Új hozzászólás Aktív témák
-
#36531588
törölt tag
válasz S_x96x_S #8368 üzenetére
Az AMD-nél rengeteg epyc-et érintő probléma van...
"Exkluzív: Probléma van az AMD EPYC processzorokkal, de a cég nem akarja tudni" [link]
"Tavaly egy sérülékenységről számoltunk be , amely lehetővé teheti a támadók számára, hogy megkerüljék az AMD biztonságos titkosított virtualizációs (SEV) technológiája által biztosított védelmet , amely az EPYC szerverprocesszorokban található .
Amikor a probléma napvilágra került, az AMD elvetette a kizsákmányolást azzal az indokkal, hogy fizikai hozzáférést igényel a hardverhez, de ez csak a történet fele. Az eredeti felfedezésért felelős kutató, Robert Buhren szerint a fizikai hozzáférés csak először szükséges, ezután a hibát távolról is katasztrofális hatásokkal lehet kihasználni.
Azóta azonban egy másik biztonsági szakértő, név szerint Atul Payapilly kidolgozott egy megoldást a sebezhetőségre, amely szerinte lezárhatja a távoli támadást, és megőrizheti az AMD SEV hasznosságát. Az egyetlen probléma az, hogy az AMD-t nem érdekli hallani róla."Ehhez képest akkor legyen fizetős, és jó.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Politika
- Évek óta ígért funkcióval egészíti ki a DirectX 12-t a Microsoft
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- NBA és kosárlabda topic
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- AutoCAD
- Ukrajnai háború
- OLED TV topic
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest