Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18001) Cybertrone válasza DeathAdder (#18000) üzenetére


Cybertrone
veterán

Aláírásba ment ha nem zavar senkit hatalmas! :DDD :DDD :C

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#18002) HSM válasza SirKero (#17999) üzenetére


HSM
félisten

Nem tudom, milyen Gigabyte 5850 karid van, nekem a referenciahűtős 850/1200-on lazán, megbízhatóan, bár jól hallhatóan hangosabb hűtés mellett üzemel. De általában 850/1100 körül a legtöbb 5850 működik alapfeszen.

(#18003) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok!

Videókártyát szeretnék cserélni jelenleg agy asus 5770 van a gépbe az 5850 vagy a 6870 között gondolkozok szerintetek melyik kártya éri meg jobban? Esetleg ebben az árkategóriában van-e más kártya ami jobb.

Gabi

(#18004) Colos1 válasza SirKero (#17999) üzenetére


Colos1
őstag

Nálam 850/1250 -en megy. A GPU -t meg sem próbáltam magasabbra tenni ( a célom az 5870 órajeleinek elérése volt), a RAM meg azért van 1250-en, mert a Samsung honlapjáról letöltött anyag szerint erre a frekire van hitelesítve.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#18005) SirKero válasza HSM (#18002) üzenetére


SirKero
őstag

Ő róla volna szó
Eddig a 850/1100 megy simán a játékokban és a 3DMark11-ben is.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#18006) HSM válasza SirKero (#18005) üzenetére


HSM
félisten

Akkor a tiéd is refi. Nagyon jó karik ezek. :K

(#18007) CptMisi válasza Montesantos (#18003) üzenetére


CptMisi
őstag

6870 valamelyest erősebb, de vannak problémák a kártyákkal állítólag, ezekről a topikjukban olvashatsz bővebben. Apróról viszont jó áron vehetsz 5850et garanciával :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#18008) Montesantos válasza CptMisi (#18007) üzenetére


Montesantos
senior tag

Köszönöm a segítséget szétnézek :)

Gabi

(#18009) SirKero


SirKero
őstag

Hali.
Olyan gondom adódott,hogy tegnap elkezdtem nézegetni mit tud a kártyám a 3DMark11 alatt.
850/1100 -ig ment szépen és játék alatt sem volt vele gond.
Ma reggel bekapcsolom a gépet és ahogy az asztal ikonjait tenné fel vagy csíkos vagy fekete képernyővel kifagy.
Csökkentett módban leszedtem a driver és újra telepítettem de ugyan az a helyzet.
XP alatt viszont működik rendesen.
Mit lehetne vele kezdeni?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#18010) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

(#18011) CptMisi válasza MontyCrew (#18010) üzenetére


CptMisi
őstag

nem rossz, vantaget nem tudsz mutatni?

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#18012) MontyCrew válasza CptMisi (#18011) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Vanteggel EZ a probléma amikor elindítom a tesztet :(

(#18013) CptMisi válasza MontyCrew (#18012) üzenetére


CptMisi
őstag

AnyDVD nincs telepítve? DX friss?

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#18014) Dj Dekko! válasza MontyCrew (#18010) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Jó eredmény.
Nekem is ennyit fut a HD 5850 esem, egy core2duo e8400 (4.35 Ghz)-el.
Vantagéban szerintem már azért érezhetően lemaradna a *kis 5830 as, bár azokon az órajeleken nem biztos. Kíváncsian várjuk! :B :U

#17952) Cybertrone Törj a csúcsra, ne aprozd el gtx 580 assal...
6990 est a gépbe, 1 hónapot vársz rá..sporolsz! ;]
Nvidiások majd csak csorgatni fogják a nyálukat utána! :)

[ Szerkesztve ]

(#18015) HSM válasza SirKero (#18009) üzenetére


HSM
félisten

Afterburnerrel húztad? Mert akkor abból ki kell szedni a beállítást. A Catalyst Control Centret-is vissza kéne állítani gyári beállításaira. Több tippem nincs... A lényeg, hogy nem a karinak lett baja. :D

(#18016) ttt1 válasza MontyCrew (#18010) üzenetére


ttt1
őstag

Érdekes nekem 17857 de sm 2.0 pár pontal marad el sm 3.0 meg több ,szal max cput "sikere" ez a szép eredmény...

