Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) DavidLindhag válasza koxx (#6000) üzenetére


DavidLindhag
csendes tag

Három darab volt nekik a nagykerből, mind a három úgy nézett ki, mint amit kicsit megtapostak. Nem durván, de azért 800 ezres kártyánál... Azt mondták, így ők sem vinnék el a helyemben, meg azt, hogy hónapok óta vitatkoznak emiatt a nagykerrel, mert mások is hagytak már ott ugyanezért terméket, illetve még azt, amit feljebb írtam, hogy bízzak a garanciában és a 14 naposban.

(#6002) koxx válasza DavidLindhag (#6001) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Aztán majd neked kelljen bizonygatni, hát nem tudom. Én elengedném és keresnék más opciót.

(#6003) Mauro812


Mauro812
tag

Amit használtan hirdet az Alza honnan lehet tudni, hogy vissza küldött termék vagy csak promócióra használták?

(#6004) , válasza Mauro812 (#6003) üzenetére


,
addikt

Melyikre gondolsz konkrétan: felbontott, újszerű, használt?
A felbontottak a visszaküldött cuccok.
Az újszerűek a használt, de (elvileg) hibátlan cuccok, többnyire tartozékokkal.
A használt néven futók meg általában javított, vagy hiányos cuccok.
Az eddigi rendeléseimnél nekem legalábbis így volt.

(#6005) Mauro812 válasza , (#6004) üzenetére


Mauro812
tag

"Ez egy felbontott termék, ami eredeti vagy csere csomagolásban van. Ezt a terméket kibontották, hogy képeket készítsenek róla e-kereskedelmi célból vagy egy vásárló küldte vissza. A termék kiváló állapotban van."

Még az Alzás ügyintéző se tudta, hogy vissza küldött termék e vagy fotózás miatt lett kibontva.

(#6006) , válasza Mauro812 (#6005) üzenetére


,
addikt

Ha lényegesen olcsóbb, mint egyébként, én simán be merném vállalni. Vesztenivalód nincs, ha bármi nem tetszik vele kapcsolatban, visszaküldöd, és visszaadják az árát.

(#6007) Mauro812 válasza , (#6006) üzenetére


Mauro812
tag

A World Mobilnál és GSM Palotánál olcsóbb a mobil csak nem tudom, hogy forgalmazói vagy gyártói garanciát adnak e mobilokra.

(#6008) Hegyirabló válasza Mauro812 (#6007) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Vegyük úgy, hogy ez csak egy költői kérdés volt.

Aquila non captat muscas.

(#6009) Werkly


Werkly
őstag

Hogy megy a gariztatás ha lassan 4 éves a termék de hibás?

(#6010) Tomassy00 válasza Werkly (#6009) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Sehogy. :N

(#6011) Sanyi.mTs válasza Werkly (#6009) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Ha 5 év garancia volt rá akkor úgy, mint a többinél. Online elindítod a folyamatot a terméknél és visszajuttatod alzához.
Nagy valószínűséggel nem javítják/cserélik, hanem visszaadják a pénzt.

(#6012) Werkly


Werkly
őstag

Erre van valakinek ötlete? Tápomra ezt válaszolta az Alza:
Üdvözöljük!

Köszönjük a türelmét.

Az illetékes osztály vissza jelzése alapján sajnos a linkek a fórumról nem elegek ahhoz, hogy a problémát megoldjuk.
Kérjük küldje el részünkre hogy a gyártó hol tüntette fel a tápegység széria hibásságát és az adott termék szériaszámát, hogy utána tudjuk járni az ügynek.

Ha bármilyen további kérdése lenne, forduljon hozzánk bizalommal.

Akkor cseszhetem?

(#6013) koxx válasza Werkly (#6012) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezert is irtam, hogy a gyartonak irjal, hagyd az alzat a fenebe.

(#6014) Werkly válasza koxx (#6013) üzenetére


Werkly
őstag

És ők adnak egy "igazolást" mailben? Vagy valami okosat mondanak?

