Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Thrawn válasza dezz (#100) üzenetére


Thrawn
félisten

A másik topik volt a találgatós amióta csak megnyílt... Nem még egy találgatóst kellett volna nyitni - ha egyáltalán kellett volna! - hanem egy szakmait, architektúrákról. Most már persze tökmindegy, a következetességnek lőttek, mindenki azt csinál amit akar.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#102) dezz válasza Thrawn (#101) üzenetére


dezz
nagyúr

Az a szakmai (nem véletlen volt viszonylag szűk körű, mármint "önkéntes" alapon), csak néha átment vad találgatósba - amit Oliverda igyekezett is visszafogni.

Szakmai alapon is lehet találgatni, csak nem (annyira) vaktában, megbízhatóbb forrásokra támaszkodva. (Másrészt a közérthetőségre sem kell folytonosan tekintettel lenni.)

[ Szerkesztve ]

(#103) Gyuri27 válasza dezz (#100) üzenetére


Gyuri27
félisten

Arról az emberről beszélünk mit hiteles forrás aki minden amd-s hírt és cikket szétfikáz?
Biztos sok procit tervezett már megteheti.

Amd - Radeon - Ryzen

(#104) dezz válasza Gyuri27 (#103) üzenetére


dezz
nagyúr

Egy dolog a kíméletlen szókimondása (a realizmus és a pesszimizmus határán egyensúlyozva), de az AIDA64 egyik fejlesztőjeként (Balala2007-tel együtt) sokmindent első kézből tud(nak) [csak nem mindig mondhatják el]. De nem szeretnék a személyéről vitatkozni, csak azért említettem név szerint, mert a topikban elhangzott, hogy igény lenne a véleményére az itteni felvetésekkel kapcsolatban is. Csak nem biztos, hogy van kedve hozzá, de a másik topikba is bekerülnek a fontosabb hírek, információk, amikkel kapcsolatban meg szokott szólalni, ha érdemes.

(#105) Yutani válasza Gyuri27 (#103) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mivel ismerem Fieryt személyesen, ezért csak annyit mondok: amit fikázásnak érzel, az csak kíméletlen realizmus és szkepticizmus (ahogy dezz fórumtárs írta), és ő egyáltalán nincs az AMD ellen (ahogy más gyártó ellen sem), nem érzelmi alapon közelít a gyártókhoz, hanem szakmai szempontok alapján (köztük a fejlesztőkkel való együttműködés). Ő is örülne egyébként annak, ha az AMD végre nagyot dobna minden fronton és igazi konkurenciát állítana a többieknek.

De valószínűleg nem szorul az én "védelmemre", ő teszi a saját dolgát és fórumozik közben, ahogy mi is. ;)

#tarcsad

(#106) Gyuri27 válasza Yutani (#105) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én csak a "szart" látom fröcsögni. Illetve más is ezt látja.
Mikor ír egyből troll etető lesz. Nem hiányzik ez senkinek.
Illetve ha tényszerüen ír amit az is egy dolog. De mint írtam több a fröcsögés.
Ami kinek is jó? Miért is jó?
Ha pedig ilyen okos megérthetné, hogy az amd min 10x kisebb cég. Erre futja, erre képesek.
Ha majd egy szereplős lesz a piac lehet sírni.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#107) letepem válasza Gyuri27 (#106) üzenetére


letepem
aktív tag

Szerintem Fiery hozzászólásai értékesek, ellenben a másik topik gazdájának felesleges lekezelő hozzászólásai bicskanyitogató hatásuak! Részemről befejeztem, nem az én tisztem a topikgazdákat megválasztani, de nem is vagyok,vagyunk sz..darab(ok)!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#108) Simid válasza dezz (#102) üzenetére


