Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) sarasota123 válasza haypro (#350) üzenetére


sarasota123
aktív tag

Igen, tenyleg megjon, de ha vegigmesz a rendeles folyamatan latni fogod, h raknak ra szallitasi koltseget meg vamot is, osszesen olyan 70 dollar plusszal szamolnod kell.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#352) D5


D5
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget/tanácsot/útmutatást szeretnék kérni.

Még szeptemberben (szeptember 5-én) rendeltünk az amazon.co.uk-ról egy hangkártyát (átszámítva 29K HUF-ba került). A rendelés folyamata rendben ment (bár több lett a végösszeg, mint amit eredetileg kiírt, de sebaj). Az ár ki lett fizetve, teljesült a kifizetés. A problémám viszont csak egy apróság: még mindig nem érkezett meg.
A csomag státusza a honlapon továbbra is: "dispatched".

Már eltelt majd 2 hónap. Szerintem ez már sok idő.
Kérem a hozzáértő közönséget, hogy segítsen, mit lehet ilyenkor tenni, azon kívül, hogy levelet írni a csomag felől érdeklődve (megtörtént 2 héttel ezelőtt, de válasz arra sem jött).

Esetleg elkerült valami a figyelmemet? Esetleg megállt a határon, és arra vár, hogy fizessek ki vámot, stb-t? De akkor miért nem kapok értesítést? Hol lehet érdeklődni? Mit lehet csinálni?

Előre köszönöm a segítségeteket!

Üdv.

(#353) sarasota123 válasza D5 (#352) üzenetére


sarasota123
aktív tag

szia, van az oldalukon live chat support. help/contact us menüpont alatt megtalálod.

nekem is volt már ilyen, sajnos ha sima nemzetközi postával jön a cucc, és nem nyomonkövetős futárral stb. akkor előfordul, hogy csak úgy szó nélkül eltűnik. én ezt jeleztem a chat supporton és másnap küldték az újat, a másik esetben pedig perceken belül jóváírták a pénzt amit kifizettem érte.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#354) D5 válasza sarasota123 (#353) üzenetére


D5
aktív tag

Ezt akkor megpróbálom. Köszi szépen a tanácsot! ;)

(#355) D5 válasza sarasota123 (#353) üzenetére


D5
aktív tag

Sikerült mindent egyeztetni, jó fej volt az ügyintéző, minden rendben. Küldenek egy másikat, mert az előző "elkallódott", szóval eddig elégedett vagyok. Már csak a termék jöjjön meg :C

Köszi még egyszer a tanácsot! :R

(#356) sarasota123 válasza D5 (#355) üzenetére


sarasota123
aktív tag

:R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#357) mattik


mattik
újonc

Sziasztok!

Szeretnék értékesíteni az amazon.de-n és az amazon.com-on.
Viszont általam meghirdetett terméket- nem már listázottat.
Vonalkódom visznot nincsen a termékhez, melyet a termék meghirdetésekor az amazon kér és nem enged továbbblépni.
Segítségeteket az ügyben előre is köszönöm!

Üdvözlettel:
mattik

(#358) sarasota123 válasza mattik (#357) üzenetére


sarasota123
aktív tag

Szerintem oket keresd meg ezzel kapcsolatban, az a biztos.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#359) attiati


attiati
veterán

amazon.de-ről rendelnék egy cipőt
de ez pontosan mit jelent?

nem is tudom megnézni, hogy ki a szállító/eladó?

(#360) doc válasza attiati (#359) üzenetére


doc
nagyúr

es ezt ennyibol kene hogy megmondjuk? :F

(#361) attiati válasza doc (#360) üzenetére


attiati
veterán

ő az

egy amatőr kérdés:
Úgy tudom, hogy csak egy regisztrációm lehet amazon-on és ebayen. Ez így van?
Viszont a com, uk, de oldalakra külön regisztrációt kell csinálni, vagy mindenhol ugyanazzal mehetek?

köszi :R

(#362) sarasota123 válasza attiati (#361) üzenetére


sarasota123
aktív tag

nem kell külön reg, mindegyikhez ugyanaz működik.

a cipőnél meg ott van, hogy "Verkauf und Versand durch Amazon. "

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#363) attiati válasza sarasota123 (#362) üzenetére


attiati
veterán

köszi. Légy szíves még valamiben segítsetek:

1. Erről az amazon.com-os eladó-ról honnan tudom meg, hogy európában, vagy azon kívül van e?
Elvileg .de végződésű e-mail címe van az infóban és az európai szállítás a legolcsóbb. Ha német, akkor gondolom se áfa, se vám nem jön rá. Az zavar, hogy amazon.de-n nincsenek fent, és USD-ben van megadva az ár.

