Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) Casoli válasza maj-viktor (#2888) üzenetére


Casoli
őstag

Akkor mégegyszer. Nem házhoz kértem, ergo nem tudják a lakcímem. Szóval így mely postára adják le? A Debrecenibe vagy a Soproniba? ;]

De már tökmindegy, valamit csináltak a postán, lehet megkérdezték az alzát, hogy mégis hova küldjék. Nemtudom. Lehet digitálisan volt elcseszve a címzés, és leolvasták a dobozon lévő címzést a postán. A lényeg, hogy azóta már megkaptam, ragasztottak is a dobozra matricát, hogy koppintsak a feladó orrára az elégtelen címzés miatt.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#2902) Executioner válasza kisza25 (#2899) üzenetére


Executioner
tag

A számla jobb felső sarkában van ez a kis szösszenet: Garanciajegy és bizonylat
Mást egyébként nem fogsz kapni tőlük.

Exec

(#2903) Casoli válasza grosy (#2893) üzenetére


Casoli
őstag

Alzánál a PRO volt érdekes, 95 ezer volt alapáron, szerintem 13 ezret minimum még le lehetett belőle kuponozni.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#2904) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Srácok, holnap estig tartanak a kuponok vagy ma 00:00 után már nem élnek?

(#2905) Casoli válasza KaiotEch (#2904) üzenetére


Casoli
őstag

Ne halogasd holnapig.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#2906) -=Jam=- válasza KaiotEch (#2904) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Ha van benne bármi logika akkor vasárnap éjfélig, de ha kell valami vedd meg most, az a tuti :)

(#2907) Casoli


Casoli
őstag

Így a kuponozás vége felé járva, esetleg írhattok bakikat, amiket az Alzánál követtek el.

Nálam volt kettő termék is, mindkettőt úgy rendeltem, hogy bontott csomagolású.

Az egyik egy Ryzen CPU volt. Bontott volt valóban a csomagolása, viszont a CPU fordítva volt belerakva a műanyag tokjába, vagyis pofával befelé. Hála istennek csak 4-5 láb volt elgörbülve, de visszahajlítgattam :D

A másik eset meg egy bontott M2 SSD volt, amihez külön csomagol a gyártó egy hővezető lapkát. Hát a sötét előző tulaj felragasztotta a chip nélküli oldalra, ami beszerelésnél az alaplap és az m2 ssd közé esik. Az Alzának meg annyi esze nem volt, hogy levegye, nem is tudom hogy visszáruzták, mert a termék sorozatszáma volt felülragasztva a lapkával. Nekiestem hajszárítóval, lehámoztam az SSD-ről a fémlapot. Nem kicsit fostam, nehogy kettétörjön az SSD nyák.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#2908) Sinu válasza Casoli (#2907) üzenetére


Sinu
senior tag

És ezeket nem küldted vissza? :F

No Future

(#2909) Casoli válasza Sinu (#2908) üzenetére


Casoli
őstag

Nem azért rendeltem, hogy viszzaküldjem. Kellettek, jó áron voltak, megoldottam.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#2910) csumpa93 válasza Casoli (#2907) üzenetére


csumpa93
tag

Abban a pillanatban dobnám vissza. Jézus istenem, nem is értem, adathordozót nem is vesznek vissza, vagy már azt is?

(#2911) Casoli válasza csumpa93 (#2910) üzenetére


Casoli
őstag

Csak azzal nem vagy kisegítve. Én kizárólag csak olyat rendelek, amire szükségem van. Cseredarabot nem adtak volna, és a szervizben is ugyanezt csinálta volna az egyik alkalmazott a termékkel, mint én. Ez egy 19 ezres SSD volt 10 ezerért lekuponozva. Hülye azért nem vagyok, hogy visszaküldjem :D

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#2912) Casoli válasza Casoli (#2911) üzenetére


Casoli
őstag

HDSentinel szerint egy órát sem futott. Szerintem mikor az első tulaj rájött, hogy rossz helyre rakta fel, már csomagolta is vissza, hogy visszakéri a pénzt. :C

