- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sh4d0w: Palpatine - A Terv
- weiss: Pant* rant
- N€T0X|N: SSD cserék
- bambano: Bambanő háza tája
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
joysefke
veterán
válasz
Cathulhu #2620 üzenetére
Nem értem hogy egyáltalán min vitatkozunk. Azt sem értem, hogy mi a problémád az unrollingra írt két mondatommal.
Ha jobban tudod, hogy mi az unrolling, akkor kérlek írd le, hogy hol a probléma a kijelentésemmel és ne wikipediát idézz, mert én akkor meg a Mestert idézem: https://www.agner.org/optimize/optimizing_cpp.pdf (c.h 12.3)
Tehát még egyszer: A loop unrolling sok minden optimalizációra (lehet) jó, ezek közül az egyik, hogy lehetőséget ad(hat) automatikus vektorizálásra, mivel több (2-4-8-16 attól függően hogy mennyi adatelem fér egy vektorba) skalár adaton végzett ciklustörzset egyesít egy nagyobb ciklustörzzsé, ahol az egy-egy skalár adaton végzett műveletet helyettesíteni lehet nagyobb vektorműveletekkel.
Lehet hogy te arra gondoltál, hogy egy konstans hosszúságú loop
Ahhoz hogy ez a fordító által automatikusan megvalósítható legyen a kódnak egyszerűnek kell lennie: az egymás után következő ciklusok között csak könnyen feloldható függőség lehet. Bonyolult függőségeket és branchelést nem fog tudni magától feloldani/kezelni a fordító.
Attól függetlenül, hogy a compiler bizonyos egyszerű skalár kódrészleteket (pld for ciklussal egyenként végiggyalogolok egy tömb összes elemén és hozzáadok az aktuális elemhez valami konstansot) hatékonyan tud vektorizálni, ennek még zéró köze van egy SIMD- utasításokat használva kézzel optimalizált kódhoz.
Erre mondtam azt, hogy ha Pistike ír mondjuk egyszerű képmanipulációs szoftvert skalár műveletekkel, mondjuk egy Sepia filtert, ami ugye az egyik legegyszerűbb RGB adatokon dolgozó algoritmus, a compiler nem fog tudni a skalár kódból érdemi SIMD kódot generálni.
Az ok pedig annyi, hogy a hatékony SIMD kódhoz elengedhetetlen, hogy a bemeneti és köztes adatok struktúráját hozzáigazítsd a vektoros feldolgozáshoz. Ez nagy munka. Az RGBA adatokat pld transzponálni kell, hogy a bemeneti [RGBARGBARGBARGBA] helyett kapj valami ilyet:
[RRRR] [GGGG] [BBBB] [RRRR] [GGGG] [BBBB] stb stb (az A alapvetően nem kell a szépiához).Aztán ott van a branchelés. Ha a módosított képen valamelyik színkomponens nem 0-255 közé esik, akkor csonkolni kell. Ezt sem fogja tudni érdemben automatikusan skalárról vektorra fordítani a compiler.
stb stb stbAz MKL az intel sajat, zart forrasu kodja, kb termeszetes, hogy bunteti a nem intel procikat
Nem, nem természetes. Itt arról van szó, hogy ha a dispatcher nem intel procit detektál, akkor rá sem engedi az AVX2 kódra, akkor sem, ha a proci egyébként támogatja azt.
Ennyi erővel az intel fgv könyvtárak akár az x86-os kódot is tilthatnák AMD-n.
Egyébként attól, hogy egy kódot AVX2 -t használva írtak meg, az még nem lesz önmagában ideális egyszerre Skylakere és mondjuk ZEN2-re.
Az intel nyilván a saját AVX2-t tudó processzoraira fogja az AVX2 -t használó kódrészletet optimalizálni. Figyelembe veszi az L1/L2 cache méretét asszociativitását, adott SIMD utasításból hányat tud egyszerre végrehajtani a mag és mekkora az utasítás késleltetése stb. A sebességet mérik is, és nyilván úgy csiszolják, hogy a legjobb legyen a saját procijuknak. Tehát az AMD proci itt is hátrányban lenne, de legalább nincsen szándékosan kigáncsolva. (mintha skalár kódot futtatna enyhén szuboptimális vektorkód helyett)Tehát én azt várnám el az ilyen gyártói fgv könyvtáraktól, hogy ha a konkurens processzor tudja a szükséges utasításkészletet, akkor az is fusson rá az optimalizált útvonalra.
A fenti hosszú irományom lényege pedig az, hogy semmilyen compiler nem fog saját kútfőből skalár kódból vektor kódot csinálni eltekintve pár low hanging fruit leszedésétől.
Új hozzászólás Aktív témák
- Hegesztés topic
- Windows 10
- Házimozi haladó szinten
- Milyen TV-t vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Nintendo 3DS és DS topic
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- Nagyrobogósok baráti topikja
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- További aktív témák...
- Gigabyte B450M S2H + Ryzen 5 1400 kisebb-nagyobb hibával
- Nokia 105 4G (2023) charcoal, Nokia 110 4G (2023) midnight blue
- ASRock B550 PG Velocita + Ryzen 5 3600 + 32GB (4x8GB) DDR4 3600Mhz CL18
- Philips 58PUS8505 Smart LED Televízió,146 cm, 4K Ultra HD ,Android, Ambilight, HDR10+ KIJELZŐHIBÁSAN
- Canon EOS 250D kiegészítőkkel, táskával (CSAK 200 expoval !!! )
- Konzol felvásárlás!! Playstation 5, Playstation 5 Pro
- Windows! Logitech Mx Keys Magyar!
- BESZÁMÍTÁS!Gigabyte B650M R7 7800X3D 64GB DDR5 1TB SSD RTX 3080Ti 12GB Corsair 4000D Airflow TG 750W
- LG 65BX - 65" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready!
- Samsung Galaxy S22 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest