Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) lujza66


lujza66
csendes tag

Az AMAZON-ról történő rendeléssel vigyázni kell, mert a postaköltséggel könnyen rá lehet faragni. Ha engedélyezed a 1 CLICK ORDER-t, és azon keresztül rendelsz, akkor hiába írja ki, hogy a szállítás ingyenes, az itt nem lesz érvényes.

Van ami nagyon olcsó (látszólag): "£0.01 + £1.99 shipping"
aztán mire a fizetéshez érsz, már £4.50-nél tartasz:

"Order Summary
Items: £0.01
Postage & Packing: £4.49
Order Total: £4.50"

Nekem volt olyan, hogy egy termékből 3 db-ot rendeltem, kiírta, hogy ingyenes szállítás, de a számlán már a termék 3x-os szállítási díja szerepelt. Reklamálni meg nem tudsz, mert áttolja a felelősséget a szállítóra, az meg vissza.

Megbízhatatlan egy banda.

(#102) artiny


artiny
őstag

Sziasztok!!
Kicsit sürgős a dolog:
Szeretnék rendelni egy órát az amazon.de oldalárol olyan 20-30€ értékűt.
Mennyibe kerulne a szállítási koltség kb. Szlovákiaba? (Ha valki rendelt már mondjuk MO-ba az is jo hogy ő mennyit fizetett kb annyi lenne ugy is ide SZK-ba)

(#103) Realradical


Realradical
őstag

Közlési vágyam van így megírom:
Rendeltünk a páromnak többek közt egy pár cipőt. Megérkezett és nem volt egyforma a balos és a jobbos cipő, az egyik 1cm-el nagyobb mint a másik. Megkerestem az ügyfélszolgálatot és mikor elmondtam, hogy a visszaküldés 80$-ban fájna a cipő pedig 40. Az ügyfélszolgálatos (Rashid) azonnal azt reagálta, hogy ó elnézést kér és visszautalják a 40$+szállítási költséget, ne is küldjem vissza a cipőt.
Nem hittem el mit olvasok. Van már 2 Kindle-ünk , de ezek után tuti rendelek egy Fire-t is mikor kijön. :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#104) Immy válasza Realradical (#103) üzenetére


Immy
őstag

Amazon.com-ról rendeltél? Találtam egy oakley szemüveget, amit csak amazon.com-on találtam meg. (co.uk és .de domain végződésen nincs).

Szerintetek szemüveget is küldenek Magyarországra?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#105) Realradical válasza Immy (#104) üzenetére


Realradical
őstag

International alól rendelsz akkor mindent elhoznak.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#106) Immy válasza Realradical (#105) üzenetére


Immy
őstag

Szemüveg esetén (kb fél kg) mennyi lehet a szállítási költség?
Mod: most nézem international között nem is találom a típust.

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#107) Realradical válasza Immy (#106) üzenetére


Realradical
őstag

A rendelés előtt mindent kiír vám/adó/shipping.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#108) Rivendin


Rivendin
csendes tag

Srácok! Szeretném ezt megrendelni mert eszméletlen jó ár, de nem szállítják Magyarországra. :( Ötletek, hogy mégis hogy juthatnák hozzá?

Ravelli állvány

[ Szerkesztve ]

(#109) doc válasza Rivendin (#108) üzenetére


doc
nagyúr

ebayen nincs?
ha mindenkepp csak az Amazontol tudod megrendelni, akkor ket variacio van: vagy talalsz valakit, aki kint el USA-ban, es vallalja hogy elkuldi neked (esetleg hazahozza amikor jon), vagy egy olyan szolgaltatast hasznalsz, ami USA postacimet biztosit (sok ilyen van, de kib@ dragak...)

(#110) Rivendin válasza doc (#109) üzenetére


Rivendin
csendes tag

Ó már, picsába. :D Ebayen is amúgy csak USA-ba adnak fel. :(

[ Szerkesztve ]

(#111) doc válasza Rivendin (#110) üzenetére


doc
nagyúr

ez hulyeseg, az ebay sehova nem ad fel, csak akik ott hirdetnek, ott meg ugye a hirdetotol fugg
en pl pont ma utottem le ebayen egy e-book readert, amit az elado 40 USD-ert USPS Express-kent kuld ide Magyarorszagra

(#112) Rivendin válasza doc (#111) üzenetére


Rivendin
csendes tag

(#113) doc válasza Rivendin (#112) üzenetére


doc
nagyúr

:W
legy szives ne akard megmagyarazni nekem hogy hogyan mukodik az ebay, plane hogy szemmel lathatoan meg mindig nem erted...
keresni kell egy masik aukciot, vagy irni ennek az eladonak, hogy vallal-e postazast Magyarorszagra

(#114) adamikus


adamikus
tag

Sziasztok !