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#2913) lacus83 válasza Benhill (#2897) üzenetére


lacus83
senior tag

Szerdán ssd rendelés. Csodálkoztam is hogy nem ér ide a héten./habár nem is sürgős/Hétfői napra ígérte a rendeszer. Szombat reggel kaptam az SMSt hogy a csomagot a postán letétbe helyzték.
A másik meg ugye az hogy az Alza adatlapon mire frissülnek a dolgok az megint más. Kézbesítés után sokszor egy hétig is az van hogy kiszállítás alatt :B

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#2914) #68216320


#68216320
törölt tag

Alza esetében hogyan van az olyan eset, amikor vásárolok egy terméket, de hazaérve és kipróbálva kiderül, hogy hibásan működik?
Van 3 nap azonnali csere ilyenkor?

(#2915) Maxibuci válasza #68216320 (#2914) üzenetére

Tudomásom szerint 14 napos elállás van, utána/közben meg tudod rendelni a másikat! Én egy egérrel jártam úgy, hogy "kényelmetlen" lett fél óra használat után, visszavittem és az árát visszakaptam! A cseregarancia szolgáltatás náluk külön vásárolható opció!

[ Szerkesztve ]

"Ami el tud romlani, az el is fog."

(#2916) mike1334 válasza #68216320 (#2914) üzenetére


mike1334
veterán

Ha magánszemélyként vetted (nem cég nevére), tartós fogyasztási cikknek minősül (drágább, mint 10e forint) és akadályozza a rendeltetésszerű használatot a hiba, akkor 3 napon belül kérheted a kicserélést.

Ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a vállalkozás nem hivatkozhat a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:159. § (2) bekezdés a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#2917) laci666


laci666
senior tag

Most táraztam be öblítőből és mosószerből,külön külön lekuponozva-20 % :)
Valamint AMD Ryzen 3 2200G AK ár alá kuponozva + egy ASUS PRIME A320I-K mini ITX alaplap szintén AK ár alatt. :)

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#2918) kissdani


kissdani
senior tag

Jól olvasgatom hogy ár csak egy kupont fogad el az alza? Egy 100k-s dologból csak maximum 4k-t tudok lekuponozni meg az ingyenes szállitást?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#2919) Tomassy00 válasza kissdani (#2918) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Így van :K . És az az egy kupon is már csak máig érvényes hivatalosan...

(#2920) kisza25 válasza , (#2900) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én meg az összeshez, a játék kódok is azon szoktak lenni
Executioner: az eddigi 10+ csomagban mindben volt, csak ebben az egyben nem, de akkor ok

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2921) Maxibuci

Siessetek, mert bármikor elvihetik ezt a remek ajánlatot..... :))
[kép]

"Ami el tud romlani, az el is fog."

(#2922) Tomassy00 válasza Maxibuci (#2921) üzenetére


Tomassy00
senior tag

;]

(#2923) #68216320 válasza mike1334 (#2916) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi. Akkor holnap lehet visszaviszem és kicseréltetem. Ha mondjuk a gyártó egy másik ilyesmi eszközére akarom kicserélni, mert ebben nem bízom már, akkor az is lehetséges? Vagy csak ugyanerre cserélhetik? (A másik sajnos 500Ft-al olcsóbb, de felőlem elszámolhatnák ugyanebben az árban)

(#2915) Maxibuci: Összekeverted szerintem a hibás terméket az elállás jogával. Hibás termék esetén nem tudsz elállni úgy tudom. Hiszen a termék tovább nem értékesíthető már. Tehát cserélni/javítani kell.

(#2924) kisza25 válasza Maxibuci (#2915) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Csak hibálan, hiánytalan terméknél van az elállás, a hibásnál egyből garancia

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2925) Maxibuci válasza kisza25 (#2924) üzenetére

A garancia az oké, de valaki sajnos azzal is trükközik, hogy eláll a vásárlástól, holott tudja, hogy hibás a termék és vesz egy másikat! Majdan árulják "felbontott" ként a hibás terméket....

"Ami el tud romlani, az el is fog."

