Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) SevaDevil válasza Kornel213 (#1546) üzenetére


SevaDevil
csendes tag

AK előnye a fix tus.
Azt vedd ami kinézetre jobban tetszik.

(#1552) Kornel213 válasza sharpapa (#1547) üzenetére


Kornel213
tag

Hello!
Kösz az információt!A markolathélyba szerinted belefér 2 db 1100mA-es aksi vagy egy 1700mA-es az 1100mA-as mellé???Azután pedig össze kell kötni a két aksit valamilyen csatlakozós kábelell??

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#1553) mykos válasza sharpapa (#1550) üzenetére


mykos
aktív tag

@Integra. Keleti Frontban VIS szerel így igaz: Keleti pályaudvarnál van a thököly udvarban.
A 44-es Bázisnak egy jó ideje már WD szerel, de ha érdi vagy diósdi vagy akkor megadom a telefonszámát és keresd meg bátran. Aztán nem ártana tudni milyen márka, és működési elvű az mp5...lehet oylan olcsó kategóriás hogy nem is érdemes javítással próbálkozni...VIS/WD a marui kompatibilis típusokban tudnak nagyrészt segíteni, mivel ahhoz van alkatrész ellátás(tehát Cyma cm027-től az újabb JG/Galaxy/Well és fölfelé marui/CA/systema/ICS).

MP5-öt elég szemét dolog szerelni, de ha gondolod én is segíthetek. Ver2-es gearboxhoz és MP5höz értek.

[ Szerkesztve ]

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#1554) mykos válasza Kornel213 (#1552) üzenetére


mykos
aktív tag

Nem jó ötlet összekötni őket párhuzamosan...Azonnal megindul a kiegyenlítődés ami olyan mint a hinta hol ide hol oda..

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#1555) Kornel213 válasza mykos (#1554) üzenetére


Kornel213
tag

Oké köszönöm!Akkor szerintem egy fix tusosat fogok venni hogy nagy akku is beleférjen! egy ilyet:[link]
Mennyi különbség van egy Jing Gong SR16-M4 Rifle és egy JG M4A1 között??

[ Szerkesztve ]

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#1556) sharpapa válasza Kornel213 (#1555) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Az sr16 fix tusos, az m4a1 nem, szal aksielony az srnel. Tovabba RISes eloagy amit majd pakolhatsz ahogy akarsz, szal elvileg mindenkepp ez nyer. De nekem ingyen sem kene olyan ronda...bezzeg az M4...

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#1557) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Hi!
"Öregektől" kérnék összehasonlitási tanácsot.
KJW Glock 23 vs TM Beretta M92F?
Tudom hogy mindkettőnek marha jó fogása van, teljesítményre és pontosságra mit tudtok mondani?

[ Szerkesztve ]

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#1558) mykos válasza sharpapa (#1557) üzenetére


mykos
aktív tag

Hát..ez jó kérdés. A berettát régebben kiveséztük..van egy szériahibája, ami elég könnyen előjöhet De mivel az a bizonyos garanciális lövésszám felett jön elő ezért elég költséges. cóval nem a legtartósabb darab. A KJW hasonló FPS értékeket hoz, de a beretta szerintem pontosabb...a fém szán meg nagyobb feeling/ sajnos még mindig lurti a kjw..ha kifogsz egy jót örülsz..ha nem, akkor meg sírsz.sajnos mindkettőre azt kell írnom ezért az árért kapsz jobbat is, de neked jobban tetszőt lehet nem :U Mostanság a kiforrottsága és tudása miatt a TM HiCapa4.3 a favorit..

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#1559) gabe_


gabe_
őstag

Keresek Mp5 rövid dupla hicap tárat, asszem a Well-ekhez adtak ilyet, töltényimitációval.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#1560) BaKeSZ87 válasza gabe_ (#1559) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Az olyanra gondolsz, hogy egyik oldalt a tár tetején egy kamu 9mm-es lőszer van, és azt kell eltolni, hogy bele tudd szórni a bb-t? Azt CYMA MP5-höz adják. Softair-en nem hirdet senki ilyet?

