Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) conorr


conorr
tag

Érdeklődnék hát ha valaki tud segíteni, hogy rendeltem egy könyvet amazontól amit átvetem, de csomag sérülten úgy, hogy a magyar posta adott róla egy kis papírt, hogy őnáluk sérült meg a termék. Maga a termék fóliázva volt ezért gondoltam, hogy a csomagoláson kívül csak nem érte baj, bár a fólia tetejét kibántották mintha ki akarta volna valaki szedni belőle, de láthatólag végül nem tette, viszont akármi is történt a könyv minimálisan szamárfüles lett valamennyire ami kicsit zavar és arról érdeklődnek, hogy a magyar posta által adott cetlivel tudok e kezdeni valamit az ügy érdekében.
A cetlin az áll:
"Tisztel ügyfelünk!
Tájékoztatjuk, hogy küldeménye a postai folyamatok során, sajnálatos módon megsérült. A történtekért és az okozott kellemetlenségekért ezúton kérjük szíves elnézését."
Szóval egy 30 dolláros könyvel meg e éri hülyülni a postával és valahogy felelősére vonni őket úgy hogy a kár minimális és ha igen mi ennek a menete?

(#252) doc válasza conorr (#251) üzenetére


doc
nagyúr

ez innentol nem Amazonos, hanem Magyar Posta problema, probald meg itt, hatha van valakinek tapasztalata a temaban

(#253) conorr válasza doc (#252) üzenetére


conorr
tag

Köszi a gyors választ!

(#254) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok, rendeltem egy notebookot az amazonról és beregisztráltam a PRIM-ra.
A baj az hogy nekem csak az egy hónapos trial, ami ingyenes volt az kellet csak.
Most írt az amazon hogy nem tudják levonni a pénzt a kártyámról. Nem tudom sehogy lemondani. valakivel volt már ilyen ? Ha nem fizetem ki 30 napig akkor lemondják ?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#255) doc válasza Jano_023 (#254) üzenetére


doc
nagyúr

ezt nem egeszen ertem...
a trial csak 30 napig ingyenes, ezt jol latod
ha nem szolsz direkt hogy meg akarod szuntetni (meg a 30 nap elott) akkor automatikusan hosszabbitjak, es vonjak a dijat
tehat te mar tullepted a 30 napot, es azt nem tudjak levonni? irj nekik hogy le akarod mondani a Prime-ot, torolni fogjak es tobbet nem lesz vele problemad :)

(#256) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!

Azt hol látom az amazonon egy-egy terméknél, hogy magyar címre szállítják-e? Akármit választottam ki eddig, azt írja ki a fizetésnél, hogy ide nem szállít, adjak meg másik címet.
Próbáltam USB eszköztől a kajakig mindennel. :)

Köszönöm!

(#258) fLeSs válasza drmotto (#256) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez engem is érdekelne.
Szerintem sehol nem látod, csak úgy jöhetsz rá ha elmész addig a pontig a rendeléssel amíg a szállítást kell beállítani.

Engem még az is érdekelne, hogy az amazon.de-nél miért ilyen magasak a szállítási költségek? Egy széket akarok venni és 70+ EUR a szállítási költség míg az amazon.co.uk-en ugyanezt a széket 20 GBP-ért megrendelhetem.
A vicc viszont az, hogy a végösszeg (HUF-ra átszámítva) mindkét oldalon ugyanannyi lesz. :D Szóval ez mi?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#259) sarasota123 válasza fLeSs (#258) üzenetére


sarasota123
aktív tag

elvileg amik itt vannak, azokat szállítják mindenhova ;)

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#260) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok.

Rendeltem 5 dolgot amazon.co.uk-ról.
Szeretnék érdeklődni, hogy nektek mik a tapasztalataitok?
Levonás mikor történik?
Vám vagy valami egyéb fizetésre számítsak a kézhezvételnél?
Mert most rendelnék 8könyvet az amazon.de-ről is de nem szeretnék ráfázni..

