Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Darth_Revan válasza SenorGrande (#150) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Érdemes figyelni, mert azt a terméket nem az Amazon árulja, hanem egy harmadik fél a "Bullet software" nevű eladó, Amazon csak a piac (mint pl eBay) ebben az esetben.

A szállítási költség £1.82 lenne elvileg, de az eladó rosszul adta meg valószínűleg a termék kategóriáját és nem DVD-k közé sorolja az árat, hanem "egyéb", így £2.99 a szállítás Magyarországra. Ha meg akarod venni, akkor javaslom dobj először az eladónak egy levelet, hogy javítsa az árat.

Legalábbis szerintem, bár ki tudja, lehet a játék 5-10 grammal többet nyom az esetleges kézikönyv miatt és ezért csak £2.99-ért tudja elküldeni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#152) asdf19


asdf19
csendes tag

Ha amazon.com-ról rendelek fényképezőt, akkor kell vámot fizetnem?
Az így rendelt fényképező garanciája hova szól?
Ha meghibásodik külföldre kell visszaküldenem?

(#153) Darth_Revan válasza asdf19 (#152) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A) Árától függ, de valószínűleg te olyat rendelnél, ami után kell fizetni, mert magas az ára
B) Attól függ, hogy a gyártó ad-e hozzá világgaranciát
C) Ha nem ad világgaranciát, akkor vissza kell küldeni Amerikába

Arra is figyelni kell, hogy nem minden elektronikai eszközt küldenek el külföldre, így kamerák között is van olyan, amit nem küldenek el külföldre, csak Amerikán belül, én is találtam olyan kamerát, amit nem küldenek külföldre és olyat is, amit elküldenek Magyarországra is. Feltéve, ha Amazonról, mint eladóról van szó és nem pedig harmadik féltől akarod venni az Amazon piacterén.

Garancia ügyben meg vagy a gyártónál kell érdeklődni vagy rákérdezhetel Amazonnál is (de lehet ők is a gyártóhoz küldenek), chaten max 1-2 percet kell várni ügyintézőre.

[ Szerkesztve ]

(#154) opticus


opticus
tag

Halihó!

Arra esetleg tudja valaki a választ,hogy egy boltból akartam rendelni 4-5 könyvet,ami nagyon baráti árban lett volna. Postaköltség nem tudom,hogy ilyenkor egybe megy,tehát annyiszor mondjuk 4$? Csak mert a száll.ktg 7x $ lett....pedig jó lenne megszerezni valahogy. :B :K

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#155) doc válasza opticus (#154) üzenetére


doc
nagyúr

ha kulon eladoktol veszed, akkor nyilvan lehet kulon-kulon a koltseg
ha mind ugyanattol (plane ha magatol az amazontol) akkor olcsobb lesz

(#156) opticus válasza doc (#155) üzenetére


opticus
tag

1 eladótól vettem az 5 könyvet.úgy hogy lehet 75 usd a szállítási költség?ezt nem értem

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#157) Darth_Revan válasza opticus (#156) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nekem gyanúsan az az ár alapján mintha magánszemély lenne, aki USPS Express Mail International-al küldené. Ha ez így van, akkor nem meglepő ez a szállítási ár.

Tudod linkelni az eladót?

(#158) opticus válasza Darth_Revan (#157) üzenetére


opticus
tag

íme

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#159) asdf19 válasza Darth_Revan (#153) üzenetére


asdf19
csendes tag

Konkrétan erre a fényképezőre gondoltam:
[link]

(#160) MarcZ


MarcZ
senior tag

Volna egy kérdésem. Szeretnék rendelni valamit Amazon-ról, és meg is van neki az a FREE Super Saver Shippinges "előnye", ha lehet így elnevezni. Amerikából rendelném, de nem teljesen értem. Nincs szállítási költség, vagy csak Amerikán belül? Ha mégis van, akkor mennyi szokott lenni általában?

A man's got to do what a man's got to do.

