Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Izee1233 válasza tupacamaru (#385) üzenetére


Izee1233
csendes tag

Bocs kozbe elfeledkeztem errol a helyrol.

Ugye USA-bol rendeltem.
Rendelesnel Amazon latta, hogy Mo-ra rendelek es automatikusan felszamoltak nekem a VAM-ot es az AFA-t es a csomag ugy erkezett DHL-el, hogy be volt pipalva rajta, hogy a felado allja az esetleges AFA/VAM koltsegeket.(Ezt maga a DHL ugyfelszolgalatos csaj mondta.)
Ha esetleg tobbet kene fizetni, mint amit az Amazon kiszamolt neked az elejen akkor azt a koltseget benyeli.

Tehat, ha kozvetlen Amazontol rendelsz (nem az Amazonrol egy 'kulsos' eladotol) akkor nincs mas dolgod a csomaggal, mint kifizetni amit az Amazon kiszamol neked es mikor kihozza a DHL-es futar oda adni neki a kitoltott papirkadat, hogy elismered, hogy ugyesen elvamoltak neked a csomagot. (Enelkul oda se adja neked a csomagot a futar.)

@halaszer:
Ha paypal-al fizettel akkor ott van lehetoseg visszakerni a penzed, hogy nem kaptad meg amiert fizettel.
Regebben volt mar szerencsem ilyenhez, de regen volt ugyhogy emlekezetbol: Feladsz valami ticketet amiben reszletesen elsirod mi bajod es, hogy refund-ot akarsz. Eladonak lehetosege van reagalni ra stb, de el lehet jutni odaig, hogy paypal visszautalja a penzed es leboxoljak ok az eladoval.
Szerintem elso korbe mindenkepp probald meg a Live Chat-es help-et Amazonon. Tuti van tapasztalatuk es keszsegesen segitenek mindenben, ahogy a tapasztaltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#402) tupacamaru válasza Izee1233 (#401) üzenetére


tupacamaru
veterán

:R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#403) sarasota123 válasza Izee1233 (#401) üzenetére


sarasota123
aktív tag

miota lehet amazonon paypal-al fizetni ? :U

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#404) doc válasza sarasota123 (#403) üzenetére


doc
nagyúr

miert, lehet? :Y
azt mondjuk eszrevettem hogy egy ideje sokkal gyorsabban megy a kartyas fizetes, nem olyan korulmenyes, lehet hogy ezert? :D

(#405) Izee1233 válasza sarasota123 (#403) üzenetére


Izee1233
csendes tag

Bocs, lehet, hogy ezt beneztem. :(

Az elmult idoszakba 15+ csomagot rendeltem innen-onnan es kezd osszefolyni, hogy hol mit lehet. :(

De akkor meg marad siman a live chat es ott elmondjak mit kene tenni. :)

(#406) qanic


qanic
tag

USA amazonnal kapcsolatban kérném a segítségeteket.
Van két termék az egyik 20USD a másik 23USD.
Az előbbire nem számol fel ÁFA-t (Import fees deposit), mert a 2000Ft-os szállítással együtt is 22 EUR alatt marad. A másikra viszont rájön a +2000 Ft. Szóval az lenne a kérdésem, hogy mennyi a valószínűsége hogy itthon valóban elvámolják a 23 USD-s terméket és nem kapom vissza az amazontól a 2000 Ft-ot?

Azért kérdezem, mert ebay-es rendelésnél 45 EUR lenne a határ, de ott 100-150 USD körül sem nagyon foglalkoznak vámolással, ha magánszemélytől jön valami.

Marco Pantani - Momenti Di Gloria

(#409) Destr4ct


Destr4ct
aktív tag

Sziasztok!
amazon.co.uk-ról történő rendeléskor érdemes az amazon currency convertert használni, vagy sem?

What can change the nature of a man?