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#261) doc válasza .LnB (#260) üzenetére


doc
nagyúr

EU-n belul nincs vam
levonni nem sokkal a vasarlas utan fogjak

(#262) .LnB válasza doc (#261) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Miután írtam elkezdtem még mélyebben keresgélni a témában, és én is megtaláltam, hogy nincs vám. Azóta le is vonták a pénzt már csak várok.

Köszi a választ!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#263) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Az international oldalrol szeretnek rendelni orat. A felsorolt termekeknel van olyan hogy az elado az amazon.com. Akkor azt a termeket tenyleg az amazon adja el nekem? Foglalkozik kulonbozo markaju orak eladasaval? Ja est azt irja, hogy free shipping? Akkor most ide is, vagy honnan tudom meg, hogy ide mennyi, nem talalom sehol? Na es honnan kapom, csak vam/afa miatt..? USA vagy mar EUbol kuldik ilyenkor
Ebayen egyszerubben atlatom ezt a dolgot, de innen meg nem rendeltem semmit.
Elore is koszonom a segitseget

(#264) doc válasza szabi__memo (#263) üzenetére


doc
nagyúr

tedd bele a kosarba, menj el a vasarlasnal az utolso elotti lepesig, ott kiszamol minden koltseget

(#265) szabi__memo válasza doc (#264) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszi. A Vám és áfa honnan derül ki? Ha com-ról rendelem lesz (mert usa-ból jön) ha .co.ok/de... akkor nem (mert EU-ból jön) vagy nem ennyire egyszerű..

[ Szerkesztve ]

(#266) doc válasza szabi__memo (#265) üzenetére


doc
nagyúr

ott latni fogod az afa es vam osszeget is

(#267) szabi__memo válasza doc (#266) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Koszi, igen sikerult. De meg azt nem tudom, most tenyleg az amazon arol kulonbozo markaju orakat?
Ez lehet? Foglalkozik ez a ceg ilyennel? :o

(#268) Zsohi


Zsohi
őstag

Sziasztok,

Az Amazon.com software szekciójából szeretnék vásárolni, de a digitális áruház csak is USA lakosainak érhető el. A kérdésem az, hogy egy kamu lakcímmel minden további nélkül letölthetem a kívánt software-t?(FIFA 13, ami jelenleg 9,99$)

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#269) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni amazon-ról egy billentyűzetet, mert amilyen kiosztás nekem kell olyat sajnos nem találtam itthon.

Az mitől lehet, hogy a billentyűzet ára 89.98 font, a vásárlásnál pedig 95.22 fontnak írja és még erre jönne rá a 7.14 fontos szállítás. Szóval 97.12 font lenne összesen viszont valamiért 102.36... Valaki tudja, hogy ez mi lehet?

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#270) Goldwin


Goldwin
aktív tag

Ennek a könyvnek mennyi lenne a postaköltsége? Még soha nem rendeltem az Amazon-ról.

(#271) balazsbence válasza Goldwin (#270) üzenetére


balazsbence
senior tag

Order summary
Items: £7.20
Postage & Packing: £9.18
Order Total: £16.38
Order Totals includes VAT.

:R

Ha esetleg van angliában ismerősöd, akkor olcsóbb ha ő elküldi.

[ Szerkesztve ]

(#272) Goldwin válasza balazsbence (#271) üzenetére


Goldwin
aktív tag

Miért ilyen drága? :O

Köszi! :R

(#273) balazsbence válasza Goldwin (#272) üzenetére


balazsbence
senior tag

ezt passzolom.Mikor én rendelek, rengetegszer ez tántorít el a vásárlástól, mert drága a posta.

(#274) Hdkiller


Hdkiller
csendes tag

http://www.amazon.com/Smith-Optics-GSP-Gibson-Gibson-Sunglass/dp/B004O6IR7O/ref=pd_sbs_sg_1
Ennek a szemüvegnek mennyi lehet a kiszállítása Magyarországra? Elolvastam a hajózási díjakat, de nem vagyok benne biztos.