(#1561) gabe_ válasza BaKeSZ87 (#1560) üzenetére


gabe_
őstag

Én nem találtam, kb. 2 hete néztem, de az lesz az.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#1562) mykos válasza gabe_ (#1561) üzenetére


mykos
aktív tag

Az a marui 240BB-s HiCap tár, vagy annak koppintása amit keresel ;)
Vigyázz a kompatibilitásokra...a marui általában csak marui-CA stb t eszik. A cymákat és a welleket nem..a cyma tuti eszik mindent, well tárat nem próbáltam, de a well tárak meg megint egy külön állatfajta, szóval az lehet egyikhez se jó :U

[ Szerkesztve ]

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#1563) gabe_ válasza mykos (#1562) üzenetére


gabe_
őstag

Értem. Egy Galaxy G5 csúzlihoz kellene, a Star gyártmányú Marui-Mp5 MidCap (95) tárak tetszenek neki. Ez a fegyó jobban tetszik rövid tárral, de lehet, hogy mégis maradok a 2db Star MidCap+tárklipsznél. Azért ha lesz rá véetlenül alkalmam, kipróbálom azt a cyma tárat...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#1564) mykos válasza gabe_ (#1563) üzenetére


mykos
aktív tag

A tárklipsz szerintem felesleges, azokat a tárakat elég könnyű zsebekbe elpakolni, tárazáskor csak előrántod és csere. Én is megvettem a tárklipszet, aztán az első tárazásnál amikor nem tudtam hova eltenni az összeklipszelt tárakat akkor jött csak a neheze..szóval azóta a fiókban pihen. Játékon pedig 8 mp5 tárral rohangálok. Mondjuk a 200as Hicapot elég egyszer feltekerni és kiküldi a teljeset. A galaxy ,tár szempontjából eléggé hajaz a maruira, szerintem az áll a legközelebb hozzá. Megy vele a cyma tár de valószínűleg a tárakasztó nem fog akadni, így vagy tartod vagy kiesik :U

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#1565) gabe_ válasza mykos (#1564) üzenetére


gabe_
őstag

Nekem az a bajom a zsebrerakott tárakkal, hogy mihelyt leguggolok, azonnal kiesnek. Egyedül a rövid tárat nem tudom zsebből elhagyni, mert az keresztbe tud fordulni. Meg nemigazán szeretek sokmindent magamra aggatni, mert a bozótban kúszva-mászva mindig csak arra kell figyelnem, hogy mindenem megvan-e még. Közbe meg nem veszem észre az ellent.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#1566) macilaci78 válasza gabe_ (#1565) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyszer rám szóltak a military shopban, hogy van a méretemben horvát mellény alig használt 3k-ért. Azóta semmit sem hagytam el, és fel sem akadtam sehol. Nekem megérte.
Mp5 táraknak is ideális, a nagyoknak, 2 kényelmesen elfér egy zsebben, az 10 tár, a hatodik zsebbe meg mehet a BB-s zacsi, meg a gyorstöltő.
De vannak kimondottan Mp5-ökhöz kitalált tártartók combra, övre fűzhetően, molle rendszerű mellények.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1567) mykos válasza macilaci78 (#1566) üzenetére


mykos
aktív tag

Hát igen...én is furcsán néznék ki 8 mp5 tárral a zsebemben, susogós naciban;)...cóval kell az a takmellény. Nekem átlagosan 10-15 kiló cucc van benne :U

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#1568) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Üdv,

a VFC HK-416-osairól van valakinek közelebbi tapasztalata? Sajnos, ahogy látom nálunk nem lehet kapni, hong-kong-i webshop-okról pedig nem sokat tudok:) Szállítási idő, fizetési mód, megbízhatóság, postaköltség... ha valaki rendelt már így puskát szívesen fogadom a tanácsait.

Előre is köszi:)

(#1569) sharpapa válasza DrGonzo22 (#1568) üzenetére


sharpapa
aktív tag

JG HK416- crane stock-kal
JG HK416- lámpának álcázott akksitartóval

Szerintem egész magyarországon egy darab VFC puskát nem találsz.
Saccra 40-45ezer lesz mire megkapod.

[ Szerkesztve ]

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#1570) DrGonzo22 válasza sharpapa (#1569) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Mármint a VFC HK416 behozatala 40-50 ezer? Így kb. 100-110Ft lenne a teljes ár, ami még szinte kedvezőbb, mint a classic army szintén fém m4-esei a legtöbb magyar boltban.

