Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19901) Rowon válasza Gyuri27 (#19888) üzenetére


Rowon
veterán

AM4-et még egy darabig szerintem nem kell cserélni. Mire eljut mindenki, hogy 5800X3D lesz a gépében, addigra lehet lesz 5-ös metró is.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#19902) Gyuri27 válasza Rowon (#19901) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen hát az sok vgat kihajt már. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#19903) blp85 válasza Rowon (#19901) üzenetére


blp85
aktív tag

Persze, ha a Békásmegyeri HÉV-et átkeresztelik. :DDD

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#19904) Rowon válasza blp85 (#19903) üzenetére


Rowon
veterán

lol

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#19905) hokuszpk válasza Rowon (#19904) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

idorol idore felmerulnek ilyen tervek, hogy a Duna alatt összekötik a Szentendrei es a Rackevei hévet.
no mindenki addig eljen, amig ez meg nem valosul ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#19906) blp85 válasza hokuszpk (#19905) üzenetére


blp85
aktív tag

Akkor minimum "örök élet, ingyen sör"... :DDD

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#19908) Televan74 válasza Gyuri27 (#19907) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem, felhasználói hiba! Minek vettek Nvidiát! ;] :P :DDD

8 éves tápomat lecserélem, mert nincs kedvem bitfejet keresni és kábelt odaragasztani valahova. Már ha lehetne. Ugyan is 2-3 hónapja kattogó hangot ad ki magából, azt hittem CW -s, de a minap lehajoltam miközben kapcsolt ki a gép és lehetett hallani ahogy a ventilátor lapátok finoman kopognak a leállítás alatt. Tápot megnéztem és tényleg a belül a kábel köteg ér hozzá a lapátokhoz. Eco módban, csak akkor lehet hallani mikor a táp tényleg dolgozik, idle módban csak ritkán.

Vettem helyette egy Seasonic Focus GX 750 Gold -ot. Biztos ami biztos, Platinát nem akartam, az a pár százalék plusz hatékonyság nem éri meg a súlyos ezreket. Vehettem volna olcsóbban is (Kínában gyártott kondi, csak 5 év garancia, olvastam róla tesztet is és nem valami acélos darab. Ok, hogy Seasonic ez is, de nem azt a minőséget képviseli mint a Focus GX szorozat), de szerintem megéri a +9000Ft -ot a minőségibb alkatrészekből összerakott táp.

Jövő héten megint vehetem elő a géped, amit már nagyon nem szeretek. Már nem vagyok olyan mint pár éve, hogy egy kábel áthelyezése miatt is képes voltam fél napot rajta dolgozni.

Ma meg:
Működik? Igen!
Jól működik? Igen!
Megy rajta a Youtube short és a játékok? Igen!

Akkor meg minek a francnak nyúljak hozzá!!! Sima a homlok, mert nincsenek gondok! :DDD

Héten volt nagytakarítás, ARCTIC MX-6 -ot használtam, nagyon jó cucc. Mondjuk évente egyszer újra kenem, sokáig elég lesz a 8g anyag. ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19909) Gyuri27 válasza Televan74 (#19908) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én jól kicseréltem volna a ventit a tápba.
Nyugodjál meg én se simogatom, pakolgatom, szerelgetem. Csak ha indok van rá vagy takaritom.
Találok magamnak elfoglaltságot ezen kívül is. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#19910) Televan74 válasza Gyuri27 (#19909) üzenetére


Televan74
nagyúr

De nem a ventivel van gond, hanem a fő kábel köteg megereszkedett az idők folyamán és egy picit hozzá ér a ventilátorhoz. Ha lett volna hozzá torx bitem megpróbáltam volna valahova oda taknyozni, és használtam volna tovább. De volt egy kis pénzem is rá, és a 10 év garancia sem semmi, 750W -os táp pedig évekig bőven elég lesz a full hd -s konfigomnak.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19911) Gyuri27 válasza Televan74 (#19910) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekem van olyanom is. Ha vége ennek a karácsonyi szopásnak. Emagról rendelek ilyen kicci óccó laptop szétszedő készletet. Mert a héten is volt két noti eladásra.
Persze szétszedtem, de azért azzal csak egyszerűbb. És ezzel konzolokat és konzolok kontrollerjeit is szét lehet kapni.
Nem sűrűn kell, de akkor nagyon.