Szerintetek megéri rendelni tabletet Amazontól ? Én konkrétan erre gondoltam: [link]

(#115) Realradical válasza adamikus (#114) üzenetére


Realradical
őstag

Akkor már inkább majd az Kindle Fire szerintem.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#116) doc válasza adamikus (#114) üzenetére


doc
nagyúr

ezzel az lesz a gaz, hogy rarakjak az AFA-t meg vamot, aztan mire a 250 USD-s tablet hozzader, lesz 400 dollar...

(#117) Realradical válasza doc (#116) üzenetére


Realradical
őstag

Múltkor próbálkoztam, de nem tudtam belőni meddig adómentes a rendelés. 160-170$ körül lehet. Kindle-t mondjuk úgy vettem, hogy állta az Amazon, remélem a Fire-re is lesz ilyen akciójuk.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#118) doc válasza Realradical (#117) üzenetére


doc
nagyúr

semeddig nem adomentes
regebben a kindle-t ddp paritassal kuldte az amazon, vagyis ok fizettek a afat/vamot, de hallottam olyat hogy ez megszunt nemreg

(#119) Realradical válasza doc (#118) üzenetére


Realradical
őstag

Működik ez még ne ijesztgess. [link]

Kb. 200 alatt nem kell vámot/adót fizetni. Csak a határ nem teljesen tiszta nekem. A fire-t sajna nem hozzák előrendeléssel el hozzánk. Remélem ez változik majd.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#120) doc válasza Realradical (#119) üzenetére


doc
nagyúr

meg mindig nem ertjuk egymast...

KELL adot fizetni, ertektol fuggetlenul. a vamra van valami hatar, talan 150 USD korul, de az viszonylag kicsi osszeg, a 25% AFA az ami sok

viszont az amazon a kindle-nal atvallalta ezt, tehat nem neked, mint vevonek kell kifizetned, hanem az amazon fizeti a magyar vamhivatalnak, 'jofejesegbol'

nem tudom hogy ez mukodik-e meg, mult heten irta valaki hogy mar ratettek neki a simara is, es utana mintha ugy olvastam volna hogy tenyleg nem fizeti mar az AMA, de ne legyen igazam :)

(#121) Realradical válasza doc (#120) üzenetére


Realradical
őstag

Szerencsére nincs. Most rendeltünk egy rahedli ruhát/könyvet és ameddig az Amazon "estimated tax=0" addig ők állják az esetleges vámot/áfát. A UPS/DHL-es levélben is úgy kell írni, hogy a feladó állja ezeket. Szerencsére random faktor, hogy esetleg megvámolnak nem áll fenn. Olyan 6 rendelésünk volt a múlt hónapban. (ez van nős ember vagyok, szíjják a vérem :DDD )

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#122) doc válasza Realradical (#121) üzenetére


doc
nagyúr

ups/dhl-nel tudtommal eleve nincs random, ok mindenkepp vamoltatnak
postanal szokott lutri lenni, vagy kihuzzak a kupacbol a kuldemenyt, vagy nem
szerencsere nekem meg sosem volt ilyen, bar tobbnyire filleres dolgokat rendelek EU-n kivulrol, eddig egy nagyobb erteku (egy kezi jatekkonzol valami 100 USD korul)volt Hong Kongbol, illetve most jon egy ebook USA-bol, remelem ezt sem vamoljak :)

(#123) Realradical válasza doc (#122) üzenetére


Realradical
őstag

Sima postával nem merek rendelni. Dolgoztam ott, tudom mi megy... :DDD (volt, hogy bokáig gázoltam az elszórt levelekben)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#124) doc válasza Realradical (#123) üzenetére


doc
nagyúr

mas meg nem opcio, Kinabol a futarszolgalat annyiert hozna el, hogy abbol a penzbol haromszor megveheted itthon is :D
amugy nekem meg sosem tunt el semmi a postan (koppkopp), bar most lehet hogy megtort a jeg, egy angliai rendelesemnek mar regen ide kellett volna ernie, ra is kerdezek hogy feladtak-e egyaltalan.

(#125) Realradical válasza doc (#124) üzenetére


Realradical
őstag

Hja, ezért is szeretem az Amazont. Valami nagyon brutál szerződése lehet a futárcégekkel, mivel elhozzák 30-40$-ból az amcsiktól a rendelést. Visszaküldeni közel 40k-ba fájna nekem mint magánszemély. Van, hogy olcsóbban megkapok egy szakmai könyvet a szállítási költséggel, mintha megvenném egy libriben.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#126) doc válasza Realradical (#125) üzenetére


doc
nagyúr

a legjobb, hogy Nemetorszagba ingyen szallit az ottani amazon, es mivel sokat vagyok kint, szallitasi koltseg nelkul veszem a konyveket (meg gyakran mast is) :D

(#127) Realradical válasza doc (#126) üzenetére


Realradical
őstag

Búúú! :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#128) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

Be szeretnék szerezni majd egy Kindle Fire-t, ha megjelenik. Ha valamelyik európai Amazaon oldalról rendelem, mondjuk No. vagy Anglia, akkor nincs semmiféle szarakodás vámmal meg ilyesmivel igaz?

