Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) jeni válasza ubyegon2 (#2400) üzenetére


jeni
félisten

én még pizsama alsó-felsőben vagyok ;]
amúgy most néztem meg végig az asztalitenisz világkupa döntőt.

[ Szerkesztve ]

(#2402) vittorio7 válasza ubyegon2 (#2400) üzenetére


vittorio7
őstag

Mit tudsz? :DDD
Jön az ingyen sör?! :D

[ Szerkesztve ]

(#2403) banderasz77 válasza ubyegon2 (#2400) üzenetére


banderasz77
addikt

Ki vele... 😀

(#2404) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Az a helyzet, hogy épp kalibrálják az új eszközöket a Látóasszonykák, amúgy nagyon tutik, én láttam, még jó....viszont tesztidőszakban csak saját topikjukban válaszolhatnak, aszongyák most.
Nem valami jókedvűek most, biztosan megszokták a régi Gülüstar ketyeréket..... :N

Szóval szerintem minél többen írjunk a topikjukba, csak megunják és mondanak valamit. :K

[ Szerkesztve ]

(#2405) zolee1984 válasza ubyegon2 (#2400) üzenetére


zolee1984
senior tag

Te vagy az alza beépített ufója?
Mit hallottál?

üdv Zoli

(#2406) fatal` válasza kergemarha92 (#2393) üzenetére


fatal`
titán

Igen, elő. Nekem is töröltek múlt héten, nem volt hely a boxban. Azon nem volt kuponos trükközés, megrendeltem újra és elmentem érte személyesen.

(#2399) bigdady: Nem hiszem, hogy spórolni akart, ingyenes szállítást is alkalmazott. Egyszerűen a box kényelmesebb, mert bármikor átveheted a cuccot én is azért rendeltem oda, 5 percre van a munkahelyemtől. Gondolom nem számított rá, hogy megszűntetik a kuponhalmozást az akció vége előtt. Ez van :)

(#2407) omfgk válasza fatal` (#2406) üzenetére


omfgk
addikt

Nem a kuponozás miatt lőtték le a rendelését, hanem azért mert az egyik megrendelt cucc közben megszűnt...

[ Szerkesztve ]

(#2408) fatal` válasza omfgk (#2407) üzenetére


fatal`
titán

Tudom, hogy nem amiatt lőttem le, nem is írtam ilyet.

Ha raktáron volt, akkor nem azért lőtték le, mert megszűnt (tartják a készletet), hanem azért, mert tele volt a box és pár nap után törlik.

(#2409) bigdady válasza fatal` (#2406) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kuponhalmozással csak a posta volt tuti előre fizetve

(#2410) bigdady válasza ubyegon2 (#2404) üzenetére


bigdady
nagyúr

Te vagy az sárga kabát? ;]

(#2411) fatal` válasza bigdady (#2409) üzenetére


fatal`
titán

Amit halmoztam boxba, azt kihozták. :) Volt még egy, az házhozszállítás, megjött az is.

Amit nem, azért meg elmentem személyesen, azon csak a kiegészítő kupon volt. Úgyhogy végülis nekem jó volt így. :) De ha még lesz ilyen, akkor postán fogom rendelni.

(#2400) ubyegon2: Te vetted a Ps4-eket? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2412) snecy20


snecy20
veterán

Szerintem az alza forgalma egyik napról a másikra kb. negyedére eshetett vissza a kupon visszavágás óta. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2413) zolee1984 válasza snecy20 (#2412) üzenetére


zolee1984
senior tag

Valószínű.
Tegnap rendeltem egy pc házat, HDMI kábelt kieg kuponnal holnap már hozza a posta.
Haver hétfőn vásárolt, de még nem ért oda hozzá. De már a futár cégnél van

[ Szerkesztve ]

üdv Zoli

(#2414) snecy20 válasza zolee1984 (#2413) üzenetére


snecy20
veterán

De azért nem mindegy, hogy valamin fogsz 16e HUF-t, vagy csak egy db. kiegészítővel 4e-t. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2415) ubyegon2 válasza fatal` (#2411) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

&(#2410) bigdady &zolee1984

P*csába, de hamar lebuktam! :DD Sárga na, és? Ez a divat!

[ Szerkesztve ]

(#2416) zolee1984 válasza snecy20 (#2414) üzenetére


zolee1984
senior tag

Tudom.
Kb. 40-45 ropit spóroltam ahogy számolgattam.
Nem vásároltam ész nélkül csak ami amúgy is kellett.