Amd - Radeon - Ryzen

(#19912) Televan74


Televan74
nagyúr

Ma esti agyzsibbasztó meg volt. Skulls & Bones személyében. Egy kibaszott kalózos mmo. Ezt free to playben kellene adni, nem 20k -ért. Ami legjobban aggaszt az a grafika minősége, amiatt fogják lehúzni a sárga földig és beledöngölni.
Ez jobban lefárasztott mint ma a 95 éves nagymamám temetése.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19913) Televan74


Televan74
nagyúr

Kellemes És Boldog Ünnepet Mindenkinek!

Diós bejgli, mákos bejgli.
De jó lesz belőletek az ünnepek alatt egy pohár meleg tejjel reggelizni.
Ízletes töltött káposzta.
Te vagy álmaim karácsonyi vacsorája.

Karácsonyra készülve azon gondolkodtam.
Hogy vajon mindent jól kitakarítottam?
Már csak egy darab szennyest kerestem.
A végtelenül mocskos lelkem.

Eljött a karácsony és előtte a szent este.
Vele együtt a szeretett ünnepe.
Adjuk át ajándékainkat szeretteinknek.
Öröm könnyektől csillogjanak azok a tekintetek.

És a kedvenc: PINK CHRISTMAS

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19914) Gyuri27 válasza Televan74 (#19913) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amd - Radeon - Ryzen

(#19915) myckey


myckey
veterán

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#19916) Gyuri27


Gyuri27
félisten

BUÉK zsákosok.

Amd - Radeon - Ryzen

(#19917) Rowon válasza Gyuri27 (#19916) üzenetére


Rowon
veterán

Zááááákoooooosssszzz!!! [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#19918) laskr99


laskr99
addikt

Üdv!
Kis helpet kérhetek?
Van egy baromira(vagyis 2) idegesítő problémám. 1080 Ti-ről váltottam 7900XT-re. Adatlapomon a konfig.
4K LG TV+EX240 Benq monitor DP-HDMI felállásban.
Na, itt kezdodik a baj, ha a TV-re ki van rakva a kép, akkor ha nem 60hz-re van rakva a monitor, folytonosan minden áthúzásnál ha a kurzor oda-vissza átkerül, villan 1-2x feketén a kép, majd jó addig míg a másik képre nem kerül vissza.

Másik, ha a kijelző alszik, akkor fel felenrszti kb 2 percenként, de annyira, hogy nincs jel.

Win 10-11 csinálja, már vegytiszta telepítést is próbáltam.

(#19919) bobalazs válasza laskr99 (#19918) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

DDU és másik meghajtó esetleg. Nagyon más tippem nincsen, ez elég idegesítő lehet.

(#19920) laskr99 válasza bobalazs (#19919) üzenetére


laskr99
addikt

Eddig 23 szeptember óta lévő minden meghajtó csinálta :W
Már írtam bug reportot is 1 hónapja kb. De nincs tapasztalatom AMD szinten mi hogy megy. Mármint mik a jó driverek régebbről, mert szeptemberi a vga :DDD

(#19921) Televan74


Televan74
nagyúr

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19922) Televan74


Televan74
nagyúr

Megosztok egy Horizon Zero Dawn™ Complete Edition steam kulcsot. Ajándékba kaptam én is, de nekem már megvan. Ha sikerült aktiválni akkor egy köszönömmel jelezze nekem és többieknek is hogy sikerült.

Horizon Zero Dawn™ Complete Edition : ARIY3-E9VZ6-909FA

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19923) guftabi96 válasza Televan74 (#19922) üzenetére


guftabi96
addikt

Vittem, nagyon szépen köszönöm :R :R

#KeepFightingMichael

(#19924) Apucy01


Apucy01
őstag

akkor ide is urak

Rx580 hoz melyik most a stabil driver? mert ha ebben állítok valamit azonnal csak a reset segít 2023.11.02 :W

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#19925) norbert1998


norbert1998
veterán

Na mi van itt? Ez a topik is beült ha nem vagyok itt? ;]

(#19926) Gyuri27 válasza Apucy01 (#19924) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mit és hogy állitasz?

Norbert: látod. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#19927) norbert1998 válasza Gyuri27 (#19926) üzenetére


norbert1998
veterán

Elkapott egy agymenés, hogy le kellene cserélni a jelenlegi konfigot, de az az igazság, hogy nagyon nem is használom ki :DDD

5600@4,5 GHz, undervolttal, 6700XT valami szar msi undercooled :D
Meg egy 12 éves FSP táp :Y

Utóbbit mondjuk tényleg azonnal ki kell dobni, ha oda érek, hog valamit cserélek.