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#129) Realradical válasza DopeBob (#128) üzenetére


Realradical
őstag

Futárszolgálat fogja hozni így mindent ők fognak intézni, neked csak a papírt kell kitölteni a futárszolgálat felé. Viszont még Angliában sem lehet előrendelni, nemhogy itt magyarisztánban :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#130) DopeBob válasza Realradical (#129) üzenetére


DopeBob
addikt

Köszi, nem tudom, hogy kapható lesz e még idén EU-ban, Amerikából nem akarom megrendelni :(

Arról nincs esetleg valami infó, hogy az Amazon Prime szolgáltatás mikor lesz elérhető nálunk? ( ;] )

MZ/X

(#131) Realradical válasza DopeBob (#130) üzenetére


Realradical
őstag

Én általában az amcsi amazonról szoktam rendelni, mert olcsóbb, mint az angliai, a szállítási idő meg ugyanannyi.
A Prime akkor lesz elérhető nekünk amikor kiköltöztünk az országból. :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#132) DopeBob válasza Realradical (#131) üzenetére


DopeBob
addikt

még VÁM-mal együtt is olcsóbb?

Én már azon is gondolkozom, hogy befizetek valami amics IP címmel is rendelkező VPN szolgáltatóhoz, hogy menjen a Netflix, talán még a kettő együtt is olcsóbb lenne mint a kábeltv, amiből ráadásul semmit nem nézek :-)

MZ/X

(#133) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

rendelnék 2-3 könyvet amazonról, de más bookstore-okból angliából

egy kosárba teszem, ilyenkor egybecsomagolva hozzák ki, vagy hogy van ez?
a költség sem tiszta hogy hogy alakul ilyen esetben

a fizetéskor csak beírom a kártyaadatokat és kész?

köszi!

(#134) doc válasza izomhod (#133) üzenetére


doc
nagyúr

ha tobb kulonbozo boltbol rendeled, akkor azok kulon fognak jonni (kulon-kulon postakoltseggel), szoval valoszinuleg jobban jarsz ha keresel egy olcso helyet, es onnan rendeled meg mindet

(#135) izomhod válasza doc (#134) üzenetére


izomhod
senior tag

most próbálkozok, van amelyik bolt azt írja, hogy külön-külön számol fel postaköltséget, mondhatom király

ha magától az amazontól rendelek, ott szerintem 1szeri költség van, de még fizetésnél sem látom, hogy hol van ez a díj

hova szokták írni?

köszi!

(#136) Realradical válasza izomhod (#135) üzenetére


Realradical
őstag

A rendelés meneténél be tudsz klikkelni egy részletes szállítási költség leírásba. Elég brutális részletességű, nekem kb. úgy jött le, hogy vannak kategóriák. Ha egy kategórián belül több terméket rendelsz akkor van egy alapköltség könyveknél pl. 30-40$ utána pedig termékenként +6-8$ körül ad hozzá minden darab. Persze nyilván számít, hogy egy helyről rendeled-e illetve gondolom 2 hűtőt nem fognak egybecsomagolni, mert meghaladja a csomagolás súly/mérethatárait. :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#137) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Ha nagyobb erteku szamtech. cuccot akarok rendelni, akkor kb igy kell szamolni?
ar+szallitas+vam+afa =fizetendo osszeg

(#138) doc válasza Psychonaut (#137) üzenetére


doc
nagyúr

ha jol emlekszem, szamtech. cuccra nincs vam (nem mintha az az 1-2% sokat szamitana)
a 'gond' az AFA, ami nem keves, raadasul a szallitasi koltsegre is raszamoljak (!!)
persze ha szerencsed van, akkor nem szorakoznak
nekem 1-2 hete jott e-book readerem USA-bol, es siman atengedtek a vamon :DD
ha amazonos rendeles, akkor erdemes pl. az amazon.de-n is korulnezni, mivel az ugye EU, igy nem vamoljak

(#139) Psychonaut válasza doc (#138) üzenetére


Psychonaut
addikt

Az nem olyan olcso, mint az Amazon USA...es nem is varhato nagy kedvezmeny a kozeljovoben.
AFA 25%? Hogy johet ra a szallitasi koltsegre is? Hat ez nonszensz...

Mitol fugg, hogy kell-e fizetned? Milyen kedve van az embernek a hivatalban aki ellenorzi?