Simid
senior tag

Érthető és jogos is amit írsz, csak valahogy itt is más az elmélet és a gyakorlat. Jól hangzik, hogy hozzáértő emberek szakmai keretek közt megvitatják a dolgokat, de a valóság az, hogy a szakik egymásközt sosem elemezgettek ott. A topik amióta csak követem arról szólt, hogy kevésbé hozzáértők találgatásait, számolagatásait, félreértelmezéseit javítják ki vagy véleményezik. Ha megnézed például az említett AIDA fejlesztők hozzászólásait, az igazán értékesek szinte mind reakciók az ilyen kevésbé kompetens megnyilvánulásokra vagy szimpla válaszok az olyan laikus érdeklődők kérdéseire mint amilyen én is vagyok. Ezért is kedvelem nagyon az olyan emberek hozzászólásait, mint Fiery. Mert tudom hogy nem vaktába beszél mégis veszi a fáradságot, hogy magyarázzon olyan dolgokat is amiről esetleg már többször volt szó korábban és az ő szemszögéből talán triviális.
Ezzel szembe a topicgazda mit tett hozzá a fórumhoz? Gúnyos, fenyegetőzős, kioktató hozzászólások között nagyritkán belinkel valamit....

A vadhajtások és eltévelygések kezelésére meg bőven elég lett volna az is, amit pl te is csináltál párszor: röviden rámutatni miért értelmetlen a felvetés vagy miért nem oda való a téma. Számomra ezek a hozzászólások is érdekesek voltak sokszor.

letepem: Teljesen egyetértek! :R

[ Szerkesztve ]

(#109) szinesz.bob válasza Simid (#108) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Nagyon jól látod a dolgokat! :R

Ha tépném a számat az off-ért, nem lenne A POFÁMON BŐR ásító fejet berakni!

És ha valaki belinkel 1 magyar cikket akkor megy a fikázás hogy ezt már fél éve tudom és úgy is kitörlöm!

Csak gratulálni tudok ehhez....... :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#110) leviske


leviske
veterán

Srácok. Kár ezen tovább sírni. Úgy gondolom, ha összehozunk itt érdekes beszélgetéseket, akkor létre lehet itt még hozni azt a fajta félszakmai beszélgetést, amit most sokan hiányolnak. A másik topikot meg akkor érdemes meghagyni az atomstabil információknak, meg annak, aminek a topikgazda jónak látja.

u.i.: itt legyen topikgazda, ill. ha lesz, akkor ki?

(#111) stratova válasza szinesz.bob (#109) üzenetére


stratova
veterán

Alapvetően én kedvelem, a kritikai hozzáállását Olivérnek. Pár cikke ellensúlyozta az oldallal szemben néha felhozott elfogultságot vagy optimizmust és objektíven tesztelt. Úgy látom egy ideje már Házigazda helyett tiszteletbeli tag (VIP) lett, amikor átment egy IT laphoz.
Emellett szvsz a találgatós kulturált szabályozása, nem feltétlenül rossz csak akkor tényleg mindenkire vonatkozzon az OFF mellőzése.

[ Szerkesztve ]

(#112) leviske válasza stratova (#111) üzenetére


leviske
veterán

"egy IT laphoz"

de rejtélyesek vagyunk ;]

(#113) Valdez válasza leviske (#112) üzenetére


Valdez
őstag

Nem nagy titok, ott van az aláírásában is :)

(#114) letepem válasza Valdez (#113) üzenetére


letepem
aktív tag

Ami valahol pofátlanság :D Volt munkahelyeden promózod te az újat? :DDD Én nem, lehet bennem van a hiba, hogy ilyeneket megjegyzek! :(((

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#115) dezz válasza Simid (#108) üzenetére


dezz
nagyúr

Voltak elemzések, egyes technikai részletek átbeszélése, csak sok és egyre több lett a "töltelék". Oliverda azt olyan topiknak szánta (mint többször elmondta), ahol a legrelevánsabb információkat gyorsan és könnyen meg lehet találni, nem napi chattopiknak. Az utóbbinak is meg van a szerepe, csak nem feltétlen ugyanabban a topikban, mert "belevesznek a zajba" a fontosabb információk, és nem mindenkinek van ideje napi 10-20-30 hozzászólást elvolvasni csak egy topikban.

Szerintem nem kell félni attól, hogy ha ott csak kisebb számú bejegyzése születik, akkor Fiery és mások nem keresnek más topikot, pl. ezt, a grafomán késztetés szabadjára engedésére. :)

(#105) Yutani: A szkepticizmus és a pesszimizmus nem egészen ugyanaz, de magam sem tudom, melyik illik jobban ide. (Nem mintha nem szálltam volna vagy szállnék vele néha én is vitába ennek okán. :) De ezek a viták, azt hiszem, többnyire konstruktívak. Már csak idő kellene rá.)

