Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) soldi3r


soldi3r
veterán

Sunyik, de korrektek az Amazonosok. Az egyik rendelesemnel ranyomtam a Prime (masnapi ingyen kiszallitas) funkciora, ami egy honapig ingyenes. Aztan egy honap mulva szepen csendben leemeltek £79-et a szamlamrol. Viszont az elso szora kerdes nelkul visszautaltak, de vajon hanyan nem veszik eszre? Minden baromsagrol kuldenek emailt, errol miert nem?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#652) radi8tor válasza soldi3r (#651) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem sunyik azok. :N Amikor rányomtál a Prime-ra oda volt írva, hogy 1 hónapig ingyenes. Azt hiszem még emailt is küldenek róla, ha nem mondod le, akkor felszámítják az éves díjat hónap végén (még a dátumot is írja).

⭐ Stella

(#653) soldi3r válasza radi8tor (#652) üzenetére


soldi3r
veterán

Arrol kuldtek email, hogy elkezdtem hasznalni, de arrol nem olvastam benne, hogy ezutan levonjak. Lehet az aprobetusben volt :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#654) gokusa


gokusa
csendes tag

Üdv! Ps4-et szeretnék rendelni lehetőleg black friday alkalmával hogy ne kelljen 110K kiadni érte :D. Valaki itt vagy privátban le tudná irni melyik oldalról lenne érdemes amazon .com vagy uk? És a fizetés milyen formában zajlik mert tudtommal nincs paypal és azért félnék kiadni a cvc kódom szóval mennyire megbizható ? Köszi a segítséget előre is!!!

(#655) sarasota123 válasza gokusa (#654) üzenetére


sarasota123
aktív tag

A világ egyik legnagyobb internetes kereskedelmi cége, nem véletlenül. Igen, megbízható és cvc kódot amúgy sem kérnek már egy ideje.
Egyébként meg meglepődnék ha olcsóbban jutnál hozzá PS4-hez amazonon keresztül.
A .com-ról vámmal és szállítással együtt szinte biztos vagyok benne, hogy nem jönnél ki jobban, ha egyáltalán szállítanak ide PS4-et.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#656) soldi3r válasza sarasota123 (#655) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem kizart, hogy olcsobb lesz. De nem biztos, hogy penteken. Lesz olyan is, hogy cyber monday, ez akkor eselyesebb.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#657) gokusa válasza soldi3r (#656) üzenetére


gokusa
csendes tag

És az mikor esedékes ?

(#658) radi8tor válasza gokusa (#657) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jövő hétfőn. ;)
(hálaadás utáni hétfő)

⭐ Stella

(#659) Quintero válasza radi8tor (#658) üzenetére


Quintero
tag

Wikin December 1 van írva szóval jövőhét után :K

(#660) soldi3r


soldi3r
veterán

A fekete pentek utani hetfo.

E30 (oo=[][]=oo)

(#661) Quintero válasza soldi3r (#660) üzenetére


Quintero
tag

jah de fekete péntek USA-ban Nov 28.

(#662) torma1981


torma1981
veterán

Akkor érdemes lesz lesni a cuccokat fekete pénteken? Meg hétfőn? Komoly leértékelés szokott lenni?

(#663) radi8tor válasza torma1981 (#662) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vannak már most is, olyanok is amik black friday előtt érnek véget!

⭐ Stella

(#664) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Németben vagyok és több üzletből is rendeltem már korában.
Pár példa :
Alternate
Sportida
Redcoon

Viszont sosem rendeltem még az Amazonról.
Találtam egy oldalt ahol szépen Lépésről-lépésre le van írva a menete....nem bonyolultabb mint más oldalak.

Ezt a Dali Ikon 1 Centersugárzót szeretném megrendelni.

A linken szereplő A12Center lenne az eladó ?
Vagy ez is üzlet ?
Egyáltalán megbízható....a pontozás alapján gondolom igen de....kisördög :D

Aki ismeri a rendszert legyen kedves kicsit felhomályosítani engem !!!
Köszi !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#665) attiati válasza Borisz76 (#664) üzenetére


attiati
veterán

igen, ő az eladó, tulajdonképpen egy üzlet

értékelésnek 4,8 csillagot kapott az elmúlt 12 hónapra 1193 értékelés alapján

de ha rámentem egy másik termékére, akkor ott 98%-os értékelést kapott 3269 értékelés alapján

(#666) Borisz76 válasza attiati (#665) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm a megnyugtató sorokat !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#667) attiati válasza Borisz76 (#666) üzenetére


attiati
veterán

írnék neki e-mailt, és megnézném, hogy milyen gyorsan, mennyire készségesen válaszol és feltennék neki 1-2 kérdést, amit csuklóból nem tud megválaszolni

lenne kérdésem nekem is:
vannak termékkategóriák, amiket amazon nem szállít Mo-ra?
múltkor vitamint, most sampont nem tudtam rendelni