(#6015) koxx válasza Werkly (#6014) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igazolast mire? Ok gyartottak, elvileg ki kene cserelniuk.

(#6016) Werkly válasza koxx (#6015) üzenetére


Werkly
őstag

Írtam nekik. Kíváncsi leszek mit írnak?

(#6017) MEGAL0D0N


MEGAL0D0N
csendes tag

Sziasztok

Azt szeretném megkérdezni tőletek ,hogy ha magánszemélyként vásárolok az Alzátol egy terméket készpénzért és utána élek a 14 napos elállás jogával, akkor miután vissza vittem a terméket azonnal vissza is fizetik a vételárat vagy mi ennek a menete?
Köszönöm előre is a segítséget.
Üdv
Mega

(#6018) KaiotEch válasza MEGAL0D0N (#6017) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Másnap mehetsz a pénzedért. Hacsaknem az ott ülő emberkével sikerült gyorsan megállapodni és egyből feldolgozza az esetet. De lehet, hogy visszautalás is választható, ebben nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

(#6019) MEGAL0D0N válasza KaiotEch (#6018) üzenetére


MEGAL0D0N
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.
Az benne a lényeg ,hogy kimaradjon a bank a dologból.Ha ha azonnal vissza adja az a legjobb de nem esek kétségbe ha másnap kell érte mennem.
Még egyszer
KÖSZI

(#6020) KaiotEch válasza MEGAL0D0N (#6019) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Alap esetben ő abban a variációban kell visszaadja, ahogyan fizetve lett. Ha kp, akkor kp, ha bankkártyával fizetted, akkor utalni fogják. Igazán nincs mit!

(#6021) MEGAL0D0N válasza KaiotEch (#6020) üzenetére


MEGAL0D0N
csendes tag

Egyre vonzóbb ez az Alza....
Ha bemegyek a termékért személyesen akkor is megdob 600Ft szállítási költséggel :C

(#6022) KaiotEch válasza MEGAL0D0N (#6021) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen, nagyon sok tételnél az van, azt akarják elérni, hogy ne menj be, inkább +300Ft-ért rendeld házhoz.

(#6023) Sanyi.mTs válasza MEGAL0D0N (#6021) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Nemzetközi raktárból ide kell szállítani, ez az ára.
Ami van készleten, azokra nem jön szállítási díj (legalábbis régen így volt.)

(#6024) MEGAL0D0N válasza KaiotEch (#6022) üzenetére


MEGAL0D0N
csendes tag

Igen és még 500 Ft az utánvét miatt. :K És még 3 dühös ember dobálja a dobozomat.Tudnak ezek mulatni.
Monitort veszek ,nyissam ki ott helyben ,hogy nem sérült e a kijelzője? Kell valamire figyelnem?

(#6025) KaiotEch válasza MEGAL0D0N (#6024) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Meg lehet érteni őket is, sok ember dolgozik ott, bérek, raktározás, szállítás, sok sok sok másik kiadás, ott vannak a "sorozatos" több 100millás büntetések, ezeket valahol vissza kell hozni :)

(#6026) Lordc0re válasza MEGAL0D0N (#6021) üzenetére


Lordc0re
csendes tag

A Róbert Károly krt.-i átvétel esetén, ha online fizetve van a rendelés, akkor nincs további költség. Függetlenül attól, hogy fizikailag ott van-e az adott termék vagy sem.

