Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) chinaminman válasza hcl (#25950) üzenetére


chinaminman
tag

A YT is a barátod, nem csak a google! :DDD ;]

(#25952) hcl válasza chinaminman (#25951) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Rühellek videotutorialokat nézni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#25953) natë


natë
nagyúr

Kislányom

Lumia 1020

(#25954) chinaminman válasza natë (#25953) üzenetére


chinaminman
tag

Érdekes kompó, meg dől is egy "kicsit". :)

(#25955) natë válasza chinaminman (#25954) üzenetére


natë
nagyúr

Direkt. :K

(#25956) hcl válasza chinaminman (#25954) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én ezeket az idióta képarányú szenzorokat utálom :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#25957) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

Hoztam egy újabb képet.
Előre is megköszönöm a véleményeket.

(#25958) jjeahh válasza Milán13 (#25957) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kemények a fények, alexpós, részlet, élesség nincs, CA van, túl pici a dof, wb fura

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25959) Milán13 válasza jjeahh (#25958) üzenetére


Milán13
tag

Köszi!, akkor jön az újratervezés :)

(#25960) hcl válasza Milán13 (#25957) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kicsit nagyobb dinamikával a alapvetően tetszene. Kompó szó-szó. Jó lenne a bokeh, meg az élességen kívüli részek is, csak valahogy úgy nem áll össze. Sokkal hangsúlyosabbnak kéne lenniük a szemeknek, ha már csak azok élesek.
Nem tudom pontosan, a kiégésen kívül mi baja, vagy mit lehetne vele csinálni...

Mutogatni való hater díszpinty

(#25961) bagaba1


bagaba1
tag

Nos jönnék most három képpel a korábban említett sorozatból, remélem nem haragszotok meg érte. Tudom, sajnos az összes képem frontfókuszos. Hétvégén csináltam pár tesztet ami bebizonyította a 20D rendszeres tévesztését. Beszéltem már Ruzsa Jánossal, közeljövőben beállítja a vázat és egy szenzort/kamratisztítást is megejtünk. Már mindkettőre régóta szükség van, remélem hamarosan sikerül hozzá eljutni és aztán gond nélkül lehet dolgozni.

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#25962) hcl válasza bagaba1 (#25961) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ruzsa mester nagy mágus, sokat tanultam az oldaláról :) Bár még csak kompaktokat javítok... 300D-re (hibás darab beszerzése) még nem volt keret :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#25963) nesa válasza bagaba1 (#25961) üzenetére


nesa
veterán

Nekem tetszik a 3. bar a kep lehetne szukebb, de ami rajta van abban van fantazia.

(#25964) jjeahh válasza nesa (#25963) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25965) JuhG24


JuhG24
csendes tag

Lenne egy konkrét kérdésem. Több képen is, például ezen is több helyen kiég a kép és utómunkával sem nagyon tudok rajta segíteni, csak fura színek jelennek meg a fényes rész szélén. Mi a megoldás, ne fényképezzek fényes dolgot?

(#25966) copass válasza JuhG24 (#25965) üzenetére


copass
veterán

CA, Chromatic Aberration. LR-ben két klikk. jó cúnya.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#25967) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok, igy 3-1es algeriai vezetetsnel hoznek par kepet a het kozeperol.

Kijarat a tengerhez

Vera lotte kocsiablakbol, en csak vagtam es utomunkaztam

Nyugodtsag

Turistas csendelet..

Ireland's Eye

Réalt na Mara (Star of the Sea)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25968) Balinov válasza Balinov (#25967) üzenetére


Balinov
félisten

jaj, bocsanat amugy a sok kepert.. :B

szerk: lassu vagyok, mire befejeztem az elozo postot 4-2-lett...

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25969) JuhG24 válasza copass (#25966) üzenetére


JuhG24
csendes tag

Kösz. És ha az sem tesz csodát, akkor az objektívben van a hiba vagy csak el kell kerülni ezt a szituációt?