(#161) doc válasza MarcZ (#160) üzenetére


doc
nagyúr

ha berakod a kosarba, es elkezded kifizetni, az utolso lepes elott kiirja a szallitasi koltseggel, vammal, minden egyebbel novelt arat

(#162) MarcZ válasza doc (#161) üzenetére


MarcZ
senior tag

Értem, köszi.

A man's got to do what a man's got to do.

(#163) opticus válasza doc (#161) üzenetére


opticus
tag

Az miért van,hogy a terméknél 3.99 $ a posta, és mire odaérek,amit írsz, 19$. Miért?

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#164) doc válasza opticus (#163) üzenetére


doc
nagyúr

gondolom vagy vamot is ratesznek, vagy kozben adod meg a szallitasi cimet, amirol kiderul hogy nem USA, hanem Magyarisztan :)

(#165) Darth_Revan válasza opticus (#158) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ez az eladó úgy tűnik minden egyes könyvre felszámolja egyenként a szállítási költséget. Gondolom így kerüli el azt az esetleges problémát okozó tényt, hogy van könyv amire súly és méret alapján lehet 1000Ft a szállítás, másikra meg 2000Ft.

(#166) opticus válasza doc (#164) üzenetére


opticus
tag

ja most megnéztem már vagy 20 eladónál,könyvet szeretnék,és a postza költség mindenhogy 18.49 $. Tud valaki esetleg valami infot adni,aki vett könyvet,hogy honnan érdemes,vagy mind ennyi? :F

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#167) opticus válasza Darth_Revan (#165) üzenetére


opticus
tag

ahham.értem. akkor így ebben a formában (olcsó vásárlás) nem is olyan szupper ez az amazon.

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#168) doc válasza opticus (#167) üzenetére


doc
nagyúr

az amazon szuper, csak nyilvan nem az osszes aru barhogyan torteno vasarlasa eri meg....

(#169) opticus válasza doc (#168) üzenetére


opticus
tag

jó akkor a könyvben nem.amerikában pedig úgy tűnik sokkal olcsóbbak a könyvek.no sebaj.

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#170) doc válasza opticus (#169) üzenetére


doc
nagyúr

pedig nagyon olcson lehet Amazonrol konyveket venni, az en angol nyelvu konyveim legalabb 80 %-a onnan van
igaz, hogy Nemetorszagba szoktam kerni, mert oda ingyenes a szallitas :D

(#171) MarcZ válasza doc (#161) üzenetére


MarcZ
senior tag

Egy kérésem lenne még. Meg tudnád nekem nézni, hogy ez a termék mennyibe kerülne vámmal és szállítással meg mindennel együtt kis hazánkba?

A man's got to do what a man's got to do.

(#172) opticus válasza MarcZ (#171) üzenetére


opticus
tag

Order Summary
Items: $549.99
Shipping & Handling: $39.56
Total Before Tax: $589.55
Estimated Tax To Be Collected: $0.00
Import Fees Deposit $249.83
Order Total: $839.38
;)

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#173) MarcZ válasza opticus (#172) üzenetére


MarcZ
senior tag

Az igen. :O Melyik Amazonról érdemes akkor rendelni cuccokat, ahol olcsón meg lehet úszni?

A man's got to do what a man's got to do.

(#174) opticus válasza doc (#170) üzenetére


opticus
tag

de azokat az amazon.de-ről rendeled nem?

Béka? Béka? Béka? Béka? Így szól a béka: Ki a f.szom az a Rubint Réka?

(#175) doc válasza opticus (#174) üzenetére


doc
nagyúr

de :)

(#176) Wizard8 válasza MarcZ (#173) üzenetére


Wizard8
tag

Az EU-n belül elvileg nem kell vámot fizetni. Szóval, UK,IT, DE, FR, SP amazon. Viszont, nem hiszem, hogy kijönnél olcsóbban ilyen deviza árfolyamnál.

(#177) MarcZ válasza Wizard8 (#176) üzenetére


MarcZ
senior tag

Értem, köszönöm.

A man's got to do what a man's got to do.

