Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) jilian válasza radi8tor (#900) üzenetére


jilian
addikt

"Verkauf durch XYZ und Versand durch Amazon"

Erre gondolsz, hogy az Amazon - nál vásároljak?

Mert a termékeknél csak ezt látom.

(#902) radi8tor válasza jilian (#901) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ezt is Amazon fogja küldeni (az ő raktárukban van a termék).
Ilyenekkel nem lehet mellé lőni. (pl reklamáció esetén is Amazon a felelős)

⭐ Stella

(#903) jilian válasza radi8tor (#902) üzenetére


jilian
addikt

Sem az App-Stores, sem a shop - os app-ban nem találom az e-mail cím megváltoztatását.
Lehet nem mobilon kéne kísérleteznem?
(vagy csak szimplán vakoskodom)

(#904) radi8tor válasza jilian (#903) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem ugyanaz a mailcím van ott, mint amazon.de -ben?
Ha ugyanaz van, akkor simán amazon.de oldalon változtasd meg.

⭐ Stella

(#905) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Sziasztok.

A német amazonról rendeltem szerdán egy terméket.Le is vonták a pénzt.
Másnap módosítani szerettem volna a rendelést de ki volt írva hogy nem biztos hogy lehet.
Végül is törlődött a rendelés(ott a stornózottak között van) de a pénzt nem kaptam vissza.
Most akkor küldik vagy nem a megrendelt terméket vagy mikor jön vissza pénz vagy mit tegyek?
köszi

(#906) radi8tor válasza SonyNex7 (#905) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az lesz, amit emailben írnak. Ha megírják, hogy visszakapod a pénzt, akkor pár napon belül megjelenik a számládon.

⭐ Stella

(#907) SonyNex7 válasza radi8tor (#906) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Nem írnak semmit csak annyit hogy törölték a megrendelést.
Googleel lefordítottam.

(#908) radi8tor válasza SonyNex7 (#907) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor pár napon belül vissza fogod kapni a pénzt a kártyára.
Ha 1 héten belül nem érkezne meg a pénz, akkor lehet majd reklamálni érte. De szerintem meg fog jönni 2-3 napon belül.

⭐ Stella

(#909) Darth_Revan válasza SonyNex7 (#905) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ha meg nem lett elkuldve a termek, akkor a penz a kartyadrol nem lett levonva, csak zarolva lett.

Refund lett irva a rendeleshez a torles utan? Mert ha nem, akkor az azt jelenti, hogy mivel penz levonas nem tortent, tehat a bankodtol fugg, hogy mikor oldja fel a zarolast.

Refund eseten 3 munkanap alatt visszakapod a penzed, zarolas feloldasnal ez kb 2 het. Netbankodban meg tudod nezni a zarolas lejartat.

[ Szerkesztve ]

(#910) radi8tor válasza Darth_Revan (#909) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem volt már, hogy 31 napot kellett várni zárolás feloldására. Igazából bankja válogatja. De külföldi lemondott rendelések esetén ritka, hogy a max 31 nap előtt feloldják a zárolást.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#911) Bocaa


Bocaa
senior tag

ha telefont rendelnék amazonról itthonra akkor a szállítási költségen kívül nem kéne mást fizetnem igaz( ukből jönne).

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#912) radi8tor válasza Bocaa (#911) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így van.
Azért azt ellenőrizd, ha nem közvetlenül amazon az eladó, hogy UK-ban található a cég.
Sokan hirdetnek angol amazonon, de nem mindenki UK-ból szállít.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#913) Bocaa válasza radi8tor (#912) üzenetére