üdv Zoli

(#2417) Gyuri27 válasza snecy20 (#2412) üzenetére


Gyuri27
félisten

Majd ha kell a pénzünk akkor alkotnak valamit.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2418) kergemarha92 válasza fatal` (#2408) üzenetére


kergemarha92
csendes tag

Köszi a válaszokat, srácok! Így inkább nem erőltetem a reklamációt. :))
Az továbbra sem egyértelmű nekem, hogy az időközben elfogyott Bluetooth füles volt a probléma, vagy az AlzaBoxba rendelés.

A telefont újra meg szeretném rendelni. Most csak a telefon mellé adott 5E-s kupont plusz az ingyen szállítást kérném. Ha jól értelmezem, így már teljesen szabályos lesz az új rendelésem. :) Viszont újra AlzaBoxba rendelném, mert az nekem a legkényelmesebb. Napközben a munkahelyen sokszor nem érek rá átvenni a csomagot, a Box pedig útba esik hazafelé menet. Szerintetek törölhetik így a második rendelésemet is?

(#2419) fatal` válasza kergemarha92 (#2418) üzenetére


fatal`
titán

Én úgy tippelem, hogy a box. A törölt rendelésből felszabadult a készlet és valaki megvette közben a BT fülest.

Szabályos, igen. Ha tele lesz a box, akkor újra törölni fogják. De szerintem most a kuponozás miatt kicsit visszább esik a forgalom. :)

Rendelheted a posta boxába is, hátha abban több hely van (ha esik útba). Vagy pick-pack pontra :)

(#2420) sb válasza fateless (#2368) üzenetére


sb
veterán

Nem tudom ki írta, de szvsz ez mindig is bicskanyitogató volt. Ill. ahogy fentebb szó esett róla, nem csak igazságérzetet bánt(hat) hanem konkrétan jogilag is problémás. Lásd a NAV-os szálat... de nem véletlen az sem, hogy sima lóf*sz akcióknál is szokott lenni kisker limit bármilyen üzletben. Mert nem a kereskedelmi mennyiségről szól az egész.

Erkölcsileg meg alap szerintem, hogy felb*ssza az embert. Én is használtam kupont, többet is, de szvsz nem ez dönti el, hanem a vásárlás célja és volumene. Én pl. 90%-ban olyan kieg. cuccokat dobtam be ami kellett is, 2-6k értékben is, tehát a kedvezmény igazából el is úszott volna bőven. De épp arról volt szó, hogy a mellérakott cuccot is megvettem volna máshol ugyanilyen áron.
De ha ezen túllépünk és egy szál UTP kábelt tettél a kosárba akkor is tök más kategória, ha magadnak vetted. Nem 67db-ot továbbértékesítésre, mint magánszemély (tehát nem kereskedő) adót csalva. És és föld szvsz.

A többit már nagyjából összeszedték milyen hátrányokkal jár. Bár inkább pozitív hangnemben amivel nem értek egyet:
@Casoli
- Attól, hogy neked jutott amit szerettél volna a másik cucc meg nem kellett, másnak lehet, hogy nem jutott. Ez pont az a telibesz*rom a világot hozzáállás amit a nepper is művel.
- Magad is írod, hogy majd nem lesz köv. akció...
- Nem nehéz észrevenni, hogy MO ugye a csavaros észjárás/kurucos furfang/később megy be a forgóajtó és előbb jön ki országa. Amire még büszkék is sokan pedig ez a színtiszta átb*szás definíciója.
Konkrétan mindenhol ez megy. Nézz szét a jófogáson, BF cuccokkal mindig tele de BF-en kívül is vannak specializált területek ahol évek óta ez megy, 3-4 oldalnyi eladó bontatlan Lego pl, de bármi más is... Ők ott állnak az összes akciós boltban nyitáskor, az Emag-tól kezdve a Lidl/CBA-ig bezárólag.

Nem folytatom, de ebből a mentalitásból hamar eljutnánk az ország 50 éves lemaradását magyarázó hozzáálláshoz a nyugati világhoz képest.

@vittorio7
Még ez sem biztos. Itthon mindenki "okos". lásd fentebb. Olyan kiterjed üzleteket visz 1-2 talpraesett egyén, hogy öröm nézni.

(#2421) PainKiller13 válasza bigdady (#2399) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én kiszállítással rendeltem 1 hete, azóta sem adták fel, 130k-s porszívót.

(#2422) BusinessGuy válasza sb (#2420) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Bicskanyitogató vagy sem,nem vásárolt el senki elöl semmit. Aki akar ugyan úgy bemehet és vehet akciós áron Playstation Pro-t még mindig van 95-ért.
Az más kérdés hogy azért a 20-ik pro eladás után ugyan annak a személynek csak jelezni kellene a hatóságok felé hogy elég érdekes., pláne mikor a képen látható Lakatos Rodrigó és társai elárasztják a hardveraprót és az egyéb helyeket a 2 év garanciás Ps Pro-kkal 110-ért.....