2. A szállításnál lehet gond azzal, hogy eltűnik a csomag?
3. Tényleg célszerű munkahely nevére és címére kérni a csomagot?

(#364) szistvan307 válasza #52560384 (#308) üzenetére


szistvan307
csendes tag

Ez nem azért vam, mert az ÁFA-kulcs különbözik? Ilyenkor szerintem a vevő országának megfelelő áfát kell fizetni, ami itt magasabb, mint UK-ban.

(#366) inf3rno válasza Linlithgow (#314) üzenetére


inf3rno
nagyúr

@Linlithgow

Elvileg ha VPN-en keresztül amcsi IP címről veszed, akkor le tudod magadnak tölteni. Azt mondják csak az IP címmel foglalkoznak, azzal, hogy ki vagy, milyen hamis lakcímet adsz meg, milyen bankkártyával fizetsz, azzal nem. De ez csak tipp...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#367) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Hi Mindenki! egy ismerősöm szeretne rendelni a brit(amazon.co.uk) oldalról, és én segítek ebben neki, de még mivel sosem rendeltem onnan és most kezdtem el a Help rovatot olvasni egy kérdés merült fel bennem, mégpedig ezzel kapcsolatban:

VAT Rates

Ezek szerint ha Magyarországra rendelek cuccot akkor az amazon.co.uk weboldalon megadott árra még +27% ÁFA rájön, vagy hogyan van ez?
Ezen kívül még szerintetek a német vagy a brit amazon-ról érdemesebb rendelni? Mert árakat nézve a német picivel drágább.
Köszi előre is aki segít.

[ Szerkesztve ]

(#368) bandus válasza Daywalkerke (#367) üzenetére


bandus
veterán

nem. eu-n belül semmilyen + áfát és vámot nem kell fizetned.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#369) Ailton


Ailton
tag

Valaki aki nagy Amazonos, ha van ilyen közöttetek, meg tudja mondani, hogy mennyire szokott komoly lenni amazonom a Black Friday? vagy a Cyber Hétfő? Érdekelne, hogy mennyire kell rá odafigyelni ilyenkor.

(#370) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali!

Igaz nem Amazon.com, hanem co.uk. De! Rendeltem egy cpu-t, amire meg is kaptam a komfirmálós üzit... Itt ez van leírva a kiszállításról nov. 14. egyből a rendelés után:
"Your estimated delivery date is:
Tuesday, November 19, 2013 -
Monday, December 02, 2013"

Majd nov. 15. kaptam egy üzit, hogy az eladó feladta a cuccot.
Itt már ezt az infot kaptam a szállításról:
"Monday, December 02, 2013"

Plusz a DPD-s tracking numert. Ez mükszik is, két dolgot dob ki:

1. "15 Nov 2013 11:00 Dagenham Parcel details received, awaiting receipt of your parcel"

2. "15 Nov 2013 parcel - dpd next day We've received your order details, and we're expecting your parcel shortly"

Nem értem... Ti igen? Mi tart eddig?!(kint élek UK-ban)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#371) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

szerintem a brit amazon ha magyar címet adsz meg kézbesítési címnek a magyar ÁFA-val számol mert amikor rányomok,hogy fizetés a végösszeg kb. +7%-al lesz több,ennyi a különbség a brit és magyar ÁFA között,de a legszomorúbb,hogy bár állítólag 10 éve EU tag Magyarország mégis magyar postai címre nem lehet több dolgot pl. Microsoft Surface-t rendelni

[ Szerkesztve ]

(#372) t420s


t420s
aktív tag

üdv!

az amazon-on hogy tudok adott eladóra szűkíteni a keresésnél?
az advanced search alatt csak ennyi van:
seller: any seller, vagy only offers from pl. amazon.co.uk

na de nekem az kell hogy only X seller

hogy kereshetek rá?