(#178) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

ennél a játéknál: [link] csak us only emberkék tölthetik le ilyen áron?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#179) Lotusz


Lotusz
tag

üdv, van 45 brit fontnyi amazon.co.uk kuponom, ha vkit érdekel megbeszélünk egy mindkettőnknek jó árat, és hogy hogy intézzük :)

priv!

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#180) Predator2


Predator2
addikt

az amazonon is lehet paypal-on keresztül vásárolni?
félek h nehogy hozzáférjenek a számlámhoz

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#181) balazsbence válasza Predator2 (#180) üzenetére


balazsbence
senior tag

ott csak utalni lehet,paypal nem játszik :N

(#182) Predator2 válasza balazsbence (#181) üzenetére


Predator2
addikt

és az mennyire "veszélyes" szerinted?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#183) doc válasza Predator2 (#182) üzenetére


doc
nagyúr

Amazonon NEM utalni kell, bankkartyaval vasarolsz
pont annyira biztonsagos, mint barmilyen mas bankkartyas vasarlas
ha magatol az Amazontol vasarolsz, akkor legfeljebb a postastol kell feltened a cuccot, ha kulsos cegtol az Amazonon keresztul, akkor esetleg lehet minimalis felnivalod, de kizartnak tartom hogy egy kereskedo azzal kockaztatna az Amazonos megjelenest hogy filleres atveresekkel operal
szoval szerintem no para :) (nekem meg sosem volt gondom, pedig vasaroltam parszor)

(#184) Predator2 válasza doc (#183) üzenetére


Predator2
addikt

köszönöm a válaszod

nem tudsz véletlen valami leírást az amazon használata/vásárlás stb kapcsolatban?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#185) Slownz


Slownz
senior tag

Hali!

Ebay-es vásárlásban viszonylag már tapaszalt vagyok (közel 100 adásvétel után), azonban egyre többet szemezgetek az Amazonnal, hiszen vannak jóárasított termékek.

Lévén, hogy még sohasem vásároltam ott, lenne pár kérdés:

Mi a legegyszerűbb módja, hogy kiderítsem, hogy szállít e kishazánkba egy adott eladó, illetve, ha igen, mennyiért?

Olvastam itt, hogy ha végigpörgetem az adásvételt, akkor a legutolsó opcióként kiírja, ezen kívül valami?

Amazonos vásárlásnál mindenképp rádverik az ÁFÁ-t?

Gondolok én arra, hogy Ebay-nél például simán le lehet beszélni az eladóval, hogy gift-ként küldje, illetve nagyrészt amúgy is átcsúszik.

Köszi.

(#186) mzso válasza Slownz (#185) üzenetére


mzso
veterán

Az elsőre tudok választ berakod a kosárba és tovább lépsz. Ad egy válaszást, hogy a megadott címed-re kéred-e vagy egy másikra. Értelemszerűen kiválasztod a címed és kiírja, hogy melyiket nem szállítják magyarországra. Sajnos marha sokra azt írta ki nekem... :(

(#187) mzso


mzso
veterán

Nekem az lenne a kérdésem, hogy tudok-e direkt átutalással fizetni?
Valamilyen howto-ban volt olyan de az oldalon nem találtam. A MasterCard vagy hasonló nem hiányzik, mert az önmagában biztonsági kockázat.

(#188) Slownz válasza mzso (#186) üzenetére


Slownz
senior tag

Igen, közben sajnos nekem is ez a tapasztalatom. Magyarországon elég esélytelen ez az Amazon, a termékek 90%-ra nézve :(

(#189) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

Ez a megfelelő topic a kérdéseimhez. Rendeltem egy fejhallgatót az amazon.com -ról ami így nagyon jóárasított volt, még szállítási és kezelési költséggel együtt is sokkal olcsóbbra jönne ki, mintha itthon venném meg.
Ajándékként lesz feladva. De el vagyok bizonytalanodva mert egy régebbi cikkben azt olvastam, hogy az már nem játszik, nem beszik figyelembe az usaból rendelt termékeknél a magyar hatóságok. Tényleg így van ez?