(#1571) mykos válasza DrGonzo22 (#1570) üzenetére


mykos
aktív tag

Két eset van..egyik ha a vámon visszatartják..a másik ha nem. Ha visszatartják akkor 10% vámot is kell fizetni. Ez itt olyan 7000HUF+ pk ami szerintem megáll 10-20 ezer között. De ezt pontosan kiszámítják neked az oldalon.szerintem jó esélyel egy 20-asért nálad lehet. Más probléma ha valami ökörrel kerülsz össze a vámnál. Akkor aztán járhatsz utána mindennek: Számla, esettleg típusengedély, hatósági besorolás...stb de ez ritka :(

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#1572) DrGonzo22 válasza mykos (#1571) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Értem, és köszi. Igazából eddig csak az Egyesült Államokból rendeltem dolgokat, azokat szerencsére átengedték mindenféle vámolás nélkül. Mondjuk az mind vietnámi háborús egyenruha, ill. egyéb katonai felszerelés volt. Remélem nem kerül valami extra besorolás alá, elvégre ez egy játékpuska, vagy egy sportszer, de legrosszabb esetben is egy replika. Sajnos az utóbbiakra már vonatkoznak előírások egy-két országban, remélem nincs valamilyen közös EU szabályozás, mert az jó időre megállíthatja a határon... Legrosszabb esetben akár be is festhetik pirosra a csövét:(

(#1573) DrGonzo22 válasza DrGonzo22 (#1572) üzenetére


DrGonzo22
őstag

És egy általános tanács, ha esetleg Te is akarsz valami katonai árut rendelni, mindig kérd meg Anyukádat, hogy mindenhol az Ő neve legyen. Nagyon sokat segíthet, pláne akkor, amikor valaki akadékoskodik. Volt egy amerikai, aki alig akarta elküldeni a megrendelt dolgokat, mert Mo. biztonsági besorolása akkor éppen nem a totálisan megbízható igaz szövetséges volt, hanem egy kicsvel rosszabb, megbízható... Anyukám felhívta telefonon, hogy a fiának lesz, szerencsére fiatalos hangja van, a hazafi amerikai azt hitte én egy 8 éves gyerek vagyok, így megenyhült, és kiküldte a nagy kockázatot jelentő 40éves 4-5 kulacstokot, és hasonlóakat. Elvégre tényleg sokat ki tud hozni egy terrorista a 40 éves brand american övekből, ammo case-ekből... Szóval sok a barom, ha katonai áru szállításáról van szó, nem árt mindenre felkészülni. Ettől a puska dologtól ezért is tartok, jó lenne találni valakit, aki már rendelt. Valószínűleg számít a csomagküldő cég is.

(#1574) macilaci78 válasza DrGonzo22 (#1572) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az airsoft fegyver légfegyvernek minősül kis hazánkban törvényileg, magánimportja, birtoklása, használata 18 éves kortól megengedett, tehát leszurkolod a vámot, és elhozhatod, csak be kell nyögnöd, hogy gyakorlatilag légfegyver és megígéred, hogy persze, elviszed bevizsgáltatni (cirka 3k) és ennyi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1575) DrGonzo22 válasza macilaci78 (#1574) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Köszi. A "bevizsgáltatás" mit takar, mit kell rajta vizsgálni? Hogy alatta van-e egy bizonyos limitnek a kilőtt lövedék energiája? Elvileg ezek gyárilag bevizsgáltak, na mindegy:)

(#1576) mykos válasza DrGonzo22 (#1575) üzenetére


mykos
aktív tag

Pontosan, csakhogy a gyár hong kongban van ..jó esetben, rossz esetben dzsunkában :DDD
Szóval be kell vizsgáltani, hogy alatta marad e a 7.5Joule torkolati energiának, ha igen akkor kapsz egy jegyzőkönyvet és egy pecsétet égetnek a fegyvertestbe, de nem zavaró és kicsi. Innentől semmelyik rendőr se szórakozhat veled, hogy mi ez...mert ott van a jegyzőkönyvben, és már csak a légfegyverekre vonatkozó előírásokat kell betartanod.

