Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75009) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ti melyik cpu-t választanátok?

hozzájutottam (vettem) egy 8320ast (jó áron volt).. mint "utolsó fejlesztés" még egy pár hónapig hagynám ezt a gépet ami van ... pontosabban, amíg nincs épkézláb vga a piacon.. a memória már nem érdekel...

na.. 2 cpu van nálam most:
FX6200, az épp még hűthető vége: 4.5GHz 1.425V (~65°C) ... efelett csak további feszültség emeléssel menne, de használni 4.3Ghz 1.35V-on használom (úgy még az 50°C se tudja átlépni!).
FX8320, 4.3Ghz 1.45V a vége, de 58°C-nál többet nem tudtam kipréselni prime+ibt egyidejű futtatásával se.

az első 6 mag, de még az első generációs bulldozer, a második 8 de már a második generáció ... IPCben kb, az a 200MHz-el kiegyenlíti egymást..

érdekesség, hogy a magasabb feszültség ellenére, alapjáraton hűvösebb az FX8320 a másikhoz képest (hiába ott az under volt .. van fejlődés a 2 gen között).

Tehát ... van egy 6 magos, de "jobban" sikerült első generációs példányom és egy 8 magos második generációs ami nem túl tuningbarát (csak immel-ámmal)... bár nagyon magasabb órajelen úgy se hajtottam volna (max megnéztem volna amíg bírja a Hyper 212+ ... De az a gyári 1.45V már így is elég magas, nem akarok többet adni neki.

Ti melyiket tartanátok meg? :) ... futtattam pár játék tesztet, de kb. azonos értékeket hoz, ott ahol nincs minden mag használva.. azonos órajelen egy kicsit gyorsabb a 2. generáció.. persze ha minden mag használva van akkor már majdnem 30% a különbség..

Melyiket tartsam meg, és melyiket adjam tovább? :D

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.