Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2851) lancy válasza luw2win (#2850) üzenetére


lancy
tag

de adnak valamelyik tipushoz kuppont amivel megjelenes utan le lehet tolteni a netrol asus az ilyen dragabb is

(#2852) thomboy válasza luw2win (#2850) üzenetére


thomboy
tag

Alapból pont kuponra gondoltam az általad leírtak végett. De ezek szerint nincsen mellé, az baj... :O

| Trance 4ever |

(#2853) cowboy_bebop válasza thomboy (#2852) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Vegyél Sapphire-t.

(#2854) RI/OS


RI/OS
őstag

Csúnyaság fog következni... Feltéve, ha túléli a kártya.

(#2855) AMATŐR válasza cowboy_bebop (#2853) üzenetére


AMATŐR
őstag

Az XFX 5870 hez is adtak dirt 2 kupont!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#2856) thomboy válasza cowboy_bebop (#2853) üzenetére


thomboy
tag

Vennék én, de az nincs 63-ért és így is 60-ról indultam. :U
De ha látok XFX-et vagy Sapphire-t ennyiért mindenféleképp azt veszek, nem volt még drágakő a gépemben.

| Trance 4ever |

(#2857) BullKoxa válasza thomboy (#2856) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hi!Nekem volt fél napig 5850-m,és gariba is ment Venti hibája van.

(#2858) RI/OS


RI/OS
őstag

Á, 1060 felett nem megy a GPU, 1,5Volton se :(

(#2859) zuchy válasza RI/OS (#2858) üzenetére


zuchy
őstag

Ott is vége a GPU-nak. A 4770 is e-körül megy. Léggel. Vízzel még menne többet is, illetve majd télen ki kel tennia gépet a mínuszba. :D :K
Az a csúnya, hogy az 55nm is ment ennyit kb, jó kicsit kevesebbet. Kell még csiszolni a gyártósoron. De az is igaz, hogy az RV790 kisebb is, meg ugye van egy kapacitor réteg a GPU körül.

Az 1.5V-ot nagyon gyosan feletsd el szerintem, az még 55nm-nek is sok.
Én soha nem adtam volna neki ennyit. :U

PC-STYLE.hu

(#2860) RI/OS válasza zuchy (#2859) üzenetére


RI/OS
őstag

:D túlélte

1,32-ön használom 24/7-be 1000/1325ön

[ Szerkesztve ]

(#2861) zuchy válasza zuchy (#2859) üzenetére


zuchy
őstag

Bocsi, az nem 4770, hanem 5770 akart lenni. Már késő van fáradt vok...megyek is aszani. :))

(#2860) RI/OS: Az már emberibb fesz. :D

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#2862) dhizzy


dhizzy
csendes tag

Sziasztok!

Gondolkozom én is egy ilyen csodának a beújításán.. :P
Annyi lenne a kérdésem mivel annyira nem értek hozzá, hogy melyik márkát érdemes választani? Sapphire/XFX/Gigabyte/MSI... Minimális árkülönbségek vannak, arra lennék kiváncsi, hogy ez megnyilvánul-e valamiben a kártyán..

köszönöm a választ :R

A lényeg a részletekben rejlik

(#2863) BullKoxa válasza dhizzy (#2862) üzenetére


BullKoxa
őstag

Én Sahpphire-t vennék ,utána XFX,Giga,MSI.(Sapphire,Xfx ha szerencséd van kapsz Dirt2 kupont talán az Msi is ad)

[ Szerkesztve ]

(#2864) arn válasza RI/OS (#2846) üzenetére


arn
félisten

hat vhol kell differencianak lenni a ket kartya kozott :) a 70 nem veletlenul nagyobb, gondolom meg pakolnak ra ezt azt (pl sokat zabalo ddr5 ramokat), amit szinten ki kell szolgalnia. jatekok alatt 40-50 fokkal alacsonyabb.

ghzen nezted az 1.7tel?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2865) arn válasza RI/OS (#2858) üzenetére


arn
félisten

jah meg a feszekkel vigyazz, mert mar paran legyilkoltak a gyari ventivel @1.35on is :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2866) arn


arn
félisten

megneztem "ugyanolyan" korulmenyek kozott mint te, 100%os ventivel maradt csak 115-120 fokon. auton bele is doglott a tesztbe.

amugy a venti hangjan hallani, hogy nagyon rangathatja a feszeket. ilyen szelso helyzetben ugy latszik, mar elfogy a tapellato resz. csak az a kerdes az acceleros kollega reszere, hogy nala mi a helyzet :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2867) Rica válasza lancy (#2845) üzenetére