(#275) balazsbence válasza Hdkiller (#274) üzenetére


balazsbence
senior tag

Items: $66.95
Shipping & handling: $59.00
Total before tax: $125.95
Estimated tax to be collected:* $0.00
Order total: $125.95

:Y

(#276) N2O999


N2O999
tag

Napokban rendeltem US amazonból pár könyvet, végre itt van vecsésen a központban (UPS), el is vámolták ez alapján:Csomagadatot a vámhatóság feldolgozta. Várakozás az engedélyezésre. / Vámhatóság átengedte. Úton van
Aztán pár óra múlva ez az üzenet fogadott:A csomagot a vámhatóság nem engedte ki - dokumentumvizsgálatot rendelt el.

Nem küldtek email-ben vámáru nyilatkozatot hogy töltsek ki, az áfát meg kifizettem az amazon felé.(amiből remélem visszajön valamennyi, tudtommal a könyvekre 5% áfa vonatkozik 27% helyett.)

Ilyenkor mi a teendő? Várjak, vagy inkább hívjam fel őket mi a gond?

(#277) RunTimeError


RunTimeError
tag

Üdv!
Ezt szeretném majd rendelni international-ból, elvileg van használtan is 70$-ért. Ennek vajon mennyi lehet a szállítása, és ezt már vámolják? Vagy átcsúszhat?

szerk.: Értem, csak amíg nem tudom a vámos/szállítás dolgot nem szerettem volna regisztrálni az oldalra, csak ha biztos a vásárlás.

[ Szerkesztve ]

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#278) doc válasza RunTimeError (#277) üzenetére


doc
nagyúr

berakod a kosarba, elmesz az utolso elotti lepesig a fizetesnel, es ki fogja irni

egyebkent ezt mar kb. ezerszer leirtuk...

[ Szerkesztve ]

(#279) radi8tor válasza doc (#278) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sőt, mintha mostanában már lenne ilyen opció a termék adatlapján is, ami megmutatja a szállítási költséget.

Most nézem, ez csak a megújult amazon.com oldalon van így. Az EU oldalakon nem :(

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#280) Doosa


Doosa
aktív tag

Sziasztok!

Rendeltem Amazonról (egy skype telefont) és volt olyan szerencsém, hogy kifogtam egy hibás példányt, erre kb 0 volt az esély, mert amúgy mindenkinek nagyon frankó a cucc és senki se hallott még az én problémámról, ezért most boldog vagyok. :W
Az amazon volt olyan kedves és részletesen elmagyarázta, hogy, hogyan járjak el a visszaküldésnél, kaptam tőlük egy csini szelvényt is amit ki kell nyomtatnom és rárakni a csomagra. A fáma úgy ér véget, hogy mennyek és adjam fel a postán. No, de hogyan és milyen postán, mert erős gyanúm, hogy a magyar posta csúnyán behúzna engem, az amazon meg annak ellenére, hogy állítólag akkor is fizeti a vissza költséget ha azért küldöm vissza mert nem tetszik. Most nagy betűkkel közli, hogy ez bizony az én költségem lesz.
Szóval ha, van valakinek ilyen jellegű tapasztalata, vagy ötlete, hogy ne úgy jöjjek ki a dologból, hogy se pénzem se telefonom, azt megköszönném :)

(#281) icons


icons
addikt

Üdv!

Rendeltem valamit amazonról, és a rendelési adatnál "Hibás cím" van kiírva. Viszont a státusz még mindig "Szállítás alatt".
Szükséges, hogy ilyen esetben kapcsolatba lépjek a szállító céggel, vagy mivel felismerték a hibát, képesek a GPSt használni, és kiszállítani a megfelelő címre?:D

(#282) ldave


ldave
félisten

Rendeltem egy nagyobb csomagot az angol Amazonon, sima kiszállítással. Most azt látom a 'Track Package' alatt, hogy a DHL a szállító. Ilyenkor az országban átveszi majd a magyar posta vagy a DHL hozza el nekem? Mert a megrendelésnél az lakcímem adtam meg, hogy majd bemegyek érte a postára, ha megjött az értesítő, de a DHL esetében mi a helyzet, ha nem talál otthon? Napközben a munkahelyemen vagyok.