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#1577) macilaci78 válasza mykos (#1576) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Valamint kap a fegyver is egy kártyát, illetve ha benne van a "légfegyverbillog", akkor nem fogja a rendőr adott esetben megszakérteni a fegyvert, amit aztán egy dobhatsz a kukába.
Úgyhogy ezt a bevizsgáltatást mind a régebbi beszerzésű fegyvereknél, mind a nem teljesen legális forrásból származóknál érdemes megejteni, mert ha az újonnan vásárolt fegyón nincs a korona, akkor az bizony nem legal beszerzése volt a cégnek. ;]
Speciel az AUG-omon olyan pici és halványra sikeredett a billogozás, hogy néha még ma is keresnem kell, pedig már lassan egy éves! :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1578) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Ok, köszi.

(#1579) DrGonzo22 válasza DrGonzo22 (#1578) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Azaz valami mégsem világos:) Miért a külső tokba égetik a jelet, amikor a belső szerkezettől függ a fegyver teljesítménye, ráadásul cserélhető is a motor, rugó stb.

(#1580) mykos válasza DrGonzo22 (#1579) üzenetére


mykos
aktív tag

1.Légfegyvert kizárólag fegyvermester szerelhet hivatalosan.
2.Motorcserétől nem lesz erősebb a fegyver...1 FPS-t sem;)
3.A rendőr nem fogja szétszeni hogy lássa van e benne pecsét, ha mégis akkor többet abból nem lesz fegyver ahogy macilaci is elmondta;)
4. A hivatalos forrásból beszerzett fegyvereken köteles az eladó elvégeztetni ezt, így szintén macilaci leírta a többit.

meg kell érteni, ezek akármilyen játékfegyvernek is tartottak a te számodra, hivatalosan légfegyverek...így gondolom el se kell mondanom, hogy szállítás kizárólag lőtér - otthon között lehetséges, kitárazva a lövedéket külön csomagolva és az egészet elcsomagolva stb

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#1581) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Van egy eladó Boyi/D-Boys M4 ABS testem, a test felső része 3 darabból áll, két oldalsó, és a tetején a szereléksín, továbbá ugyebár jár hozzá a felhúzókar, tűzváltó pöcök. Ha valakit érdekel, privizzen. THX! :R

(#1582) macilaci78 válasza mykos (#1580) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem csak lőtér-otthon között lehet szállítani, de ebbe ne menjünk bele, lényegtelen.
A lényeg valóban az, hogy rejtve szállítandó kitárazva lőszertől külön csomagolva, csakhogy a BB a fegyvertörvény szerint nem minősül lőszernek, sem tölténynek. sem gyúelegyet, sem más kellékét nem tartalmazza.
A rejtve szállítandó lehet egy a saját doboza, vagy akár egy nem átlátszó nylonzsák is, ezt már kb leszarják. :)
A hangsúly pedig azon van, hogy ez is fegyver, eként is kell vele bánni, de ezt úgysem lehet eleget hangsúlyozni. :D

Egyik játékon lelkes kezdőnek mutatom a frissen vett AEG-ét, én adtam át, magyarázom a JG M16A1 rejtelmeit, aztán nesze, próbálgasd, arra lehet lövöldözni. Nekiálltam mellette összerakni az AUG-ot, na nem annyira volt szétszedve, csak az akkucsatikat dugtam össze, erre látom, hogy a srác célratartja a fegyvert a játékostársak sűrűjébe. Azonnal rákaptam az előágyra felülről a fegyveren és lefelé tolva kimartam a kezéből. Naná, hogy sorozaton volt. Valami nagyon gyilkos tekintettel mondhattam a következőt: "eldöntötted, melyikük szemét fogod kilőni?" :( Ez csak játék, szokták mondani az öregek is, nem az! Kikapcsolódás, szórakozás, de játéktól több.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1583) DrGonzo22 válasza macilaci78 (#1582) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Nekem kicsit az is furcsa, hogy többségében csak egy szemüveget hordanak az airsoft meccsek alatt. Nem tudom pontosan mennyivel kisebb energiával lő egy airsoft puska egy légpuskához képest, előbbit még életemben nem is láttam élőben, viszont céllövészetre rendszeresen jártam (sajnos már vagy jó 10 éve:) ). Ha csak a lőszer különbözik, akkor én nem mernék kiállni valamiféle fogvédő nélkül. Tudom kicsi az esélye, de egy dobhártya lövés se lehet akármi.

