Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Buuster


Buuster
tag

Sziasztok!
Valaki megmondaná nekem, hogy ez és ez között mi a különbség? :F

(#852) radi8tor válasza Buuster (#851) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Részemről passz. :(

⭐ Stella

(#853) Buuster válasza radi8tor (#852) üzenetére


Buuster
tag

Ez alapján nekem az jön le, hogy az Instant Access közvetlenül Steamre/Originre regisztrálja a játékot, a Download pedig csak kódot ad.

(#854) radi8tor válasza Buuster (#853) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aha ezt írják. Akkor az olcsóbbat válaszd.

⭐ Stella

(#855) Fryskitt válasza radi8tor (#854) üzenetére


Fryskitt
addikt

Mind a kettő 7,49, de nem biztos, h magyar IP címről menni fog neki.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#856) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Német amazonról rendeltem könyveket, az egyik hibás volt, visszaküldtem, hogy küldjenek újat helyette. Kinyomtattam a cetlit amit ilyenkor adnak, ráragasztottam a csomagra. Feladtam a postán, ahol persze fizetnem kellett a csomagfeladásért. Hogy is van ez ilyenkor? Nem az amazon állja hibás termék esetén a visszaküldési költséget? Próbáltam kibogozni a német honlapon a feltételeket, de nem igazán sikerült.

(#857) radi8tor válasza HThomas (#856) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha jól emlékszem azt megírják, hogy mennyi EUR értéket írnak jóvá, ami fedezi a visszaküldést.
Nem volt erről szó a levelükben?
Nekem Angliába kellett vissza küldenem egy szállítás során megsérült terméket és a szállítási költség egy részét vissza kaptam a kártyámra.
(azért nem a teljes összeget, mert elég drága az itteni posta)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#858) carpediem007


carpediem007
tag

Rendeltem már az Amazon.com ról, de ez a német nekem átláthatatlan.

Ennek a terméknek valaki megtudná mondani a végösszegét? Mennyi garancia van rá? Se adó, se vám nincs, igaz?

http://www.amazon.de/gp/aw/d/B00KFZWLEI/ref=ox_sc_act_image_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

(#859) HThomas válasza radi8tor (#857) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

De, talán 15 eurót említenek, csak nekem az nem tiszta, hogy mi alapján fogják nekem visszautalni. Elfogadják az itthoni blokkot/számlát amit mondjuk elküldök nekik levélben? Ilyesmit nem írnak sehol.
Illetve a kinyomtatott cetlin a bélyeg helyén az van, hogy "ausreichend frankieren", ami talán azt jelenti, hogy a költségeket a címzett fizeti (???)... ennek utólag néztem utána, de persze a magyar posta ezzel nem foglalkozott.

(#860) radi8tor válasza carpediem007 (#858) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom valami keresővel akadtál a linkre.
Ez a rendes elérhetősége: [link]

Amazon.de nem szállítja külföldre, de igen, őket kell megkérdezni a garanciáról.

Ha német eladótól vásárolsz nincs extra költség.

HThomas: nem számít mennyiért adtad fel, annyit fogsz vissza kapni, amennyit írnak. Nekem Angliába kellett vissza küldenem, annak csak 70%-át fedezte, de ez van.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#861) grandegamer


grandegamer
csendes tag

Sziasztok!
Még nem vásároltam az amazonon ezért kérnék egy kis segítséget.
Ezt szeretném megvenni az amerikai oldalról.
http://www.amazon.com/Battlefield-Premium-Service-Online-Game/dp/B00EP13M28/ref=sr_1_1?s=videogames&ie=UTF8&qid=1425136307&sr=1-1&keywords=battlefield+4+premium
Ahogy olvasom amerikai számlázási címet kér. Van valami bevett cím amit használtok vagy random írjak?
Amint megveszem fizetek a kártyával azonnal küldik a kódot?
Előre is köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#862) radi8tor válasza grandegamer (#861) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sirandrish talán tud neked segíteni privátban.

⭐ Stella

(#863) donjohnson


donjohnson
addikt

ha egy másik családtag bankkártyáját adom meg a fizetésnél, akkor az meglátszik valahol a címzett számára? illetve nem fog "összeakadni" az ő saját amazon accountjával?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#864) radi8tor válasza donjohnson (#863) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bármilyen kártyát megadhatsz fizetéshez. A címzett se látja, Amazont se érdekli különösebben.
Csak a számlán látod online. Mostanában már nem is raknak számlát a csomagba.