A számla így néz ki:
Item(s) Subtotal: $125.52
Shipping & Handling: $35.97
-----
Total Before Tax: $161.49
Estimated Tax To Be Collected: $0.00
Import Fees Deposit $40.37
-----
Grand Total: $201.86

Ebből az Estimated Tax To Be Collected nem azt akarja jelenteni, hogy az amazon szerint a cuccot nem fogja külön áfa és vám terhelni?
Mi a fene azaz Import Fees Deposit? Az lenne az áfa, magyarul előre megfizettették velem az itteni áfát?

Vagy nagyon meg fogom szívni és a 201 dolláros vég összeget még megterhelik a magyar hatóságok vám+áfa+kezelési költséggel?

Az amazon mivel szállít a BP reptérről házig? FedEx, magyar posta vagy egyéb futár cég?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#190) nubreed


nubreed
veterán

Meg még ráadásul azt is elcsesztem, hogy a címemnél használtam magyar ékezetes karaktert, és olvastam valahol hogy az amazon nem tud ezzel mit kezdeni. Szerencsére csak a város névben van egy é betű, remélem hogy az irányító szám alapján csak megtalálnak. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#191) Darth_Revan válasza nubreed (#189) üzenetére


Darth_Revan
veterán

"Estimated Tax To Be Collected: $0.00" Ezzel ne törődjél, ez nem ránk vonatkozik.

"Import Fees Deposit $40.37" Ez a lényeg. Amazon megsaccolja, hogy kb mennyit fognak elkérni a vámon és ennyi pénzt zárol. A vásárlással továbbá feljogosítod az Amazont, hogy engedélyezzék a futárcégnek, hogy a nevedben intézkedjen vámoltatásnál, tehát ha vámot kell fizetni, akkor nem írogatnak/telefonálgatnak neked, hanem a zárolt összegből ők intézik a vámoltatást és fizetik a költséget a te nevedben. Abban az esetben, ha a zárolt összeg nagyobb, mint a valódi költség, amit fizetni kellett a vámon, akkor az Amazon visszafizeti a különbözetet.

Az "ajándék" csomagos megoldást nem tudod "eljátszani" az Amazon-al, minden dobozra, amit küldenek ráírják a tartalmat és a pontos értékét.

Ékezetes névvel és címmel sincs semmi baj. Van bizonyos része az Amazon oldalnak ami nem tudja jól kezelni (pl a chat), de a dobozra nekem eddig mindig jól ráírták az ékezetes nevem és címem.

[ Szerkesztve ]

(#192) ScouserHUN


ScouserHUN
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy az Amazon.co.uk Marketplaceről rendelt cuccok ajánlva jönnek-e. Mert már jártam úgy, hogy egy Ipad fóliát mivel levélben adták fel, begyűrték a postaládába. Ez mondjuk szerintem csomag, mert egy PS3 játékot rendeltem...

(#193) nubreed válasza Darth_Revan (#191) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm. Ez így tiszta sor. :)

Még egy dolog, a cucc már úton van, ma hajnalban jött az email és a UPS fogja szállítani. Most ugye március 15-e meg hosszú hétvége lesz nálunk, ettől függetlenül a UPS ilyenkor is szállít ha pont úgy jön ki vagy mindenképp meg fogják várni a hétfőt?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#194) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

ScouserHUN: A britről én még nem rendeltem, de szerintem az amerikairól dobozban küldenék (vagy kemény, dobozos külsejű levélben), szerintem így van a brittel is. De ha levélben is küldik, akkor elismerésem az a postásé lenne, akinek sikerülne összegyűrni :DDD

nubreed: Nem tudom, hogy szállít-e március 15-én és 16-án az UPS Magyarországon. Legkönnyebb, ha felhívod őket és rákérdezel.

(#195) Bandus99


Bandus99
őstag

Hat nekem jol elment a kedvem az amazontol.
Most probaltam elosszor rendelni, mert kedvezo aron mutattak nekem egy fulest.

