Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) NoSkill


NoSkill
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Amazon.com on kinéztem ezt a fülest csak nem tudom hogy kitudják szállítani Magyarországra. Igazából a fizetésnél voltam már de ott nem írtak olyan hogy nem szállítható ez a tárgy. Ezért szeretném megkérdezni :)

Előre is köszönöm a válaszokat :)

RULE#32 Enjoy The Little Things

(#702) radi8tor válasza NoSkill (#701) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem írtak olyat, hogy nem akkor miért ne szállítanának?
Ha nem szállítanak a címedre akkor ki sem tudod fizetni, mivel előre kell fizetni a szállítási díjat is.

⭐ Stella

(#703) NoSkill válasza radi8tor (#702) üzenetére


NoSkill
csendes tag

Értem, köszönöm szépen :)

RULE#32 Enjoy The Little Things

(#704) bostone


bostone
addikt

A szállítási díj mekkora összeget tesz ki, német amazonról rendelve?

Tabletben gondolkodom, illetve nézelődöm, hogy honnan, hogyan érné meg leginkább és véletlenül az amazonra tévedtem.

A garancia sem teljesen egyértelmű számomra. Nem egy noname termékről van szó, de itthon nem forgalmazza senki.

(#705) radi8tor válasza bostone (#704) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minden terméknél/eladónál egyedi ára van. Végig kattogtatod a terméket egészen fizetésig és ott láthatod a szállítási költséget.

⭐ Stella

(#706) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm ezt szeretné megrendelni az amazon.com-ról.

Én nem igazán ismerem az amazont, de mintha valami olyasmi rémlene, hogy az amazon.co.uk-ról kell rendelni, különben vám meg ilyesmik vannak.
Rosszul tudom?
Milyen költsége lenne még ennek a fülbevalónak?

köszönöm a segítséget.

(#707) radi8tor válasza Chesterfield (#706) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen van vám/ÁFA költség EU-n kívülről, de ez az eladó nem szállít EU-ba:
"This item does not ship to Hungary."

⭐ Stella

(#708) Chesterfield válasza radi8tor (#707) üzenetére


Chesterfield
senior tag

köszi!

"This item does not ship to Hungary."
Ezt hol látod?

(#709) radi8tor válasza Chesterfield (#708) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Regisztráció után belépsz és úgy nézed meg a terméket. Ott írja az ára alatt.

⭐ Stella

(#710) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Na megrendeltem a cuccot New Yorkba, majd onnan továbbküldik nekem.
Viszont nem kért a mastercardhoz az Amazn CVC kódot.
Normális ez? Így is le tudja vonni?

(#711) radi8tor válasza Chesterfield (#710) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Normális. Amazon találta fel a biztonságos bankkártya tranzakciókat támogató protokollt. Bízhatsz benne. :)

⭐ Stella

(#712) Chesterfield válasza radi8tor (#711) üzenetére


Chesterfield
senior tag

:R mindent

(#713) icecave


icecave
nagyúr

Rendeltem Amazonról (UK) egy power bankot és egy tokot neki. UPS hozta, meg is érkezett ma. Viszont alig volt becsomagolva, kétoldalán mindenfajta erőlködés nélkül kinyitottam, nem tudom, hányan nézték meg,hogy mi van benne, de azért durva. Igazából ennek fényében csoda,hogy megkaptam a cuccot :D Mindenesetre elgondolkodtató,hogy vajon minden csomag így van becsomagolva, hogy csak kihajtom az oldalán a kartont és megnézem mi van benne?

(#714) radi8tor válasza icecave (#713) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

UPS-nél nem fog elveszni, sima postánál előfordulhat. :)
Amúgy nekem is volt már garanciális cserém postázás miatt, behorpadt a termék, mivel csak a gyári csomagolásában jött, rajta egy matricán a címemmel.
A következő is így jött, az megúszta a horpadást.

