Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) radi8tor válasza petata (#1150) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha amazon az eladó (nem pedig valami más kereskedő), akkor nem lesz sokkal drágább a szállítás több termék esetén.
Sok buktató nincs a dologban, híresen jó a customer support, mindent megtesznek ha valami gondod van kárpótoljanak, stb. csak ne akarj máshonnan rendelni. :)

⭐ Stella

(#1152) petata válasza radi8tor (#1151) üzenetére


petata
őstag

Koszonom a valaszt. Kar ezt hallani, mivel az altalam kinezett fotos kiegeszitoket szinte kivetel nelkul a sajat gyartojuk "forgalmazza" az oldalon. Azert majd elmereszkedek a rendeles masodik feleig, ott gondolom ugyis kiirja az osszes koltseget.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#1153) radi8tor válasza petata (#1152) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, fizetés előtti lépésnél láthatod a tényleges szállítási költséget is.

⭐ Stella

(#1154) petata válasza radi8tor (#1153) üzenetére


petata
őstag

Még egy utolsó kérdés: Ahogy visszaolvastam, volt egy hasonló eset, amire épp te válaszoltál, de tutira akarok menni: Rámehetek a "Pay in GBP" opcióra, nem lesz semmi gebasz? Nagyon ajánlgatja a forintban történő vásárlást, de OTP árfolyamon 68 ezer forint lenne a rendelés szállítással, Amazonnál pedig mindez 75 ezer lenne. Nem mindegy azért.

Egyébként a 3 item közül kettőt az Amazon küld szállításra (ezeket egybe is rakta), ide 5-8 business dayt ír, ami szvsz korrekt, a másikhoz pedig "get it by July 8 to 22" a szöveg, ezeket szokták tartani? Feltételezem, inkább később, mint hamarabb kapom meg az adott intervallumban. Illetve, nyomon lehet valahogy követni a szállítást?

Előre is köszi, ismét.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#1156) YM válasza petata (#1154) üzenetére


YM
senior tag

Nekem volt h az intervallum előtt jött meg. Ez itemtől is függ, de ha egyből fel tudják adni, akkor inkább hamarabb jön meg.

(#1157) radi8tor válasza petata (#1154) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ajánlott GBP-ben fizetni érte.

A szállítási idő általában bejön, de erre ne vegyél mérget. Ha nagyon fontos, hogy időben megkapd, akkor válaszd az expressz feladást. Sokkal drágább, cserébe futárcég hozza nem a Posta.

⭐ Stella

(#1160) petata válasza radi8tor (#1157) üzenetére


petata
őstag

és @YM

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek. Érdekes, gondoltam megváltoztatom a 3. terméket valami hasonlóra (tripod), hátha egybeveszi majd az amazon a másik kettővel szállítást illetően. Valamivel drágább tripodot választottam, viszont valóban egyberakta, így a szállítási költség annyival csökkent, hogy expedited shippinget választottam inkább, így fillérre (fontra ;] ) ugyanannyi lett végül, mint a sima szállítással lett volna az előző esetben.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#1185) #32577792


#32577792
törölt tag

Hogy érdemes fizetni amazonon?
Ha ők vagy a saját bank vált, melyik olcsóbb?
Vagy van más jelentősége ha ők váltanak?

(#1186) radi8tor válasza #32577792 (#1185) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem jobb, ha devizában fizetsz, mert akkor nem Amazon árfolyamán kapod a terméket.
Pont egy pár napja írták, hogy elég sokat lehet spórolni vele nagyobb tételnél.
Az előnye, hogy Forintban fizetsz az az, hogy a fizetés pillanatában tudod mennyibe fog kerülni a termék, mert devizában vásárlásnál a Bank először csak lefoglalja az összeget, majd könyvelésnél napi árfolyamon terheli be a folyószámládon. Ezért előfordulhat, hogy kicsit többe/kevesebbe fog kerülni.

Visa kártyával USD-ben vásárolni ideális, MasterCard-al pedig EURO-ban.

⭐ Stella

(#1187) #32577792 válasza radi8tor (#1186) üzenetére


#32577792
törölt tag

Köszi

Számolgattam, és egy 80-90k tétel esetén 4-5k a várható megtakarítás ha a saját bankom vált.

(#1188) petata válasza #32577792 (#1187) üzenetére


petata
őstag

Annyi minimum, de inkabb tobb.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#1189) YM válasza radi8tor (#1186) üzenetére


YM
senior tag

Visa kártyával USD-ben vásárolni ideális, MasterCard-al pedig EURO-ban.

Miért? Link?

(#1193) radi8tor válasza YM (#1189) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért, mert Visa kártya esetén, ha USD-ben vásárolsz, akkor simán átváltják napi árfolyamon és kész.
Viszont, ha más devizában vásárolsz ezzel a kártyával, akkor előtte azt átváltják USD-re, utána azt Forintra.

Linket megtalálod a bankod oldalán. ;)

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.