Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1301) Kwisatz válasza CsendesMark (#1299) üzenetére


Kwisatz
tag

Neked is Asus 5870-ed van igaz?
Nincs kedved egy kis 5870cf teszthez? :DD

(#1302) cowboy_bebop válasza Zeratul (#1297) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Legalább rendelhető.

[ Szerkesztve ]

(#1303) LackoMester válasza TESCO-Zsömle (#1295) üzenetére


LackoMester
addikt

Zsömi nagyon igazad van,
egyébként érdekes a Asus drágább mindehol mint a Sapphire ,de Giga-nál is :F és ök nem kizárólagos partnerek

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#1304) katt777 válasza Kwisatz (#1285) üzenetére


katt777
félisten

Vantage jó, az rendesen terhel, játékok úgy ritkán.
Mellesleg az ASUS tápellátása is más/jobb, mint az egyéb ATI kártyáké (4+2 fázis vs. 3+2 fázis). A Smartdokijukkal meg már, amióta létezik, lehet tuningolni a kártyáikat, már amelyik az adott funkciókat támogatja.

cszn: Nem, azért akad 1-2 ATI-ra hegyezett is. De gondolkodjunk logikusan: ott a DX API, ha rendesen megírják a drivereket (+ a DX-et), ezen keresztül minden programnak szépen kéne futnia. Ergo az ATI-nál továbbra sem írnak komplex meghajtót a hardveres utasítások kihasználására, csak foltozgatott kódhalmazokat. Persze tudtommal az ATI-ra eleve nehezebb is programozni, nem feltétlenül lefizeti az nV a fejlesztőket. Ennyiből azt is lehetne mondani, hogy a 2 magos processzorok gyártói fizetik le a több magra programozni nem képes "fejlesztőket", hogy ne fusson 4 magon a programjuk; ugye, milyen abszurd? :DDD

luw2win: ASUS ált. igényesebb, több extrát is ad a kártyáihoz. Mondjuk a Glaciator az egy nagyon lqrt hűtés lett... :(((

CsendesMark: ATI gyártók közül HIS a max.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1305) zuchy válasza katt777 (#1304) üzenetére


zuchy
őstag

Nekem 8800GT-vel 790MHz-en lefutott a Vantage teszt, Crysis ugyanezzel fél perc alatt kifagyott. 740-en volt csak stabil. Ennyit a Vantage-ról. :D

szerk: OFF

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#1306) #72042496 válasza LackoMester (#1303) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ennek ellentmond, hogy az USA-ban vagy egy árban adják az összeset, vagy csak minimális a különbség. A Neweggen pl. a HIS és a Diamond $5-ral drágább az összes többinél.

(#1307) keIdor válasza katt777 (#1241) üzenetére


keIdor
titán

:DDD
Úgy mondod, mintha csak a PhysX létezne...
Mivel zárt rendszer (CUDA) inkább az nVidia-nak lőttek...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1308) LackoMester válasza #72042496 (#1306) üzenetére


LackoMester
addikt

ez érdekes :F

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#1309) cszn válasza katt777 (#1304) üzenetére


cszn
őstag

:DDD Innen nézve abszurd, de azért nem ilyen egyszerű a helyzet.
Nem az Ati driverek íróit akarom védeni, mert bizony nagyrészt rajtuk múlik a dolog... Csak hát mégis az Ati az aki szép komótosan előretolakodva (nagyon komótosan), egyre nagyobb teret nyer a videokártyák birodalmába, ahol még mindig az Nvidia trónol elkényelmesedve (az intelt most ne számítsuk még bele) sok-sok éve. Hozzászokott már ehhez felhasználó, fejlesztő még a nagymama is. Ehhez hozzájönnek még az Nvidia ügyeskedései amiről mindenfele hallani... Egy szó mint száz, nincs megkönnyítve az Ati helyzete se. :N

(#1310) CsendesMark válasza #72042496 (#1306) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

Tegnap amikor én néztem centre pontosan $379.99 volt az összes...