18 dollar a fules es oda van irva 26 dollartol ingyenes a szallitas.
Eltokoltem masfel napot, hogy talaljak meg vmit amire szuksegem lenne, es szallit is kishazankba. Vagy 15 termeknel kiirta sajna nem szallitanak.
Na mondom akkor nezzuk meg ha csak a fulest rendelem mennyi is a szallitas.
Hat 35 dollar. Na ez igy nem tetszik legyen, akkor veszek kettot megvan a 25 dollaros hatar.
Berakom kosarba nezem hat akkor is felszamolja a szallitast, hiaba van 25 felett..

Items (2): $37.66
Shipping & Handling: $35.97
Total Before Tax: $73.63
Estimated Tax To Be Collected: $0.00
Import Fees Deposit $18.41
Order Total: $92.04

na igy mar nem kell nekem ez, erre elment masfel napom.
Hat miert nem lehet ugy leprogramozni azt az aruhazat, hogy rogton figyelembe vegye a szallitasi cimet mint ebay eseteben??

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#196) doc válasza Bandus99 (#195) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem kizart hogy USAbol Magyarorszagra ingyen szallitananak 26 dollaros termeket, maga a szallitasi koltseg is tobb
azon meg nehogy mar Te legyel felhaborodva, hogy az USA-ba ingyenes szallitasert penzt kernek, ha azt a vilag masik felere kered...

(#197) Bandus99 válasza doc (#196) üzenetére


Bandus99
őstag

Nem azon vagyok felhaborodva, hogy penzt kernek a szallitasert, azon vagyok felhaborodva, hogy miert nem veszi figyelembe az elejen a keresesnel is mar a szallitasi cimet, miert irja ki hogy 26 tol ingyenes, mikor nem az.

Ertem en hogy szegenykem nem tudhatja elore hova kerem a szallitast, de egyreszt egy cimem van megadva, masreszt mas portaloknal ezt sikerult megoldani.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#198) Darth_Revan válasza Bandus99 (#195) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Amikor kereséssel is kilistázod a terméket, ez van írva:
"Eligible for FREE Super Saver Shipping."

Tehát csak alkalmas arra, hogy ingyen küldjék, nem írják, hogy fogják is ingyen küldeni. Ha pedig elolvasod az információt az ingyen küldésről, már a 3. pontban ezt láthatod:
"Ship your items to a single U.S. address."

(#199) nubreed


nubreed
veterán

Fennakadás státuszba került az Amazonról megrendelt cuccom van itt valami amit nem értek, a két dolog szerintem ellent mond egymásnak:

2012/03/14 16:00 Hiányzik a vámkezeléshez szükséges meghatalmazás.
2012/03/14 14:48 Csomagadatot a vámhatóság feldolgozta. Várakozás az engedélyezésre. / Vámhatóság engedélyezte. Most szállításban a kézbesítéshez.

Tehát a megrendelt árum itt van a UPS vecsési raktárában. 14:48 -kori eseményt én úgy értelmezem, hogy a vámhatóság mindent jóváhagyott, zöld utat kapott a cuccom a szállításhoz. Ehhez képest, 16:00 -kor látszik mi van odaírva. Ez hogyan lehetséges?
Egyébként természetesen a UPS által küldött "Vámkezelési Megbízás Import Küldeményekre" nevű dokumentumot kitöltöttem és vissza is küldtem még ma délelőtt a UPS-nek a megadott email címre.
Ilyenkor már senki nem dolgozik náluk, ott már nem tudok érdeklődni és sajna a hosszú hétvégén sem dolgoznak, ezért próbálkozom itt, hátha valakinek van tippje. Eredetileg hétfőn kéne, hogy megkapjam a cuccot de tartok attól, hogy emiatt csúszni fog.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#200) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Az amazon.co.uk-ról sem nagyon szállítanak Mo-ra? Mert olvasom, hogy a .com-ról 90%ban nem.

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.