Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) GoZoL


GoZoL
senior tag

Üdv!

December 4.-én rendeltem egy microsd kártyát és az volt az érkezésre írva, hogy dec 13-19. Szoktak csúszni ennyit a szállítással? Angliai amazonról rendeltem. Köszi!

(#752) radi8tor válasza Tomeewap (#750) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tracking ügyben az eladónak (Amazon) írhatsz, illetve, ha a későbbi érkezési idő után sem jön meg, akkor lehet reklamálni.
Ha eltűnik a csomag elvileg újra küldik.

FrostyBoy84: neked is csak azt tudom mondani a postán múlik a dolog. Karácsony előtt 3x annyi levelet küldenek, én szándékosan nem rendeltem Amazonról decemberben.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#753) GoZoL válasza radi8tor (#752) üzenetére


GoZoL
senior tag

Akkor várjak még türelemmel? Jegyet meddig tudok felvinni, hogy ha nem kapom meg a csomagot?

(#754) radi8tor válasza GoZoL (#753) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nyithatsz jegyet, maximum újraküldik most.
Ha meg megérkezik mindkettő, akkor visszaküldöd nekik az egyiket.

⭐ Stella

(#755) Tomeewap válasza radi8tor (#754) üzenetére


Tomeewap
tag

Én tegnap írtam nekik emailt, és 1 órán belül jött is válasz, hogy elnézést + sajnáljuk, és expressz postával újraküldik a terméket. Nagyon korrekt gesztus tőlük, főleg hogy ma már meg is jelent a fiókomban az újraküldési állapot.

(#756) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Még sosem rendeltem az amazonról, ezért felmerült bennem a kérdés.
Szeretnék ebből rendelni 1-1 darabot. Lehetséges? Ha igen, akkor mennyi idő a szállítás, mennyi lenne a végösszeg, vámmal és vám nélkül, forintban?

(#757) faki_ válasza csƵ (#756) üzenetére


faki_
senior tag

Nem szállít Magyarországra.

(#758) csƵ válasza faki_ (#757) üzenetére


csƵ
őstag

Azt hol lehet megnézni?

(#759) radi8tor válasza csƵ (#758) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Beregisztrálsz és a termék adatlapján írja, hogy szállít-e hozzád vagy sem.

⭐ Stella

(#760) csƵ válasza radi8tor (#759) üzenetére


csƵ
őstag

Ezt a hsz-t már leírtad anno, de én nem találtam meg az adatlapon.

(#761) radi8tor válasza csƵ (#760) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pedig ott van az:

⭐ Stella

(#762) csƵ válasza radi8tor (#761) üzenetére


csƵ
őstag

Érdekes, nekem nem ír oda semmit. Pedig be vagyok jelentkezve és az address is ki van töltve.

(#763) radi8tor válasza csƵ (#762) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Válaszd ki a farmer méretét.

⭐ Stella

(#764) csƵ válasza radi8tor (#763) üzenetére


csƵ
őstag

Az is megvolt, de még mindig nem írja ki.

(#765) Tharkoul


Tharkoul
tag

Üdv!

Androidra (ZTE v5, 4.4.2) szeretném beállítani az Amazon Appstore-t. Akár gépre töltöm le az apk-t és másolom át, akár telefonra töltöm le közvetlenül böngészőből, nem volt különbség. A problémám az, hogy "nem látok semmit".
Kép 1, kép 2.

Az eredeti beállítás úgy működne elvileg, hogy letöltöm, regelek, aktiválom, használom. Ehhez képest én már aktiváltam a oneclick-et, megadtam a kártyaadatokat, kitöltöttem mindent, ami csak lehetséges, ennek ellenére még mindig ezt kapom. Próbáltam regelni alkalmazáson belülről is egy másik e-mailfiókra, azzal sem volt jó. Kipróbáltam másik telefonon is, ott is ugyanezt kaptam, szóval nem a telefonnal van a hiba. 3G-n és wifin is ugyanezt produkálja, mintha valami régiózáras lenne, vagy nem tudom.

Mi lehet a hiba, mit állíthattam be rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#766) radi8tor válasza Tharkoul (#765) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem csak annyi a gond, hogy Angliában kell lenned hozzá.

⭐ Stella

(#767) Tharkoul válasza radi8tor (#766) üzenetére


Tharkoul
tag

Többieknek (v5 topic) Magyarországon is működik, hazai címekkel, ezért nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#768) abyssc2


abyssc2
tag

Sziasztok,

Most előszőr rendelnék az amazon.com-ról, egy 99 dolláros terméket.
Az "Estimated order total": $141.58, melyből az Import Fees Deposit tesz ki $30.10-t.

Ez azt jelenti, hogy ha megrendelem ezen az áron, akkor már nem kell érte utólag semmiféle adó/vám, stb-t fizetnem, tehát ebben minden benne van?