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#1311) katt777 válasza zuchy (#1305) üzenetére


katt777
félisten

Nem a tuning-stabilitás teszteléséről volt szó. Én is tudom, hogy tesztprogik magasabb órajelen is lefutnak, mint a rosszabbul leprogramozott játékok. :P

Keldor papa: Hát én ilyet ugyan nem mondtam... :(

cszn: Hát én az AMD ügyeskedéseiről is tudni egyet, s mást. Az a baj, hogy az ügyeskedés, a vevők átverése megy mindegyik cég részéről ahelyett, hogy normális, teljes mértékben használható hardvereket adnának ki. No de hát ez a piacgazdaság a bébipelenkától az autókon át a politikáig. Csinálj valamit, nem kell, hogy jó legyen, aztán dumáld meg a rabszolgát, hogy neki az milyen jó. Remekül látni ezt az 58xx karik esetében is. :((( Legalább tudjuk, mennyire tartanak minket valójában ezek a cégek.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1312) cszn válasza katt777 (#1311) üzenetére


cszn
őstag

A szívemből szóltál. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1313) Dashes válasza Dashes (#1235) üzenetére


Dashes
őstag

WoW, Burnout, HAWX, Grid, Movie sample.. youtube.

(#1314) Bluegene válasza lsc (#1261) üzenetére


Bluegene
addikt

Mondjuk az is elég baj hogy itt mindenki okosabb a tervezőmérnököknél, hiszen itt "mindenki" tudja hogy azok a hőfokok magasak, a hülye gyártó meg csak kiadta . Az egészben meg az a jó hogy a sok tudatlan aki csak megveszi és berakatja a gépbe és használja, azt sem tudja hány fokos a kártya . A nagy többség nem jár a ph-ra, nem használ "szőrös fánkot", csak egyszerűen használja . ez így van, az én ref 4850-esem is szépen beállítja magát, nem szórakozok ilyen hülyeségekkel, ráadásul a 4850 a legmegbízhatóbb kártya

anno a nagyokosok mondták a fórumban h 2 hét után szétolvad, aztán a kicsi zárt házamban(GABA) is elvolt 5 óra crysis warhead után, semminek semmi baja nem lett

Katt777: ez teljesen hülyeség a mérnökök beállították a kártyát, a 100-110 fok lehetetlen, hidd el nekem, magát szabályozza a kártya, 1X megnéztem a profilját 90 fokon 60%-on teker a venti(ami bőven lehűti), ami bőven elég, 100 foknál 100%-on, ami olyan mint egy porszívó de soha nem érte el

még FC2 alatt monitoroztam, 85 fokig ment fel, pedig több óráig teszteltem(minden gyári beállítással), ha vmi csoda folytán 90-100 fokot érne el, zúgna mint egy turbina a gyári profil szerint, szal felejtsd már ezt végre, ráadásul elsőszériás ref hűtő

azoknál ment fel 110 fokra akik beállították fix 20%-ot hogy halk legyen, és úgy monitorozták(volt aki így tette tönkre), de ha hagyod 85 foknál nem megy feljebb a ref hűtővel se

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1315) Bluegene válasza katt777 (#1241) üzenetére


Bluegene
addikt

[link][link][link]

sztem fejezd be a sületlenségedet, 85 fokig megy fel szvsz, 110 fok, egyébként azt is bírná szvsz, de szó sincs eltolásról, max te tolhatod el ha felülvezérled(hangos lesz, hallgasd okos)

a 85 fok maximumot(minden gyári) onnan tudom, hogy a rivatunerrel is mértem és ott kiírta a max tempet, de a gpu-zn is látszik hogy a max temp max 85 fok lehet(far cry 2 alatt)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1316) rocket válasza FragMaster (#1298) üzenetére


rocket
nagyúr

"Nem a gpu-ban van a védelem."
De ott van:

"For Cypress based cards, AMD has hard-wired the protection and has implemented a hardware solution to the VRM problem, by dedicating a very small portion of Cypress’s die to a monitoring chip."