(#116) Yutani válasza dezz (#115) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én nem is írtam, hogy ugyanaz. :N Fiery szkeptikus az AMD bejelentéseit illetően, és pesszimista az érkező termékek megjelenésével és teljesítményével kapcsolatban.

#tarcsad

(#117) solfilo


solfilo
veterán

Van valami hír a Bristol/Stoney Ridge-ről? AM4 alaplapokról sem olvasni kb semmit. Fura nekem ez a nagy csend.

solfilo

(#118) Fiery válasza solfilo (#117) üzenetére


Fiery
veterán

A Computexen, azaz juniusban mutatjak be a Bristol Ridge-et, de arrol me'g mindig nincs info, hogy ez melyik BR lesz. Idealis esetben mindegyik, azaz az AM4-es platform is. Az valoban fura, hogy me'g az alaplapok sem kezdtek el szallingozni. Ennek az lehet az oka, hogy a chipset es/vagy maga az AM4 tokozasu BR APU nem vegleges me'g, tul bugos, es/vagy a szoftver stack-kel vannak problemak. Amig ugyanis ezek az epitokockak nincsenek veglegesitve, addig az alaplap gyartok sem tudjak veglegesiteni az alaplapokat. Valoszinuleg kicsit nehezen all ossze a platform, tul sok az ujdonsag, az AMD-nel pedig tul szukosek az eroforrasok (ertsd: tul sok szakembert kellett penzhiany miatt lapatra tenni, es most ejt nappalla teve sem tudnak eleg hamar vegezni a hosszu listanyi javitgatnivaloval)

[ Szerkesztve ]

(#119) solfilo válasza Fiery (#118) üzenetére


solfilo
veterán

A korlátozott erőforrásos rész elég valószínűnek tűnik, remélem megoldják a dolgokat mielőbb.
Köszi a felhomályosítást! :R

solfilo

(#120) Petykemano válasza solfilo (#117) üzenetére


Petykemano
veterán

(#121) solfilo válasza Petykemano (#120) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi!

Ha jól látom, akkor 1 szálon elverik a macskákat, gondolom van valami agresszív turbó, több szálon meg a két szálas Stoney nagyjából egyenlő egy 4 szálas Carrizo-L APU-val. Hát kíváncsi leszek, sikerre vezet e ez a váltás.

solfilo

(#122) stratova válasza solfilo (#121) üzenetére


stratova
veterán

2,2 2,8 és 3,5 GHz-en mentek.

(#123) Valdez


Valdez
őstag

Elvileg BR speckó leak

Csak én érzem ezt a ddr4-2400 supportot kicsit soványnak?

"It will also have the AZ/I2S Audio Co-processor on board for sound processing (duh)." - ez azt jelenti, hogy nem lesz külön audio chip a lapon, vagy azt, hogy az letiltható?

(#124) solfilo válasza Valdez (#123) üzenetére


solfilo
veterán

Soványnak sovány, de gondolom olyan nagyon nem nyúltak hozzá Carrizohoz, hogy nagy csoda történhessen BR kapcsán. Kb a kibekkelés lehet a cél a Zen-ig, meg elindítani az AM4-et.

Nem is rosszak ezek a számok egyébként, már a TDP-hez és Kaverihez képest, elég sokat fejlődött a gyártástechnológia.

Mondjuk ezt az up to 50% Kaverihez képest marketinget nem ártana kicsit pihentetni, az elvárásokat feltolja az égbe, aztán jön majd a koppanás. Egy Godavari sem igazán erősebb, mint mondjuk egy Trinity, pedig volt köztük Richland és Kaveri is, megfogja mindkettőt a TDP. Itt meg ráadásul 65W lesz a max.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#125) stratova válasza solfilo (#124) üzenetére


stratova
veterán

Másrészt alacsony Kaveri eredményeket vesz alapul, de emiatt már csipogtam egy sort anno, amikor előrször dián szerepelt.

[ Szerkesztve ]

(#126) Petykemano válasza solfilo (#124) üzenetére


Petykemano
veterán

Az 50% uplift 15w-os tdp keretben értendők. A 65w-os desktop vonalon nincs dicsekvés

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#127) leviske válasza Valdez (#123) üzenetére


leviske
veterán

A Phenom II se brillírozott memkezelésben. Valószínűleg ezzel jár, ha két memvezérlő van a prociban.