A másik, hogy az Amazon felajánlott nekem egy $10 instant gift card-ot, mellyel olcsóbb lenne a vásárlás. Ha jól értem egy kérdőívet kell érte kitöltenem. Ez tényleg működőképes, érdemes megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

(#769) radi8tor válasza abyssc2 (#768) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez azt jelenti, hogy ha megrendelem ezen az áron, akkor már nem kell érte utólag semmiféle adó/vám, stb-t fizetnem, tehát ebben minden benne van?

Pontosan.

A másik, hogy az Amazon felajánlott nekem egy $10 instant gift card-ot

Ez csak Angliában élőknek elérhető. De lehet ez valami új. Olvasd el az apró betűs részt.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#770) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok,

Tudtok olyan android app-ot ajánlani, amivel az Amazon-ra tudok feltenni eladásra termékeket?

Köszönöm.

(#771) abyssc2 válasza radi8tor (#769) üzenetére


abyssc2
tag

Köszi a választ!

Az AmazonGlobal Expedited Shipping (averages 8-14 business days)-ről mik a tapasztalatok? Tényleg ideér ~2 hét alatt?

[ Szerkesztve ]

(#772) radi8tor válasza abyssc2 (#771) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, még előbb is megérkezhet pár nappal.

⭐ Stella

(#773) abyssc2


abyssc2
tag

Leadtam a rendelésemet az Amazonnál, jött is egy e-mail "Thank you for shopping with us. We’ll send a confirmation when your item ships."

A pénzt viszont még nem vonták le, pedig eltelt már egy fél óra. Ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#774) radi8tor válasza abyssc2 (#773) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, majd akkor vonják le, ha elkezdik csomagolni a terméket.
Előfordulhat, hogy valamilyen oknál fogva nincs raktáron, így egyszerűbb nekik a dolog, mint hogy visszautalgassák a pénzt.
(persze nem a te esetedben, hanem mondjuk karácsony előtt, amikor naponta 1 millió tranzakció lehet)

⭐ Stella

(#775) abyssc2 válasza radi8tor (#774) üzenetére


abyssc2
tag

Oh értem, köszi! :)
Ez egyébként mennyi ideig szokott tartani normál esetben? 1-2 nap?

(#776) radi8tor válasza abyssc2 (#775) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Maximum. :K
Expressz küldeményt feladják 1-2 órán belül.

⭐ Stella

(#777) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Szerintetek EZ rendelhető hozzánk?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#778) csƵ válasza Zsmester89 (#777) üzenetére


csƵ
őstag

Igen. Én úgy szoktam megnézni, hogy beleteszem a kosárba és addig viszem tovább a vásárlást, míg be nem jön a szállítási rész.

(#779) Zsmester89 válasza csƵ (#778) üzenetére


Zsmester89
őstag

Remélem hétfőig kitart az akció, mert akkor tudok pénzt rakni a kártyámra. Amúgy ez hogy működik, azt írja, hogy a szállítási idő 5-8 nap. Annyi idő alatt házhoz vagy Mo.-ra? Itt a posta hozza ki, veszi át? Ha netán nem vagyunk itthon, mi a teendő, vagy ha nem is jön meg 2-3 hétig..

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#780) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ha amazonról rendelek valamit, akkor azt mivel küldik ki (posta, futár)? Illetve bármilyen címet meg lehet adni (ha jól emlékszem, akkor ebay-nél csak olyan címre megy ki, ahol megegyezik a paypal fiókkal)?
Ezt szeretném megrendelni, de nem vásároltam még amazonról. Ha ebay-ről rendelem, akkor pedig a vidéki címemre küldik ki, ahol havi 1x fordulok meg.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#781) radi8tor válasza Zsmester89 (#779) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

3-4 napig nem törlik a rendelést, ha nincs fedezet a kártyádon, szóval megrendelheted, aztán hétfőn mikor pénz kerül rá rá kell kattintani a payment revision-ra, és megint megadni ugyanazt a kártyát. Ez után valamivel ismét megpróbálják levonni az összeget a kártyádról. Ha sikerül, akkor indul a csomag hozzád.

Speeedfire: ezt egy amazonon belüli bolt árulja, de amazon szállítja ki. Általában csomagos postával jön, tehát nem a leveleket kézbesítő futár hozza.
Bármilyen címet meg lehet adni neki.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#782) Zsmester89 válasza radi8tor (#781) üzenetére


Zsmester89
őstag

Köszi, most már várom, hogy megérkezzen.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#783) abyssc2


abyssc2
tag

Sziasztok,

AmazonGlobal Expedited Shippinggel rendeltem egy csomagot, ezt a postás fogja majd kihozni?
Az expected delivery January 21, 2015, by 8:00pm, de néhány órája már megérkezett Magyarországra a csomag. Kíváncsi vagyok mikor érkezik meg.