A tobbi az stimmel ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1317) FragMaster válasza rocket (#1316) üzenetére


FragMaster
addikt

Na csessze meg tényleg, mert pont ezt az írást olvastam az anandon, de a die szó helyére gondolatban behelyettesítettem egy printed circuitot :D :R

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1318) TESCO-Zsömle válasza Bluegene (#1314) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak kiegészítés: Az ATI (és nV) kértyákon alkalmazott Radiál (lapátkerekes)-ventilátorok sajátossága, hogy inkább statikus nyomást tudnak, mint magas légszállítást (arányaiban az axiálokhoz képest), azt is inkább magas fordulaton. Minél többet pörög a venti, annál jobb a saját hatásfoka, és a hyári 4870-es ventije -asszem- 5500 rpm körül van 100%-on.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1319) Ricco_hun válasza Bluegene (#1315) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Ugye ez egy ref., 1 slotos hűtésű HD4850?
A 3. képen: Fan Speed: 50%, Fan Speed: 5188rpm.
Atya úr isten. Milyen hangja lehet annak? Nekem most ezen a kazán Prescott-on 2700-at pörög a gyári hűtés, de legszívesebben kivágnám az ablakon.

Apropó: A HD5850-en is 2x6 tűs tápcsati lesz, mint a 70-esen? Vagy az megelégszik 1db tápcsatival is?

[ Szerkesztve ]

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#1320) Bluegene válasza Ricco_hun (#1319) üzenetére


Bluegene
addikt

a 4850 ref hűtő a világ leghalkabb ref hűtője
[link]

tessék az első három helyen 4850 van, ciki mi? ;) :P

egyébként nem a 3madikat kell nézni asszem én fixen beállítottam 50%-ra, az első képet

egyébként 40-45%-tól kezd el zavaró lenni, legalábbis számomra, afelett már füles, idleben asszem 20-24%, semmi, jó igaz 82 fokos és? engem nem érdekel, másfél éve annyi ;]
jó terhelés alatt van némi(mint a többinek) hangja, de akkor úgyis játszol nem(fülessel v anélkül)?

szal végeredményben felesleges szabályozni a kártyát, mert csak elronthatod, jó az úgy ahogy a gyárban kitalálták, nyílván úgy tervezték h 2-3 évig használod azt eladod úgyis, a garit kibírják az tuti az meg néhol 3 év

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1321) cowboy_bebop válasza Ricco_hun (#1319) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

HD5850-en is 2x6 pines a tápcsatlakozó.

Képen jobb oldalt felül kell a szemet mereszteni, és látszik az. ):

Más: valaki meg tudná mondani, hogy a furattávolságok alapján jók-e rájuk a 4800-as széria hűtői (elsősorban Accelero S1)?

[ Szerkesztve ]

(#1322) ImI87


ImI87
őstag

Összességében teljesítményt tekintve mekkora a különbség a 5850 és az 5870 között? :F Egy szimpla %-os érték érdekelne. :))

(#1323) FragMaster válasza Ricco_hun (#1319) üzenetére


FragMaster
addikt

A hivatalos oldal szerint 2 kell neki.
"500 Watt or greater power supply with two 75W 6-pin PCI Express® power connectors recommended (600 Watt and four 6-pin connectors for ATI CrossFireX™ technology in dual mode)"

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1324) FragMaster válasza ImI87 (#1322) üzenetére


FragMaster
addikt

Csak szimulált tesztek vannak még 5850-ről, de olyan 20-25% a különbség. De persze ez változhat, ahogy jönnek rendes tesztek.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1325) hétalvó


hétalvó
addikt

Letoltottem az uj driver-t amit az 5870-hez ad az ATI es tenyleg mas a HDMI driver benne, mint ami eddig volt, nyomokban se hasonlit a Realtek driverehez. Kivancsian varom most mar en is a kartyakat, hatha vegre normalis a HDMI hang resze.