Bocaa
senior tag

fulfilled by amazonnal próbálom meg ezt elkerülni

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#915) tothat


tothat
csendes tag

Sziasztok, az Amazonnak vissza szeretnék küldeni egy cipőt, mert kicsi lett. Emailben megírták, hogy hová küldjem vissza, és kérdeztem, hogy egyrészt ennek a postázásnak az árát visszaadják -e, másrészt az eredeti postázás is plusz 15 euro volt, abból is kérhetek -e egy részleges visszatérítést. Az indokom az volt, hogy eleve egy számmal nagyobbat rendeltem, mivel elolvasva a korábbi vásárlók kommentjeit , sokan írták, hogy el van cseszve a számozása és egy vagy egyeseknek akár két számmal nagyobb kellett belőle. Én direkt egy számmal nagyobbat kértem emiatt , mint ami a méretem , és így is szerintem vagy másfél számmal kisebb a lábamnál.Leírtam az amazonos kapcsolattartónak ezeket, hogy inkorrekt így árulni a cipőt, pláne ha már egy éve is tudták, hogy csomóan visszaküldik méretcsere miatt, mert sokkal kisebb az átlag méretnél, akkor miért nem hívják fel erre az emberek figyelmét.
A cipő árát persze visszaadják, ez eddig oké.
Két kérdésem van : szerintetek kaphatok-e részleges visszatérítést az eredeti postaköltségből ? (Egyébként 9 eurot írtak a rendeés mellé és lett belőle 15 euro valamiért ..)
A másik, írta a kapcsolattartó, hogy a mostani visszapostázásom árát visszatérítik, ha elküldöm róla a bizonylatot. De nem tudom, hogy ez biztosan így van-e, van-.e garancia rá, benne van-e vaalmilyen szabályzatban ? Nehogy lepattintsanak később, hogy mégsem adják vissza, mert akkor már inkább megérné nekem eladni a cipőt. 20ezret fizettem érte eredetileg, most a postázás is lesz vagy 5000. Ha nem térítenék meg a postázást nekem, akkor 10ezret buknék csak a kétszeri postázgatás miatt, akkor viszont inkább eladnám itthon a cipőt valakinek.

(#916) radi8tor válasza tothat (#915) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van egy alap összeg, amit adnak ilyenkor hogy fedezze a visszaküldés postaköltségét, de amennyiben ez kevés, feladás után megírhatod nekik mennyi volt, és akkor elküldik a maradék összeget is.
Az eredeti postaköltség árát úgy tudom nem adják vissza (nekem eszembe sem jutott még, igaz csere miatt küldtem vissza a terméket - ilyenkor újat küldenek)

Szóval nyugi, nem fogják lenyelni a visszaküldés díját.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#917) Durai


Durai
csendes tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná erősíteni, hogy ha a német amazonról rendelek egy órát német seller-től Magyarországra akkor tényleg nem lesz semmilyen extra költségem (áfa vagy vám)? Azért kérdezem mert találtam egy órát ami még szállítással együtt is jóval olcsóbb mint itthon viszont a fizetésnél nem látom sehol az ÁFÁt, ld. csatolt kép MwSt.: 0.

Ja és amúgy hogy jobb vásárolni, euróban vagy forintban? Érdekes, hogy 188 EUR náluk 60 ezer Ft :S

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#918) radi8tor válasza Durai (#917) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

EUR-ban vásárolj, ekkor a bankod fogja átváltani az összeget.
Amazon nagyobb jutalékkal dolgozik.

Más költséged nem lesz EU-n belül. :N

⭐ Stella

(#919) Durai válasza radi8tor (#918) üzenetére


Durai
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! :)

(#920) fila válasza Durai (#917) üzenetére


fila
senior tag

A linkelt kép azért érdekes.
Áfatartalom hiányzik róla, pedig németből rendelve az amazonon a magyar áfát fizeted.
(27%!!!)

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#921) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok,rendeltem az amazonrol,a visszaigazoló mailbe április 15 van irva,de még mai napig nem jött semmi.
Rá pár napra rendeltem még két tételt,és azok már multhéten megjöttek....
Most aggódhatok,vagy szokott ennyit késni a termék?
Az összeget már levonták...van valahol,ahol írják hogy tőlük már kiment a csomag?
Esetleg ha odakerül a sor,hol tudom jelezni hogy nem érkezett semmi? (ausztriába vagyok,ha ez számít,ide rendeltem)

(#922) Darth_Revan válasza dezs520 (#921) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Amazon az elado? Milyen szallitasi moddal kerted? Mekkora az erteke?

Ha Amazon az elado akkor nyugodj meg, ha nyoma is veszett a csomagnak akkor sem fog eluszni a penzed.

(#923) dezs520 válasza Darth_Revan (#922) üzenetére


dezs520
senior tag

Ezt rendeltem (akku adapter)
32 euró összesen,igazábol nem tudom hogy ki az eladó :B
...illetve talán a baumarkt(?)

[ Szerkesztve ]

(#924) radi8tor válasza dezs520 (#923) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megrendelések alatt keresd ki a megrendelt terméket.
Jobb szélén lesznek gombok, ahol az egyik valami olyasmi, hogy kapcsolat felvétele az eladóval vagy hasonló.
Itt tudsz írni neki.

De Hilfe alatt is oda tudsz navigálni a segítséget szeretnél kérni egy megrendeléshez részhez.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#925) dezs520 válasza radi8tor (#924) üzenetére


dezs520
senior tag


Hát nem tudom,az lg akkunál van kontakt az eladóval,a dewalt terméknél nincs...