(#18017) DeathAdder válasza HSM (#18015) üzenetére


DeathAdder
veterán

Hali.
Elmondanad pls, hogyan tudok huzni Afterbunerrel?
Mert nekem nem engedi hogy a Catalystben max-ra huzott orajelek fole huzzam az orajeleket Afterburnerben (azt hittem,.hogy nemis lehet)
Thx, es bocs az OFF-ert :F

(#18018) ttt1 válasza DeathAdder (#18017) üzenetére


ttt1
őstag

EnableUnofficialOverclocking = 0 ezt kell átirni cfg fileba 1re aszem

(#18019) DeathAdder válasza ttt1 (#18018) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ertem,de a CFG fajlokban nem talalom az "EnableUnofficialOverclocking" parancsot.

nyilvan ugye a telepitett mappak kozott neztem oket.. ( C:\Program Files (x86)\MSI Afterburner )

(#18020) SirKero válasza HSM (#18015) üzenetére


SirKero
őstag

Igen azzal de most nem tudok már semmit csinálni vele mert csökkentet módban nem indul el ( az Afterburner ) ha meg rendesen akarom a windowst indítani akkor pár másodpercen belül lefagy mielőtt bármit is csinálhatnék.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#18021) Giot válasza DeathAdder (#18019) üzenetére


Giot
addikt

DeathAdder: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18022) DeathAdder válasza Giot (#18021) üzenetére


DeathAdder
veterán

Hat megint a progival volt bajom (nyilvan mar regi volt).
Most leszedtem a 2.00-at es abban egeszen maskepp nez ki,es sokkal tobb a parancssor :D de igy mar minden vilagos. (az elozoben nem volt "EnableUnofficialOverclocking" parancs :F )

OFF-OFF :DDD :
par napja a PhysX diverrel is igy ettem a kakit,legvegso megoldas meg,hogy egy masik (de ugyanazt a progit) szedtem le,es azzal jo lett. Na de multkor az Alt+Enter kommbinacio is szep volt Giot :))

kossz a segitseget :R

[ Szerkesztve ]

(#18023) TeeBee73 válasza DeathAdder (#18017) üzenetére


TeeBee73
addikt

Egy szakmai topicban nem kell OFF-ba rakni a hasznos mondani valót, szerintem. :))

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#18024) Giot válasza DeathAdder (#18022) üzenetére


Giot
addikt

Akkor ez is megoldódott! :)

(#18025) DeathAdder válasza TeeBee73 (#18023) üzenetére


DeathAdder
veterán

oki :)
csak gondoltam ez nem 5830 / 5850 / 5870-hez illő kérdés.
Bár igaz 5870-et fogok Afterburnözni :))

(#18026) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Egyebkent van ezeknek a HD58xx-eknek egy atlagos tureshataruk, ameddig huzhatoak fesz emelese nelkul? vagy ugy mint a CPU-knal (lap is szamait, nincs 2 full egyforma stb..) meg gondolom azert ebben kart is lehet tenni,ha tulzasba viszi az ember, ellenben a CPU-kal (persze kivetel mindig akad :DDD :N )

(#18027) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ahha. Ugylatom ha a Catalyst altal megszabott max. ertekek fole megyek,akkor befagynak a Gamek :D (vagyis csak a Crysissal probaltam)
Nyilvan itt mar voltage piszkalas lehet a rejtely nyitja :D
Probalkozhatok vele diszkretten,vagy inkabb hagyjam a fenebe? (hogyha kart tehetek benne akkor inkabb nem bantom)

Csak most kicsit felcsigazott a helyzet, mivel alap vapor-x feszrol 875/1250 felnyomtam amit Catalystban lehet , 900/1300-ra.

Crysisban mert eredmenyek nagyban valtoztak.
25 FPS-rol , 35 lett. 6 Fokkal volt melegebb a GPU es 99(100%) on pörgött.
Míg alap feszen 70-75%-on :F

[ Szerkesztve ]

(#18028) HSM válasza SirKero (#18020) üzenetére


HSM
félisten

Uninstall? :U Vagy a CFG file-t is megpróbálhatnád átírni.