Ha van kartyaja valakinek jelezze mar, azonnal atviszem hozza az erositomet egy probara ha lehet... :U

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#1326) joshua7 válasza zuchy (#1305) üzenetére


joshua7
veterán

Dettó. Sőt, nekem 800-on is lement. A Vantage egyáltalán nem terhel durván. Ott olyan órajeleken is lementek a tesztek, amik 06-ban simán kékhaláloztak.

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#1327) FragMaster


FragMaster
addikt

Holnap lesz rendes 5850 teszt

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1328) zuchy válasza FragMaster (#1327) üzenetére


zuchy
őstag

:C

(#1326) joshua7: :K De nekem 65 nanós a karim, nem tom a tied milyen. :U

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#1329) katt777 válasza Bluegene (#1314) üzenetére


katt777
félisten

Mi hülyeség? Éppen azt írtam, hogy a mérnökök jól beállították, és ha Stephen Blood jr. 6000Ft-os, agyonporzott házában felmegy a GPU 102°C fölé, akkor a Sapphire lekapcsol energiatakarékos módba, a többi ATi kártya meg simán leáll, mert azokban nincs 10. profil a biosban (ASUS-ban sem). Emékezz csak vissza, hány embernek volt ilyen gondja 38xx és 48xx topicban, noha hozzá sem nyúltak a kártyájukhoz.
Szóval te erőlteted itt a sületlenséget, mert fel sem fogtad, mint mondtam. :P :DDD

FragMaster: A lényeg az volna, hány A kell neki, a táp teljes teljesítménye másodlagos.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1330) luw2win válasza FragMaster (#1327) üzenetére


luw2win
őstag

végre, de várom a holnapot :D

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#1331) Gonosz15 válasza FragMaster (#1327) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

A pH! -n is jöhetne már az elemzés+teszt :K

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#1332) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Szerintem is jöhetne jól le vagytok maradva :O

Végre akarok egy mindenre kitérő tesztet nem a pénzelt mocskokat olvasni :D

Najó techpowerup meg guru3d az még elmegy

[ Szerkesztve ]

(#1333) Med1on


Med1on
aktív tag

Eyefinity Crysis, HD 5870 CrossfireX a guru3d-től. :)

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1334) boeing


boeing
senior tag

5850 tesztet várnék már,gondolom mindenki. :DD

(#1335) joshua7 válasza zuchy (#1328) üzenetére


joshua7
veterán

Sima 65nm-es 8800GT volt, vmod-dal megtámogatva. :)

Semper Fi

(#1336) gyiku válasza boeing (#1334) üzenetére


gyiku
nagyúr

en nem. nekem 5770 kell :K

hüllő

(#1337) priti válasza Med1on (#1333) üzenetére


priti
addikt

Néztem a gyutit, hát lehet nem is lesz új csúcs VGA, szvsz az X2 kábe pont azt tudja amit a 295, hát ez izé, égés :DDD
A 285 100k-ba fáj? (költői kérdés volt)

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#1338) Ricco_hun válasza priti (#1337) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

CoD WaW-ban is kemény 15% az előnye a HD5870-nek a feleannyiba kerülő HD4890-el szemben. Elgondolkodtató.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#1339) tool


tool
tag

Nagyon jó az új 5870 és jóval olcsóbb, mint anno a 8800GTX, bár ez utóbbi sokkal nagyobb teljesítménynövekedést hozott az előző szériához képest. Mindenesetre az egymagos megoldások terén most ők vezetnek, de nem igazán meggyőző az előny, 30-40%-ot simán behozhat a zöldek új generációja. Csak az a kérdés mikor és mennyiért lehet majd kapni.