⭐ Stella

(#865) donjohnson válasza radi8tor (#864) üzenetére


donjohnson
addikt

akkor szuper, köszönöm. :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#866) pethYeti


pethYeti
addikt

Amazonon tudok nem saját néven lévő bankkártyával és vagy paypallal fizetni? Vagy ilyen esetben külön acc kell és giftként kell megvenni pl egy kindle könyvet?

(#867) radi8tor válasza pethYeti (#866) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pont előtted kérdezték. :)
Amúgy PayPal-al nem lehet Amazonon fizetni.

⭐ Stella

(#868) pethYeti válasza radi8tor (#867) üzenetére


pethYeti
addikt

Bocsi, pedig nem szokásom így beböfögni kérdéseket, csak valahogy olyan egyedi kérdésnek gondoltam ezt :D

(#869) donjohnson válasza pethYeti (#866) üzenetére


donjohnson
addikt

szerintem pont ezt kérdeztem én is az előbb. radi8tor1 válasza.

szerk.: jah, látom megvan. :P

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#870) HThomas válasza radi8tor (#860) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Most jött egy e-mail, hogy visszautalják a könyv árát, illetve 3 eurót a visszaküldésre. Ez így elég gáz, annál jóval több volt a postaköltség. Kiküldenek egy hibás terméket, az én időm megy azzal, hogy megyek a postára visszaküldeni, és még mínuszba jövök ki a végén. Csodálatos.

(#871) radi8tor válasza HThomas (#870) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnos ez ilyen játék. Nem lehet mit tenni...
Nekem eltűnt egy február 5-én Angliában feladott rendelésem. Annak a teljes vételárát kifizették postaköltséggel együtt (mivel már nem elérhető a termék nem tudtak újat küldeni).

⭐ Stella

(#872) donjohnson válasza donjohnson (#863) üzenetére


donjohnson
addikt

ma megrendeltem a csomagot, de eddig csak 1 GBP-t vontak le a kártyámról, ez normális? a teljes összeget csak később fogják levonni?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#873) radi8tor válasza donjohnson (#872) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Normális (gondolom ez volt az első Amazon-os vásárlásod).
Ilyenkor csak megnézik, hogy érvényes kártya adatokat adtál-e meg.

⭐ Stella

(#874) donjohnson válasza radi8tor (#873) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, ez volt.
köszi.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#875) radi8tor válasza donjohnson (#874) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja és persze jóvá fogják írni, tehát nem kell 1 GBP-vel többet fizetned a vásárlásért. :N

⭐ Stella

(#876) HThomas válasza radi8tor (#871) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Írtunk nekik egy levelet, hogy a postaköltség több volt, mint amit utaltak, és kb 10 perc után jött egy válasz, hogy elnézést kérnek, és utalni fogják a különbözetet. Ezt nevezem korrekt hozzáállásnak.

Illetve utána néztem, ezeket a visszaküldéseket ingyen kéne feladni a postán, a költségeket meg a címzett (az amazon) fizeti. Viszont a magyar posta külföldi csomagoknál nem nyújt ilyen szolgáltatást (a honlapjuk szerint), úgyhogy itthonról marad a saját költségen feladás és az esetleges utólagos reklamáció, ha nem térítenek eleget vissza.

(#877) donjohnson válasza radi8tor (#875) üzenetére


donjohnson
addikt

na levonták a teljes összeget a kártyámról. érdekes, hogy 20:10-kor történik még valami vasárnap este. azt hittem már csak holnap fogják.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#878) radi8tor válasza HThomas (#876) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na, ezt jó tudni. :C

⭐ Stella

(#879) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem/kérésem, hogy tud e valaki segíteni abban, hogy hogyan tudnék megrendelni egy ilyen tápot?

Mert nekem mindig azt írja, hogy a megadott címre nem szállítják. Budapestet is próbáltam, úgy sem jó!

[ Szerkesztve ]

(#880) randras


randras
veterán

Sziasztok,

kaptam egy emailt a német Amazontól a következő szöveggel, spam-be, de benne van a teljes nevem:

Sehr geehrte/r xxx,
Ihr Nutzerkonto wurde vorsichtshalber fürs Erste deaktiviert.

Aufgrund einer Umstellung in unserem System ist die erneute Eingabe Ihrer persönlichen Daten erforderlich.

Dies sorgt in erster Linie dafür, dass die hinterlegten Daten stets aktuell sind. Ein weiterer, wichtiger Faktor hierbei ist jedoch Ihre Sicherheit.

Kommen Sie dieser Bitte innerhalb 14 Tagen nicht nach, wird Ihr Nutzerkonto gesperrt. Da dieser Sachfall von einem unserer Mitarbeiter geprüft werden muss, wird eine Bearbeitungsgebühr in Höhe von 39,95€ fällig.