⭐ Stella

(#715) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

Helló! Most próbáltam vásárolni először amazonrol, úgy néz ki sikertelenül. :(

Jelenleg így áll a tracking:
Undeliverable : Returned
Shipment returned to Amazon

Ilyenkor mennyi idő után kapom vissza a pénzem? Visszautalják, vagy amazon walletet adnak? Utóbbinak nem igazán örülnék...

(#716) wikikex


wikikex
újonc

Sziasztok!
Sorry, this item can't be sent to your selected address. Learn more. You may either change the delivery address or delete the item from your order. You can also see if this item is available for delivery to your address from another seller.
Ezt írja ki az amazon nekem, már idegbajt kapok. Próbáltam .com-on, próbáltam .co.uk-on, de mindkettőnél ez volt a hiba. Nem tudjátok mit kéne tennem?Még az oldalt is megnéztem, hogy hogyan kell megadni a címemet, stb...

(#717) radi8tor válasza wikikex (#716) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Viccen kívül: el kéne költöznöd.
Azt a terméket nem szállítják hozzád. Ilyenkor esetleg meg kell nézni árulja-e több eladó (termék ára alatt pl 3 New feliratra katt), ha nem árulja csak egy, akkor el kell fogadni.

⭐ Stella

(#718) -Nemtom- válasza -Nemtom- (#715) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

Most ezt írja a tracking:

Possible delay in delivery due to arrival at incorrect carrier facility

Ez mi akar lenni? Nem valami jó az angolom. :(

(#719) Remi1234 válasza -Nemtom- (#718) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Késni fog a csomagod, mert rossz helyre érkezett be. Szerintem valami elrontottak.

PSN ID: RemiFungus

(#720) -Nemtom- válasza Remi1234 (#719) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

köszi! :R

(#721) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Itt az első eladó szerintetek mennyire árulhat eredeti terméket? Ha megjön és hamisat küld akkor lehet tenni valamit? Csak visszaküldeni lehet, vagy anélkül is vissza lehet kérni a pénzt Amazontól?

(#722) icecave válasza Vasinger! (#721) üzenetére


icecave
nagyúr

Ahol nem szerepel, hogy "original", ott hiába is lázadnál, azt mondaná, hogy nem állította, hogy eredeti. Ha viszont egyértelműen benne van az eladó terméknél, hogy eredeti és ennek ellenére nem azt küld, akkor már lehet "rinyálni", erre hivatkozva, ha bebizonyítod, hogy neked van igazad.

(#723) Vasinger! válasza icecave (#722) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azt, hogy original semelyik eladónál se szerepel szinte, 30-ból max 1-2-nél. Ilyenkor akkor lutri az egész, nem lehet valahogy megkérdezni az eladót, hogy később erre hivatkozzak?

(#724) Deer76


Deer76
aktív tag

Én nem egészen értem a postai árképzéseket. Egy kis 10$-os csomagot rendelnék és bődületes postaköltségeket írogat ki, akár 50$-t. :Y
Rendeltem már USA-ból, igaz nem amazonon keresztül, ahol egy nagyobbacska borítékban az áru 1$ postaköltséggel eljött.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#725) icecave válasza Vasinger! (#723) üzenetére


icecave
nagyúr

Én tuti nem vennék, lutri az egész (hacsak nem találsz valakit, aki vett és eredetit kapott, értékelésekből néha kiderül, ha van). Aki odaírja az originalt, az meg nem kockáztat,hogy hamissal szúrja ki az ember szemét, aztán széjjel szedjék később emiatt. Rohadtul kell figyelni, mi van a szövegben, láttam már olyat is, hogy "eredeti másolat". :D

Deer76: Attól függ mi hozza, nekem csak rendelésem volt, de azt UPS futár hozta, nyomonkövetési opcióval (power bank és tok hozzá, tehát nem nagy dolgok ezek sem), mégis összesen kb. 12-15 font volt a szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#726) Deer76 válasza icecave (#725) üzenetére


Deer76
aktív tag

Hát amit rendeltem társasjáték kiegészítőt 20$ értékben, az kb egy A4-es kemény borítékban volt és 1 (egy) $ volt a posta (US First Class -> Magyar Posta) és 10 nap alatt meg is jött.