(#19928) Televan74 válasza norbert1998 (#19927) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én nemrég cseréltem tápot. Egy Seasonic Focus GX 750 Gold táp lett az utód 10év garanciával.

Nálam egy 5700X és egy RX6800 megy 1080p -ben, eddig gond nélkül. El sem akarom adni, annyira jó és csendes a gépem.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19929) CJ4567 válasza Televan74 (#19928) üzenetére


CJ4567
veterán

5800X3D + 3080 1440p-ben, a 3080-nak muszáj volt az alulfesz, mert egy XC3-ról van szó, de odavág ha kell :)

No Sana No Life

(#19930) norbert1998 válasza Televan74 (#19928) üzenetére


norbert1998
veterán

Mindened eggyel nagyobb, kivéve a felbontás :D Én 1440-ben tolom, de csak 60 Hz a monitor. Jól meg is saraztak nemrég érte, hogy hogy lehet olyanon játszani :D

Hát, mondom, ha adsz hozzá pénzt, monitorra meg videókártyára, nagyon szívesen játszok 144 fps-sel mindent, de a max beállítások és a 32 col, 1440-ből nem engedek :) Nameg TFT meg TN se kell, ívelt meg pláne nem. Most IPS van.

De úgyis "retrózok". Azoknak nincs nagy igénye. Talán 2012-től indulva az összes említésre méltó játékot szépen sorban egymás után. Most épp Wolfenstein Old Blood megy, de az éppenséggel egy kétnapos játék ;]

Néha PS3 emulálás is akad, ahhoz mondjuk nagyon kevés ez a processzor, de pl. az összes God of War-t végig tudtam játszani, ami kijött PS3-ra. :B Konkrétan csak a Ragnarök nincs még meg, de azt ugye PS4/5 vagy várni PC.

(#19931) Televan74 válasza norbert1998 (#19930) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én csak 75Hz -n tolom, az IPS -ből már én sem engedek.

A PC-s portokkal megbízott PlayStation stúdió, a Nixxes állítólagos alkalmazottja fedte fel, hogy a Sony 2024 folyamán 5 játékot tervez kiadni PC-re.

Az alábbi játékokról van szó:
• The Last of Us Part 2
• God of War Ragnarok
• Demon's Souls
• Ghost of Tsushima
• Gran Turismo 7

Ezek a durva szivárgások! ;] Lassan PC -n is lehet majd nyomni a GOW Ragnarokot. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19932) CJ4567 válasza norbert1998 (#19930) üzenetére


CJ4567
veterán

A max beállításoknak nincsen semmi értelme, megéri engedni belőlük :) Sokszor tudsz állítani a grafikán úgy, hogy vagy nagyon kicsi, vagy észrevehetetlen a különbség, cserébe sokkal jobban fut a játék. Nézd meg pl. az Alan Wake 2-t, az optimális beállítások a PS5 beállításai, az meg alacsony - közepes keverék :DDD

Mindenben 144FPS teljesen felesleges, mondom ezt úgy, hogy több, mint 3 éve a fő monitorom 144Hz-es, most meg 165 + 144 a felállás. Amit észrevettem, hogy ahol jól jön a sok FPS, mert vagy simán élvezetesebb, vagy tényleg segít az alacsonyabb input lag, azokban a játékokban alapból nem nehéz elérni a 100+ FPS-t, mert jól vannak optimalizálva, pl. multis játékok, Doom Eternal, Forza Horizon 5, stb.

Amiért megéri egy jó 144Hz-es monitor, az nem más, mint az adapív sync. Meg merem kockáztatni, hogy többet ér az adaptív képfrissítés, mint maga a magas képfrissítés :) Annyit veszel észre, hogy tükörsima a játék, sehol egy képtörés, a monitor intézi magának.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#19933) norbert1998 válasza CJ4567 (#19932) üzenetére


norbert1998
veterán

Kár, hogy sajnos fiatal a monitorom és nehéz szívvel válnék meg tőle :B
Meg szép is is nagyon, tök vékony kis szürke, fémes hatású kávái vannak, igen esztétikus.

(#19934) norbert1998 válasza Televan74 (#19931) üzenetére


norbert1998
veterán

Jöjjenek csak :D

Gran Turismo-hoz úgyis kedvet kaptam a film után ;]

(#19935) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Nincs elfekvőben valakinél kicsi pénzé 775-ös q vagy xeon 4 magos persze?
1 gigás vga, ddr3?