(#1584) Mcray


Mcray
senior tag

Sziasztok. Hol tudom bevizsgáltatni az Augomat. Piaci és persze nincs rajta semmi tudtommal.

Keresek játékostársakat Pesti ill. Pest környéki jatékra. Teljesen kezdő vagyok ezért elsősorban tapasztalt és NORMÁLIS embereket keresek, akik már nem 15 évesek és nem headshotban gondolkodnak csak... Szükségem lenne oktatásra, hogy hogyan kezeljem a fegyvert, hogyan tartsam karban, ill hogy hol érdemes ruházatot vételezni.

Köszi mindenkinek!

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#1585) DrGonzo22 válasza Mcray (#1584) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Ha meglesz a puskám (újra lehet kapni :) ), akkor szívesen csatlakozom, bár én is teljesen kezdő vagyok.

És még egy kérdés, nézegettem védőfelszerelést, látom árulnak maszkokat, de azok mind rácsosak, ami nekem kevésbé szimpatikus. Lehet kapni teljes maszkot (kb. mint egy paintball maszk) aminek plexi szemvédője van, és nem fémrács? Ja és fülvédőt nem találtam sehol, nem is létezik?

(#1586) Mcray válasza DrGonzo22 (#1585) üzenetére


Mcray
senior tag

én is teljes maszkot vadászok itthon. Ha találsz kérlek gondolj rám:)

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#1587) DrGonzo22 válasza Mcray (#1586) üzenetére


DrGonzo22
őstag

[link] itt találsz teljes maszkot, de sajnos dróthálós, ami szerintem elég idegesítő lehet. Paintball maszk nem tudom, hogy jó-e majd a gyakorló játékosok felvilágosítanak minket:)

(#1588) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Láttam plexis teljes arcvédőt, de fület az sem védi, illetve a plexi a teljes maszkkal párásodni fog, nyáron is. :(
A Nowar gyárt arcvédőt, kb 3700Ft-ért, az orrot, állat, orcát is véd és a füljáratra is van ráhatása. Két állítható gumiszalag fogja tartó és fejtető felől. Vasta szivacsos anyag, szal jól véd. Egy szemüveggel kiegészítve jól használható, nem párásodik, és egy sisakkal teljesz az összkép.

Vagy az arabusoknál használt fejkendőt tudom még javallani: homlokra, arcra, fülre, fogra.

Esetleg nagy egylyukú vastag kötött símaszk.

A kezdő pesti játékosok meg ne itt szervezzenek csapatot, menjenek fel a softairre, reggeljenek és nézzenek szét! Egyes kerületeknek külön topicja is van, biztosan lesz, akivel ki tudtok menni játszani, ott el lesz mesélve a fegyver helyes kezelése és minden, ami egy játékon tudva levő. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1589) DrGonzo22 válasza macilaci78 (#1588) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Köszi az infokat:)

(#1590) Mcray válasza macilaci78 (#1588) üzenetére


Mcray
senior tag

én is köszi!

Kicsit olyan érzésem van hogy a kezdő airsoftosok kezét nem nagyon fogja senki. Gondolom ez az első rosta hogy kiszűrjétek azokat akik csak a kertben akarnak lődözni:)
javíts ki ha tévedek:)

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#1591) mykos válasza Mcray (#1590) üzenetére


mykos
aktív tag

Az Airsoftosok egy része, akik igazán komolyan és régebb óta nyomják nem örülnek annyira, hogy a sportjuk ilyen ütemben növekszik és népszerűsödik... Vannak rá külföldi példák is már, ahol nagy számban elterjedt ott a sok ember közül az a pár deviáns is mégtöbb lett. És csak idő kérdése mikor következik be egy oylan baleset ami megy a tv-be meg blikkbe hogy "terroristák szétlőtték pistike arcát egy sorozatlövővel..stb". Nagy játékokon sok a kezdő sok a tapasztalt és sok a biztonsági szabály, a rutinosabb odafigyel a kezdőre. Nem ritka a hajleüvöltős ráordítás, de ez nem rosszindulatból..hanem így egyszerű, gyors és jobban bevésődik hogy NE. De ahol ez nincs ott sok minden megeshet :U