(#25970) jjeahh válasza JuhG24 (#25969) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ezt a képet sztem raw-ból lightroom-ban még szépen vissza lehet húzni. CA-t eltünteted, highlights-shadows-al játszasz picit, esetleg ps-ben szelektíven sötétíthetsz/világosíthatsz vagy curves-el is javíthatsz valamennyit rajta gondolom ;)
amúgy rekeszelve helyben is eltüntethetted volna a CA-t, max F8-on szerintem már rendben lett volna...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25971) hcl válasza JuhG24 (#25969) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kevésbé jó objektívek produkálják bizonyos esetekben, erős fényben (ott, ahol látod a képen is, elég nagy a kontraszt). Nem tudsz vele mit csinálni, ez egy optikai jelenség, csak a mértéke változik, jó obikon alig van. Rekeszelésre szokott csökkenni, meg szoftveresen lehet korrigálni, de ha az obi hajlamos rá, akkor mindig lesz valamennyi (a Canon 75-300 elég horror ilyen szempontból pl). Legrosszabb esetben két réteget csinálsz a képből, az egyiket átszínezed, és maszkolással el tudod tüntetni, ha a RAW előhívó nem képes rá.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25972) fungeld válasza JuhG24 (#25969) üzenetére


fungeld
aktív tag

Csak visszahúztam a kéket és a lilát. Így sem a legszebb, mert szürke lett, de talán kevésbé észrevehető. [link] Ha valami nagyon fontos, jelentős kép lenne akkor persze szépen meg lehetne csinálni, de eléggé időigényes.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#25973) JuhG24


JuhG24
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, ma is tanultam valamit.

(#25974) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hétvégén vakuztunk (aztán rengeteget kavartam rajta a Gimp-pel), meg kimentem megnézni, mennyire felhős...

Mutogatni való hater díszpinty

(#25975) matyi012345 válasza hcl (#25974) üzenetére


matyi012345
őstag

Nekem a második jobban tetszik.

(#25976) hcl válasza matyi012345 (#25975) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A második eléggé ad hoc volt, hogy ha már kint vagyok, de nincsenek csillagok, csináljak valamit... Lett belőle jobb is amúgy, csak később vettem észre :)
Amúgy fb-n a másodiknál hangulatot értékelték jobban, az első meg ma került ki... Mondjuk abban több meló van, csak mondjuk leginkább azért, mert semmi cuccunk nem volt kelléknek. :O

Mutogatni való hater díszpinty

(#25977) matyi012345 válasza hcl (#25976) üzenetére


matyi012345
őstag

Szerintem is a hangulata miatt jobb :) Megnézém úgy is hogy előtte van a vaku mondjuk egy állványon és nem látszik közvetlenül a képen. Majd próbáljátok ki legközelebb szerintem.

(#25978) hcl válasza matyi012345 (#25977) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak én voltam, szóval előttem, de most nincs rádiós kioldóm (áj láv kína) anélkül meg nehéz.
Amúgy ez a "csávó elé tegyük le a vakut" volt az alapötlete a másik képnek is. Csak az addig mutatott jól, amíg nem volt köpeny :D De ha már van két vakunk, megcsináljuk majd elölről-kétoldalról villantva is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#25979) *Ropi* válasza bagaba1 (#25961) üzenetére


*Ropi*
félisten

Több dinamikát elbírnának a képek mert így nagyon ki vannak vasalva, viszont az elsőn fehér felső így is szénné van égve, a másodikon is a nagy része határeset (egy átlag kontrasztátfogású monitoron semmi részlet nem látható benne, nálam is csak azért, mert 1:1200 a kontrasztdinamikám ;)).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25980) bagaba1 válasza *Ropi* (#25979) üzenetére


bagaba1
tag

Az például szándékos volt, hogy a haj bebukjon néhol, a ruha pedig kiégjen. Sajnos kalibrált monitorhoz csak most jutottam, laptop TN panel nem az igazi. Ekkora felbontáson már látszik hogy túl lettek kicsit élesítve, de muszáj volt a fókuszhiba miatt.. Remélem a következőnél már nem lesznek ilyen gondjaim :)

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#25981) *Ropi* válasza bagaba1 (#25980) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rendben, csaXóltam. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25982) JuhG24


JuhG24
csendes tag

Ezen a képen egy tizes skálán mennyire zavaró az a vezeték? Nem sikerült eltüntetni, talán nem is lehet. Ez értékelhetetlenné teszi a képet?

(#25983) Schuby válasza JuhG24 (#25982) üzenetére


Schuby
aktív tag

eléggé zavaró. sztem PS ben 2 perc eltüntetni

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#25984) matyi012345 válasza JuhG24 (#25982) üzenetére


matyi012345
őstag

[link]

Ilyesmivel a PS topikba is elnézhetsz.