Daher bitten wir Sie über den unten ausgeführten Link den Abgleich Ihrer Daten durchzuführen. Hierbei entstehen keine Kosten oder Nachteile für Sie.

Hier geht es zu der Bestätigung:

> Weiter zur Bestätigung (anklicken)
Wir danken Ihnen für Ihr Verständnis und bitten Sie herzlichst die Unannehmlichkeiten zu entschuldigen.

Mit freundlichen Grüßen
Ihr Kundenservice-Team

Ez mi a fene? :U

(#881) radi8tor válasza ∂яσнυη (#879) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minden eladó csak USA-ba szállít (Domestic shipping).
Ha International Shipping van írva, akkor tudod megrendelni.

randras: Phishing. Ne klikkelj a linkre és ne add meg az adataidat!
(google-el keress rá a szövegre)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#882) HThomas válasza randras (#880) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Hello, átverésszaga van, nézd meg, hogy a levélben a linkek hova mutatnak, ha tippelnem kéne, nem az amazon oldalára.

(#883) randras válasza radi8tor (#881) üzenetére


randras
veterán

+882: Köszi, így sejtettem. Ami félelmetes, hogy

a) benne van a nevem
b) pont tegnap vásároltam a német amazonról :Y

(#884) ∂яσнυη válasza radi8tor (#881) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Köszönöm. :R

(#885) Odin89 válasza Odin89 (#844) üzenetére


Odin89
csendes tag

Ismét segítség kéne.
Az amazonon megrendelt termék megérkezett, levámolták, kifizettem.
Magyar posta 1 hétig nem értesített, de aztán 3 nap alatt levámolták. Eddig OK.
.
A probléma: Nem azt a terméket küldték amit megrendeltem.
Most mit csináljak?
Gondolom írni kell az amazonnak, vagy annak aki szállította?
Mit lehet tenni, mert azt gondolom már nincs olyan termék amit rendeltem, egy nagyon ritka objektívről van szó. Az első szállító ezért mondhatta vissza a szállítást, de továbbra is kinn van az amazon oldalán.
.
Pénzt visszafizetnek? (bankkártyás vásárlás volt)
Ki fizeti ki a posta költséget, a vám+áfa értékét és a visszaküldés díját?

(#886) Suineg válasza Odin89 (#885) üzenetére


Suineg
senior tag

Egyszer sérülten jött meg egy könyvem egy eladótól, vagyis szállítás közben megsérült, de az eladó nem jól csomagolta be, azért történt.
Rögtön fotóztam, küldtem az eladónak, hogy mi történt.
Válaszolt, hogy küldjem vissza és visszafizetik a vételárat+postaköltséget, + a visszaküldés költségét is.
Erre én válaszoltam, hogy most én miért költsek erre még rá + 3-4 ezer forintot, (súlyos könyv volt így ennyi lett volna a visszaküldés díja) és hát ezt a választ már az amazonnak küldtem el.
Kis idő múlva visszafizette az amazon a teljes vételárat+postát, és nem írták, hogy vissza kellene küldenem a könyvet.

Ingyen könyvem lett.

(#887) radi8tor válasza Odin89 (#885) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Orders alatt válaszd ki a Contact seller vagy File/View claim -et és írj az eladónak, hogy nem azt kaptad, amit rendeltél.
Legrosszabb esetben is annyi van, hogy vissza kell küldened a terméket, aminek az árát kifizetik neked postaköltséggel (egy részét előre - teljes összeget a végén ha tudod mennyi pontosan a postai díj).

⭐ Stella

(#888) Odin89 válasza radi8tor (#887) üzenetére


Odin89
csendes tag

Köszi!
Írtam az eladónak hogy mást küldött, erre a rövid válasz:
"so sorry i am sending you the rokinon and a return label"
.
Mi az a return label?
És hogy megy a visszaküldés menete?
Remélem postadíj nélkül küldi újra, de mi lesz a vámmal? Azt újra ki kell fizessem?

..
És meg ezt írják az amazon oldalukon:
Returns will only be accepted in original packaging and condition, and must be accompanied with an authorized RMA number ( provided by Next Gen, which you can obtain either through email or over the phone).

Return without an RMA number will be returned to sender.

**Returns may be subject to restocking fee.

[ Szerkesztve ]

(#889) radi8tor válasza Odin89 (#888) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Return label az egy kinyomtatandó valami, amit bele kell tenni a borítékba vagy rá kell ragasztani (attól függ mi van ráírva).

Vám az egy kényes dolog, írd meg neki, hogy köszönöd, de akkor most 2x annyi vámot kell fizetned.
Postaköltséget nem kell fizetned a csere cuccért, mivel az ő hibája volt.