(#410) Ailton válasza qanic (#406) üzenetére


Ailton
tag

Én nem régen rendeltem 45 dollár értékben amazonról, semmi vámot nem kaptam rá, ellenben a postán mondták, hogy írjam át a címet amazonon, mert az ékezetes karaktereket csak úgy kihagyták a címből, így a posta sokáig ült rajta és azt mondták igazából nem is adhatnák ki nekem (mert a nevemben is van ékezet). De persze ez rád már nem biztos, hogy igaz lesz :)

(#411) qanic válasza Ailton (#410) üzenetére


qanic
tag

Köszönöm a válaszod. Remélem így lesz és visszakapom a 2000Ft-ot. :) Ha mégsem, akkor sem történik semmi, mert egyszerűen muszáj volt megrendelnem, mert sehol máshol nem tudtam volna beszerezni.

Marco Pantani - Momenti Di Gloria

(#412) Ta`uri


Ta`uri
csendes tag

Sziasztok, még sosem rendeltem amazonról és lenne egy kérdésem. Erről a termékről lenne szó, de nemtudom ezt vajon honnét küldik, eu -n belül vagy kívül? Annyit találtam hogy Sold by: Amazon EU S.a.r.L. A vám/áfa miatt lenne jó tudni, mert ha végigmegyek a vásárlás menetén csak a szállítást kalkulálja bele ezért gyanus nekem hogy lehet nem UK ból jönne?

(#413) zotosz


zotosz
tag

Sziasztok,

lehet csak nekem nem egyértelmű, de a rendelés összegzésnél ez áll az amazon.com-on:

tems: HUF 52.367,22
Shipping & handling: HUF 10.821,03
Total before tax: HUF 63.188,25
Estimated tax to be collected:* HUF 0,00
Order total: HUF 63.188,25

Itt ugye a termék 52,4 eFt, a szállítás 10,8 eFt. A kiscsillagnál pedig feljön ez az ablak:

Your Order: Tax and Seller Information
Your order contains one or more items from an Amazon.com partner and may be subject to local sales tax, depending on the state to which the item is being shipped.

The following products are sold by PORTABLE GUY:
Google Nexus 7 Tablet (7-Inch, 16GB, Black) by ASUS (2013)

De honnan derül ki h mennyi ez után a vám és az adó? Illetve ez mikor kell megfizetnem? A kézbesítésnél, v ráterhelik ezt is a bankszámlámra?

Válaszotokat előre is köszönöm.

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#414) doc


doc
nagyúr

kaptam refundot amazontol, ezt irjak:
The money is now on its way to your credit card; and you should be able to see the refund on your Amazon.de customer account (under your orders).

valaki meg tudna mondani hogy ezt pontosan hol is kellene latnom? esetleg milyen kulcsszora keressek a 'meine bestellungen' oldalon?

(#415) alratar


alratar
addikt

Hogyan lehet törölni egy ordert?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#416) Llew


Llew
senior tag

Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e, hogy az amazon már nem ad papír alapú számlát a csomagban? Az elmúlt 1-1,5 évben nem rendeltem tőlük, de régebben mindenhez, a legapróbb dologhoz is volt papír alapú számla a csomagban a termék mellett. Most rendeltem ~150 $ értékben az US amazonról, meg is jött rendben, de számla nem volt benne. Nem mintha életbe vágó lenne, de azért kíváncsi vagyok, hogy csak nekem maradt-e ki, véletlenül, vagy ez az új rendszer?

Illet az lenne a kérdés, hogy ez a 22 euro érték feletti vámolás, hogyan megy? Fizetésnél felszámolták az 27 % Áfa költségét a szállításon felül, a csomag viszont az eredeti bontatlan csomagolásban volt, nem látszik, hogy a vámnál felnyitották volna.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#417) Ailton válasza Llew (#416) üzenetére


Ailton
tag

Én kaptam papír alapú számlát.

(#418) sarasota123 válasza Llew (#416) üzenetére


sarasota123
aktív tag

én is mindig kapok papír számlát, esetleg nem lehet, hogy bejelölted a gift option-t a rendelésnél? mert akkor direket nem küldenek, hogy ha valakinek ajándékba küldöd, ne lássa az árát stb.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#419) Ailton válasza sarasota123 (#418) üzenetére


Ailton
tag

Én is erre gondoltam.