(#373) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Addig nem tudok refundot indítani, amíg úgymond a megadott dátum a szállításra le nem jár?

Don't Tread On Me

(#374) drtimot


drtimot
aktív tag

Lehet, hülye kérdés, de nem vagyok egy tapasztalt külföldről rendelő:
ha a külföldi csomagomat "megfogják", akkor az ÁFÁt kinek, mikor és hol kell fizetni? (Amazon felületen nem fizettem ilyesmit, ott csak azt írta rá, hogy "estimated tax to be collected: 0".)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#375) attiati válasza drtimot (#374) üzenetére


attiati
veterán

nezz at ebay topikba, epp mostanaban volt tema

en se rendeltem meg, elvileg a posta fogja intezni felarert cserebe, vagy magad intezed

(#376) Yodamest


Yodamest
addikt

Hali!

Tudnátok abban segíteni, hogy ha digitálisan veszek amazon.com-ról egy játékot, akkor pl egy 10$-os játékra tényleg 10$-t fognak levenni a kártyáról? vagy megy arra is valamiféle adó még?

(#377) attiati


attiati
veterán

amazon által kínált termékkel kapcsolatban kitől lehet kérdezni? Sehol nem látok contact opciót.

(#378) sarasota123 válasza Yodamest (#376) üzenetére


sarasota123
aktív tag

látni fogod a fizetés előtt, hogy mennyi lesz a végösszeg

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#379) sarasota123 válasza attiati (#377) üzenetére


sarasota123
aktív tag

[link]

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#380) Izee1233


Izee1233
csendes tag

Hali,

Egy olyan kerdesem lenne, hogy USA-bol Amazontol rendeltem, szepen fel is szamoltak az AFA-t, meg minden.
Ma reggel ide ert Mo-ra a csomag, viszont a DHL-es trackingnel ez szerepel:

15 Küldemény visszatartva - költségek rendezése után címzettnek kiszolgáltatható BUDAPEST - HUNGARY 07:23

14 Vámkezelési eljárás befejeződött BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 07:22

Igazabol a kerdesem az, hogy mi a fenet jelent ez, mifele koltseket, es hogy nekem kene ezt rendezni?
Eddig azt, hittem, hogy az Amazon szepen levonja ezt tolem es lemeccseli a vamosokkal az egeszet.

Reggel fel 8 ota ezzel a sorral 'varakozik' a csomag a tracking alapjan. :(

Elore is koszi a segitseget!

(#381) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok,

szeretnék rendelni amazonról, ez lenne az első (ebay-en viszont régi motoros vagyok, csak ott ez a cucc sokkal drágább).
Regisztrálnom kötelező? PayPal-al tudok majd fizetni? Ha nem, akkor mivel lehet?

köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#382) doc válasza rlazol (#381) üzenetére


doc
nagyúr

hogy kotelezo-e a regisztracio nem tudom, szerintem igen
fizetni bankkartyaval (a kartyaadatok megadasaval) tudsz. Nem nagyon szeretem az ilyet, de az Amazonnal mar regota vasarolok igy (epp' ma rendeltem egy 75 euros csomagot), nem volt meg gond.
Egy masik mai rendelest meg sztornoznom kellett (csak fizetes utan vettem eszre hogy milyen szallitasi hataridovel kuldi az elado a 'raktaron' levo termeket...), kb. ket kattintassal kesz is volt.

(#383) rlazol válasza doc (#382) üzenetére


rlazol
addikt

köszönöm a választ!
vagyis paypal nem megy, de ugyanazokat a kártyaadatokat kéri.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#384) sarasota123 válasza rlazol (#383) üzenetére


sarasota123
aktív tag

igy van, es a reg is kotelezo.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#385) tupacamaru válasza Izee1233 (#380) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ha olyan államból veszel valamit ahol van ÁFA, akkor azt az Amazon levonja vásárlákor. Mivel nem EU-s országból vásároltál így amikor beérkezik ide akkor még meg kell fizetned a magyar ÁFA-t és a VÁM-ot is pluszban. Hacsak át nem csúszik, de ha csomagküldő hozza akkor tuti a fizetés. Mindezt persze értékhatártól függően.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#386) buherton


buherton
őstag

Sziasztok!