Rica
senior tag

Ha a procid alapfeszen (már ha 1,25 Voltot értesz rajta, mert az E8400-asoknak alaphoz általában elég 1,20 vagy kevesebb) megy 3,6-ot, akkor simán megy az 4 fölött is. A rammal lehet 2 hiba is:
1. nem írod, mennyi van belőle, winfos7-hez sztem kell 4GB, de ezt nézd meg abban a totyikban.
2. nézd meg, mennyi feszt adhatsz nekik max (rá van írva), nem hiszem, hogy 0 % a tuning potenciálja.
Ha tutira a rammal van baj, nehogy beruházz egy új cuccra, én egy éve 9500-ért vettem 2*1GB narancs Geil Ultra 1066-ot, aminek 2,4-et lehet adni, de 2,3-mal atom stabil 1152-őn. A deszkád biztos hogy viszi a 450-et.
Segítek szívesen priviben is.

Milyen játékkal próbáltad a kártyát, amiben CPU limitbe futottál 3,6-on?

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#2868) cszn


cszn
őstag

Ezennel kihirdetem: 2009/Q4 az egész negyedév, a CPU limit hivatalos ünnepe lesz.
Nem hiszem el mit bírtok ezen problémázni. :N

[ Szerkesztve ]

(#2869) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Ti mivel állítjátok a feszt a kártyákon?
Tudtommal ez csak ASUS kártyákon működik. Vagy ráraktátok más kártyákra az ASUS bios-át? :F

És az 5870-en mekkora az alapfesz?

[ Szerkesztve ]

(#2870) arn válasza ImI87 (#2869) üzenetére


arn
félisten

az msi afterburner a legjobb, ami gyk rivatuner. ugyanugy mukodnek az csokkentett modok is.

1.16v

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2871) Szatesz válasza arn (#2870) üzenetére


Szatesz
őstag

Mennyi adható neki max? és 24/7 be? Vagyis hogy probaltatok ....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#2872) tom_tol válasza arn (#2866) üzenetére


tom_tol
addikt

[link]
a gpu-z ablakban átlag van a max 100 fok is lehet
de 700-ra leszabályozott ventikkel már messze nem ilyen szép sacc/kb egyezik a gyáriéval
S1-el t.képpen csak a gpu hűtése javul jelentős mértékben a vrm hűtés még megoldásra vár
Szatesz kicsit még korai a kérdés mert nem hallottam megdöglött kártyáról ami igazolná hogy ez már sok :D

[ Szerkesztve ]

(#2873) arn válasza Szatesz (#2871) üzenetére


arn
félisten

en nem nagyon adnek neki tobbet 1.2-1.25nel. szvsz ez sem keves egy 1.08ra meretezett tapresznel - de a lenyeg, hogy 120 fok alatt maradjon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2874) voodoo98


voodoo98
addikt

Sziasztok,

Van egy Sapphire HD5850-es karim.
Ez alapján próbáltam húzni : http://www.overclockersclub.com/reviews/sapphire_hd5850/images/52.htm

Tehát : 870/1225-re, de nem sikerült max. csak 800/1150-re. Volt: 1.088 volt. (mint a képen)
Fagyott. :F
Az lenne a kérdésem, hogy vajon valami kevés lehet a gépben?
Vagy lehet a kártya nem bírja? (overclockersclub.com-osoknak bírta)

OS: Windows 7 64 bit
RAM: 4gb DDR2 800Mhz
Alaplap: Asus P5B
Proci: C2D E4400 2GHz -> 3Ghz- re húzva.
Táp: Chieftek 500W

Köszi!

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#2875) arn válasza tom_tol (#2872) üzenetére


arn
félisten

a maxot is meg tudnad nezni? igazabol azaz erdekes :)

te is csak a gyari huto platnijat hasznalod, mindenfele kiegeszites nelkul?
milyen ventikkel, es mekkora fordulaton ment?

vmelyik forumon mar irtak gyari hutovel legyilkolt kartyakrol 1.35von.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2876) arn válasza voodoo98 (#2874) üzenetére


arn
félisten

hat mongy a kartyad nem birja :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2877) cowboy_bebop válasza voodoo98 (#2874) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

ASUS BIOS, ASUS Smart doctorral feszemelés (1.2 voltig egészséges szvsz.), és úgy nézd a túlhúzást.