Amd - Radeon - Ryzen

(#19936) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

csákányi.
Amúgy sokat kérek 6700xt nitroért, hogy 100Kért kutya se ugatja meg?
Szerintem nagyon baba kártya és simán megér ennyit.
Mindenki 7800XTvel meg 4080al tolja már?

(#19937) Gyuri27 válasza bobalazs (#19936) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egyrészt nincs pénz. Másrészt az agymosásnak hála a népek szarabb nvt vesznek drágábban.

Amd - Radeon - Ryzen

(#19938) CJ4567 válasza bobalazs (#19936) üzenetére


CJ4567
veterán

Hónap vége van, meg ahogy látom, tegnap tetted fel a hirdetést, szerintem 1-2 hetet adnék neki.

Nekem a 1070-et tavaly előtt viccen kívül egy hónapba telt eladnom, az is 70k helyett 60k-ért ment el, pedig egy Rog Strix-ről volt szó (na arról az egy hónapos kálváriáról tudnék mesélni... Azóta csak akkor jegelek bármit, ha már tényleg fix az üzlet), viszont tavaly a 3070 115-ért egy hét alatt elment, pedig az csak egy XC3 volt :U

A Kingston Renegade Fury 2x16 RAM kitem volt idáig a rekord, 1 óra alatt volt rá érdeklődő :D

No Sana No Life

(#19939) bobalazs válasza CJ4567 (#19938) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát voltam ma a Lidlbe, fiatalember a fiával, 85K-t hagyott ott, de még nagyon sokan csináltak nagybevásárlást, tele kocsival a pénztárnál. Ehhez képest, max pár dologért ugrok be a boltba, úgyis közel van. Szóval van pénz. Csak nem erre.

(#19940) myckey


myckey
veterán

sok locsolót pupákok, rózsavízzel meg ájemdível ! :C

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#19941) Televan74 válasza myckey (#19940) üzenetére


Televan74
nagyúr

Intel a f@sz@! :DDD Ja és csak az Nvidia! A Steam felhasználók többsége nem tévedhet. És meg mindig a 1080p a menő! :P

Dragon's Dogma 2 elzsibbasztott ma agyilag. Baldur's Gate 3 számomra köröket ver rá! Na mindegy, ha már megvettem végig játszom! :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19942) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Nnnna.
Került hozzám egy viharvert asrock 970 pro R2.0.
Ugye nekem volt 955. Amiről azt hittem hibás. Ezért vettem egy 640-et anno. De mint kiderült szerelmetes sapphire lapom halldoklott. Amit pénzé se tudtak megcsinálni.
Kollégámnak volt két am3-as lapja. Panaszkodik, hogy rosszak a lapok. Kérdeztem cseréltél ramot, tápot.
Mondja igen. Mondom neki rossz az fx 6300-ad. Olyan nincs. Mondja ő.
Elvittem neki a 640-et mert az tuti jó volt. Láss csodát mindkét lap müködik. Elvittem a 955-t. Láttam csodát az se hibás. Szóval cseréltünk. adtam a 955-t a lapért.
Annyi a baja, hogy az egyik usb durván lett kihúzva az off és a hangkártya nem müködik.
Raktam bele egy cmedia 8738lx 5.1-et. Vagy 10 éve itt pihen az is. Mert minden jó lesz egyszer valamire.
Há nem? De! :DDD
Bugáznom kell bele min 2x4 ddr3-t. Meg valami old vga-t vagy valami rx 550-r vagy 460-at. Igaz utóbbit nem hajtja ki a proci már.
A dual channellel kicsit meg szopatott a szentem. Deeee nem adtam fel. Mert bár gyors nem vagyok, de mint a buldózer (értitek ;) ) csak megyek előre. A végtelenbe és tovább.
Rápattintottam egy tx 2-t. Ezt

Igaz gyári venti helyett egy alpen van rajta. Bár az is régi.
Szal van egy majdnem retró konfig. Xp-től 10-ig mindenre is. Csak halkan mondom.
Kellene egy olcsó fasza ház és mehetne is a piacra.

Amd - Radeon - Ryzen

(#19943) Beretvás válasza Gyuri27 (#19942) üzenetére


Beretvás
addikt

A monitorért se gyüssz amit neked adnék..:D ;] ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.