Amúgy ott nem a TrueAudio cuccosról van szó? Vagy az a Carrizo-ra már kikerült?

(#124) solfilo: Ha azt nézed, hogy mennyire fontosak még mindig a mobil vonalon a 15W-os TDP osztállyal ellátott processzorok, befektetői szempontból pont a fontosabb területen erődösik 50%-al.

(#128) solfilo válasza leviske (#127) üzenetére


solfilo
veterán

Így már jobb egy fokkal. De a diáról nem nagyon derül ki, hogy a 15W osztályban van az összehasonlítás (vagy csak én nem találom), szóval így a marketing ugyan úgy félrevisz szerintem.

Mondjuk nem tudom mennyire fontos nekik a mobil vonal, mikor épp most csináltak egy jó nagy átnevezést a mobil VGA-knál, közvetlen Polaris előtt. Egy olyan szegmensben, ahol pont számítana a perf/W? :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#129) Petykemano válasza solfilo (#128) üzenetére


Petykemano
veterán

A 15w a lábjegyzetből derül ki.

Thrawn volt olyan kedves és összeszedte a képeket. Nem akarom találgatással szétoffolni a komoly szakmai topikot, ezért itt kérdezem: szerintetek a pöttyözött vonallal határolt rész mi lehet? [link]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#130) dezz válasza Petykemano (#129) üzenetére


dezz
nagyúr

Ez pont nem egy kósza pletykán alapuló vad találgatás, hanem odaillő kérdés. :D

Talán maga a memóriavezérlő. A mellette lévő rész lehet csak a kapcsolódási pontok. Meg kellene nézni pár korábbi die-shotot.

[ Szerkesztve ]

(#131) Petykemano válasza dezz (#130) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem tudom megítélni:
A kép nem tudom mennyire hivatalos.
A kép felosztása nem tudom mennyire hivatalos, pontos, szakmai és helyes, vagyis igaz. Lehet hogy a pötyözött vonallal keretezett rész semmi.
Ha a kérdés mindezek ellenére helyes és odaillő, akkor is válaszolni az tud szakmailag korrektül aki tudja a választ (nyilvánvalóan őt titoktartás kötheti), minden más tulajdonképpen csak találgatás bármennyire megalapozott is.

Tudom, hogy kicsit cinikus voltam, de igyekszem betartani a kialakított rendet, hogy a konkrét infó nélküli találgatós beszélgetést itt folytassuk le.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#132) dezz válasza Petykemano (#131) üzenetére


dezz
nagyúr

A kép hivatalos slite-ról származik (persektíva-korrigáltan), két ismert személyiség (Hans de Vries, Dresdenboy) is hivatalosnak vette és neki is álltak elemezni. Thrawn is érdemesnek találta betenni a másik topikba. Így a cinizmus nem kicsit áll. Felesleges ennyire túlspilázni.

(#133) dezz


dezz
nagyúr

Kíváncsi leszek, mennyire lesz "túlfeszelve" a BristolR. Asztali vonalon legalábbis az X4 845-nél a kevésbé jól sikerült példányoknál is ejthető 0,1 V, a jobbaknál 0,15 is. Ez azért számít, mert így magasabb órajel fér bele 65W-ba. És pont meg lehet a jelzett Carrizo -> BristolR teljesítménytöbblet. Persze lehet, hogy valóban hozzányúltak a magokhoz is, nem csak lecserélték az IGP-t és a memóriavezérlőt (utóbbit talán nem is kellett, elvileg a Carrizo is DDR4 kompatibilis, csak eddig nem volt kihasználva).

[ Szerkesztve ]

(#134) solfilo válasza dezz (#133) üzenetére


solfilo
veterán

Lecserélték az IGP-t? Erről nem hallottam még.

solfilo

(#135) dezz válasza solfilo (#134) üzenetére


dezz
nagyúr

Ja, nem, csak hirtelen nem gondoltan át.