Itt az X-wing miniatures játékhoz rendelnék kis kiegészítőt (Magyarországon már nincs a régebbiekből) és megörültem a jó áraknak, de eddig a legolcsóbb posta amit találtam: kb 3000Ft az áru és az 1 hónapos posta 3600Ft pluszban. Ezek vám és ÁFA mentes termékek. Amazon.de sem jobb, ott is min 10 EUR kb a legolcsóbb posta.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#727) Deer76


Deer76
aktív tag

Jobban átnézve még mindig a legolcsóbb az amazon.com-ról rendelni, csak olyat kell keresni, ami mellett ott van, hogy Fullfilment by amazon és akkor a normál posta olyan 8$. Bár az amazon 264Ft-ért számolja át a dollárt.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#728) Gabás válasza Deer76 (#727) üzenetére


Gabás
addikt

nem muszáj az ő váltásukat használni

(#729) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Hogy tudom lemondani ezt a prime trialt, mielőtt levonja a havidíjat?

(#730) radi8tor válasza Chesterfield (#729) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Your Prime Free Trial Membership Confirmation című levél alján vannak a linkek:

To cancel, just adjust your membership settings in Your Account or use this model cancellation form.

⭐ Stella

(#731) Chesterfield válasza radi8tor (#730) üzenetére


Chesterfield
senior tag

meg is van :R

(#732) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

a rendelésnél hol lehet megnézni hogy mennyibe fog kerülni a szállítás?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#733) radi8tor válasza UnSkilleD (#732) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kattogtasd végig egészen a fizetésig (ott ugye ne nyomj pay-t).
Order Summary alatt látható a szállítási költség is.

⭐ Stella

(#734) attiati


attiati
veterán

Rendeltem egy 56$-os cuccot, de a dobozra 33 $-t írtak total value-nak.
A dobozba beletették a packing list-et, de a konkrét számlát már nem.

Ezt szándékosan csinálhatták, vagy totál véletlen és ne is számítsak ilyen kedvező esetre legközelebb?
Külön nem kértem őket, hogy kevesebbet írjanak rá, és azt sem, hogy az eredeti számlát ne tegyék bele.

Amazonos 3rd party eladó volt (nem maga az amazon)

(#735) radi8tor válasza attiati (#734) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Számlát nem küldenek vele. Ha számla kell róla írj az eladónak és emailben küldenek majd.

⭐ Stella

(#736) Suineg válasza radi8tor (#735) üzenetére


Suineg
senior tag

Kínai volt az eladó?

(#737) attiati válasza radi8tor (#735) üzenetére


attiati
veterán

igazából nem lett szükség a számlára

56 usd helyett 33 usd-t írtak a csomagra.
De ez vajon csak elírás? Vagy mindig számíthatok rá?
110.000 seller rating-je van az eladónak, nem kértem, hogy kevesebbet írjanak rá.

nem kínai, (tudtommal) USA

[ Szerkesztve ]

(#738) radi8tor válasza attiati (#737) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezek az élet nagy kérdései. :)

⭐ Stella

(#739) jokeman


jokeman
aktív tag

Sziasztok, az amazon.com ról rendelt terméket kiküldik Magyarországra?
Erről lenne szó. nem látom sehol hogy nem: :) [link]

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#740) radi8tor válasza jokeman (#739) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Általában küldik, belépve a termék adatlapját nézve oda írják, hogy szállítanak-e hozzánk.
De ez most nincs raktáron (Temporarily out of stock).

⭐ Stella

(#741) jokeman válasza radi8tor (#740) üzenetére


jokeman
aktív tag

uuu köszi, az el is kerülte a figyelmem.........és mi van ha ilyenkor megrendelem?
Levonják a pénzt és majd szállitják ha lesz vagy mi ? :R

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#742) radi8tor válasza jokeman (#741) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megrendelheted, majd ha előkészítik szállításra akkor vonják le az összeget a kártyádról. Előre nem von le Amazon soha csak akkor, ha tényleg megkapod.

