Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) dellforeva válasza doc (#300) üzenetére


dellforeva
csendes tag

megnéztem raktáron van, és elvileg hétfőn vagy kedden fogják feladni, ezt írják. Mikor kéne fizetni, mi a bevett szokás az amazonnál?

(#302) doc válasza dellforeva (#301) üzenetére


doc
nagyúr

en ugy emlekszem, azonnal le szoktak vonni (pontosabban zarolni), de lehet hogy csak az elkuldeskor fogjak

(#303) Sonic*


Sonic*
aktív tag

Hogy működik az átvétel, fizetés? Amerikából rendelnék efy Razer Fejhallgatót 85 dollárért.

Majd kiderül..vagy beborul!

(#304) icons válasza Sonic* (#303) üzenetére


icons
addikt

Az átvétel úgy, hogy a két kis kacsóddal átveszed, a fizetés meg úgy, hogy kifizeted.

De ha fogod, és megveszed, akkor mindenre rá fogsz jönni, mert megkérdezi, hogy hogyan szeretnél fizetni (bankártyával), és megkérdezi, hova érkezzen a csomag (tehát a dolog magától adódik, próbáld ki)!
Amit fizetési eszközként bankkártyát, arról sajnos le fog vonódni a megfelelő összeg, amit megadsz szállítási címnek, oda pedig meg fog érkezni az, amit megrendeltél.

Ilyen egyszerű.

(#305) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

A Google-ben rákerestem egy termékre, mire feldobott egy olyan találatot, ami az Amazonra visz, de nem simán egy termékre, hanem egy ilyen "Customer Images for: ...." oldalra. Szóval a termékről vannak saját készítésű képek feltöltve - gondolom a vásárlóktól. Persze mutatja is, hogy melyik termékről van szó rendes linkkel ellátva.

A problémám az lenne, hogy ha megnyitom azt a terméket, akkor annak az oldaláról már nem tudok visszajutni ugyanehhez a képes oldalhoz. Azért lenne jó megtalálnom, hogy hol van ilyen, mert lehet más termékeknél is lenne ilyen "Customer Images", ami nagy segítséget jelentene.

Valaki tudna segíteni?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#306) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok. Van itt Amazonon eladó ember? Lenne 1-2 kérdésem Magyarországi vagy Szerbiai vagy Bolgár reggel kapcsolatban.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#307) Fauno


Fauno
tag

Sziasztok!

Az Amazonon lehet fizetni VISA virtuális Internetes kártyával?

[ Szerkesztve ]

(#308) #52560384


#52560384
törölt tag

Sziasztok!

Szeretnék rendelni az amazon.co.uk -ról egy könyvet (Jessica Alba: The honest life), ami most 11.55 fontba kerül, ha elmegyek egészen a Dispatch-ig, a Checkout-nál 12.13 fontot ír, és felajánl két lehetőséget a szállításra (Standard vagy Priority Express). Ez az ár már tartalmazza a szállítási költséget is?(Egyébként beregisztráltam a 30 napos ingyenes Prime-ra, ez nem tudom mennyiben befolyásolja)

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#309) sarasota123 válasza #52560384 (#308) üzenetére


sarasota123
aktív tag

igen, tartalmazza, de elvileg ott oldalt látod is, le van írva, hogy mennyi az ár meg mennyi a shipping meg mennyi a végösszeg.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#310) Linlithgow


Linlithgow
csendes tag

Sziasztok!
elég sokat olvasgattam, de nem láttam, valaki használta már az amazont zene vásárlásra mp3 formában?
hogy megy vajon, megadja a linket fizetés után és letölt kész? vagy van vmi csel benne? fájlt kapok vagy streamet ahol csak hallgathatom, de nem lesz az enyém?

ki tudja skacok?

üdv: L.

(#311) sarasota123 válasza Linlithgow (#310) üzenetére


sarasota123
aktív tag

amazon cloud playerrel tudod lejátszani a megvásárolt számokat, amit le tudsz tölteni a telefonodra, gépedre, tabletedre.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#312) Linlithgow válasza sarasota123 (#311) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

kösz Sara!

azt mondod le is tudom tölteni? nem szeretnék mindig a felhőbe zenélni, nem szólva arról, h nem lógok folyamatosan a neten és akkor is hallgatnám, (mp3 lejátszóról nem is beszélve)

L.

(#313) sarasota123 válasza Linlithgow (#312) üzenetére


sarasota123
aktív tag

Stream your music on Kindle Fire, Android, iPhone and other devices or download your music for offline playback.

ezzel "reklámozzák" a cloud playert, úgyhogy biztos vagyok benne, hogy igen, le is lehet tölteni és offline hallgatni :)

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#314) Linlithgow


Linlithgow
csendes tag

We are sorry...
We could not process your order. The sale of MP3 Downloads is currently only available to US customers. Please refer to the terms of use of the MP3 store to determine the geographical restrictions.