(#668) Borisz76 válasza attiati (#667) üzenetére


Borisz76
veterán

Írtam a megadott mail címre.
Bár most vasárnap van és nemigen dolgoznak....majd kiderül.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#669) Borisz76 válasza Borisz76 (#668) üzenetére


Borisz76
veterán

Hétfőn reggel jött is válasz a kérdéseimre.
Gyors és korrekt.
Ezek után már le merem adni a megrendelést.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#670) Quintero válasza attiati (#667) üzenetére


Quintero
tag

Vannak és ez valahol le is van írva most pontosan nem tudom hol de ami romlandó étel vagy ital azt biztos nem szeszes ital se nagyon asszem. ( Javítsatok ha tévedek :) ) De sampont nem tudom miért nem :D- Vitamin lehet kaja besorolás miatt nem szállítanak.

kis segítség: http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=201337930

[ Szerkesztve ]

(#671) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Üdv! Azt szeretném megkérdezni, hogy mekkora méretig szállítanak Mo.-ra ? Most pont laptop vásárláson gondolkozok, és lehet kihasználnám a Black Friday akciókat, csak nem tudom hogyan működik ez.
Vagy ez termékről, termékre változik ?
Illetve a vám mennyi szokott lenni ilyen esetben ?

Még egy kérdés: Érdemesebb lenne az angol, vagy német amazonon nézelődni ?

PS4

(#672) radi8tor válasza mrhitoshi (#671) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindenhol meg kell nézni, ha valami konkrét cucc érdekel. Eléggé eltérőek az árak. Legutóbb nekem USA-ból olcsóbb volt egy párezer Ft-os konyhai eszköz, mint Angol oldalról.

Végig kattogtatod és látod postáznak-e és mennyiért. USA oldalon már vámot/ÁFÁt is ki kell fizetni a szállító cégnek, ők eljuttatják minden egyéb költség nélkül hozzád.

Az utolsó lépést nem kell megtenni, amikor már levonnák a pénzt a kártyáról. Enélkül sajnos nem tudhatod mennyi lesz az annyi.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#673) mrhitoshi válasza radi8tor (#672) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Igen, ezt olvastam a fórumban, de nincs erre valami rendszerező oldal az Amazonon ?
Vagy hol lehet lecsekkolni egy adott terméknél, hogy szállítják-e hozzánk, mert néztem pár terméknél, de semmi konkrétat nem találtam. :F

Illetve ami eszembe jutott, hogy Garancia ebben az esetben hogyan alakulna, ha valami baja lenne a terméknek ?

PS4

(#674) radi8tor válasza mrhitoshi (#673) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha regisztráltál és be vagy lépve, akkor elvileg írja, hogy This item ships to Hungary. vagy valami hasonlót.

Garanciális ügyben nekik kell visszaküldened, ilyen esetben szívás USA-ból rendelni.
Ha gyárilag hibás a termék, akkor küldenek egyet rögtön, de akkor is vissza kell küldened 1 hónapon belül.

⭐ Stella

(#675) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

A co.uk-ról a standard küldés posta? Csak mert nem derül ki számomra. Megrendeltem 2 kis dolgot, már fel is adták, a státusz "Dispaching soon" - "Dispatched" után most "in transit" felirat van most.

[ Szerkesztve ]

(#676) radi8tor válasza icecave (#675) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, az sima posta. A másik az express, azt általában nem Magyar Posta hozza ki.

⭐ Stella

(#677) icecave válasza radi8tor (#676) üzenetére


icecave
nagyúr

Akkor "jó". Csak azért kételkedtem kicsit, mert annyira odaírtak egy konkrét napot, mikor érkezik,hogy csak lestem. Persze a magyar postát ismerve nem ez lesz:
In Transit : On Schedule
Expected delivery: Wednesday, 3 December 2014

(#678) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Nemrég volt egy hasonló kérdésem,most viszont az lenne a problémám,hogy vásárolnék Amazonról,de a bankártyán feltüntetett névnél,az "á" betűt kicserélte "Ã�¡"-ra. Hiába javítom ki,checkout-nál mindig kicseréli az ékezetes karaktert.
Ha bármi probléma lenne a csomaggal,vagy garanciához kéne,akkor ott gondolom,hogy pontosan annak a névnek kell Amazonon szerepelnie,mint ami a bankkártyán is van.
Most viszont akkor írjam át "a"-ra vagy hagyjam "Ã�¡"-n? Esetleg hogy tudnám megoldani,hogy elfogadja az "á"-t?
(A szállítási adatoknál helyesen szerepel a nevem)

[ Szerkesztve ]

(#679) icecave válasza Heavyrain (#678) üzenetére


icecave
nagyúr

Én semmi külföldi rendeléshez nem írok ékezetes nevet. Felesleges. Ékezet nélkül kell és kész. Ha bankkártya, ha szállítási név és cím, akkor is teljesen jó ékezet nélkül.

(#680) Heavyrain válasza icecave (#679) üzenetére


Heavyrain
őstag

Köszönöm!