(#2423) Casoli válasza sb (#2420) üzenetére


Casoli
őstag

Valamit elég csúnyán félreértettél. A PS4 PRO-ról van szó, ami az akció kezdete óta még mindig kapható. Most éppen csak 204db szabad készlet van belőle. Erre írtam, hogy minek a hiszti, hiszen senki gyereke szájából nem vette ki az utolsót.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#2424) Baltazár123 válasza Casoli (#2423) üzenetére


Baltazár123
senior tag

A kupon kombinálás eltörlését viszont nagy részt ezeknek okoskáknak lehet köszönni, akik feltűnő sárga ruhában raklapszám horták ki a cuccot nap mint nap. Ekkora pofátlanságra szerintem lépni kellett a cégnek is, míg ha mindenki vett volna egyet ajándéknak vagy csak magának, az elment volna az Alza radarja alatt.
Ja egyébként láttam a sárga ruhást vagy hozzá megszólalásig hasonlító valakit az m3-on a gödöllői benzínkútnál. A spanjaival beszélgettek, de 130 mellett nem sok időm volt megnézni jobban. Lehet a szajrét osztották szét terítésre :)

(#2425) kisspall válasza Baltazár123 (#2424) üzenetére


kisspall
aktív tag

(#2426) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Azért ne védjük már, má boccs... emberünket legalább 4x - 4 különböző nap spottolták alkalmanként vagy 10db PS4-el... ha csak 20sima 20proval is számolok és totál lekuponozva, az is valami 90k*20 + 55k*20 = ~3milla

ÉS VAN AKI MÉG CSODÁLKOZIK, HOGY LELŐTTÉK A KUPONOKAT, amikor valaki ilyen pofátlanul kihasználja!?

Sztem azért aki ilyen tételbe csinálja, sanszos, hogy nem magánszemélyként, hanem cégként... valaki kisebb konzol bolt, akár vidéken, stb.

És amúgy ja! Az ALZA mellett szóljon, hogy folyamat tölti a készletet így BÁRKI tudott sőt mai napig tud venni! Ellenben egy emag BF 20mp alatt elfogyó készlettel vagy edigital, stb.!

Idén az ALZA a kuponhülyeségével nyert a BF-et, illetve szintén a Philips az elrontott kuponaival... ezek nélkül halál lett volna az idei BF, bár már a tavalyi is haldoklott!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2427) Ákinard válasza maj-viktor (#2426) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Nem akarom védeni ezt a sárga kabátos fazont, de a kuponozás lelövésének nyakába varrását sem látom okos dolognak.
Ha csak emiatt lőtte volna le az Alza, akkor simán törölhették volna a megrendeléseit ezeknek anyilvánvalóan visszaélő emberkéknek, ahogyan arra itt a topikban is volt példa.
De nem ezt tették...

(#2428) maj-viktor válasza Ákinard (#2427) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nem azt mondom, hogy konkrétan miatta... hanem az ilyen emberek miatt, akik tonna számra éltek vissza vele! És ezzel már nem profitot, hanem veszteséget termelve, amit úgy voltak vele valszeg hogy benyelik, mert elcseszték... kijavíthatták volna, nem tették... most lekorlátozták... de részben még most is él!

Mondjuk én már a kuponkalkulátort is erősnek éreztem így a vége felé.... az mennyit élhetett? fél napot talán? :D Mármint annak kikerülése és a kuponok kombinálhatósága, stb.

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2429) Zsizske


Zsizske
kezdő

Üdvözöljük!

Köszönjük a megkeresést.

Az 19xxxx0 számú megrendelés törölt státuszba került.

Szabálytalan volt a kuponok felhasználása a megrendelésben. A kupon(ok)hoz tartozó határösszeget nem érte el megrendelt termék(ek) értéke az adott kategórián belül. A felhasználás feltételeit a kuponokra vonatkozó felhasználási feltételek tartalmazzák:

A franc
Ha megegyszer megrendelem atengedik? 1 kupont hasznaltam csak fel...

[ Szerkesztve ]

(#2430) fatal` válasza Zsizske (#2429) üzenetére


fatal`
titán

Előre fizess, házhozszállítással vagy box-szal, és valószínűleg át.