(#2926) Casoli


Casoli
őstag

Hibás terméknél is el lehet állni, ne terjesszünk hülyeséget. A tulaj jófejségére van bízva hogy elárulja-e a hibát. Az meg felelőtlenség egy üzlettől, hogy nem bizonyosodik meg róla, hogy jó-e, mielőtt visszateszi készletre.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#2927) ttth


ttth
újonc

Hibás/sérült termék elállásánál az eladó jogosult értékcsökkenést felszámolni, tehát a vételár X százalékát visszatarhatja.

[ Szerkesztve ]

(#2928) torma1981 válasza ttth (#2927) üzenetére


torma1981
veterán

Szerinted hány bolt nézi meg tüzetesen a termékeket amikor az elállás folyik? Pl az MM? Mikor beviszed belenéznek és adják vissza a pénzt.

Nincs idő bevizsgálásokra stb.

[ Szerkesztve ]

(#2929) bobalazs válasza ttth (#2927) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

De ha meg azonnal jelzed mindjárt kicserélik vagy várni kell bevizsgálásra?

(#2930) , válasza Maxibuci (#2925) üzenetére


,
addikt

Holott csak jeleznie kellett volna, hogy hibás a termék, és emiatt szeretne elállni a vásárlástól. Így nem szívatna meg másokat sem utána, akiknek újra eladnák a hibás terméket jóként.

(#2931) , válasza bobalazs (#2929) üzenetére


,
addikt

Én kaptam már sérült/hiányos terméket, jeleztem nekik, hogy mi a helyzet, küldték a futárt, illetve intézték a pénz visszaküldését is (képeket is küldtem nekik). A futár amikor elvitte tőlem a csomagot, az átvételi elismervényről küldtem nekik képet, és már indították is a pénz visszautalását, ami x napon belül a számlámon is volt.

(#2932) Gianni27 válasza #68216320 (#2914) üzenetére


Gianni27
őstag

Alzánál 14 nap az elállás magánszemély, és cég esetében is. Ha beikszelted az ingyenes karácsonyi elállást, akkor meg január elejéig.

(#2933) Gianni27 válasza kissdani (#2918) üzenetére


Gianni27
őstag

Igen, és elvileg az is csak ma működik még. A nagy bulikról már lemaradtál. (korlátlan kuponhalmozás és társai).

[ Szerkesztve ]

(#2934) Benhill válasza #68216320 (#2923) üzenetére


Benhill
senior tag

Jártam már így én is.

Kicsomagolásról videó, közvetlenül abban a videóban is látható hogy hibás. Felbontott volt.

Ezt a videót elküldtem nekik, válaszlevélben megkérdezték hogy csereterméket, vagy pénzt kérek? Felbontott termék esetén lehet hogy nem is jönnek begyűjteni. Legalábbis kettőből kétszer nem jöttek.

Ha egyértelműen tudod bizonyítani hibásan kaptad, akkor vagy a legjobb helyzetben.

(#2935) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Két kupon kód a rosszabb időkre, 15-ig használható fel, 20 ropi a minimum összeg.

[kép]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#2936) Maxibuci válasza tranceplanet (#2935) üzenetére

Mennyi kedvezményt ad?

2.000 Ft-ot!

[ Szerkesztve ]

"Ami el tud romlani, az el is fog."

(#2937) , válasza Benhill (#2934) üzenetére


,
addikt

Felbontott termékekre is ugyanazok a dolgok vonatkoznak, mint a nem felbontottakra. Elállási idő, elszállítás, stb.

(#2938) bobalazs válasza , (#2931) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez azért nagyon pozitív tőlük, annak ellenére ahogy a topik elején lévő beszámolók szólnak.

(#2939) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Ezt azért egy kicsit túlárazta a csávó úgy érzem. Amúgy bevásárolt ez is rendesen... :DDD

The Truth is out there...

(#2940) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
Fujitsu a531 laptophoz milyen ssdt valasszak? Anyosomek gepebe kellene!
Elore is koszonom!