(#18029) TeeBee73 válasza DeathAdder (#18027) üzenetére


TeeBee73
addikt

Gamer, vagy Enthusiast beállítás? Szűrők?
Holnap felrakom a Warhead-et, (csak az van meg), nálam 1920*1080 és 1920*1200 között is volt kb. 5 FPS a minimum, és 8 az átlag között, 16*AF, Enth. beállítások mellett. (2xAA-al).
Ha gondolod, megnézem tuninggal is. (időm lesz, táppénzen vagyok.)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#18030) CptMisi válasza SirKero (#18020) üzenetére


CptMisi
őstag

csökkentett módban kapcsold ki az automatikus indítást, reboot, catalyst default, afterburner default :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#18031) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Az létezik hogy driveres hiba legyen, hogy egyik nap csak ugy egész véletlenül lefagyott a metamorfózisos képernyőkímélő? (win7 32 bit) Ment vagy 2 órán keresztül és eccer csak megfagyott és nagy zöld pöttyök teritették be a képernyőt. Csak reset segített, nem nagyon tudtam mire vélni a dolgot, mert előtte és azóta is hibátlanul teszi a dolgát a kártya legnagyobb terhelés alatt is, ezért gyanakodtam szoftveres hibára, de lehet a win7 is kezd már rommá menni!Ötlet?Vélemény? Alapórejelen van minden, proci, ram, vga is, és itt elvileg 2dben kell üzemelni(157/300), emléxem régen voltak a szürkehalálok, az is driveres szarság volt, reménykedem ebben is hogy nem hardveres hiba, hanem szoftveres üzemhiba volt)
5850ról van szó

(#18032) SirKero válasza HSM (#18028) üzenetére


SirKero
őstag

Nos már nem tudtam mit kitalálni ezért újra telepítettem a windowst.
Most működik rendesen.
Ettől függetlenül kíváncsi lennék mitől volt a hiba mert a ma reggeli bekapcsolás előtt ment minden rajta rendben. Játékok és a Mark is.
A 850/1100 -től elvileg nem kéne hogy fagyjon a kártya nem annyira magas értékek.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#18033) HSM válasza SirKero (#18032) üzenetére


HSM
félisten

"A 850/1100 -től elvileg nem kéne hogy fagyjon a kártya nem annyira magas értékek."
Erről csak annyit tudok mondani, hogy 725/1000Mhz-re van gyárilag hitelesítve, ennyit vettél meg, ennyit KELL tudnia. Afölött mennyit megy, az már csak szerencse kérdése.
Elképzelhető, hogy valamiért összeakadt az Afterburner a driverrel, és belefagyott a profil-állításba. Én nem is kapcsolom e soha, hogy automatikusan húzott profilt rakjon be indítás után, ha kell a kraft, szépen belövöm az OC profilt, és mindenki vidám, mert így legalább megmarad a takarékos 2D működés is, és bármi gikszer után is indul a gép rendesen reboot után.

[ Szerkesztve ]

(#18034) DIMITRIUS


DIMITRIUS
tag

OOOO öregem na megvan a HD5870-em na de most kéne valami hűtés!!! stessz alatt 86C-on van :S ha meg rágyorsítok a ventire akkor leszáll a fejem :D olyan mint valami hajszárító "whiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii" :DDD

VW Golf 2 1.8 16v <3

(#18035) Giot válasza DeathAdder (#18026) üzenetére


Giot
addikt

Feszemelés nélkül a 70-ek 900+Mhz környékéig szoktak elmenni az 50-ek meg 800-850 közé. De függ a hűtéstől is, táptól is, laptól is. De az 58XX sorozat elég jó tuningtartalékkal lett megáldva.
Meg persze vannak a válogatott GPU-s megoldások Msi Lightning, Sapphire Toxic, stb. Ők alapfeszen elmennek tovább is. Pld: 5850 Toxic. A sajátom :)

(#18036) SirKero válasza HSM (#18033) üzenetére


SirKero
őstag

"Erről csak annyit tudok mondani, hogy 725/1000Mhz-re van gyárilag hitelesítve, ennyit vettél meg, ennyit KELL tudnia. Afölött mennyit megy, az már csak szerencse kérdése."

Ebben teljesen egyet értünk nem is piszkálom többet míg valamelyik játék nem kér több kraftot.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#18037) CptMisi válasza DIMITRIUS (#18034) üzenetére


CptMisi
őstag

Zalman VF-3000A :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#18038) HSM válasza SirKero (#18036) üzenetére


HSM
félisten

Nekem eddig kizárólag a metro2033-hoz kellett felhúznom 850/1150-re, hogy jól menjen, igaz, ragaszkodtam a DX11 Very High 1680*1050-hez... :D

(#18039) MontyCrew válasza CptMisi (#18013) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Nincs semmi progi, szűz win,+dx+friss driverek.
Dj Dekko!: Köszönöm, bár még többet ki akarok belőle hozini, de a gyári procihűtő gátat szab az elképzeléseimnek, így pár napot várni kell míg beszerzem a kiszemeltet.