(#420) Grieves13


Grieves13
csendes tag

Én azt szeretném megkérdezni - bár lehet valaki írta már, de most nem nagyon van időm visszaolvasni ennyi kommentet -, hogy amazon.com-ról digitális tartalmat hogyan lehet rendelni? Mert valami olyat írt, hogy csak USA-beli címre lehet, pedig ugye nincs szállítás, csak egy steam kulcsot küldenének mail-re... Gondoltam már arra, hogy kitalálni egy fiktív címet, de nem tudom ebbe mennyire köthetnek később bele...

- Grieves13 -

(#421) t420s


t420s
aktív tag

üdv!

ha rendelek az amazon-on könyvet, akkor a return policy szerint milyen indokkal küldhetem vissza?
és mi a dolog kimenete? full refund?
vagy csere másra?

kaptam egy könyvet ami nyomdahibás. időközben beszereztem máshonnan, így nincs értelme a cserének sem.
ha visszaküldöm, visszakapom a pénzt?

a dolgot bonyolítja, hogy a könyvet az amazonRÓL de nem az amazonTÓL rendeltem.

(#422) architect26


architect26
aktív tag

Sziasztok! Rendeltem egy poetic tablet tokot nexus 7 2013-hoz 12,95fontért+Freight and Insurrance 5,70font!
Elsején kaptam kézhez, de sajnos csalódnom kellett, mert nem működik a smart cover funkciója, ezért ma kitöltöttem az amazonon egy visszatérítés-refund szolgáltatást, hogy visszaküldöm a tokot legfeljebb Február 4-ig!
Az a kérdésem,hogy melyik futárszolgálattal küldjem vissza?Melyik a legolcsóbb?Vagy csak simán a Magyar Postával? a másik kérdésem, hogy muszáj nekem állnom a visszaküldés költségét, mert rémísztő árat írt az amazon. Az utolsó kérdésem, hogy mikor kapom vissza a pénzt, és vissza kapom a teljes összeget, tehát a plusz Freigh and INsurrance költséget(5,70font)??

Köszönöm a segítségeteket!

Ezt rendeltem:
http://www.amazon.co.uk/Poetic-Slimline-Android-Manufacturer-Warranty/dp/B00E5NOXM4/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1388775978&sr=8-2&keywords=poetic+slimline+nexus+7+2013

A termékre valahogy nem lehet cserét kérni, mert az eladó, ahonnan rendeltem valamilyen "Fulfilled by Amazon" szerepet tölt, nem tudom mit jelent ez.

Per aspera ad astra

(#423) architect26


architect26
aktív tag

Még egy kérdésem van, hogy vissza lehet egyébként vonni ezt a vissza küldés lehetőséget?, mint mondjuk valami miatt meggondoltam magam és inkább mégis megtartom.

Per aspera ad astra

(#424) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Amazonon hogy lehet visszavonni a rendelést?
Digitális tételt rendeltem,viszont rájöttem,hogy nincs annyi pénz a kártyámon.
Most meg percenként küld SMS-t a bank,mert az Amazon meg próbálná levenni a pénzt.

Lehetséges valahol visszavonni a vásárlást?

(#425) sarasota123 válasza Heavyrain (#424) üzenetére


sarasota123
aktív tag

a 'Your orders' pont alatt tudod cancelezni

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#426) parkr


parkr
őstag

Sziasztok!
A német (vagy brit) amazonról rendelt valaki mostanában?
Azt szeretném tudni hogy mennyi idő alatt ér ide a csomag, és kik szállítják ki?
Illetve ha ki van írva az ingyenes szállítás, gondolom az nekünk nem lesz ingyenes, ugye?

(#427) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Olvasom, hogy csomóan rendeltek terméket az amazon.com-ról (USA), és megkapták. Én viszont több terméket is akartam rendelni egymástól függetlenül, de ha magyar címet adok meg, mindig azt kapom, hogy nem szállítják. Se normál, se gift. Az pontosan mitől függ, hogy mit tudok ide rendelni és mit nem?