(#926) radi8tor válasza dezs520 (#925) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt vedd fel velük a kapcsolatot. Ez után ki kell választani a rendelést és hogy mi a bajod vele.
Chatelni is lehet Amazon ügyintézővel.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#927) Amaaazon


Amaaazon
újonc

Amazonról szeretnék rendelni.

Szállítási címnél megadtam a címem a kép szerint:


Panelben lakok, 5-ös ajtó, 5-ös gomb a csengő. Az a kérdésem, hogy a posta ide fogja szállítani a rendelésem?

[ Szerkesztve ]

(#928) radi8tor válasza Amaaazon (#927) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezek a beállítások leginkább Angliai címekre vonatkoznak.
Gondolom kihozza a levelet a postás anélkül, hogy megadnád neki a kapucsengő számát. :)

A címsorba szerintem ne írd be a /5 -öt, hanem alatta levő sorba írd, hogy 5. lakas. (ékezet nélkül).
Telefonszámot se felejtsd el megadni nekik.

⭐ Stella

(#929) Amaaazon válasza radi8tor (#928) üzenetére


Amaaazon
újonc

Minden adatomat ékezet nélkül adjam meg?
Address Line 2:-nél ott van, hogy /optional - nem kötelező/
Jó lesz így? Klikkej a képre nagyobbításhoz!

Security Access Code: ez a kapucsengő?
A posta így az 5-ös lakáshoz hozza? Biztos jó címre fog jönni a rendelésem?

[ Szerkesztve ]

(#930) radi8tor válasza Amaaazon (#929) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Biztos, de gondolom nem ez az első eset, hogy hoz valamit a postás neked.

Én ékezet nélkül adtam meg az adatokat mióta egyszer olyan olvashatatlanul nyomtatták rá a nevemet, hogy alig lehetett kitalálni milyen betű az. Nem 100% tudják kezelni az ékezetes karaktereket így szerintem jobb a békesség.

A kitöltés szerintem OK.

⭐ Stella

(#931) Amaaazon válasza radi8tor (#930) üzenetére


Amaaazon
újonc

Ha az Amazonról rendelek minden esetben a Posta kézbesít? Futárszolgálat nem?
Megbízható a Posta?

Köszönöm a válaszokat! :DD

(#932) radi8tor válasza Amaaazon (#931) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak akkor hozza futárcég (elvileg), ha expressz kézbesítést választasz.
Nincs gond a postával, ha valami oknál fogva eltűnne a csomag, akkor szó nélkül újra küldik.

⭐ Stella

(#933) Darth_Revan válasza radi8tor (#932) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Igaz ritka, mint a feher hollo, de nekem volt mar, hogy USA-bol standard shippinggel posta helyett dhl hozta :C

(#934) Amaaazon


Amaaazon
újonc

a Magyar Posta is megbízható,megkapom?

(#935) radi8tor válasza Amaaazon (#934) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze.

⭐ Stella

(#936) Amaaazon


Amaaazon
újonc

Mégegyszer köszönöm a válaszokat! :D

(#937) #81556480


#81556480
törölt tag

Valaki foglalkozik rendeléssel ?

(#938) radi8tor válasza #81556480 (#937) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért, nincs bankkártyád?

⭐ Stella

(#939) #81556480 válasza radi8tor (#938) üzenetére


#81556480
törölt tag

van. Nem olyan bonyolult ? kicsit gyenge az angolom, meg nem vágom ezt a nemzetközi vásárlást. Nem találom pl itt sem hogy most ez tulajdonképpen hol van, és küldenek e Magyarországra. (vagy ez nem így működik, mint az ebay? )

ez kéne nekem így szettben.

vagy innét a Frequently Bought Together pakk

(#940) radi8tor válasza #81556480 (#939) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amazon közvetlenül nem szállítja a "Schrade Tough Tool 21 Function Multi-Tool"-t Magyarországra.
Lehet próbálkozni a további eladóknál azzal, hátha szállítják. "49 new" from $13.00 szövegnél a 49 new-re kattintva keress olyan eladót, akinél van international shipping, de sajnos még ez sem 100%, csak akkor derül ki ha elindulsz a vásárlás felé.
Ott már ki fogja írni, hogy: "Sorry, this item can't be shipped to your selected address."
Ez jelenti azt, hogy másik eladót kell keresned.

A hármas csomag 2 másik elemét lehet rendelni Amazontól.

⭐ Stella

(#941) #81556480 válasza radi8tor (#940) üzenetére


#81556480
törölt tag

Köszi a segítséget. Szerinted az iDealer oldal megbízható? hallott már itt valaki róla ?