⭐ Stella

(#890) Odin89 válasza radi8tor (#889) üzenetére


Odin89
csendes tag

Kb 8 levélváltás után sem hajlandó elismerni a szállító, hogy más terméket küldött.
Az első levelében említett visszaküldés már szóba sem kerül.
Kb. 2x annyiba került így mintha itthon venném, és semmi szükségem rá.
.
Az amazonnal, hogy lehet felvenni a kapcsolatot ilyen esetben?

(#891) radi8tor válasza Odin89 (#890) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Angol Amazonon itt.

Kijelölöd a rendelést, majd lent Chat-et választva elbeszélgetsz egy ügyfélszolgálatossal.

⭐ Stella

(#892) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Ha rendelek az Angol Amazonon egy 80K-s DAC erősítőt és standard szállítás van odaírva nem félő, hogy elveszik (ellopják) útközben? Ez értékbiztosított vagy ha nem kapom meg így jártam?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#893) radi8tor válasza h1mpi (#892) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amazon is védi az ügyfeleket.
Bár nem 80k-s cuccom veszett el legutóbb, de szó nélkül vissza adták az árát (mert nem tudtak belőle még egyet küldeni).
Az eladó felelőssége, hogy célba juttassa.

A tegnapiért, ugye nincs hari? :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#894) h1mpi válasza radi8tor (#893) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nincs persze, éreztem én is, hogy sok volt kicsit...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#895) Valed


Valed
tag

Tudna valaki segíteni garanciális ügyintézésben? Spanyol amazonról vettem egy telefont az amazon maga volt az eladó. A gps az utóbbi egy hónapban elkezdet szarakodni nagyon gyakran dobja a jelet. Ki akarom cseréltetni de teljesen elvesztem. Semmit se tudok spanyolul, de gondolom angolul lehet velük kommunikálni. Mi a hiba bejelentésének menete?

(#896) radi8tor válasza Valed (#895) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Két lehetőséged van. Chaten beszélsz velük és intézik amit kérsz vagy te intézed.

Kattintós változat

Majd: fent bal szélső opció "Devuelve un producto"

Másik lehetőség a Chat: ugyanoda kell kattintani amit linkeltem, de lent:
¿Necesita más ayuda? majd contáctenos
Ott kiválasztod a terméket, majd lent jobbra Chat gomb.

⭐ Stella

(#897) kexksz


kexksz
addikt

Kindle-t melyik oldalról érdemes/tudok kishazánkba rendelni? Mennyi jön még rá plusszba a kiírt áron felül? Régen olvastam valamit, hogy az Amazon átvállalja az ÁFÁt, nem tudom ez érvényes-e még. (Biztos volt már ilyen kérdés, de a "kindle" szóra rákeresve a topicban nem találtam semmit, bocsi.)

(#898) radi8tor válasza kexksz (#897) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amerikai Amazon szállít csak Magyarországra, de elég húzós lesz az ÁFA miatt.
Van egy ilyen opció is (Kindle topikban írták).

⭐ Stella

(#899) jilian


jilian
addikt

Heló!

Nézegetek a .de-s honlapjukon, hihetetlen, hogy egy-két termék mennyivel olcsobb.
Tudnék Ausztriába rendelni magamnak, viszont parázok megadni a bankkártyàm adatait.
Igaz telefonról csinàlok mindent (app) de nem gondolom, hogy pc-n màsabb lenne.

Nincs olyan lehetőség, hogy a futárnak fizetek?
Van aki telefonról bonyolítja a vásárlásait? (amazon shopp app)

Sajnos látom hogy a telefonomon lévő app-ok olyan e-mail cimre lettek regisztrálva ami már nem él.
És a shopp - ban is ez az email él.
Meg tudom változtatni az e-mail cimemet, hogy az appok megmaradjanak? (Amazon appstore)
/Akciókban volt olyan app ami most már piniz - ergo nem akarom megvenni/

(#900) radi8tor válasza jilian (#899) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, tudsz emailcímet változtatni. Rögtön átíródik minden Amazon oldalon. :K

Bankkártya adatodat ne félj megadni nekik, mivel Amazon találta fel a biztonságos Internetes fizetési lehetőséget. Tőlük vette meg mindenki a szabadalmat. :)

Utólag fizetni nem lehet, mindent előre kell rendezni. Több éve vásárolok, kisebb nagyobb összegben és sosem volt megoldhatatlan gondom. :N
Ha tuti biztosra akarsz menni, akkor közvetlen Amazontól vásárolj vagy olyantól, akit Amazon szolgál ki. Ez látható checkoutnál vagy a termék adatlapján az X Angebote-re kattintva.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.