(#136) solfilo válasza dezz (#135) üzenetére


solfilo
veterán

Kár, már azt hittem mégis. :)

Amúgy AMD-nél ez az említett túlfeszelés miért lehet? Llano óta hallom minden szériánál (lehet már korábban is, nem tudom, akkor még nem követtem), hogy feleslegesen sok feszt kapnak a procik. Emlékszem pl notebookban gyakran vitte az A6-3400M a 2GHz-et feszemelés nélkül a gyári 1,4GHz helyett.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#137) dezz válasza solfilo (#136) üzenetére


dezz
nagyúr

Néhány nagyobb telj./fogy. kategóriába sorolják az elkészült lapkákat (fizikai tulajdonságokban nem teljesen egyformák), amikben lesz olyan chip, ami "jóval" kevesebb fesszel is elmenne azonos frekin (de még nem lépi át a kategóriahatárt) és olyan is, ami csak kicsivel. Plusz a tesztelési folyamat is egyszerűbb/gyorsabb lehet, ha kevésbé centizik ki, melyik lapka mit bír, és a selejtarány is jobb lesz.

(#138) Petykemano


Petykemano
veterán

wowowow, merész kijelentések:

" ZEN represents a hard-core reboot. Our sources quoted that the performance magnitude is very similar to when the K7 550 silicon came out, and pummeled Intel’s incumbent Pentium III by 30%, clock-per-clock – starting the second Megahertz wars. "

Szerk :
Párdon, nincs itt semmi látnivaló, csak theo valich...

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#139) Yutani válasza Petykemano (#138) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az biztos, ha a Zen nem hoz legalább egy Haswell szintet, akkor megyek Intelre. :DDD

#tarcsad

(#140) Petykemano


Petykemano
veterán

Ez egy igen érdekes kép arra vonatkozólag, hogy milyen ipc-t kell hoznia a Zennek.

Arról persze nem mond sokat, hogy milyen órajellel. 😃
Tehát ha ivy ipct elér már tök jó, csak az órajelen múlik, ami persze sokat javult azóta.

Vajon egy olyan node-on, amelyiken gpu és mobil csip könnyedén eléri a 2-2.8ghz-et, mennyire nehéz elérni a 4GHz -et?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#141) Thrawn válasza Petykemano (#140) üzenetére


Thrawn
félisten

A csíkszélesség ismerete önmagában nem elég ahhoz, hogy megtippeljük hány GHz-es lesz, ez ennél jóval bonyolultabb.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#142) Petykemano válasza Thrawn (#141) üzenetére


Petykemano
veterán

Persze, hogy bonyolultabb. Különben már tudnánk. És különben nem szólnának viták róla. The stilt meg van győződve róla, hogy a 14llp mobil node, és alacsonyan van a sweet spot frekvencia, nagyon magas lesz a fogyasztásbeli ára az annál magasabb frekvenciának, ezért a zen esetén is olyan nagy különbséggel dolgozó turbóra kell számítani, mint a bristol ridge.
Looncraz szerint viszont a low power csak azt jelenti, kevesebb feszültség kell ugyanakkora frekvenciához, ami ugyan végül az am3-hoz képest pl komolyabb terhelést fog tenni az alaplapi áramkörökre (áramerősség), de kevesebbet fog fogyasztani, ami jó. Az elérhető frekvencia pedig inkább azon múlik, mennyire gyorsan tud állapotot váltani a tarnzisztor, ebben pedig a finfet önmagában jó.

És hát ott az élő példa is a maxwell, ami bizonyítja, hogy mennyire design kérdés az elérhető frekvencia, ezt a pascal tsmc ff+-on elért 2ghz-cel továbbviszi. Persze az még nem 4ghz, de pl ma olvastam, hogy el lehetne érni vele a 2.5ghz-et is, de az ezen a frekvencián termelődő hőmennyiség elvezetéséhez és leadásához túl kicsi a gp104.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#143) Yutani


Yutani
nagyúr

Másik topikban linkelte Simid kolléga:

Intel, AMD new CPU platforms target January 2017 launch

#tarcsad

(#144) leviske válasza Yutani (#143) üzenetére


leviske
veterán

Az AMD részéről ez egész egyszerűen nem tűnik hihetőnek. Abból ítélve, hogy jöhettek az új hűtős variánsok, szerintem eleve minimális mennyiségben gyártottak már így is CPU-t. Az Intelnél meg azért fura ez, mert elvileg ugyanabba a tokozásba kéne jönnie mint a Skylake és gondolom szimpla frissítés révén ugyanazokhoz a chipsetekhez is.