We apologize for any inconvenience this may have caused you.

ez van :((

(azért ez szar, megvenni akarja az ember a zenét, és ezt sem lehet...)

L

(#315) sarasota123 válasza Linlithgow (#314) üzenetére


sarasota123
aktív tag

hát tudom, hogy konkurencia de akkor próbáld almáék zeneboltját :)

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#316) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

Az Amazon weboldaláról rendeltem valamit, de nem magától az amazon.com -tól, hanem egy viszonteladójától, aki Japánban van, szállítási költséggel együtt 77$ az összköltségem de ebben nincs benne az esetleges vám. Tehát a kérdésem pont az, hogy ez a 77$ vám értékhatár alá esik e? És ha igen, mire számíthatok? Tehát a cucc Japánból jön, az amazon.com -ról megrendelve.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#317) doc válasza nubreed (#316) üzenetére


doc
nagyúr

ha futar szallitja, akkor szinte biztos hogy AFA-t + vamot kell ra fizetned (ha az Amazonon nem fizettettek mar ki), ha sima posta es nem tul nagy a csomag, akkor jo esellyel nem kell

(#318) nubreed válasza doc (#317) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, közben utána néztem és az internet bugyraiban megtaláltam, hogy 22 és 150 eur között vámmentes, de a 27% áfát meg kell fizetni.
Standard International Shippinggel jön a cucc, nem tudom, hogy futár cég hozza e, de sejtésem szerint ez sima postás lesz. Egyébként leleveleztem a viszontaldóval, akitől fizikailaig jön a cucc, azt írta, hogy 5 napon belül feladják a csomagot, de hogy futár cég e vagy sem, ezt nem részletezte.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#319) nubreed


nubreed
veterán

Biztos csak én nem vagyok elég tapasztalt, de lehet valami furcsaság van:
Ma kaptam az emailt az amazontól, hogy a cuccot amit rendeltem postára adták, elindult a szállítás.
Az emailben van egy link, hogy "Track Your Package". Azonban ha ráklikkelek erre, az Amazon oldal amire a link mutat a következő hibaüzenettel fogad: "We're sorry - tracking information is not currently available. Please try again later."

Ez később változni fog vagy végleg így marad?

A másik, mivel standard international shippinggel jön a cucc, e szerint hivatalosan szeptember 20 és október 7 között várható, hogy megérkezik a termék hozzám. De ez a gyakorlatban is tényleg ilyen lassú lesz? Mert elképzelni nem tudom, hogy mi lehet ennyire lassó, még akkor sem ha esetleg nem repülővel szállítják hanem hajón majd kamionnal vagy mit tudom én. Akinek van tapasztalata ezzel a standard international shippinggel az elmondhatná igazán, hogy a gyakorlatban hogy néz ki. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#320) DJ. Ru$y válasza nubreed (#319) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez ilyen lassú igen, át kell hozniuk 1-2 VÁM-on és hasonlók, ez időt vesz igénybe. Nekem kínai rendelésnél 2 hét volt a feladástól megérkezésig.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#321) #63463168


#63463168
törölt tag

Segítségeteket szeretném kérni. Szereném megvenni a Sony Movie Studio 12 szoftvert. Az Amazonnál kb. 51 dollárba kerül a licensz, a szoftver által felajánlott Sony honlapról 79 dollár. Kérdésem:
A kétféle licens között vajon van e különbség, azaz az Amazon licensz ugyanolyan értékű e mint az eredetI? Azaz jár e hozzá ugyanúgy a Sony Creative támogatása és a későbbi szoftver frissítések? Vagy ebben (is) valami huncutság van, amiatt olcsóbb. Érdemesebb lenne az eredeti Sony honlapról megrendelni? Mit tanácsoltok?
Vásárolt már valaki szoftver licenszet az Amazontól?

(#322) Wizard of Oz


Wizard of Oz
tag

Üdv!

Lenne két kérdésem gift card okán:

1. Lehet vele fizetni a szállítást/vámot/adót is, vagy csak a termék árába számít bele?
2. Lehet egy accounton csak gift carddal fizetni? Tehát teszem fel csinálok egy új accountot, de nem kötök hozzá bankkártyát, csak a kapott gift carddal fizetek.

Steam: TheWizard0fOz || Pay no attention to that man behind the curtain!