(#2431) fateless válasza sb (#2420) üzenetére


fateless
veterán

Tavalyi Telekomos akciónál több terméket nem tudtam megvanni saját magamnak "Téboly és társai" bt-k tevékenységei miatt. Végül egy neppertől vettem egy bt fülest másfélszeres áron.
Mostani emag akviónül vettem volna Navon Loop-ot, de a nepperek lehalászták - persze most a HA-n és jófogáson elég sok az eladó példány 45k környékén. Biztosan sokan meggondolták magukat.

A mostani alza akció esetén pl kimondottan vártam a 29-ét, hogy lesz-e esetleg különleges akcióban alzán vagy máshol a blue yeti mikrofon, ami olcsóbb lenne, mint a kuponos alzás változat. Nem volt sehol, viszont nem maradt már fent a kuponösszefűzés - feltételezhetően a fent említett dílerkedés miatt. Megrendeltem végül máshonnan többért.

Sorolhatnám még a hasonló dolgokat magam és mások életéből, amikor az efféle hozzáállás nem volt épp előnyömre. Azaz épp azok előnyére, akik csak maguknak vettek volna valamit az akcióban, nem pedig nepperkedtek volna vele. Merthogy ez nem kereskedés a termékekkel, az más kategória, hivatalos üzleti tevékenység.

Nem az zavar az ilyen esetekben, hogy ő keres rajta, hanem hogy összességében és hosszú távon mindez az én káromra történik.

Ugyanerről szól a mobilok esetén az Angliában nagy kedvezménnyel adott telefon előfizetés mellé, ami nálunk nem akkora mértékű. Vodánál korábban értékesítési részlegen dolgozó barátomat kérdeztem, hogy miért van az, hogy 2001-2006 között brutál készülékkedvezményeket kaptunk, ami aztán drasztikusan lecsökkent (7 előfizunk volt). Azt hittem, piacszerzés miatt adták, de már elég nekik a market share. Elmondta, hogy Angliából szóltak, hogy elég legyen, mert kb minden 6. 7. előfizetésnél hajléktalanok nevére vagy más trükkel vettek készüléket és nem fizettek tovább. Az ügyeskedők elintézték, hogy ne legyen másoknak se kedvezmény.

Persze majd szépen lassan kikopik ez a gondolkodás, csak azért még sok időnek kell eltelnie addig, míg a "sárga dzsekis egyének" száma eléggé lecsökken.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2432) Zsizske


Zsizske
kezdő

Koszonom... de nem ertem mi ez a fillerbaszas. Eddig nem volt baj 5 kupon mostmeg 1en fennvannak akadva

(#2433) maj-viktor válasza Zsizske (#2432) üzenetére


maj-viktor
őstag

:D
Talán, hogy eredetileg így akarták!? :D Az akció végére 2hónap után csak sikerül nekik, addig meg lerabolták őket! :D
Imádom amikor kiakadnak az emberek, hogy már nem tudnak "ügyeskedni"! :D

Tavaly talán Telekom SONY dig. fényképezőről maradtam le... 20k volt talán a 60k-s fényképező, végül egy neppertől vettem 30k-ért talán! Szívtam a fogamat, de! Így is féláron vettem, WIN-WIN helyzet, sztem ilyenen kiakadni...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2434) citkar válasza Zsizske (#2432) üzenetére


citkar
addikt

Nem is értem, ha "filléreskedés" a részedről, vedd meg drágábban azt kész, úgy is csak filléreskedés.

[ Szerkesztve ]

(#2435) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

Amd procihoz kaptam: 3 hónapos xbox game pass for PC
Ez valahogy aktiválható xbox one-ra? (jelengleg game pass ultimate van rajta)
És ha engedi hozzáadni akkor hány hónapot ír jóvá?

[ Szerkesztve ]

(#2436) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Volt két rendelésem, box-ba, nem fizettem még ki. Most megjelent két jóváíró számla a rendelések mellett, az egyiken minden termék rajta van, a másiknál csak egy nagy doboz(Gravitax). A státusz mindkét rendelésnél még a "kérlek várj".
Ha jól értem, akkor az egyiket teljesen törölni fogják, a másikat pedig csak részben? Email-t nem kaptam róla. Illegális kupon csak az egyiken van, amit nem töröltek teljesen.
Azért lenne fontos tudnom, hogy most rendeljem meg újra, vagy még nem kell és később lehet, hogy hozzák?

[ Szerkesztve ]

(#2437) grosy


grosy
senior tag

Ha egy általam rendelt füles várható státuszban van, akkor azt meg fogom kapni, vagy ez is olyan, mint Schrödinger macskája? Amikor rendeltem, akkor az volt, hogy szállítás alatt 1db, most meg már az, hogy nem elérhető.