(#25985) JuhG24 válasza matyi012345 (#25984) üzenetére


JuhG24
csendes tag

Igazatok van, kösz. Bocs, ha rossz topic volt.

(#25986) *Ropi* válasza bagaba1 (#25961) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja és elfelejtettem reggel: a külső lány alsó ajka alatt eléggé zavaró az a mély árnyékfolt (az a kép legsötétebb része kb.).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25987) hcl válasza *Ropi* (#25986) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egy ilyet hogy tüntetsz el...?

Mutogatni való hater díszpinty

(#25988) jjeahh


jjeahh
nagyúr

nem igazán volt időm kreatívkodni meg amúgyis mozgatta valami a bokrokat mellettem :DDD sztetek így unalmas lett? és nem tom eldönteni, hogy sötét-e, húzzak-e még rajta

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25989) csimpekve válasza jjeahh (#25988) üzenetére


csimpekve
tag

Medve-e vót? :Y

www.csiro.hu

(#25990) jjeahh válasza csimpekve (#25989) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem igen, tele volt a hely mackótrutyival, meg valami barna szőrpamacsokkal is, valszeg oda jár málnát kajálni :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25991) bagaba1 válasza hcl (#25987) üzenetére


bagaba1
tag

(#25986) *Ropi*: most hogy így mondod, az tényleg szúrja a szemem.

(#25987) hcl: adjustment brush, és picit húzni kell az expo/shadows csúszkán felfelé :) csak vigyázni kell az átmenetnél hogyan maszkolsz.

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#25992) hcl válasza bagaba1 (#25991) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, kiretusálás nélkül gondoltam, derítéssel :)

@Jjeah : Szerintem aranyos a gombás, szerkesztés, környezet megvan, fények is oké, festményszerűség tetszik, nekem így monitorméretben nincs vele bajom. Ha meg van, akkor is van a képnek hangulata, azt meg semmilyen élesség, vagy egéb trükk nem tud adni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#25993) Balinov válasza Balinov (#25967) üzenetére


Balinov
félisten

Sracok, ennyire tucat, turistakepek ezek, hogy meg egy nemidevalo, kukas velemenyt sem kaptam? :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25994) L4mie


L4mie
veterán

[hcl:]
Jó ötlet, de akkor ha már mágus vagy legyél autentikus és a másik vakut, vagy fényt tedd a kezedbe mintha fénygömböt castoltál volna :P :P amúgy jó ötlet.

jöhetnek a villámos képek :)

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#25995) negyedes válasza L4mie (#25994) üzenetére


negyedes
addikt

nincs hova bujjak. :O a regi lakasban volt jo kis hely ahonnan lehetet villamokat loni.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25996) hcl válasza L4mie (#25994) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Továbbra sem én vagyok a képen (még jó) ellenben nem számoltunk másik vakura + nem tudtuk egy vakuval megoldani a bevilágítást... Valószínű a köpeny túl széles egy vakuhoz, nem adott jó élfényt. Utólag esett le, hogy elölről-kétoldalról kellett volna vakulni. Amúgy elvileg lesz még ilyen kép, azon lehet lesz még fény, bár inkább az kéne, hogy először normálisan nézzen ki.
(Meg mondjuk ezt a képet helyből csajjal kéne, amint tobja a haját, minek szenvedni köpenyekkel meg kopasz srácokkal :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25997) torzo válasza Balinov (#25967) üzenetére


torzo
Ármester

A Realt na Mara számomra szűk. A többi meg jó, meg szép, meg minden. Ha egyszerre ennyit linkelsz, nehezebben fog bele az ember a bírálatba. Amúgy meg tényleg jók, mint általában. :)

(#25998) Balinov válasza torzo (#25997) üzenetére


Balinov
félisten

:R 19"-n nezve tenyleg szuk, valamiert elkerulte a figyelmemet. Szal akkor a nagy resze nem kukas/turistafoto

Jogos a felvetes, nem is ertem, miert linkeltem ennyit egyszerre, nem nagyon szoktam.

udv
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25999) hcl válasza Balinov (#25998) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Feltorlódott, na :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26000) Balinov válasza hcl (#25999) üzenetére


Balinov
félisten

az lehet, de nem illik akkor sem floodolni a topikot egy postban ennyi keppel...10ev phzas utan illene mar tudnom.. :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.