(#323) Destloler


Destloler
tag

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Rendeltem az amazon.com-ról, kaptam egy ilyen levelet és nem tudom úgy ez most mit takar nem nagyon tudok angolul a google fordító meg nem érthető. Az üzenet:

Hello,

A shipment from your order (#112-0279057-3681025) for the following item(s) has been returned as undeliverable.

Item(s) Returned:
1 "KRUPS GX600050 Conical Burr Coffee Grinder with Grind Size and Cup Selection, Black"

Some common causes for undeliverable packages are listed here:

http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=3608471#why

If you haven't already requested a replacement order or received a replacement notification, you'll receive a refund notification soon, in which case you may return to our website and place a new order.

If placing a new order, please take a moment to verify the correct shipping address is listed for any open orders you may have. You may view your order status online in Your Account (www.amazon.com/your-account).

The shipping address listed for the returned order is:

Itt az adataim vannak amit jól adtam meg.

Köszönöm a segítséget.

(#324) doc válasza Destloler (#323) üzenetére


doc
nagyúr

nem tudtak kezbesiteni a csomagot, ezert visszakuldtek

mi hozta, posta vagy futar?

(#325) Destloler válasza doc (#324) üzenetére


Destloler
tag

Meg Amerikában van péntek meg nem volt postázva egész nap itthon voltam ne jött postás. Péntek adtak fel. Van rá vám kezelés is mert 57$ volt. Úgyhogy szerintem ez fizikai lehetetlenség hogy ma kihozta valaki hozzánk. Arra gondoltam hogy az irányító szám elé írtam egy H betűt. Példa: h-1024
De azért köszönöm a segítséget.

(#326) Destloler válasza Destloler (#325) üzenetére


Destloler
tag

Tracking history amazonról:

Date Time Location Event Details
September 16, 2013 12:39:59 PM Sterling VA US Package has left the carrier facility
September 16, 2013 08:47:52 AM Sterling VA US Package arrived at a carrier facility
September 14, 2013 07:39:56 AM Sterling VA US Package has left seller facility and is in transit to carrier

(#327) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Nem tudom melyik fórumba írjam, mert szerintem akik itt jelen vannak azok az e-bay-esben is.
Lényeg a lényeg:
nekem kellene egy ilyen.
Fent van e-bay-en is, de csak a saját gyár árulja, és egyik helyröl sem küldenek se Magyarországra, se Ausztriába. :(
Van esetleg valami módja hogy mégis meglegyen?
Illetve ha esetleg van angliai ismerösöm, oda szerintetek szállíthat?

De ha vannak itt nagy keresök, nekem az is jó, ha valami más helyröl jön, ahonnan szálítanak ide is.

Elöre is kösz!

(#328) Destloler válasza doc (#324) üzenetére


Destloler
tag

Ezt a gépet amazonon csináltam, nincs valami ötleted hogy miért küldtek ilyen email-t?

A képen nem látszik de szeptember 23.-ra időtiti a csomag érkezését. Amazon kivel szállítat (sima egyerű csomagként rendeltem meg)? Magyar posta vagy futár cég?

Előre is nagyon köszönöm a segítségedet

[ Szerkesztve ]

(#329) doc válasza Destloler (#328) üzenetére


doc
nagyúr

elvileg a Virginiaban levo tranzit raktarban van a cucc, a reszletes shipping info talan tobbet segit
ha jol latom, ezt sima posta hozza, de azt neked kell tudni hogy milyen szallitast rendeltel :U

(#330) Destloler válasza doc (#329) üzenetére


Destloler
tag

Az lehet probléma hogy az irányítószám elé írtam egy H betűt? Igy adtam meg, pl.:H-1111

(#331) doc válasza Destloler (#330) üzenetére


doc
nagyúr

nem hinnem, szerintem ott kint nem foglalkoznak a magyar iranyitoszammal, csak azzal hogy melyik orszagba kell eljuttatniuk, onnantol a helyi posta dolga a tobbi

(#332) Destloler válasza doc (#329) üzenetére


Destloler
tag

Készítettem még egy képet a tracking history-ról:

(#333) Destloler válasza doc (#331) üzenetére


Destloler
tag

Szerinted eljut hozzám a termék vagy sem? Azóta már megváltoztattam az írányitó számot is. Amazonon hogyan tudom visszaszerezni a pénzemet?

(#334) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Vettem két példányt is ebből a packból.
Fejenként 3-3 steam kulcsot tartalmaznak. Az első 3-at sikerült beaktiváni,a második 3-ból,viszont azt írja a Steam az egyikre hogy már valaki felhasználta a kulcsot.