(#784) radi8tor válasza abyssc2 (#783) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, a csomagos kézbesítő.
Lásd kettővel visszább.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#785) abyssc2 válasza radi8tor (#784) üzenetére


abyssc2
tag

Köszi! Amúgy már ma meg is hozták, egy héttel hamarabb mint ígérték!
Ez aztán gyors volt! :)

[ Szerkesztve ]

(#786) Woodslave


Woodslave
nagyúr

[link] nem tudom ismeritek-e ezt az oldalt. Mindegy a lényeg, hogy amazonos akcióra mutatna, ahol elvileg minden könyvnek 99cent kéne legyen az ára. Természetesen nem így van (különben nem írnék ;] ) MI lehet a gond? Nem találok semmi olyat ahol a lakcímem lenne beállítva, hogy esetleg az adót rárakják, vagy csak nem jó helyen keresem? :F Vagy IP cím alapján belő és valahogy ki kéne emigrálnom az USA-ba? :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#787) krisz2424 válasza radi8tor (#784) üzenetére


krisz2424
újonc

https://www.amazon.com/gp/css/shiptrack/view.html/ref=od_aui_direct_track_pkgs00?ie=UTF8&marketplaceOfOrigin=&orderID=002-6013600-7200241&orderingShipmentId=2902697722113&packageId=1&ref=

ilyenkor mi a teendő? illetve a postánál érdeklődjek?

(#788) radi8tor válasza krisz2424 (#787) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, mivel ha 10 napig nem veszed át a postán, akkor visszaküldik a feladónak.

⭐ Stella

(#789) krisz2424 válasza radi8tor (#788) üzenetére


krisz2424
újonc

köszi szépen a postán volt már a rendelésem :)

(#790) donjohnson


donjohnson
addikt

sziasztok,
ha ajándékot szeretnék küldeni valakinek amazonról, akkor ő látni fogja az én nevem és címem a csomagon vagy csak az amazonos "felhasználónevem"?
illetve ez a bizonyos gift message a dobozon belülre kerül?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#791) Odin89


Odin89
csendes tag

Sziasztok!
Nem vagyok reggelve még az amazonon, ezért kérném, hogy valaki nézze meg ezt a cuccot [link] szállítják Magyarországra? És ha igen akkor mennyi lenne a végösszeg?
Ha jól olvastam a fórumban, akkor az usa amazon rögtön kalkulálja a vám+áfa-t és azzal együtt kell kifizetni a terméket. EU-s amazonon nincs ez a cucc, csak usa-ból tudom megrendelni.

(#792) attiati válasza Odin89 (#791) üzenetére


attiati
veterán

a next gen ajánlata:
143 usd + 38 usd szállítás (standard international shipping, nincs tracking). Áfát vámot még nem kalkulált rá, azt számold hozzá.

A&R PHOTO VIDEO INC ajánlatánál ugyanez minden, csak 15 usd a szállítási díj.

(#793) Odin89 válasza attiati (#792) üzenetére


Odin89
csendes tag

Köszi!
A vám kb. 15+27%? És már ök levonják vagy majd itthon kell valahogy fizetni?

(#794) radi8tor válasza Odin89 (#793) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Váminfó
Ha kereskedő küldi, akkor kereskedelmi vámtarifa szerinti vámtétel + 27% ÁFA. Ha magánszemély, akkor 2,5% vám + 27% ÁFA. Valamint a vámkezelés költsége, amit itthon kell fizetned átvételkor a Postán.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#795) Odin89 válasza Odin89 (#791) üzenetére


Odin89
csendes tag

Kéne egy kis segítség!
A fent linkelt cuccot megrendeltem az amazonon 2 napja, minden lépést végig vettem, sőt a bankszámlámon is megjelent a bankkártya terhelésének előjegyzése.
Megkaptam a visszaigazoló emailt a rendelésről, de ezek után ma újabb email érkezet:
"
We're writing to inform you that your order from A&R PHOTO VIDEO INC has been canceled because the seller is unable to ship your order to the shipping address provided. Please resubmit your order with a different address. We're sorry for the inconvenience this has caused. In most cases, you pay for items when we ship them to you, so you won't be charged for items that are canceled.*
"
Gondolom az lehet a gond, hogy Mo-ra nem szállít a "A&R PHOTO VIDEO INC" vagy nem 15 USD-ért, hiába engedte a rendszer végig vinni. A rendelés állapota "Cancelled" lett.

Mit tegyek? Amcsi címem nincs
A másik szállítót nem találom, amit a fórumtárs írt 38 USD szállítási díjjal. Fizetnék ennyit is a 15 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#796) Odin89 válasza Odin89 (#795) üzenetére


Odin89
csendes tag

Ha ismétlem a rendelést ismét engedi 15 USD szállítással.
Ezt akartam rendelni: [link]
Ez a szállítási díj listája a cégnek: [link]

(#797) radi8tor válasza Odin89 (#796) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pedig ott van a másik is: [link]

A&R-el ne foglalkozz egyszer már megírták neked, hogy nem szállít Mo.-ra.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#798) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ilyenkor mi van? Mit kéne csinálnom?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#799) radi8tor válasza Sirandrish (#798) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezmi? Nem ismerős nekem ez a kiírás. Vagy mobilon nézed?

⭐ Stella

(#800) Sirandrish válasza radi8tor (#799) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem, PC-n.
Itt egy másik kép.

A lényeg hogy fizetés után ugye jönnie kéne a kódnak, de nem jön. És a kártyáról sem veszi le a pénzt..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.