Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Ryder62


Ryder62
őstag

Hali

Amazonról hogy lehet rendelni? Illetve az in stock az annyit jelent hogy rögtön küldik is hisz raktáron van? Ez azért érdekes mert egy olyan pólót szeretnék venni aminek a gyártását megszüntették. Tehát ami raktáron van és kifut akkor nincs többé.

Mennyi ide a szállítási díj?

(#502) Ryder62 válasza Ryder62 (#501) üzenetére


Ryder62
őstag

Ha a küldeményt nem tudom átvenni mert napközben nincs senki itthon akkor lőttek az amazonról való rendelésnek? Ki hozza ki a csomagot, posta vagy valami futárszolgálat?

(#503) sarasota123 válasza Ryder62 (#502) üzenetére


sarasota123
aktív tag

szia, elég sok mindentől függ. egyrészt, hogy melyik amazonról rendeled. (.com .de .uk)
másrészt, hogy milyen szállítási módot választasz/választhatsz.

az a legegyszerűbb, ha regisztrálsz, végigmész a rendelési folyamaton és a végén úgyis kiírja, hogy mennyi lenne a végösszeg szállítással együtt, illetve mire várható az érkezés.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#504) #03969024 válasza sarasota123 (#503) üzenetére


#03969024
törölt tag

Sziasztok!
Létezne, hogy a német oldalon csak 2 db. Kindle-t lehet rendelni? Limites lenne?

(#505) sarasota123 válasza #03969024 (#504) üzenetére


sarasota123
aktív tag

szia, Magyarországra egyáltalán nem tudsz a német oldalról kindle-t rendelni.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#506) #03969024 válasza sarasota123 (#505) üzenetére


#03969024
törölt tag

De éppen Németorszàgban vagyok...

(#507) sarasota123 válasza #03969024 (#506) üzenetére


sarasota123
aktív tag

ahha, amugy lehet :) max rendelsz ketszer kettot, szerintem ugy megoldhato.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#509) mzsolti21


mzsolti21
csendes tag

Sziasztok. Vásárlásnál elakadtam. K&H-s maestro kártyám van éa nem fogadja el,le kéne cserélnem mastercardra?

(#510) alratar


alratar
addikt

Azt hol tudom megnézni, hogy meddig akciós valami?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#511) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok!
Rendeltem két könyvet amazon.co.uk-ról, végig is mentem a lépéseken rendben. Egy kérdésem lenne, nem kérte el a bankkártya 3 jegyű biztonsági kódját. Akkor hogyan akarja levonni az összeget? Internetes vásárlásnál szükséges nem?

(#512) #03969024 válasza nauro (#511) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem mindenhol kérik, német Amazon sem...

(#513) nauro válasza #03969024 (#512) üzenetére


nauro
aktív tag

Meglepő. Köszönöm a választ

(#514) afi0903


afi0903
aktív tag

Az a kérdésem lenne, hogy ennél szállítanak Magyarországra?
Ha igen tényleg ingyenes a szállítás, és mennyi a vám és az áfa?
És ha ajándékba küldik akkor is van vám meg áfa?
[link]

(#515) sarasota123 válasza afi0903 (#514) üzenetére


sarasota123
aktív tag

szia, ezt sajnos nem szállítják Magyarországra. Amiket itt találsz viszont igen.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#516) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Üdv!

Ugyan eBayről már elég sokat rendeltem, de Amazonról még sosem.

Kérdésem az lenne, hogy azt hogyan tudom megnézni, hogy melyik eladó szállít ide hozzánk?
Pl.[Innen].

Valaki esetleg kisegítene hogy valamelyik 4 dolláros vagy 1 cent+postás könyv el tudna jutni? Aki hozzáértőbb :B :B

Köszöntem!