Ilyenkor mi a teendő,ha írok a supportnak a rendelési számmal,illetve,ha bebizonyítom,hogy megvettem a csomagot,akkor küldenek egy másik steam kulcsot,ahelyett,ami fel volt használva?

Illetve hol találom meg az Amazon support felületét?

(#335) Destloler


Destloler
tag

Sziasztok,

Szeretnék kérdezni egy dolgot. Vásároltam az amazonon és egy ilyen költséget pluszba rárakott:
Import Fees Deposit (google forító szerint: Import díjak Kaució). Ez mit takart ezt benyeli az amazon vagy ez a vámkezelésre megy vagy ezt zsebre teszi ? Előre is köszönöm a segítséget.

(#336) doc válasza Destloler (#335) üzenetére


doc
nagyúr

vam es afa

(#337) Destloler válasza doc (#336) üzenetére


Destloler
tag

akkor itthon nem kell fizetnem vámot és áfát vagy ez az amcsi vám és áfa?

(#338) N2O999 válasza Destloler (#337) üzenetére


N2O999
tag

Nem kell már pluszként semmit fizetned ezen felül, az amazon előre kiszámolja a várható áfát és vámot és levonja.

Ha kevesebb az áfa+vám mint amit kiszámoltak, azt visszakapod, (pl. 27% áfával számoltak, Magyarországon a könyvekre 5% van, 2 hónap után visszautalták az eltérést) ha pedig több ez az összeg, azt ők fizetik, bár ez nem jellemző.

(#339) 98bja


98bja
senior tag

sziasztok,

Szeretnék a közeljövőben vásárolni egy mikofont, és az amazonról szeretném rendelni. Ezt. 92 dollár ugye, és az lenne a kérdésem, hogy nagyjából mennyire jönne ki a végösszeg szállítással és vámmal együtt? Köszi előre is!

(#340) doc válasza 98bja (#339) üzenetére


doc
nagyúr

belerakod a kosarba, elmesz a legutolso lepesig, es ki fog derulni :U

(#341) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Erre

és erre

Mennyi a kiszállítás??

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#342) doc válasza prannk (#341) üzenetére


doc
nagyúr

basszus egy, csak EGY hozzaszolast olvasnal vissza legalabb :W

(#343) prannk válasza doc (#342) üzenetére


prannk
őstag

Elnézést!

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#344) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnél az amazon.co.uk-ról rendelni egy komplett pc-t alkatrészenként. Az árak nagyon jók, de egy valami nem hagy nyugodni. A szállítás. Írták az oldalon, hogy free shipping már európai országba, de szeretet hazánk nem szerepel köztük. Megtudnátok mondani, hogy mennyi lenne kb? Minden komponenst az amazon logójával ellátott eladónál néztem.

Köszi előre is!

(#345) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék az Amerikai Amazonról rendelni egy SPG tokot, azt szeretném ezzel kapcsolatban kérdezni, hogy hol lehet megnézni, hogy lehet rendelni Magyarországra valamint mennyibe kerülne?

(#346) sarasota123 válasza gabesszg (#345) üzenetére


sarasota123
aktív tag

végigmész a rendelési folyamaton a végleges megerősítésig, és ott összegezni fogja, hogy mennyibe kerül stb.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#347) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ha ezt az órát szeretném megvásárolni erre még rájön a szállítási költség? Meg azt hol tudom megnézni, hogy az illető szállít e Magyarországra?

[link]

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#348) sarasota123 válasza Predator2 (#347) üzenetére


sarasota123
aktív tag

ezredszerre kerdezik ezt, es meg mindig ugyanaz a valasz:

vegig kell menni a rendelesi folyamaton
(add to basket -> proceed to checkout -> cimed megadasa/kivalasztasa -> fizetesi mod -> vegleges megerosites)

ekozben kiderul, hogy szallitjak-e, a cim megadasa utan, a vegen pedig osszegzi, hogy mennyibe kerul maga a cucc, mennyi a szallitas, mennyi a vegosszeg.

egyebkent az arucikkeknel alapbol mindig csak az alaparat tuntetik fel, a szallitast nem tartalmazza.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#349) Predator2 válasza sarasota123 (#348) üzenetére


Predator2
addikt

Értem, köszi.

Ha ilyen gyakran előfordul a kérdés lehet, hogy ki kéne emelni, hogy ne kérdezzék meg 100x

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#350) haypro


haypro
senior tag

Csao,

Arra lennék kíváncsi, hogy ha az amazonról rendelek (USA), akkor tényleg megjön a rendelt termék? Mennyi esély van rá, hogy megvámolják?
Konkrétan Nexus 7 2013-at rendelnék, 229$-ért.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.