Soha nem amazon-oztam, de úgy tűnik eljött az ideje, mert most akciós ez a telefon. Viszont kétségeim vannak afelöl, hogy ha megrendelem, akkor az akciós áron kapom-e meg, mert ugye raktáron nincs, de az akció él. Mi van ha továbbra sem lesz raktáron és közben lejár az akció?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#387) tupacamaru válasza buherton (#386) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem ha engedi kifizetni ennyiért akkor már később biztosan nem tesznek rá többet. Mondjuk azt írja hogy akkor kell fizetni ha lesz raktáron, én bepróbálkoznék, legfeljebb ha mégis fentebb megy az ára akkor nem venném meg.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#388) buherton válasza tupacamaru (#387) üzenetére


buherton
őstag

Szerintem sem fog változni az ára, hogy ha leadtam a rendelesémet. Ha véget ért volna az akció, akkor meg a normál árat tennék ki. Köszi. Megpróbálom, mert 10k-val olcsóbb, mint ha az expansystől rendelném, ami nem elhanyagolható.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#389) dsr


dsr
senior tag

Sziasztok ! Lehet , hogy off , de amazonról rendeltem egy telefont és ma reggel 7:40 perckor megérkezett Pestre ( pontosabban Vecsésre, a szállítási állapot " Transit: On time " és még oda van írva , hogy " destination scan" ) , sajna nem igazán tudom , hogy ilyenkor megkezdődött e már a szállítás , mert nem vagyok jártas ebben , jómagam Baranyában lakom , szerintetek a mai nap folyamán szállításra kerülhet ? Előre is köszi a válaszokat !! :)

(#390) doc válasza dsr (#389) üzenetére


doc
nagyúr

ha ma reggel ert a repterre, akkor teljesen kizart hogy meg ma kiszallitsak, holnap esetleg van ra esely...

MOD: persze nem mindegy hogy melyik nyomkoveto oldalon nezed, a magyar postae peldaul (a tobbi szolgaltatasukhoz hasonloan) teljesen hasznalhatatlan, nekem volt hogy azt irta eppen vamolas alatt van, mikozben mar ket napja otthon volt a csomag :D

[ Szerkesztve ]

(#391) dsr válasza doc (#390) üzenetére


dsr
senior tag

Ups hozta , ma reggel 7:40-kor ért Vecsésre ahonnan gondolom futár autó hozná.. :)

(#392) buherton válasza dsr (#391) üzenetére


buherton
őstag

Akkor az a lerakatban van. Voltam ott egyszer. Szerintem holnap után várható, hogy kopogtat nálad a futár.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#393) dsr válasza buherton (#392) üzenetére


dsr
senior tag

Értem . Köszönöm a válaszaitokat! :) Pedig már kezdtem reménykedni , hogy ma vagy holnap a kezembe kapom a csomagot :)

(#394) tupacamaru válasza dsr (#393) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem holnap ott kellene lennie. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#395) dsr válasza tupacamaru (#394) üzenetére


dsr
senior tag

Na most ismét reménykedek :P

(#396) doc válasza dsr (#395) üzenetére


doc
nagyúr

esely az van ra :DDD

(#397) dsr válasza dsr (#395) üzenetére


dsr
senior tag

Meg is jött :)

(#398) doc válasza dsr (#397) üzenetére


doc
nagyúr

wow :C
akkor viszont szerintem tuti nem reggel 7:40-kor ert a repterre, akkor a futarok mar siman uton vannak a depobol

(#399) dsr válasza doc (#398) üzenetére


dsr
senior tag

Lehet , bár az emailban amit kaptam az állt , na mind1 :P :C

(#400) halaszer


halaszer
újonc

Sziasztok!
Mit tudok tenni, ha az eladó lelépett az amazonról, termék meg sehol? Pár visszajelzése lett a vásárlásom óta, mindenki negatívval értékelte, senki se kapta meg a cuccost :(

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.