Üdv.Zoli

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#517) sarasota123 válasza Earl_Muttley (#516) üzenetére


sarasota123
aktív tag

szerintem az a legegyszerűbb, ha regisztrálsz, hozzáadod a címed, és miután betetted a kosárba és csekkolnál a fizetéshez úgyis kiírja, ha nem szállítható.

egyébként megnéztem, a legfelső eladó (jenson_online_inc) szállít Magyarországra, de 8 dollár a szállítás, csomagolás, tehát összesen $12 lesz nagyjából.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#518) afi0903 válasza sarasota123 (#515) üzenetére


afi0903
aktív tag

Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#519) #65537792 válasza afi0903 (#518) üzenetére


#65537792
törölt tag

Sziasztok!

Honna tudom, hogy melyik országból jönne a cucc? Az ÁFA és a vám miatt érdekelne.

[link]

Szerk.: Bocs! Nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#520) Darth_Revan válasza #65537792 (#519) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Attól függ, hogy kitől veszed. Ha magától az Amazontól és rendelésnél ezt látod:
Ships from and sold by Amazon.com.
Akkor az Egyesült Államokból jön. Rendelés véglegesítésénél az Amazon ennél már hozzáadja a vámot, így legtöbb esetben neked nincs további teendőd a vámmal. Ha a vám kevesebbet kér, mint amit fizettél, akkor az Amazon kb 2 hónap múlva visszautalja a különbözetet.
Jelenlegi ár mellett a vám MO-ra USD 14.52.

(#521) #65537792 válasza Darth_Revan (#520) üzenetére


#65537792
törölt tag

:R

(#522) cyber86


cyber86
őstag

Helló. Ha rendelek valamit amazonon azt lehet követni, hogy hol tart?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#523) doc válasza cyber86 (#522) üzenetére


doc
nagyúr

ha adnak hozza trackinget igen, ha nem akkor nem, pont ugy mintha mashonnan rendeled...
(tracking hijan annyit latsz hogy feladtak-e mar)

(#524) akela91


akela91
addikt

Üdv. Amazonon rendeltem egy nagyobb értékű dolgot (100$)[ Fulfilled by Amazon], de nem írt semmilyen adót/vámot ki fizetésnél, pedig a tracking number szerint Singapore -ból jön a cucc.

Ugye nem kell számítanom egyéb költségekre? Amikor amazonról rendelek, mindig kiírta ha kellett előre...

(#525) cyber86


cyber86
őstag

A Preparing for Dispatch meddig szokott lenni? Tegnap rendeltem cuccot de még mindig ezt írja.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#526) Darth_Revan válasza cyber86 (#525) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nekem volt hogy napokig is eltartott. Az adott distribution centertől függ, ahonnan a rendelt terméket küldik.

(#527) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv! Új vagyok még az Amazonhoz, nem is regisztráltam még. Néztem a GTAV Xbox360-as kiadását, nagyon jó árban van (Mo-n ennyiért jobb esetben használtat lehet kapni, már ha nem kamu a hirdetés). Viszont a régiókódot hogy lehet kiválasztani? Vagy csak check-out-nál?
Továbbá ingyenes kiszállítást ír, de azt nem hogy hova. Magyarországra is?
Ja és még valami: gondolom Amazonnál rendesen ráírják az árat, nem úgy mint a kínai eladók, tehát a vámos átcsusszanás kizárt, nem?

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#528) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok!

Amazonos eladással kapcsolatban tud valaki itt segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#529) MBazsee


MBazsee
tag

Sziasztok!


Ezt az egyenleget hogyan tudom felhasználni? Mert amikor bármit fizetnék, csak a bankkártyát hozza fel.

Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv: Mbazsee

(#530) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Amazon.de oldalon, olyan opcio nincs, hogy atvetelkor fizetsz (a futarnak)?
Akartam venni onnan egy MacBookot de ahogy olvasom, banki atutalas (es ez is akkor mukodik ha a szemelyiden levo cimre rendeled) vagy bankkartyaval lehet fizetni (nekem azon meg csak 20.000Ft van, Nemetorszagban vagyok, igy fel sem tudnam rakni ra a penzt)

Otlet?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#531) vityax82


vityax82
tag

Ezt szeretném megrendelni:
[JayBird Bluebuds x]

Azt írták hogy free shipping de attól függetlenül a vámot gondolom nem úszom meg. nem?
Ja hogyha ajándékként kérem akkor esetleg vámmentes?
Ill kb mikorra érne ide?