(#18040) MontyCrew válasza HSM (#18038) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Én is most tettem fel, iszonyatosan gyönyörű egy játék, ráfeszültem rendesen.

(#18041) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Erre valaki ?

(#18042) DeathAdder válasza TeeBee73 (#18029) üzenetére


DeathAdder
veterán

1920x1080-ban, VeryHigh minden, 4x-en (8x-et nem birja) , driverben minden minosegre,es a legjobb szures/elessegre allitva. (lehet Warhead kicsit mas, majd megnezem ;) )

Giot:

jol nez ki :D
Megprobalom enis,adok neki egykis feszkót :K
valamiert ugy erzem,hogy tenyleg van meg benne tartalek,persze majd kiderul.
Es a homerseklet is 70 fok volt maxon, DE 1mm-el alatta ott a PhysX kartyam is szoval ez k*rva jo szerintem :DDD :DDD ..

[ Szerkesztve ]

(#18043) Giot válasza DeathAdder (#18042) üzenetére


Giot
addikt

Ja jól néz ki valóban. Viszont van egy bosszantó tervezési hibája a Toxic-nak nem lehet szoftveresen feszültséget emelni. Igaz anélkül is szépen megy.

(#18044) DeathAdder válasza Giot (#18043) üzenetére


DeathAdder
veterán

Akkor hogyan tudtad emelni?
egyebkent ezeket csak BIOS alol lehet/ajanlatos végezni?

(#18045) DeathAdder válasza DeathAdder (#18044) üzenetére


DeathAdder
veterán

Giot:
ugy tunik az en kartyam nem igazan lajkolja a tuningot,vagy csak en csinaltam valamit rosszul, nemtom :F

amit a Catalyst enged, az max. 900/1300.
Ha ez fole mentem picivel is, azaz +10/+20 MHz jatszottam-jateszottam de egyszer csak jott a kepfagyas,majd a szukre hahal :F

Biosban a PCI-e fekvency-t bantottam, 1.500 az alap,egeszen elmentem 1.600-ig, de minden apro skala kozott ami 1.500 es 1.600 kozott volt, ugyanez tortent.
Valamit rosszul csinaltam, vagy nem lehet akkor es inkabb hagyjam a sunyiba az egeszet?

(#18046) ricshard444


ricshard444
veterán

A laggra tud valaki valamilyen megoldást vagy ez még mindig Crossfire betegség? Csak mert rohadt idegesítő,hogy 10-15sec-enként beakad minden :(((

Vannak dolgok...

(#18047) BeLucZ válasza ricshard444 (#18046) üzenetére


BeLucZ
addikt

Ez a multi gpu, nekem egyszer volt, aztán soha többet!SLI meg CF is még mindig sok betegséggel küzd, vannak játékok amikben hibátlan minden de sokban mindig van vmi bosszantó kis pici hiba a multi gpu-bol fakadóan

(#18048) ricshard444 válasza BeLucZ (#18047) üzenetére


ricshard444
veterán

295el ilyen baj egyszer sem volt, nemlehet ezt a hibát kiküszöbölni vagy tenni valamit ellene? Mert nagyon elrontja a játékélményt...hiába a stabil fps maxon ha be-be akad =/

Vannak dolgok...

(#18049) Dj Dekko! válasza ricshard444 (#18048) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Attól függ mivel játszol, és milyen beállításon...
Azért mert CrossfireX csodát ne várjunk (16x/8xélek orbaszájba)
Ahogy olvashattuk, hiába van két darab 5870 es CrossfireX rendszerünk, ha az egyik gpu megtelik a memória akkor a másikon is...
Mit tapasztalunk?! Akad orrba szájba a játék...
De tegyük fel hogy hasonló CrossfireX kiépítésed van...az picit gyanus hogy egy elavult gtx 295 ösön nem volt probléma, akkor nem feltétlen a crossfire x a gond. Hanem akár hogy valami zabálja a géped erőforrását, kodec, akármi...
De ebbe ne menjünk bele..
Nézz utána.

(#18050) BeLucZ válasza ricshard444 (#18048) üzenetére


BeLucZ
addikt

Nekem anno 9800GX2-m volt de hogy azzal mit cumtam, az hihetetlen!Emléxem Dirt2 is ment 70 fpssel fullon csak recegett az egész, akadozos érzés volt az egész, szal semmit nem ért a sok a fps!Nekem azóta nagyon elment a kedvem a multi gputol!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.