen, a molexeket kellene megosztanod Y kábelekkel, aztán molex->PCIe átalakítókat alkalmazni, lehetőleg külön ágakról bekötve 1-1et.

[ Szerkesztve ]

(#29025) Database válasza Speed® (#29024) üzenetére


Database
tag

táp az sztem bőven elég 600 as chieftec csak nemtudom milyen kábelt kéne beszerezni, a 4 tűsöket kéne szaporítani?

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#29026) mrterminator


mrterminator
aktív tag

Hali

Van egy HIS 5850 1gb karim, acc rev2 hűtéssel aktívá téve.
Már írtam hogy 2 monitor használok, és a powerplay miatt szemetel a kép ha picit is tuningolom, de biosz cserével megoldódott a dolog(köszönet HSM fórumtárnak is emiatt)

Kérdésem az lenne: Saját biosztát szerkesztem RBE-el 850/1125-en megy is rendesen alapfeszen, de mikor átírom a feszt (1.1 re vagy 1.100) és beolvastatom ATIWinflash-be akkor a cserénél kifagy a gép! (kékhalál, vagy megfagy) de szerencsére újraínditás után visszaáll az előző bioszra (megállt az ütő is bennem mikor lefagyott)
Most egy 5870 bisosz kellen beolvastatnom és annak írjam át az értékeit? Mert alapból nem vmoddolt a karim? vagy mi lehet a gond? (tápom egy 600w corsair)

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#29027) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok
van 1 msi 5850-em
a hűtésel van egy kis gond működik rendesen csak a ventilátorok 65% fölé mennek el kezd karistolni mintha valmihez hozzá érne
levettem róla a borítást azt hittem ahoz ér hozzá a de nem így is csinálja valami ötlet ?
előre is köszönöm

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#29028) vcsabika válasza csucsu21 (#29027) üzenetére


vcsabika
tag

Hát amikor beleér oda állsz a közelébe és nézed mi ér bele. Lehet amúgy venti egy darabja hiányzik vagy a csapágy ment tönkre a ventibe .

(#29029) Repsol600 válasza csucsu21 (#29027) üzenetére


Repsol600
addikt

Csapágyas. Nekem is ilyen volt, talán még menthető, szét kell szedni a ventit és beolajozni a tengelyt.

(#29030) csucsu21 válasza Repsol600 (#29029) üzenetére


csucsu21
aktív tag

okés majd szét kapom köszi a válaszokat

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#29031) TaaT válasza intercooler (#29017) üzenetére


TaaT
veterán

:K konnektorba dughatós mérővel megmértem a gép fogyasztását... :)

Win Idle 80W, BF3 220W, Furmark 280W

Give them hell Ukraine!

(#29032) intercooler válasza TaaT (#29031) üzenetére


intercooler
őstag

Bizony a 60W az 60W és ha határon megy a táp meg főleg.

Én is kellenék szerválni ilyen mérőt :U

(#29033) TaaT válasza intercooler (#29032) üzenetére


TaaT
veterán

Nem is emlékszem, talán 2-3K volt :) ilyen

Give them hell Ukraine!

(#29034) Peace


Peace
nagyúr

Már régóta zörgött a gép, de csak időszakosan, és kis idő után abba is hagyta, de néha már kezdett idegesítő lenni, így kiszűrtem, hogy mi okozhatja, és ennek a szutyok hűtésnek az egyik ventilátora. Ha megállítom az ujjammal, akkor a gép tökéletesen hangtalan. Mi lehet a megoldás? Ha kiiktatom, az nagyon súlyos következményekkel járna melegedés szempontjából? Mondjuk nem is tudom, hogy kivitelezhető-e, nem néztem, hogy a két ventinek van-e két külön csatija, ami a nyákra csatlakozik. Valami más megoldási javaslat esetleg? Az időszakos zajongása sajnos állandóvá vált, gondolom egyre tropább állapotba kerül. Elvileg van még rá garancia, bár ph-ról vettem, és ki tudja mit mondana az ember így 2,5 év távlatában, már ha egyáltalán felveszi még a telefont. Meg mire ezt garanciálisan javítják, az lenne vagy 2 hét, mert gondolom visszaküldik külföldre.

Róla van szó, gigabyte-gv-r585oc-1gd

(#29035) Speed® válasza Peace (#29034) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem megoldható a gari, le a borítással/ventikkel, mehet a bordára 2db PSTs AC PWM venti meg, ami megfelelő átalakítóval a karira köthető, így vezérelhető is, igény szerint egyedileg profilozott BIOSal..
Ha 2.5 éve használod, ill. sokat is mellé, nem csoda, hogy elfáradt a venti..ezek ilyen nyámnyila vackok, ez van sajnos. De legalább le lehet cserélni és viszonylag komoly bordázat van, amire építhetsz.

(#29036) hülyegyerek válasza Peace (#29034) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Az enyémen is u.ilyen a hűtés, csak az enyém 5870. Ezen is eléggé elfáradt a hűtés, nekem az egyik ventillátor teljesen leesett a tengelyéről :)
Egy kis pillanatragasztó megoldotta.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#29037) Skimaster válasza Peace (#29034) üzenetére


Skimaster
senior tag

Az enyém is ez volt,és ugyan így röcörgött a venti....eladtam(nem ezért) és a tag aki megvette mondta,hogy leszedte a ventit,és kipucolta,bezsírozta és jó lett. :C
Egyébként egy csatlakozója van a nyákhoz!Nem külön-külön!Tehát azt nem tudod,hogy az egyiket lehúzod és nem megy,ráadásul a hűtés sem lenne az igazi.... :(

(#29038) mrterminator


mrterminator
aktív tag

erre tud valaki megoldást? Sokat lendítene, mert elakadtam :(

(#29039) DroiDMester válasza mrterminator (#29038) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hol írtad át a fesz értékeket? ott ahol az órajelek vannak és alatta? vagy pedig a GPU Registers.. résznél!?