[ Szerkesztve ]

(#532) Darth_Revan válasza vityax82 (#531) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Magyarországra NINCS ingyenes szállítás Amazontól, a free shipping az USA only, ott is ha jól tudom akkor csak contintental US.

AmazonGlobal Expedited Shipping (averages 8-14 business days)

Ezzel küldik Magyarországra és a vásárlás végén vámöltségként mindenképpen fizetni kell USD 38.76-t.

Ajándékként lehet rendelni és ilyenkor lehet kérni, hogy Amazon írjon rá valami szöveget vagy ne tegyen rá vámnyilatkozatot, amin rajta van a tartalom és értéke. Azonban, ha az utóbbit kérnéd is, a fizetésnél akkor is fizetni kell a vámköltséget, mivel az Amazon nem egy ócó kínai bolt, aki támogat vámcsalást vagy csempészést :) :U

[ Szerkesztve ]

(#533) vityax82


vityax82
tag

Köszönöm a gyors választ!
Akkor kihagyom :(

(#534) vityax82


vityax82
tag

Az ebay-nél is hasonlóan magas vámot kell fizetni?

[ Szerkesztve ]

(#535) tonyrulez válasza vityax82 (#534) üzenetére


tonyrulez
őstag

eBay-nél előfordul hogy fizetni kell import charges-t, azaz behozatali díjat=vámot+ÁFÁt, de ez nagyon kis arányban van jelen (főleg USA-ból), és külön jelezve van. Enélkül csak az itthoni vámhatóságtól függ, hogy elfogják-e vagy sem. Nyilván ha rá van írva az eredeti ára, akkor megvámolják (bár itt is történnek átcsúszások), de pl. a kínai eladók 99%-a ráhazudik egy apró értéket+hamis leírást, és így átcsúszik a vámon.

4 8 15 16 23 42

(#536) BlueSteel


BlueSteel
tag

Sziasztok. Amazon.com-on lehet Maestro kártyával fizetni?

(#537) Maacaw válasza BlueSteel (#536) üzenetére


Maacaw
tag

"Amazon accepts all major credit and debit cards:"

Tehát gondolom lehet.

(#538) corwen


corwen
csendes tag

Helló!

Egy lengyel eladó, az Amazonon keresztül szeretné velem lebonyolítani az üzletét.. Mivel nem ismerem az itteni vásárlás mikéntjét, megkértem, hogy vázolja fel, hogy működik a dolog. Azt írta, hogy én, az amazonon keresztül feladom a pénzt, mire ő kap egy értesítést hogy náluk van az összeg, küldheti a csomagot. Miután megkaptam a kért eszközt, 7 napom van rá hogy eldöntsem, megfelelő-e a dolog amit kaptam. Ha elfogadom, akkor az Amazon továbbküldi az eladónak a pénzt, és mindenki boldog. Ha nem fogadom el, akkor az Amazon visszautalja nekem az összeget, én meg visszaküldöm a csomagot.

A kérdésem az lenne, hogy ez valóban így működik-e, van-e valami buktató amibe beleeshet a kezdő vásárló, illetve megoldható-e hogy paypallal keresztül fizessem ki a termék árát, nem pedig bankkártyával?

A válaszokat előre is köszönöm!

"Csak 7 milliárd emberre vétek elpazarolni az Univerzumot."

(#539) Maacaw válasza corwen (#538) üzenetére


Maacaw
tag

Nagy valószínűséggel így van, a buktató csak az, hogyha nem megfelelő a termék, akkor a "visszapostázás" költségét neked kell álnod, ami nem túl olcsó mulatság. Ha minden igaz fizethetsz paypallal.

(#540) andromedae


andromedae
tag

Sziasztok!

Ha rendelek cpu-t az Amazonról, akkor a garanciát hogyan adnak?
Erről van valakinek tapasztalata? Úgy látom hogy free shipping, akkor biztosan marad ez az ár amerikából?