(#2941) DJGABI válasza bazsimano (#2940) üzenetére


DJGABI
addikt

Kb mindegy. Még a legolcsóbb is fényévekkel jobb mint egy vinyó. Rendszernek egy 128-as már bőséges. A hdd ha nagy volt meg mehet az optika helyére bay-be.

Az 512-es Patriot 15k-ért BB [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2942) Tomassy00 válasza DJGABI (#2941) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Én pontosan ilyet vettem 1terrásat 74,38 euro-ért alzából kuponnal. 2darab egyből becsusszant a kosárkába, persze külön külön :)

[ Szerkesztve ]

(#2943) #68216320


#68216320
törölt tag

Maximális elismerés az Alza részére!!!

Az imént visszavittem a hibás terméket és jeleztem, hogy probléma van vele.
Lejegyezték a tüneteket, majd a következő kérdés: "Cseréljük vagy inkább kérem a vételárat." Mondom, másik termékre ki lehet cserélni? Az problémás lenne, az inkább új megrendelés legyen.
Mondom, akkor kérném a vételárat. Nyílik a kassza és 1 perc múlva a kezemben a termék árával már távozom is.

Kéremszépen, így kell megszerezni egy vásárlót.
A jó árakkal más cég 1-1 termék vásárlására meg tud venni, de ilyen probléma kezeléssel hosszú időre kedvencemmé váltak.

Szóval boldogan és bátran rendelem meg náluk a következő termékemet is.

[ Szerkesztve ]

(#2944) Gyuri27 válasza #68216320 (#2943) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én is hasonlóan jártam (csak nem személyesen). És nem tudom miért bonyolult a csere (akár ráfizetéssel).
Ha kell egy termék nem sokra mész a pénzzel. Pl proci hűtő esetén, hdd stb-stb. A pénzt nem tudod azok helyére berakni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2945) Casoli válasza ttth (#2927) üzenetére


Casoli
őstag

Ez megint hulyeseg. Attol hogy hibas, nem von le senki penzt. Ha karcos, vagy hasznalatba vette, akkor mar lehet vonni. Pl veszek egy ramot, gyarilag hibas, szerinted mi kozom nekem ahhoz? Miert kellene kevesebbet visszakapnom mint amennyit fizettem? Gondolkozzunk mar picit, mielott ilyeneket irunk le.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#2946) #68216320 válasza Gyuri27 (#2944) üzenetére


#68216320
törölt tag

Gondolom arra utalt, hogy webshopban rendeljem meg újra, hisz csak beballagva nem fognak tudni kiszolgálni. De mivel rögtön visszakaptam a pénzt, akár meg is rendelhetem a másikat. Amúgy amit helyette akarok picivel olcsóbb, lehet az is macera lett volna. Ez így a legtisztább megoldás és ebben igazuk is van.

(#2947) Casoli válasza #68216320 (#2943) üzenetére


Casoli
őstag

Igen, ez jo az alzaban. Az viszont nem, mikor masfel orat vartam mire sorra kerultem a visszavitt cumoval.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#2948) #68216320 válasza Casoli (#2947) üzenetére


#68216320
törölt tag

Jo, hat kb 20 percet én is vártam a soromra, de nem vészes.

(#2949) Albigator


Albigator
őstag

Hali!

14 napon belüli elállással kapcsolatban érdeklődők.
Egy főtermék és 4 sallangtermékről van szó a kuponozás miatt.

Szóval az egész rendeléstől gondolom egyszerűbb elállni, mint csak a főterméket visszaküldeni, ugye?

segito@alza.hu- vagy alza oldalán az Áruvisszaküldést érdemes választani?

Nekem is jól jönne az ingyenes GLS futár.. :D

[ Szerkesztve ]

(#2950) Piftuka válasza zolee1984 (#2842) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm! :R

Így jártam el. :K Egyébként nem kért tőlem másik email címet. Ugyanazzal az email címmel meg tudtam rendelni mindhármat.

MPL házhozszállítást kértem, kifizettem, megjött mindegyikre az első email...

Akkor így rendben lesz a dolog?

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.