(#6027) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

A 14 nap elállás hogy néz ki?
Ha keddi napon vásároltam a terméket, 2 héttel később keddi napon még visszavihetem, vagy akkor már csak hétfőn?
Illetve lehet-e olyat, hogy még a 14 napon mindenképpen belül (hétfőn) jelzem az elállást és csak kedden viszem be amit lehet ők mára 15. napnak számolnak? Ugyanis pont aznap lesz ott dolgom a környéken.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#6028) Beni2360 válasza rasotamas (#6027) üzenetére


Beni2360
félisten

14 napon belül jelezni kell nekik es 14 napon belul kézbe kell,hogy kapjak. Olvass utána EU-s rendelet.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6029) rasotamas válasza Beni2360 (#6028) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi!
Én értem, de a keddi vásárláshoz képest 2 héttel később kedd az még benne van vagy már nincs?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#6030) Beni2360 válasza rasotamas (#6029) üzenetére


Beni2360
félisten

kezd el számolni az ujjaidon.:D
Szerda,Csütörtök stb.
De legyen írásos nyoma a bejelentésnek.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6031) rasotamas válasza Beni2360 (#6030) üzenetére


rasotamas
veterán

:))
Kedden megvettem. Az az első nap, vagy a nulladik?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#6032) Beni2360 válasza rasotamas (#6031) üzenetére


Beni2360
félisten

Írtam kezd el számolni a következő 24. óra Szerda. 1 nap. Írj nekik és hív fel őket telefonon is, hogy el állsz a vásárlástól és küldöd nekik vissza és kérdezd meg, hogy hova küldjed. Ott van minden az általános szerződési leírásukban.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6033) S@c@


S@c@
őstag

Sziasztok,

Mi van akkor ha vettem tőlük egy notebookot, azonnali csere garanciával.
Aztán látom, hogy megszűnt a termék, azaz már nem forgalmazzák.

Ilyenkor mi lesz ha elromlik is beviszem? :F

(#6034) S@c@ válasza S@c@ (#6033) üzenetére


S@c@
őstag

Bocsánat, csak szerkesztésből kifutottam. Meg vettem egy órát másik féltől, papírjai minden nálam van. Ha leadom garanciáztatni, akkor a vételár hozzám jön, vagy az eredeti vevőhöz?

(#6035) , válasza S@c@ (#6034) üzenetére


,
addikt

Csak az a biztos, amit ők maguk mondanak.
info@alza.hu vagy: segito@alza.hu

(#6036) fatal` válasza S@c@ (#6034) üzenetére


fatal`
titán

Ha nincs adás-vételi akkor elvileg az eredeti vevőhöz. De az a biztos, ha felhívod az ügyfélszolgálatot, eddig ahányszor beszéltem velük azonnal felvették és gyorsan reagáltak.

Pénzügyi problémára is fél órán belül küldték a dokumentumot a hívás után, e-mailben.

(#6037) rasotamas válasza Beni2360 (#6032) üzenetére


rasotamas
veterán

Még valami, jól olvasom-e itt, hogy ha a 14. nap munkaszüneti nap (ha keddi vásárlás esetén a keddet már az első napnak számolják, akkor húsvét hétfő a 14. nap) akkor másnap a határidő?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#6038) S@c@ válasza fatal` (#6036) üzenetére


S@c@
őstag

Email van hogy eladta nekem. Meg a szamla meg minden.

(#6039) fatal` válasza S@c@ (#6038) üzenetére


fatal`
titán

Általában kevés, legalábbis úgy rémlik, hogy az Alzánál adás-vételivel kell igazolni, hogy te vagy jogosult a pénzhez, mert le kell cserélni az eredeti számlaszámot, azt pedig csak a papíron lévő tulajdonos jogosult, hiába van nálad a számla.

De szerintem az a legegyszerűbb, ha felhívod őket.