(#1340) sith7 válasza tool (#1339) üzenetére


sith7
nagyúr

Meglátjuk... :U

(#1341) Gonosz15 válasza Med1on (#1333) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Azt a leborult szivarvégit :D Azért 2db 5870 kicsit über állat lett :D El se merem képzelni ki lesz az állatkert delfinekkel aki képes lesz majd 2db 5870X2 -t kiépíteni CrossfireX -be (jah megvan a neve: Sniper Elit ;] ), mert már itt is volt proci limit, nem hogy 2db 5870X2 -nél majd :D

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#1342) FragMaster válasza katt777 (#1329) üzenetére


FragMaster
addikt

Tiszta sor, én csak a hivatalos szöveget másoltam be. És ott az áll, hogy kettő darab tápcsati kell.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1343) FragMaster válasza priti (#1337) üzenetére


FragMaster
addikt

Azért az 5870 többször megnyalja a 295-öt is, van olyan teszt ahol meg is előzi.
Nem is említem, hogy 1 gpu vs 2 gpu, mert lehülyéznek, hogy mit számít az :DDD

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1344) RI/OS válasza Ricco_hun (#1338) üzenetére


RI/OS
őstag

ja, az egy dx9-es játék.
Elmondták, DX9-re nem fejlesztenek, mert azt erőböl kitolja a kártya. Így is lett.

(#1345) Zeratul válasza priti (#1337) üzenetére


Zeratul
addikt

Ha jobban megnézted volna COD5 nél a 5870X2 elég durván CPU limitbe futott.

(#1346) Kwisatz


Kwisatz
tag

Sziasztok!

Itt van az ígért két vantage eredmény.

Cpu: Phenom II X4 3,8Ghz
Vga: Asus 5870@950/5200
Vantage eredmény: [link]

Cpu: Phenom II X4 3,8Ghz
Vga: Gigabyte 4890 Crossfire@930/4100
Vantage eredmény: [link]

(#1347) DeSanto válasza tool (#1339) üzenetére


DeSanto
őstag

Azért nem értem én ezt.
Az előző szériához képest.
Amikor bejött a 8800GTX nem voltak elterjedve sem a crossfire rendszerek sem az SLI rendszerek.
Ha visszanézel akkr a 8800GTX kb akkora teljesítményen futott mint a 7950GX2.
Csak akkoriban az SLI is elég halovány volt így nagyon sok helyen nem működött.
Napjainkban a kétkártyás két GPU-s rendszerek már ugyan úgy elérhetőek mint akár egykártyás egy GPU-s megoldások.
Ha a 8800GTX-hez szeretnéd ezt a HD5870-et hasonlítani akkor tedd azt a HD4870-hez és akkor meglátod mekkora az előrelépés.

Azért volt Hype a 8800GTX mert nem volt akkora rétege az SLI-nek és Crossfire-nek mint most.
Nem rossz ez a HD5870.

(#1348) zuchy válasza Kwisatz (#1346) üzenetére


zuchy
őstag

Érdekes. Itt jön elő, hogy az ütemező nem tudja etetni a 1600SP-t olyan hatéknysággal, mint a 800-at. Talán. :U

PC-STYLE.hu

(#1349) Zeratul válasza zuchy (#1348) üzenetére


Zeratul
addikt

Vagy elfogyott a memória sávszélesség.

(#1350) priti válasza Zeratul (#1345) üzenetére


priti
addikt

jobban megnéztem és nincs is benne az X2 csak a két kártyás :DDD azért mondtam hogy kábé, mert picit lassabb szokott lenni egy karin a két GPU

(#1343) FragMaster

hol előzi meg? van egy pár játék guru3d-n a tesztben, sehol sincs, ezeket a repiteszteket nem kell komolyan venni, ez a guru3d teszt az első ami mérvadó, bennük még nem csalódtam, a kártyás táblázataik is jók szoktak lenni

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.