Amúgy ezt néztem ki:
[link]

(#541) sarasota123 válasza andromedae (#540) üzenetére


sarasota123
aktív tag

free shipping kizárólag USA-ra vonatkozik. ezenkívül rájön még a vám is. durván 440 dollárodba kerülne összesen.

[ Szerkesztve ]

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#542) Maacaw válasza andromedae (#540) üzenetére


Maacaw
tag

A garanciát sajnos nem tudom, de ha minden igaz akkor Amerikán kívűl nincs hivatalos gyártói gari, de ezt tényleg nem tudom. Viszont az ár nem annyi fog maradni, ha elérsz a megrendelés utolsó szakaszához, akkor jön rá kb. 3000 Ft szállítás, plusz még a Vám lesz egy csomó pénz. Én egy Midi keyboardot akartam rendelni és 20.000 forintból 34.000 lett :/

Megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

(#543) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok!

Pár $-os dolgokat már simán lehet postáztatni Magyarországra VÁM nélkül? :)

(#544) Darth_Revan válasza ittakary (#543) üzenetére


Darth_Revan
veterán

$70 alatt nem nagyon szoktak belekötni.

(#545) ittakary válasza Darth_Revan (#544) üzenetére


ittakary
nagyúr

Király :)

Akkor simán csinálok egy magyar regisztrációt a magyar címemmel és megérkezik minden a legnagyobb rendben ezalatt az értékhatár alatt viszonylag záros határidőn belül?

Köszönöm :R

Egészen pontosan ezt szeretném venni: [link] - shipping cost vajon mennyi lehet EUba? :F

[ Szerkesztve ]

(#546) Arween


Arween
senior tag

sziasztok

Azt hol látom amazon rendelésnél hogy szállít-e egyáltalán Magyarországra? 5 tételből 4 -nél a szállítási cím megadása utáni lépésnél kiderül hogy nem is szállítanak ide :( Jó lenne a vásárlás első lépésénél tisztában lenni azzal szállítanak-e hozzánk.

[ Szerkesztve ]

(#547) Maacaw válasza Arween (#546) üzenetére


Maacaw
tag

Elvileg

Csak ehhez ugye be kell jelentkezni vagy regisztrálni.

A használt termékeket pedig szinte sohasem szállítják M.O.-ra : / .

ÉS LEÍROM MÉG EGYSZER: A VÉGLEGES ÁR NEM LESZ UGYANANNYI MINT AMI A RENDELÉS EZEN SZAKASZÁBAN VAN ÍRVA, UGYANIS ERRE MÉG JÖN KB. 3000 FT. SZÁLLÍTÁS, VALAMINT A VÁM (a mértékéről bővebben itt).

(#548) Jofi81 válasza Maacaw (#547) üzenetére


Jofi81
őstag

Nekem ugyanez a problémám. Be vagyok jelentkezve. Ha keresek egy terméket, rákattintok, akkor bejön az amazon ajánlata. Ott tényleg oda van írva, hogy szállítanak-e Magyarországra. Viszont ha rámegyek arra, hogy "x new from $y", akkor ott még felsorol további ajánlatokat más eladóktól. Mindegyik új. Bármelyiket hozzá tudom adni a kosárhoz, viszont itt már előjön az említett probléma, miszerint csak az utolsó lépésben derül ki, hogy mégsem szállítják hozzánk. Eléggé idegesítő a sokadik sikertelen próbálkozás után.

(#549) Suineg válasza Jofi81 (#548) üzenetére


Suineg
senior tag

Némelyik eladónál fel van tüntetve ezen az összesítő oldalon az international delivery (nemzetközi száll.) díjtáblázat.
Itt megnézhető a száll. költség.

(#550) Merula Alba


Merula Alba
tag

Sziasztok!
Amazonról szeretnék rendelni egy ilyet, de kis országunk nem támogatott! :O
Van erre valami megoldás, vagy inkább felejtsem el a vásárlást? :F

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.