A csapat kezdetben szerintem kevésbé fontos, ott a softair fóruma bárki jelentkezhet játékra, úgyis be fognak osztani egy csapatba, vagy képeznek neked egy 5-8 fős csapatot. És ott már nyitva is az út, mindenki segít ha kérdésed van, esetleg összehaverkodsz egy csapattal és máris lesz csapatod, de ezt csak élőben lehet. Egyetlen feltétel valami normálisabb fegyver(És a MASZ átolvasása rendesen..ha nem is maszos a játék, képet kapsz a biztonsági követelményekről), hiszen egy spring pisztollyal nekimenni egy AEG-es csapatnak nem öröm, és tapasztalatod se lesz csak a rossz szájíz hogy rongyá lőttek olyan messziről ahová még eldobni se tudnád a fegyvered. (normálisabb fegyver egy galaxy g5, cyma cm028(kb 20-25ezer HUF) és felfelé nem 100ezres CA, vagy marui...Lőtulajdonságokban már igen közel vannak a kínai fegyverek is, tartósságban, kidolgozottságban és tuningolhatóságban vannak még különbségek)
Nayo..ez volt az én véleményem ;)

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#1592) gabe_ válasza mykos (#1591) üzenetére


gabe_
őstag

Ezekkel énis egyetértek. :K

Sovány szakácsban sose bízz!

(#1593) macilaci78 válasza mykos (#1591) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ehhez annyit tennék hozzá, hogy a közelmúltban felénk történt egy sajnálatos haláleset asszem épp Hódmezővásárhelyen, vagy talán Makón, nem tudom pontosan.
A történet annyi, hogy játékon két menet közti szünetben egy srác (30 év körüli) összeesett, többszöri újraélesztéssel sem tudták megvárni a mentőt. Ha jól tudom, a hazai airsoft élet pongyoláján ez a legnagyobb sötét folt, más esetről nem tudok.
A média természetesen rácuppant picit, hogy airsoftozás közben halt. Ez tény, de a boncolást követően nem jött a hír, hogy bármilyen fizikai megpróbáltatás közben érhette volna a vég, mert a járékosnak nem volt tudomása a kardiológia problémájáról. Focizhatott volna akár, vagy épp a feleségével lehetett volna egy meghitt éjszakán.
Ennyit a média szerepéről.

A másik az újoncok és tapasztaltabb játékosok viszonya: egy játékon nem az a fontos, hogy Magardra figyelj, persze ezt is meg kell cselekedni, de fontos, hogy a játékotársakra is figyelj. Nem ritkán elhagyott katonai cuccok környékén játszunk, mi is találtunk egy vízóra aknát. amit a fű szépen eltakart. És ha beleesik és bekoppan a feje: nem látod és nem hallod. Figyelni kell egymásra!

Legfontosabb felszerelések közé nem a fegyvert sorolnám, inkább a szemüveg, és a bakancs. Ha elesel, és törik a fegyver, akkor szar lesz sopánkodni rajta bokaficammal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1594) BaKeSZ87 válasza macilaci78 (#1593) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Én Orosházán szívtam meg, nem számítottam rá, hogy a nyílt terep közepén, betondarabok állnak ki a földből, persze hogy lezúztam a sípcsontomat. Csak annyi volt, hogy mintha megbotlottam volna valamiben. Nemis fájt egyáltalán, ugye az adrenalin bennem volt :D, de gondoltam hogy vérzik, azán mikor szünet volt, megnéztem hogy mégis mit bajom lett, fájdalmat nem nagyon éreztem, végülis olyan 10 centis darabon be volt dagadva mint az állat, meg egy elég mély horzsolás volt rajta.

Én már olyat is tapasztaltam, hogy aki már régebben játszik, esetleg van pénze cuccokra, látszik rajta hogy csak a ruha 100rugó, el van szállva magától. Nem vallja be a találatot, ha meg bevallja, és a nagy fegyverropogásban nem hallja az aki eltalálta, és lő még párat, akkor qrwa anyázik. Biztos van gond az újoncokkal is, de nekem inkább ez ami nem tetszik. Újoncok mindig lesznek. És ha azt látják, hogy az "öregek" nem vallják be a találatot...Lehet ők se fogják adott esetben.