⭐ Stella

(#743) boteetoo


boteetoo
csendes tag

sziasztok!

Barátnőmnek rendeltem egy anker hordozható külső akksit amazon.de-ről, dec 6-án, normál szállítással, azt írták dec 11-re megjön, nos nem jött még meg és 16-a van. mikor kezdjek el aggódni? :)
DHL hozza elvileg de 12 számos tracking numbert kaptam, a DHL oldalára meg 10 számost kérnek.
Ami fura, bár nem vagyok penge németből, hogy egyik nap azt írja h unterwegs (gondolom úton) másnap azt h Bereit zu bestellung, zugestellt, gondolom h kiszállítva, pipa, de másnap újra unterwegs alatt van, szóval nem értem.
A másik parám, hogy megadtam a mobilszámom, amin akár módosítani is tudok, de az ország hívószámon nem és az vmiért +49 németország van beírva :)

bocs ha hosszú lett, valaki találkozott már ilyennel? első rendelésem amazonról :)

köszi, pacsi

[ Szerkesztve ]

(#744) radi8tor válasza boteetoo (#743) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Magyar postánál érdeklődj a 12 számos azonosítóval telefonon. A hátáron átalakul ez a 12 számos azonosító egy másikra, ezzel lehet majd megtudni az állapotát.
Az is lehet már ott van a hivatalban, tehát lehet megérne egy gyors látogatást a csomag átvételi ablaknál.
De telefonon biztosan tudnak segíteni, nekem is volt már ilyen kérdésem.

⭐ Stella

(#745) boteetoo válasza radi8tor (#744) üzenetére


boteetoo
csendes tag

köszi, leadták a legközelebbi postára, ma már megyek is érte! :) :R

(#746) kwzatz


kwzatz
őstag

Sziasztok! Tapasztalt amazonosok meg tudják mondani nekem, hogy ha ma leadok egy rendelést amazon.co.uk-on, az megérkezik-e december 31-ig? Elvileg "5-7 days" van a Magyarországra szállításnál, de ez munkanapot jelent annak ellenére, hogy nincs feltüntetve, vagy hétvégék is benne vannak? Ráadásul gondolom a karácsony is késlelteti a dolgot, ezért kérdezem. Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#747) radi8tor válasza kwzatz (#746) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem Amazonon múlik, hanem a postán. Amazon feladja 1-2 órán belül a csomagodat.
Ha mindenképp azt szeretnéd, hogy megérkezzen rendeld Express sebességgel. Normál terhelés mellett (év közben) volt nekem olyan, hogy 2 nap alatt ideért Skóciából. :)

⭐ Stella

(#748) Tomeewap


Tomeewap
tag

Sziasztok!

Beléptem én is az Amazon világába, rögtön egy kezdő rendeléssel. December 1-jén rendeltem egy 50 eurós kis terméket a német amazonról (amazon termék, nem más eladóé), fel is adták a következő munkanap, 16-át írtak az érkezéshez, de még nem jött meg. Németből azért szerintem ez elég hosszú idő. Sokat rendeltem már más cégtől, mind pár nap volt a kézbesítés.

Nyomonkövetési számot nem kaptam, annyi infót írtak hogy az ASENDIA szállítja ki a terméket.

Valaki már futott ilyen helyzetbe? Köszi előre is.

(#749) radi8tor válasza Tomeewap (#748) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Helyi postán érdeklődtél már, hogy nincs-e levél/csomag a nevedre? Ha 10 napon belül nem veszed át, akkor visszaküldik a feladónak.

⭐ Stella

(#750) Tomeewap válasza radi8tor (#749) üzenetére


Tomeewap
tag

Nem érdeklődtem, mert szinte biztos voltam abban hogy kihozzák. Ezt azért is mondom, mert így az ünnepek idején szinte minden nap hoz a postás nekem valamit. De azért rákérdezek. Mondjuk fura hogy nincs tracking szám, mikor 1800 Ft-ot fizettem a szállításért. Köszönöm a választ.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.