(#942) radi8tor válasza #81556480 (#941) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#943) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem, mert nem igazán értem én ezt az amazont.
Szóval bele is kezdenék;
-szeretnék rendelni 3db könyvet amazonról. mégpedig ezeket: könyv1, könyv2, könyv3.
-Ezeket így elküldik nekem ha kifizetem? mert ugye ez USA amazon.
-Ha igen mennyi a pk, mert csak annyit láttam a fizetés előtti ablakban, hogy lehet választani 3 féle szállítási lehetőséget, árat sehol.
Ha netalántán elküldik, akkor mennyi idő mire megjönne? gondolom ez is olyan 3-6 hét.

(#944) radi8tor válasza rolkaDb (#943) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szia!

Könyveket én elsősorban Angol amazonon szoktam vásárolni (amazon.co.uk).
Ott nézted ezeket, nincsenek fent? (olcsóbb lenne a szállításuk és gyorsabban meg is kapnád, a vámról nem beszélve)

Igen, 3 féle szállítási módot kínál fel. Az ott írt határidő általában be szokott jönni, de azért pár nap csúszás is lehet belőle.

Valamint azt látom, hogy az első megoldásnál nem számítanak fel előre behozatali díjat, a másik kettőnél (AmazonGlobal Shipping) pedig előre ki kell fizetni a felmerülő ÁFÁ-t, így nem kell vámolásért utólag fizetned a postán.

Én látom az árukat is:

Sima:
Order Summary
Items (3): USD 26.34
Shipping & handling: USD 15.96
Total before tax: USD 42.30
Estimated tax to be collected: USD 0.00
Order total: USD 42.30

Expedited:
Order Summary
Items (3): USD 26.34
Shipping & handling: USD 17.46
Total before tax: USD 43.80
Estimated tax to be collected: USD 0.00
Import Fees Deposit USD 2.19
Order total: USD 45.99

Priority:
Order Summary
Items (3): USD 26.34
Shipping & handling: USD 56.96
Total before tax: USD 83.30
Estimated tax to be collected: USD 0.00
Import Fees Deposit USD 4.16
Order total: USD 87.46

⭐ Stella

(#945) zsoltnyiri


zsoltnyiri
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy német amazonról szertnék rendelni egy valamit, és rendeléskor felajánlja, hogy ha akarok amazon.de visa kártyát, akkor 40 euróval kevesebbet kell fizetnem. Sajnos németül vajmi keveset értek, ezért tőletek krédezném, hogy van-e ennek valami hátulütője? Kell majd később fizetni valamit, havidíjat akármit? Kicsit túl szép, hogy igaz legyen. A linken megtekinthető a dolog.
Én úgy látom, hogy azt írja, hogy az első év ingyenes és akármikor megszakítható. A másod évtől pedig 20 euró / év. De ha megszakítható, akkor elvileg én úgy értelmezem, hogy nincs veszteniveló. Van valakinek tapasztalata esetleg vele?

Előre is köszönöm a választ :)

(#946) radi8tor válasza zsoltnyiri (#945) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezek a kedvezmények csak helyi lakosoknak elérhetőek. Szóval ne éld bele magad. :(

⭐ Stella

(#947) zsoltnyiri válasza radi8tor (#946) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Rendben, köszönöm! sejtettem :)

(#948) kircipeti


kircipeti
senior tag

Hali!

Az imént vásároltam egyet az amazon.com-ról, ahonnét egyszer már korábban is, így magától kiadta a bankkártyám adait, amit most is használtam. De mivel ez egy "netes" kártya, így elfelejtettem pénzt tenni rá, viszont a place your order gombot megnyomtam. Elfogadta a rendelést, sikeresnek minősítette, de én csak ezután tettem pénzt a kártyára. Ilyenkor mi van?

(#949) radi8tor válasza kircipeti (#948) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmi gond nincs belőle.
Nem rögtön emeli le a pénzt a kártyáról, hanem akkor, amikor kezdik csomagolni a terméket.
Ez lehet 10 perc vagy 1 nap is.

De, ha nincs fedezet a kártyán és már próbálkoztak vele, akkor emailt küldenek, hogy hamarosan újra próbálják. (ennek tényét a rendelések alatt is látni fogod: megkér arra az oldal, hogy válassz másik fizetési módot)
Ha ez után sem raksz pénzt a kártyára, akkor naponta 1x próbálkoznak vele max 5 napig. Utána törlik a megrendelést.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#950) kircipeti válasza radi8tor (#949) üzenetére


kircipeti
senior tag

Köszönöm a gyors választ! :R Megnyugodtam.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.