Meg lepne, ha az AMD nem lőne el legalább egy Kaveri szerű startot a Summit-nak.

MÁS: Felmerült bennetek is, hogy esetleg a Bristol AM4-es, desktop változata már a kezdetektől is az OEM-ek számára lett volna szánva? Elvégre lehet, hogy nehézségekbe ütközött volna elmagyarázni a teszteket olvasók többségének, hogy az nem a Zen.

Már csak úgy abból is gondolom, hogy a Thermalright gyakorlatilag a Noctua bejelentése után értesült arról, hogy a felfogató csavarok helye a AM4-nél változik. Ez arra enged következtetni, hogy a cég egyáltalán nem számolt márciusi DIY termékekkel.

(#145) Fiery válasza leviske (#144) üzenetére


Fiery
veterán

A Kaby Lake-hez uj chipsetek is erkeznek. A Haswell Refresh is uj chipsetekkel egyutt erkezett.

(#146) leviske válasza Fiery (#145) üzenetére


leviske
veterán

Azok nem a Broadwell miatt jöttek? [itt nincs off :DDD ]

(#147) Fiery válasza leviske (#146) üzenetére


Fiery
veterán

Mar nem remlik fejbol, de mintha a Broadwell-H valoban csak az uj chipsetes lapokban ment volna. De most ugyanigy varhato, hogy erkezik LGA socketes -H proci, tehat ha masert nem, akkor amiatt (is) lehet uj chipsetet kesziteni :) Amugy az uj chipsetek legnagyobb ujdonsaga az Optane tamogatas lesz.

Na meg gondolom -- ez csak spekulacio reszemrol --, a Broadwell-E-hez hasonloan a Kaby Lake is tamogatni fog Turbo Boost 3.0-t, de -- ismet csak spekulacio -- velhetoen csak az uj chipsetes lapokban fog mukodni. Sot, lesz majd a Z chipset felett is me'g egy lepcso (kitalaljatok, milyen betuvel kezdodik majd a chipset neve? :D ), es -- tovabbra is spekulacio -- csak azzal a chipsettel fog mukodni a Turbo Boost 3.0.

[ Szerkesztve ]

(#148) Petykemano


Petykemano
veterán

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#149) Petykemano


Petykemano
veterán

(#17027) lee56

Steamroller FX szerintem két okból nem jött. Egyfelől azért, mert 28nm-re tervezték, de nem arra a 28nm-re, amin végül kijött. (A GF elkaszálta a 28nm-es SOI-t (valószínűleg PD SOI lett volna), így maradt a bulk), amin viszont nem érték el azt az órajelet, mint amit a 32nm hozott. Tehát hiába volt nagyobb IPC-je kicsit a Steamrollernek, azt elbukta órajelben. Szinte semmilyen előrelépést nem jelentett volna.

Másrészt a szerverpiacon, ahol még inkább számít a throughput, a szoftverlicenceket magszámra árazták. És throughputban ámbátor ha versenyképes volt a Piledriver a korabeli i7-tel (És látjuk, hogy a DX12 megjelenésével a játékokban is szépen felzárkózott), de mivel az AMD 8 magosként árulta, ezért perf/$ messze alulmaradt a licencköltségek vonatkozásában, mint a 4 magos i7, ill xeon megfelelője.

Steamroller és excavator fx persze azért nem készült, mert opteron se.

Nyilvánvalö, hogy az előbbi licenc okból a zen akkor is jobb lesz, ha elméletben csinálnánk egy finfetre leshrinkelt 16 magos excavator cpu-t. Pedig annak a throughputja lehet, hogy még jobb is lenne.

A HSa szerintem a B terv volt. Látták, hogy pár évig nem lesz versenyképes cpu a kezükben, ezért megpróbáltak előnyt faragni a gpu-ból. Nem öncélúam persze. A zen nem teszi zárójelbe a hsa-t, hiszen annak koclncepciójába nagyin jól illik az erős egyszálú végrehajtással rendelkező cpu. Az egész hpc törekvéseiknek ez a lényege.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#150) solfilo


solfilo
veterán

Nincs valami új pletyka a Bristol Ridge érkezéséről? Notiban megjelentek már rendesen? (magyar webshopban nem láttam még)

solfilo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.