A Slime draws near! Command?

(#283) icons válasza ldave (#282) üzenetére


icons
addikt

Németországban az a szokás, hogyha nincs otthon senki, akkor odaadják a szomszédnak, és mailben értesítenek róla. Esetleg közeli bokor, fa alá berakják, ahol nem lehet látni, és kapsz egy mailt róla. Illetve vannak package centereik, lehet otthon is van pár ilyen!

(#284) ldave válasza icons (#283) üzenetére


ldave
félisten

Köszi, azért remélem a 150 fontos csomagom nem teszik le az ajtóm elé vagy a bokor alá :)

A Slime draws near! Command?

(#285) doc válasza ldave (#282) üzenetére


doc
nagyúr

ha megadtal telefonszamot akkor a futar fel fog hivni
ha nem, akkor... hat akkor lehet hogy igy jartal, ha szerencsed van odaadja egy szomszednak

(#286) ldave válasza doc (#285) üzenetére


ldave
félisten

Adtam meg telefonszámot, sőt a DHL.hu-n is írtam nekik, hogy mi a helyzet, de még nem jeleztek vissza. A tracker szerint 8:50-kor megkezdték a kézbesítést. És ha hív a futár, akkor megkérhetem, hogy jöjjön el a munkahelyemre? Vagy beviszi valami központba, ahova értemehetek?
Amúgy nem semmi, tegnap reggel rendeltem a cuccost, ma hajnalban már az országban volt.

A Slime draws near! Command?

(#287) doc válasza ldave (#286) üzenetére


doc
nagyúr

azt nem tudom hogy Magyarorszagon vannak-e atveteli pontok, de nem nagyon hiszem
szolj nekik minel elobb (telefonon pl.) hogy hova vigye a futar, mert ha a hazad elott allva hiv fel, es kozlod vele hogy tok mashova kell a csomag, akkor nem biztos hogy serulesmentesen odaer :D
[link]

(#288) icons válasza ldave (#284) üzenetére


icons
addikt

Hát igen, abban az esetben nem fogja bokor alatt hagyni:D Én is nagyon csodálkoztam egyébként, amikor hivatalos DHL (vagy Amazon) közleményben olvastam ezt :)

(#286) ldave
Máshova biztosan nem fogja elvinni (gondolom amikor kiszállítják az elosztó központból, akkor előre meg van tervezve, hogy mikor pontosan merre fognak menni. Tehát van napirend:) Nem tudják csak úgy a város másik végébe elvinni a csomagot).
A legegyszerűbb, ha megmondod, hogy valamelyik szomszédnak adja oda.

(#287) doc
Én se hallottam még MOn átvételi pontokról... Németben persze "minden sarkon" van egy.

(#289) ldave válasza icons (#288) üzenetére


ldave
félisten

Sikerült címmódosítást kérnem, viszont így már csak holnap kapom meg a csomagot. Köszi a tippeket!

A Slime draws near! Command?

(#290) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Holnap indulnék UK-be, és jelenleg nincs telefonom. Ezért ott szeretnék egyet venni, Amazon.co.uk találtam £247.90-ért Ativ S.
Kérdés, hogy ezt hogyan tudom megrendelni? Ideiglenes lakcimem nem lesz és ilyenek..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#291) ldave válasza ldave (#289) üzenetére


ldave
félisten

Na, ma megjött a csomag, épen, sértetlenül. Azért durva, hogy 2 nap alatt a kezemben van a cucc, mindössze ~3000 Ft postaköltségért.

A Slime draws near! Command?

(#292) icons válasza gzbotii (#290) üzenetére


icons
addikt

Kétféle cím van: szállítási és számlázási.