Mikor 4m-ről szembenéztem egy CA SPR-rel, akkor inkább megadtam magam, hiába nem tudott eltalálni bokron keresztül :D, 4m az 4m.

(#1595) macilaci78 válasza BaKeSZ87 (#1594) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, sajna én is azt hallottam, hogy a pesti nagyobb játokokon megnő a terminátorok népsűrűsége.
Ezért akarok venni magamnak venni, építeni egy CA, vagy G&P SR25-öt M170-nel, prec csővel. Cirka 300k-ba lesz a fegyver red dottal és remélem, hogy a 600 fps alatt tudok maradni. :D
Úgy érzem, vagyok már olyan felelősségteljes játékos, hogy egy ilyen szörnyeteggel is megbírkózzak. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1596) Mcray válasza macilaci78 (#1595) üzenetére


Mcray
senior tag

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat a kezdő témához.

Amim van:
-Új, JG AUG + Olcsó(de normális Red dot)
-Bakancs ( 2 is, kemény és puha talajra)
-Töltény kb 3000 db
-Bringás "bili" bukó ( nem tudom ez alkalmas -e?)

Amim nincs:
-Ruha
-Kiegészítő pl málhamellény stb.
...
-TAPASZTALAT

Ha jól vásároltam akkor úgy tudom nem szégyenkezhetem a fegyveremmel egy CA vagy TM ellen sem. De ezt ti jobban tudjátok.

Az első DE M82 ( Sig 552 ) stukimmal igazi kerti huszár voltam ( meg a párom is ) pontosan 15 méterig. Utána kezdtem el Paintballozni mert vágytam a csapatjátékra és sikerült ex US Marine, Israeli, Iráni katonákkal kijutnom pár nagyon jó játékra ahol 45-55 méter volt a célzott lőtáv.

Ezért szeretnék airsoftozni normális( nem terminátor és nem 15 évesekkel) emberekkel. Én 24 éves vagyok, és jobban szeretnék igazinak látszó fegyverekkel játszani mint "UFO" puskákkal:) Üdv

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#1597) mykos válasza Mcray (#1596) üzenetére


mykos
aktív tag

AS-ben a ruha 3 dologra jó:
-Az lesz koszos
-Esetleg melegen tart és valamennyit fevesz a golyóból(néha sajnos túl sokat, egy gyűrődést eltalálva könnyen lehet hogy nem érzed meg a találatot..ilyenkor a füled talán a legnagyobb segítség. Felálsz körülnézel és ha látod, hogy valaki oylan helyzetbe van hogy kilőhetett akkor fel a kézzel)
-Nehezebben vesznek észre, ha a környezethez alkalmazkodó a ruházatod.

Maszk-szemüveg...ennél fontosabb tényleg nincs. A kesztyű is hasznos 1-2ezer forint, de kezdetben engem mindig az ujjamon vettek ki, és az nem jó érzés ;)

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#1598) BaKeSZ87 válasza mykos (#1597) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Engem egyszer a bal kezemen, két bütyök közt találtak el, az eredmény egy pofás vérhólyag volt :D

(#1599) mykos válasza BaKeSZ87 (#1598) üzenetére


mykos
aktív tag

A kezdő gyakran a fegyvert tolja előlre, a taktikus felmérés helyett. így gyakori, hogy a kitolt fegyvert, ami szabálytalan is, azt lövik meg. Ráadásul ha már be van fogva a sarok az ellenfél által, akkor ő már becélozta a teret. Így ha előkerül a fegyver, kényelmesen átálhat a kézfej-ujj célzására, és nem fogja elvéteni iylen távon.
Egy körömágy lövés fél évig biztosan emlékezteti a gazdit, hogy ilyet többet ne csináljon ;)

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#1600) BaKeSZ87 válasza mykos (#1599) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Az én kezemet nem eszetlen menetelés okán lőtték el, így jött ki. Egyszer a felső ajkamat is eltalálták, azóta kendőben játszom, de kéne venni vmi maszkot, faternak van egy orosz katonai pofamaszkja, zöld színű marhajól néz ki, csak neki kell, és nem tudok olyat szerezni sehonnan. Egyik csapattársnak konkrétan beleállt az ajkába a bb. Mikor kiszedte, maradt egy lyuk. Na hát olyan meglepetésben ne legyen része senkinek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.