(#2878) arn válasza cowboy_bebop (#2877) üzenetére


arn
félisten

probald ki az afterburnert :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2879) Rica válasza cszn (#2868) üzenetére


Rica
senior tag

Az én 8400-asomon nem lesz, akár meddig is húzom majd az 5870-et, elhiheted. :) Csak segíteni próbálok, mielőtt feleslegesen vesz egy új konfigot.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#2880) Rica válasza voodoo98 (#2874) üzenetére


Rica
senior tag

Mileőtt feszt emelnél sztem nézd meg először is, hogy melyik drivert ajánlják itt a totyikban. Aztán tedd a memóriát alapra (játékban úgy sem jelent sokat), és 800-tól 5-ével emelgesd a GPU frekijét.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#2881) tom_tol válasza voodoo98 (#2874) üzenetére


tom_tol
addikt

[link]
simán tudja az 5850 nálad esetleg máshol lehet a hiba (persze az is lehet hogy nem bírja a vga de azt nem hinném)
arn [link]

(#2882) arn válasza RI/OS (#2846) üzenetére


arn
félisten

5850
5870

a digitalis pwm sem ua, +1 szint ahogy elnezem, es mindketton fenn van tartva meg egy pluszlehetoseg. ha jon ki 5890, szvsz szepen feltoljak rajta a feszt 1.2-1.25ig.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2883) arn válasza tom_tol (#2881) üzenetére


arn
félisten

koszi! hat ezzel sokkal elobbre nem lennek :( lehet kicsit atvarialom a hazhutest. bar az erosebb hutessel lehet nem kellene a feszt annyira felnyomni.

megneznel nekem meg egy tesztet: @900 1.16v? mert a masiknal sajna nem tudom, hogy hol a plafon, csak azt, hogy magasan :)

meg akkor ezt milyen ventikonfiggal sikerult?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2884) eszakas válasza AMATŐR (#2855) üzenetére


eszakas
senior tag

A Sapphire 5850-ben van kupon!

Jó kis kártya lesz ez remélem, ma jött meg nekem is.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#2885) Szatesz válasza arn (#2873) üzenetére


Szatesz
őstag

az igen 120 fokon mar igencsak befüti a házat.. :F

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#2886) arn válasza Szatesz (#2885) üzenetére


arn
félisten

nem ez az elsodleges hotermelo... :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2887) zuchy válasza Szatesz (#2885) üzenetére


zuchy
őstag

Mármint a táprésze a kártyának, vagyis a VRM-ek. A GPU jóval alatta van. :K
Az a három-négy pici chip nem fogja befűteni a házat. :D

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#2888) tom_tol válasza arn (#2883) üzenetére


tom_tol
addikt

tessék :R de 900-hoz felesleges 1,16v elég 1,12 is
2 db noctua 120 1150ford

(#2889) arn válasza tom_tol (#2888) üzenetére


arn
félisten

koszi :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2890) arn


arn
félisten

jah es a furmark milyen beallitasokkal futott? 1280 windowed?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2891) eszakas


eszakas
senior tag

Hogy lehet kikapcsolni hogy a kártya összevissza szabályozza magát?
Alapon van minden.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#2892) arn válasza eszakas (#2891) üzenetére


arn
félisten

mit szabalyoz osszevissza :F

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2893) tom_tol válasza arn (#2890) üzenetére


tom_tol
addikt

igen
szerintetek mikor stabil egy vga beállítás ?
( a kérdés arra irányul hogy milyen progival lehet biztosra tesztelni egy beállítást)

(#2894) zuchy válasza tom_tol (#2893) üzenetére


zuchy
őstag

Nálam a Stalker CS, vagy a pripyat megfekteti a kártyámat, amilyen beállításon egyik más játék sem, Crysis sem. De azt is hozzá kell tennem, hogy ehhez 1-2 óra játék kell, egyből nem fekszik meg. Igaz nekem 8800GT-van.

PC-STYLE.hu

(#2895) arn válasza tom_tol (#2893) üzenetére


arn
félisten

4800nal a gputool volt a legjobb - itt en azt vettem eszre:

* gpu: fagyni kezd el, nem artifactol - pl grid, tropics demo. a gputool valszeg epp azert nem jo, mert elobb kezd el fagyni.
* mem: vantage elso tesztje, feltupirozva mindent extreme beallitasra. nalam 1100on sem az igazi.
* vrm: furmark

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2896) eszakas válasza arn (#2892) üzenetére


eszakas
senior tag

A GPU Core MHz-t meg a GPU Memory MHz-t

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#2897) arn válasza zuchy (#2894) üzenetére


arn
félisten

minden kartyanal mas... meg kell keresni. en ezert is voltam ideges, amikor az ati a furmarkot szankcionalta, alig van par hasznalhato program.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2898) arn válasza eszakas (#2896) üzenetére


arn
félisten

az powersavingre gondolsz? 5x annyit fogyasztana a kartya idleben... de mi vele a gond?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2899) yoid


yoid
tag

Nekem Corsair 520HX van.Quad core 9650 3Ghz, 2 HDD .Szerintetek menne ATI 5870 -al full speed-en?

(#2900) eszakas válasza arn (#2898) üzenetére


eszakas
senior tag

Játék alatt nagyon változik az fps /akadozik/ arra gyanakszom hogy az csinálja.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.