(#140) doc válasza Psychonaut (#139) üzenetére


doc
nagyúr

Az nem olyan olcso, mint az Amazon USA...

en a Kindle-ne neztem par honapja, hogy ha az USA-bol rendelem Magyarorszagra, akkor tobb mint 10ezer forinttal olcsobb mint ha Nemetorszagba kerem az ottani Amazontol, ingyenes szallitassal :DDD bar most, hogy nem fizeti az Amazon az adot/vamot, mar kb. ugyanannyira jon ki

AFA 25%? Hogy johet ra a szallitasi koltsegre is? Hat ez nonszensz...

igen, annyi. valoban teljesn elmebeteg faszsag, ettol fuggetlenul ez igy megy, teljesen hivatalosan, kivetel nelkul minden esetben megadoztatjak a postakoltseget is :C

Mitol fugg, hogy kell-e fizetned? Milyen kedve van az embernek a hivatalban aki ellenorzi?

pontosan, ahogy mondod :K
illetve ha ajandekkent kuldik, illetve nagyon kis erteku (mondjuk 40-50 dollar) akkor valoszinuleg 'szarnak ra' (elobbinel (ajandek) hivatalosan nem rakhatnak ra semmit, de ha a vamhivatalnoknak este nem hagyta magat az asszony, nyugodtan kibonthatja es megvamolhatja, aztan mehetsz hivatalosan reklamalni ha vissza akarod kapni a penzed)

(#141) Psychonaut válasza doc (#140) üzenetére


Psychonaut
addikt

Koszi a valaszt. :R

(#142) tomiee85


tomiee85
senior tag

Sziasztok!

Amazon.comról szeretnék rendelni. Direkt megnéztem mennyi a postaköltség náluk. 7dollárt ír, azonban amikor kirészletezi az árat 60 dollárt ir a postára. Tudjátok ez miért lehet?

Köszi

(#143) Realradical válasza tomiee85 (#142) üzenetére


Realradical
őstag

Tudod linkelni a 7$-os költséget? Gyanús, mert 30 alatt nem láttam még . Az is okozhat ilyet , ha több dolgot rendelsz és külön küldik őket, mivel nem egy típus vagy nem fér el 1 csomagban.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#144) doc válasza Realradical (#143) üzenetére


doc
nagyúr

meg ugye siman rajon az AFA, ami szinten nem keves
meg kell nezni, hatha a nemet/angol amazontol olcsobb (igy kikerulheto az AFA, csak ugye maga a termek igy dragabb lesz)

(#145) not_to_do


not_to_do
csendes tag

hejhó!

ha a co.uk-rol rendelek, akkor a végén euró deviza eladásiban von le a számlámról, igaz?

rendelnék 2 könyvet magától az amazontól, és van olyan opcio, hogy tegye egy csomagba, de érdekes, hogy amikor kikalkulálja az árat, akkor nem írja oda a szállítási árat, csak a 2 könyv árát.

hogy van ez?

köszi

(#146) doc válasza not_to_do (#145) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem bankfuggo hogy hogyan von le (nekem a BB MNB kozepen szokta szerintem)
illetve PayPal-nal lehet beallitani olyat, hogy a PP konvertaljon a bank helyett, de az en esetemben ezzel rosszabbul jarnek (ha ezt valasztod, az utolso lepesnel kiirja forintban hogy mennyit von le)

a szallitasi arat szerintem csak a checkout kozben irja, tehat amikor csak valogatsz, akkor meg nem latod

ingyen csak orszagon belul szallitanak (legalabbis a nemet amazon Nemetorszagba ingyen szokott)

[ Szerkesztve ]

(#147) not_to_do válasza doc (#146) üzenetére


not_to_do
csendes tag

nincs paypalom, webkártyával fogok rendelni, ha úgy megy egyáltalán.

3+10 font a 2 könyv, eu-ba darabja 4-4 font a szállítás

itthon nem kaphatóak, úgyhogy ezen a párszáz ft-on nem vacakolok, de ki tudja később mit rendelek, azért tájékozódok

na megyek olvasgatni, köszi az infót!

(#148) Lotusz


Lotusz
tag

sziasztok, van $70 amazon.com kuponom eladó, ha valakit érdekel írjon, megbeszéljük az árat.

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#149) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Ha valaki tud nekem segíteni Amazon-os rendelésben az dobjon egy privit!
Fontos lenne, Kösz előre is! :R

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#150) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Hello.
Hozzáértők segítségét kérném. Amazonról szeretném ezt megvenni, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:
Honnan derül ki, hogy szállítanak e Magyarországra?
Ha igen, akkor ide is £1.70 a szállítási díj?
Csak beteszem a kosárba, beírom a címet, kártyaadatokat, levonja a 1.90 + 1.70 fontot, és pár nap múlva jön is a csomag?
Bocsánat a mások számára egyértelmű kérdések miatt. :R
Válaszokat előre is köszönöm!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.