Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7699) kaktuszok


kaktuszok
csendes tag

Én is szeretném leírni az első tapasztalataim, hátha segít valakinek, vagy valaki kiegészít engem.

Conrádtól rendeltem egy Voltcraft UFC-3 töltőt. Meglepő módon németből küldték az árút, nem pedig a BP-i szaküzletből.
A töltő 220 grammos, ami nekem túl könnyűnek tűnik, hiszen benne van a tápegység is (még ha kapcsolóüzemű is). A készülékkel fenntartásaim vannak jelenleg. Elemet nem ismeri fel, pedig azt írja. Ha a kisütést elindítom, akkor rejtélyes módon mindegyik cellával egy időben végez. A gagyi aksikat ahogy elnézem bőven 1.1 volt felett hagyja, a mellékelt Conrad aksikat 1-1.1 V körül kezdi tölteni. Természetesen egyszerre, ami felettébb gyanús.
A készülék erősen melegszik, kézzel érintve éppen elviselhető, az arcom már nem bírja. Sajnos nem tudom megmérni a hőfokát. Ha figyelembe veszem, hogy a levegő rossz hővezető, akkor milyen melegek lehetnek a készülék elektromos részei, ha a műanyag burkolat nagyon meleg?
Kisütés közben alig langyos (igaz, csak 170 mA-el merít).

Egyelőre nem tűnik strapabíró készüléknek, a kisütés pedig szinte biztosan hibás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.