Csak azért mert ha az órajelek alatt akkor nagyon nem jó mivel csak a GPU Registers résznél szabad bele nyúlni (ha esetleg olyan BIOS verzió hogy nem aktív a GPU Registers része és referencia kártyáról van szó akkor szerencséd van és van hozzá normális BIOS amiben aktív a register rész és ott kell át írni)

(#29040) mrterminator válasza DroiDMester (#29039) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Áhh igazad van!!! Az órajelek alatt írtam át, nem a GPU registrynél. Csak sajnos nem aktív a GPU Reg. His 5850 -em van ami nem referencia kari, akkor azt mondod, nem is tudom egy másik kari biosz cseréjével se állítani a feszültséget majd?

Köszi az eddigi segítséget is!!! :R

(#29041) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Meséltem már, hogy gondok vannak az 5850-el. MSI ab-től TDR,GPU Tweak,SmartDoctor nem látja a kártyát... Gondoltam meglesem mikori BIOS van rajta : 09/25/09 00:27
Megnézte,itt van újabb,de vajon melyik jó az enyémre?
EAH5850/G/2DIS/1GD5/A

(#29042) BRIKLY válasza BRIKLY (#29041) üzenetére


BRIKLY
veterán

Én vaksi.Már látom,hogy csak ez az 1 van rá.. :(((

(#29043) DroiDMester válasza BRIKLY (#29042) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ha jól látom REFERENCIA kártya így van elég sok BIOS amit rá lehet tenni és megy is hibátlanul! NEM feltétlenül csak ASUS -t lehet rátenni simán jó a HiS vagy Sapphire vagy épp PowerColor is rá csak meg kell nézni TPU oldalán hogy az adott BIOS épp ref karira való -e?! Sajnos nem egyszerű mert nem mindég van jelezve PL: ennél látni hogy REF BIOS mert ot van a listába több kártya így 100% hogy jó bármelyik ref kártyára!

[ Szerkesztve ]

(#29044) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egy "kedves" vevőjelöltnek köszönhetően felpakoltam a VF3000A VRMbordáját..nagy változás nem történt a ref. lemezhez képest, -6°C..viszont dizájnosabb ;p Jövő héttől 7850..az 5850+VF3000A meg megy apróra..the end.

(#29045) DroiDMester válasza Speed® (#29044) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

No azért aza -6 fok azért nem elhanyagolható!
És az se amit annó írtam neked, de nem akartad elhinni hogy a VF3000 kis picsa bordája jobb mint a nagy böszme gyári alu öntvény lemez!

7850 jó választás de kizárólag akkor ha 2.gigást veszel mert kb pont abban rejlik az ereje a 5850 hez képest hogy nem fogy el az 1G vRam mert ha 1.gigást veszel és alapon használod a 7850 et akkor kb pont annyit tud mint a 5850@900/1200.MHz

(#29046) Speed® válasza DroiDMester (#29045) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tökmindegy..nem lett meg ezzel sem az 1050, maradt 1040 a maxnak :o
A gyári lemezen egyébként van egy pucér hőcső a FETek felett, minek :F
Szerintem a Zalman borda előnye a közvetlen pasztás érintkezésben van..

7850/2G lesz, Sapphire/OC verzió, bíztató SKUval, 1.138V alapfesszel :S
Csodát nem remélek, de azért jó lenne, ha hajlamos lenne 1200at menni..
Alapon addig fog menni, míg dobozban van kb x) 5850 is 24/7 volt 1/5Gn..

(#29047) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az utolsó mérések..ezzel befejeztem a használatot.
DM06' - 27205 / Vantage - P22832 / DM11' - P5386.
Megy a polcra/dobozba, várom az utódját keddre ;p

(#29048) BRIKLY válasza DroiDMester (#29043) üzenetére


BRIKLY
veterán

A hűtése az ref, de Asus VoltageTweak nem tudom számít-e.. Szeretném,ha továbbra is tudnám állítani a feszt programokkal,nem csak BIOS-ból.
Tudnál linkelni nekem egy olyan BIOS-t, amit feltehetek rá? Kinyírni nem akarom,akkor inkább így marad. :) Na meg a legegyszerűbb,és legbiztonságosabb BIOS írás? Winflash-el elvileg újra húztam az eredeti BIOS-t, de szerintem nem csinált semmit.

(#29049) Repsol600 válasza BRIKLY (#29048) üzenetére


Repsol600
addikt

Ez a Voltage Tweak inkább csak marketing szöveg semmiben nem különbözik a többi ref.- től. Gyári Asus Smart Doctor progival lehet állítani a feszt. Akármilyen 5850 biost rá tudsz tenni nem fog kárt okozni benne, legjobb az Atiflash de ezt csak dos parancssorból tudod használni.

(#29050) BRIKLY válasza Repsol600 (#29049) üzenetére


BRIKLY
veterán

Én azt hittem,csak ezeknél lehet programmal feszt állítani. :B Akkor pl DC Top BIOS-t is rakhatok rá?

Smart Doctor nekem ennyit tud:

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.