(#2438) tomazin válasza fateless (#2431) üzenetére


tomazin
veterán

Ez az amit nagyon sokan keptelenek felfogni, mert nekem nem faj, tehat nem erdekel (ami ugyszinten kivalo hozzaallas a tobbi emberhez) es eddig lat a gondolkodo leny.
Aztan meg jon a meglepodes,h miert nincs itthon rendes bf.

(#2439) konzolbéci


konzolbéci
csendes tag

Amúgy a sárga villám ma is ott volt az alzában,viszont szerintem olvassa a fórumot(vagy valaki szólt neki,hogy alza celeb lett),mert ma már pirosra váltott,még sapka is volt rajta :D

Amúgy hozzátenném,hogy azt mondjuk egyikünk sem tudhatja,hogy cégre vásárol e,vagy Kis Géza névre..az,hogy meg ha cégre vásárol és több accountot csinál..szerintem aki ebben a fórumban jelen van és lekuponozott ezt azt többször is,nem hinném h pálcát törhetnénk emiatt bárki feje felett..

[ Szerkesztve ]

(#2440) Mr.Csizmás válasza konzolbéci (#2439) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mexikói helyett alza joker :U
[link]
;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2441) raziel01 válasza Winzsolt (#2435) üzenetére


raziel01
veterán

Xbox ultimate-hez 2 hónapot fogsz kapni érte. Én így aktiváltam be a kettő sajátomat és vettem még mellé 4-et. :D 1500-ért mennek ezek a 3 hós gamepassok amivel kapsz 2 hónap ultimate-et. Így most valami 2021 februárig van game passom mert járt a 300 Ft 3 hónap is. :D És össze vissz 7k-t fizettem érte. Ami BB. Annyi, hogy Xbox-on kell beírni a kódokat mert PC-n nem fogadta nekem el.

[ Szerkesztve ]

(#2442) grafnet válasza konzolbéci (#2439) üzenetére


grafnet
veterán

A "srác" vásárlásával továbbra is az a bajom, hogy őt miért szolgálják még mindig ki?
Miért tud úgy több darabot venni, hogy senki nem szól rá/érte?
Ha egy termék tartalmazhat a kosár, akkor még ok hogy másik névre 1-2-t eljátszik az ember... de, minden nap 6-8-10 komoly termékkel ücsörög...
Ez minősíti az alza-t igazán!!!

Az első BF-kor ediginél a boltban nem adták oda a következő rendelést, amíg jóvá nem hagyta valaki az irodából!

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#2443) ubyegon2 válasza grafnet (#2442) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

nem adták oda a következő rendelést, amíg jóvá nem hagyta valaki az irodából!

No akkor meg is van a szál. ;)

Amúgy ha már ilyen híres/hírhedt lett ez a sárga kabát, nem akartok licitálni rá? :P

[ Szerkesztve ]

(#2444) El Gringo


El Gringo
senior tag

Aki annyira rosszul érzi magát, és még információja is van a sárga rémről, nyugodtan tehet egy bejelentést [link]
Azzal a fórum nincs bentebb, hogy megy a rinya :) A számlák alapján simán el tudják kezdeni a nyomozást. Hajrá, hajrá! :D

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#2445) Top cat válasza ubyegon2 (#2443) üzenetére


Top cat
őstag

Egyre gyanúsabb, hogy te vagy az. :D

(#2446) ubyegon2 válasza Top cat (#2445) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Már egy ideje magamnak is elég gyanús vagyok! :DDD Ez a jó benne, hogy most akkor igen or not....

(kabát kicsit büdi, de nem mosom ki, így autentikus)

[ Szerkesztve ]

(#2447) torma1981 válasza ubyegon2 (#2446) üzenetére


torma1981
veterán

Az a baj, hogy holnap megszaporodnak a sárga kabátosok elleni támadások. :D Akinek az van sürgősen cserélje le.

(#2448) Top cat válasza torma1981 (#2447) üzenetére


Top cat
őstag

Minek várni holnapig? A sárga sötétben is jól látszik ;]

(#2449) omfgk válasza Top cat (#2448) üzenetére


omfgk
addikt

:C

(#2450) fateless válasza torma1981 (#2447) üzenetére


fateless
veterán

A kilencvenes évek elején vettem egy nagyon állat narancssárga inget. Aztán kezdett bejönni a rave a divatba a narancs kukásmellénnyel együtt. El kellett adnom az inget, mert túl sokan köszöntöttek ismerősként, miközben utáltam és nem bírtam elviselni a rave "zenét". Kb így lehetnek most a citromsárga kabátosok 😃

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.