(#428) sarasota123 válasza parkr (#426) üzenetére


sarasota123
aktív tag

szia, én szoktam. általában egy hét alatt ér ide, persze, ha van raktáron a termék. a posta szokta hozni, de természetesen választhatsz más módot is, pl DHL, csak az jóval drágább. jól gondolod, sajnos itthonra nem ingyenes a kiszállítás, de a fizetés előtt kiírja, hogy mennyibe fog kerülni, meg azt is, hogy nagyjából mire várható a csomag feladása és érkezése.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#429) sarasota123 válasza Mauzes (#427) üzenetére


sarasota123
aktív tag

[link]

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#430) parkr válasza sarasota123 (#428) üzenetére


parkr
őstag

Köszönöm!

(#431) kircipeti


kircipeti
senior tag

Sziasztok!

Rendeltünk német amazonról egy CD-t, bankkártyával lett fizetve, de csak a kártyatulajdonos nevét, számot és a lejáratot kellett megadni, a 3 számjegyű kódot nem. Hogy van ez?

(#432) sarasota123 válasza kircipeti (#431) üzenetére


sarasota123
aktív tag

elég lesz az nekik ;)

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#433) kircipeti válasza sarasota123 (#432) üzenetére


kircipeti
senior tag

Jaja, közben levonták :)

Ezért nem szeretem, amikor valahol ki kell adni a kezemből a kártyámat... jobb szeretem én bedugni.

(#434) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Van most valami max tablet méretű bestbuy műszaki/fotós cucc amazon.co.uk oldalon? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#435) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.
Most regisztráltam amazon-on, de kétségeim vannak hogy működik-e a pénzvisszafizetés ha esetleg balul sül el valami. Ebay-nél van payback garancia, itt is van esetleg, ha pl. elveszik a csomag, megsérül szállítás közben stb. Hol lehet reklamálni, vagy kapok-e kártérítést!? Köszi.

(#436) doc válasza gyuri86 (#435) üzenetére


doc
nagyúr

En karacsonyra rendeltem a Zasszonynak ekszerszettet. Mikor megjott gyorsan megneztem, megvolt mindent.
Karacsonykor megkapta onagysaga, azonnal kiszurta hogy ket aprocska kis ko hianyzik, es hogy el van szakadva a lanc (mivel a dobozbol nem vettem ki, ez nem tunt fel).
Dec. 25-en jeleztem a problemat az Amazonnak, akik kb. 2 oran belul (karacsonykor!!) valaszoltak, hogy sajnos ugyanilyen termek sem az eredeti eladonal, sem mas eladonal nincs, ugyhogy mar refundoltak is a penzt a kartyamra.
Szoval igy :)

(#437) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.
Német amazonon találtam magamnak valamit, viszont sehol nem találok infót a termék hollétéről. Tutira németországból fog érkezni? hogy lehetne megtudni? nem szeretnék EU-n kívülről rendelni. köszi.

(#438) Findzs


Findzs
addikt

amazonos rendelésben nem tud valaki segíteni úgy mint winner_hun az ebayesben?

tehát én elutalom az illetőnek a kért összeget ő meg lebonyolítja nekem az én címemet beállítva szállítási címnek? :B

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#439) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.

egy óra lista ára 81 euro. a vásárlás végén már 86 euro plusz 10 euro szállítási költséget mutatott, mi volt a plusz 5 euro? német amazon.

(#440) t420s


t420s
aktív tag

üdv!

az amazon-nál is működik az ebay-hez hasonló buyer protection program?

mi van akkor, ha írok az eladónak (aki nem maga az amazon ,hanem csak egy amazon-on kereskedő eladó) , mert nem jött meg a termék és az eladó nem ad nekem érdemi választ, csak ugyanazt a sablonválaszt küldi?

"köszönjük levelét, hamarosan válaszolunk" és ennyi.