(#681) radi8tor válasza Heavyrain (#678) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahogy a kolléga írta. Ne használj ékezetes nevet. Nekem a vezetéknevem kezdődik ékezetes betűvel, ki sem tudják nyomtatni az angolok. A postás meg nem tudta leolvasni itthon.
Jó az ékezetek nélkül.

⭐ Stella

(#682) floatr


floatr
veterán

Sziasztok!
Találtam az amazon digitális boltjában egy "régiózáras" játékot, elvileg letöltős/steam-es. Van értelme ezzel foglalkozni, vagy felejtős?

(#683) mrhitoshi válasza floatr (#682) üzenetére


mrhitoshi
veterán

PC vagy PS ? (Ebben a kettőben tudok segíteni). Ha Steam-es, akkor felejtős (legálisan), ha PS, akkor csak kell egy megfelelő helyű fiók.(Legális)

PS4

(#684) floatr válasza mrhitoshi (#683) üzenetére


floatr
veterán

PC/Steam (sajnos)

(#685) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Ha németorszégból rendelek, azt írja a fizetésnél, hogy 1 eurót 326 Ftba vált. Ez miez? Nem a bankom váltja, ha kártyával fizetek?

PSN ID: RemiFungus

(#686) radi8tor válasza Remi1234 (#685) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fizetésnél van lehetőséged Forintban és Euroban fizetni. Ha Forintban fizetsz, akkor ennyivel váltja Amazon.
Ha Euroban, akkor a Bankod váltja napi árfolyamon.

⭐ Stella

(#687) Remi1234 válasza radi8tor (#686) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Köszi!

Még annyi kérdésem van, hogy Amazonon is van lehetőség importra? Tehát számlát kérek róla, és akkor német Áfa nélküli összegért vásárolom meg az árut?

PSN ID: RemiFungus

(#688) radi8tor válasza Remi1234 (#687) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom. Ezt az eladótól kellene megkérdezned üzenetben.

⭐ Stella

(#689) weiss


weiss
addikt

Helló, a .com-os Amazon honnan szállít? Mindent USA-ból küldenek?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#690) radi8tor válasza weiss (#689) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem feltétlenül. Meg kell nézni a termék eladójának adatlapját.

⭐ Stella

(#691) weiss válasza radi8tor (#690) üzenetére


weiss
addikt

Személyesen az Amazon. Könyvet szerettem volna venni, de 22 € felett van, és nincs kedvem a vámosokkal szórakozni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#692) radi8tor válasza weiss (#691) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Könyvet EU-ból kell rendelni (amazon.co.uk vagy .de). Vagy ez is azon kevés könyv közé tartozik, amit csak USA-ban árulnak?

⭐ Stella

(#693) weiss válasza radi8tor (#692) üzenetére


weiss
addikt

Nem, csak így 23 € lenne, mert van 30 %-os kedvezmény a hétvégén, máshonnan meg 30€, de mindegy, megvárom, míg lesz valami akció bookdepositoryn, ők UK-ból shippelnek.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#694) Woodslave


Woodslave
nagyúr

véletlenül rányomtam az egy klikkes vásárlásra. Valahogy vissza lehet vonni? :F

b+ még jó hogy nem valami lapostv-t nézegettem :O :D :((

refundoltam remélem működik még pending volt. Ráadásul tök fals cím is van megadva, de a kártyaadat stimmelős. Ha valakinek van hozzáfűzni valója megköszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#695) icecave válasza Woodslave (#694) üzenetére


icecave
nagyúr

Simán lehet cancel-elni, van is a my orders menüben ilyen, a rendelés mellett jobb oldalt, hogy "cancel order" vagy valami ilyesmi. Én is jártam így, simán lemondtam utána.

(#696) Woodslave válasza icecave (#695) üzenetére


Woodslave
nagyúr

csak a digital ordersnél látom, de ott már nincs ilyen cancel. De mondjuk a kindle könyvtáramban sincs. Azt nem tudom egyelőre megnézni hogy a kártyát terhelték-e (nem látszik ennyire részletesen)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#697) Deck


Deck
titán

Ha a német amazonról szeretnék rendelni akkor megtehetem, hogy egy német postára kérem és átmegyek érte? Vagy valami pick-pack pont szerűség nincs?

PS5

(#698) Remi1234 válasza Woodslave (#696) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Épp a napokban nyomtam rá véletlenül egy 600 eurós itemre.. Hát becsokiztam elsőre, de szerencslre tudtam törölni még mielőtt ráterhelték volna a kártyámra. A digitális cuccokról sajnos nem tudok nyilatkozni.

PSN ID: RemiFungus

(#699) Woodslave válasza Remi1234 (#698) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:D az kemény. írtam a supportnak de már működött a refundolás is :K nem volt nagy összeg 4 dodo, de akkor is.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#700) icecave válasza Woodslave (#696) üzenetére


icecave
nagyúr

Értem. Nekem netkártyám van, ilyenkor jól tud jönni, hisz ha valamit elrontok és még esetleg nem vonták le, akkor gyorsan eltávolítom a fedezetet róla vissza a sima számlámra, aztán próbálkozhatnak, nem lesz miből levonni.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.