Számlázásinak beírod a hivatalos lakhelyedet (ez esetben Mon gondolom), szállításinak, pedig ahol laksz.
Amennyiben lakásban laksz, akkor a névhez a kapucsengőn nevő nevet tüntesd fel (értelemszerűen a lakcím is az legyen). Ha hotelban, akkor a megrendelő a te neved, a cím pedig a hotel címe pl. Ez esetben a portáról felcsörögnek hozzád, vagy otthagyják a portán a csomagot.

Minden esetben kell aláírás. Tehát az átvevőnek alá kell írnia (és bediktálnia a futárnak a nevét (mármint nem a futár nevét kell bediktálni:DD)), tehát ellenőrizhető, hogy ki vette át a csomagot (persze hazudni mindig lehet).

Azt is lehet, hogy baráthoz rendeled meg, és ő veszi át.

Legalábbis DHLnél így megy, nem tudok UKben ki szállít, de gondolom ugyanúgy ők :D
Múltkor rendeltem valamit a saját nevemre és lakcímemre (de a kapucsengőn nem az én nevem van), és kétszer sem jött meg a küldemény 1,5 hét után. Utána a számlázási cím a hivatalos lakcímem lett, a kiszállítási pedig az, ahol lakom, de a lakótársam nevével (akinek a neve a kapucsengőn is szerepel). Így már két nap alatt megjött a csomi, amit én vettem át a nevem bediktálásával és az aláírásommal (de aki lement a csengő hangjára valójában bárki átvehette volna:D De arrafele néha valamivel több a tisztesség:P)

(#291) ldave
Eszméletlenül gyorsan és jól működik mint a DHL, mind az Amazon.

(#293) Sonic*


Sonic*
aktív tag

Hali! Ha én amerikából rendelek, és átvételt szeretnék, akkor dollárban, vagy forintban kell fizetnem a futárnak?

Majd kiderül..vagy beborul!

(#294) ldave válasza Sonic* (#293) üzenetére


ldave
félisten

Nem tudom lehetséges-e ez egyáltalán, de szerintem forintban kell fizetned, szóval lehet ráteszi bőven a hasznát majd a futárcég, nem hiszem, hogy jól váltanák a dollárt.

A Slime draws near! Command?

(#295) sarasota123 válasza ldave (#294) üzenetére


sarasota123
aktív tag

sziasztok, nem bizti, h szabad itt ilyet de azert megprobalom:
az amazon.de , tehat a nemet amazonon van kb 200 euronyi gift voucher egyenlegem, viszont en jelenleg nem rendelnek onnan semmit, ha valaki szeretne rendelni, esetleg szolhat es jutanyos aron felhasznalhato az egyenlegem :R privben megbeszeljuk, udv

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#296) icons válasza Sonic* (#293) üzenetére


icons
addikt

Biztos vagy benne, hogy van lehetőség a futárnak való fizetésre? Szerintem nincsen:S

(#297) sarasota123 válasza icons (#296) üzenetére


sarasota123
aktív tag

szerintem sincs, sot inkabb biztos, hogy nincs :)

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#298) DJ. Ru$y válasza sarasota123 (#295) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

70€ a legolcsóbb Logitech Cube a német Amazonon? Amcsiban nincs $40. Ránézel erre. És írd meg privátban, hogy mennyi HUF-ért tudnánk lerendezni. Köszi

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#299) dellforeva


dellforeva
csendes tag

Hali!

Próbáltam rendelni egy könyvet az amazon.uk-ről. Megadtam egy virtuális kártyát a fizetési opciónál. Küldetek e-mailt,h pontos szállítsái intervallummal. De pénzt nem vontak le, sőt a kártya megadásánál csak kártyaszámot és lejárarot, nevet kértek, a hárombetűs kódót nem. Elvileg anélkül nem is tudnának levonni. Szóval a kérdésem, hogy történik a fizetés? Utánvétellel? Ha utánvétellel, akkor fizethetek más kártyával/készpénzzel,mint amit megadtam?

(#300) doc válasza dellforeva (#299) üzenetére


doc
nagyúr

nem lehet hogy eppen nincs raktaron a konyv? (ezt odairja az ar ala)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.