(#441) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

amazon.co.uk oldalról való rendelésnél van valami felső(max) limitje a postaköltségnek, vagy ha 15 zenei CD-t rendelek akkor 15 x 1.79 GBP?
Mert e szerint az árlista szerint nem teljesen világos:

Amazon.co.uk Standard Delivery - Europe 3 (GBP)

és mitől függ, hogy Per Item vagy Per Delivery árat alkalmazzák?

[ Szerkesztve ]

(#442) sarasota123 válasza Daywalkerke (#441) üzenetére


sarasota123
aktív tag

menj végig a rendelésen, és a legvégén meglátod mennyibe kerülne, az a legbiztosabb.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#443) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Amazonról szeretném rendelni ezt: Link

Ár: 145$
Szállítás elméletileg ingyenes.

Berakom a kosárba,végig viszem a rendelésen,beállítom a (magyar) lakcímemet,majd a rendelés végén továbbra is 145$-t ír...Erre fog jönni valami Áfa,vagy egyéb adó,vagy ténylegesen is ennyit kell fizetnem? :F

[ Szerkesztve ]

(#444) Heavyrain válasza Heavyrain (#443) üzenetére


Heavyrain
őstag

Már tárgytalan. Azért nem számított fel plusz költségeket,mert nem szállít a cég Magyarországra.

(#445) Daywalkerke válasza sarasota123 (#442) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Sajna mielőtt kiírná a szállítási díjjal együtti végösszeget előtte kéri a bankkártya adatokat, addig nem enged tovább, ezért is kérdezem itt, hogy rendelt-e már valaki a brit amazon-tól zenei CD-ket, mert weboldalon a Delivery rates-nél Magyarországra elvileg minden CD után 1,79GBP fizetendő, tehát ha mondjuk 26 CD-t rendelnék akkor 26x1,79=46,54GBP(cca. 17000Ft) lenne, amit egy kicsit sokallok, hiszen elvileg mi is EU tagok vagyunk, de elnézve, hogy Lengyelországba pl. ennek a harmadáért szállítanak azért elég szomorú.

(#446) sarasota123 válasza Daywalkerke (#445) üzenetére


sarasota123
aktív tag

szia, na megnéztem neked, valóban 1.79 GBP lemezenként, végigmentem a rendelésen (egyébként attól, hogy kéri a kártya adatokat még nem jelenti azt, hogy leveszi a pénzt, utána még jön egy összegzés, ott kell csak megnyomni a 'place your order' gombot), először beraktam 4 lemezt, megnéztem a végösszeget, aztán hozzáadtam még egyet, és pontosan 1.79 GBP-vel lett több. Sajnos ennyi az annyi.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#447) Sami22


Sami22
aktív tag

Hi. Visa kártyával tudok fizetni .com-on? Ha nem, marad a paypal. Ennek is amcsi regnek kell lennie? A letöltő kódokat emailben küldik?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#448) Daywalkerke válasza sarasota123 (#446) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm, hogy megnézted, amazon.co.uk-vel már 2 napja levelezek, de nem voltak képesek erre, hogy ezt ilyen egyszerűen leírják ahogy te, viszont a legdurvább, hogy felső határa sincs ennek a postaköltségnek, tehát ha rendelsz mondjuk 30 zenei CD-t akkor 30 x 1,79=53,7GBP(mai árfolyamon cca. 20.000Ft), ami azért valljuk be, hogy nagyon sok, pláne úgy, hogy már 10 éve EU tagok vagyunk, és azt se nagyon értem, hogy pl. Ausztriába miért 0,49GBP ugyanez az érték amikor távolságra nagyjából ugyanannyi Angliából a posta, árban azonban mégis nekik csak harmadát kell fizetni(sajna ez is azt mutatja, hogy a szemükben még mindig egy volt kommunista ország vagyunk).

[ Szerkesztve ]

(#449) sarasota123 válasza Sami22 (#447) üzenetére


sarasota123
aktív tag

Tudsz VISA-val fizetni, paypal-al ellenben nem. :)

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#450) Sami22 válasza sarasota123 (#449) üzenetére


Sami22
aktív tag

Ó, köszönöm. :R Így egyszerűbb lesz, mint gondoltam.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.