(#6040) Beni2360 válasza rasotamas (#6037) üzenetére


Beni2360
félisten

Na akkor a cikkből másolva.
A 14 napos gondolkodási idő a megrendelt áruk átvételétől veszi kezdetét. A szolgáltatási szerződések esetében a 14 napos gondolkodási idő a szerződés megkötésének napján kezdődik. Ha a kéthetes időszak utolsó napja munkaszüneti napra esik, a gondolkodási idő az ezt követő munkanapon jár le. Mindenképpen Kedden jár le a 14 nap.
Ha 5.-n Kedden vetted akkor mikor van (5+1) a következő első nap ? 6.-a Szerda. De nem értem a problémádat holnap bejelented és van 14 napod vissza küldeni vagyis 14 napon belül meg kell érkezni hozzájuk.
Ennél többet nem tudok már hozzá tenni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6041) GZoli7 válasza fatal` (#6039) üzenetére


GZoli7
senior tag

Az alza mióta lett jogalkotó Magyarországon? Itt a szóban megkötött szerződés is lehet érvényes, bár nyilván nehezebb bizonyítani.
Majd a GVH, stb ismét eligazítja őket, ha kell.

(#6042) fatal` válasza GZoli7 (#6041) üzenetére


fatal`
titán

Nyílván érvényes, csak éppen nem tudod bizonyítani, így nem fogják átvinni a terméket a te fiókodra, nem te fogod visszakapni a pénzt, mert az eredeti tulaj adatai vannak meg, így őt fogják értesíteni..

Egy e-mail pedig kevés, mert azt bárki írhat akár önmagának is. Úgyhogy emiatt nem fog a GVH csinálni semmit, ahogy eddig sem tette, mert ez évek óta így van.

(#6043) GZoli7 válasza fatal` (#6042) üzenetére


GZoli7
senior tag

Kötelességük átvenni a terméket a jogszabályok szerint, ha van számlád, vagy garancia jegyed. Ezek több boltnál nem is névre szólnak.
Nem a fiókodra kell áttenni, hanem a jogszabályok szerint át kell venniük és szabályosan dokumentálniuk kell, hogy kinek, hová kell visszaküldeni.
Amennyiben nem így járnak el, úgy jogszabályt sértenek, ennek minden következményével és amennyit be lehet ebből tartatni. :)

(#6044) Sanyi.mTs válasza fatal` (#6042) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

más fiókjára biztos nem viszik át.
párom vett nekem "vendég fiókkal" egy terméket és odaajándékozta nekem (szülinapi ajándék). és nem akarták áttenni a számlát az én fiókomra. nem tudták (vagy akarták). hiba ügyintézésnél párom email címére mentek az üzenetek.

(#6045) , válasza GZoli7 (#6043) üzenetére


,
addikt

Át is veszik, azzal nem szokott gond lenni.

(#6046) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Sziasztok!
Anno valahol olvastam itt fórumon, hogy ha valaki megvesz mástól egy Alzában vett cuccot, akkor ott kell valamit mókolni számlával/garancialevéllel?
Vagy csak ha garanciás gond van, simán beviszed a terméket az Alzához a papírokkal, és intézik?

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#6047) fatal` válasza GZoli7 (#6043) üzenetére


fatal`
titán

Átveszik, nincs evvel gond.

Csak aztán a pénz (visszatérítés esetén) útja nincs dokumentálva, attól, hogy nálad van egy számla, hanem megy az eredeti tulajnak, aki vette. A számlán az ő neve szerepel, ezért kell az adásvételi, hogy igazold, hogy jogosan a tied a cucc.

Egy e-mail nem bizonyíték, a szóbeli megegyezést pedig nem tudod igazolni.

Szóval ebben semmi jogellenes nincs. Valójában két magánszemély közötti árucserénél is adásvételit kéne írni.

De igazából nem értem ez miért probléma, ha eladok valami Alzás cuccot, akkor írok egy adásvételit, ha még garis és jónapot.

(#6048) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!

Vettem egy adaptert de nem müxik a tablettel,ha visszaküldöm alzaboxba akkor annak van költsége és ha van én fizetem?

(#6049) fatal` válasza TIT (#6048) üzenetére


fatal`
titán

AlzaBoxon keresztül visszaküldeni nem tudsz, az egyirányú.

(#6050) TIT válasza fatal` (#6049) üzenetére


TIT
veterán

Ja,akkor marad a posta vagy futár,az meg már nem éri meg.
Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.