Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#905) somé válasza diablo1984 (#904) üzenetére


somé
őstag

Bizonyosan lesz...
Kipróbálnám a korábbi bios-okat,de az a helyzet hogy nem merem.Mikor megjött a lap Brisbane bele,első nekifutásra bejött a régi XP,aztán hirtelen kikapcs.Utána már szinte a Bios sem jött be,állandóan kikapcsolt.Mindent megpróbáltam,vga-t cseréltem,kikötöttem mindent,csak a vinyót hagytam,memókat variáltam..stb...és a hajamat téptem :DDD
PC boltba be,az ottani srác hálisten segítőkész,kezdtük tápcserével..Helyzet maradt,memócsere,proci hűtőcsere,gép 10-20 sec alatt kikapcs,bamba nézés mindkét részről.Amikor volt annyi idő,hogy bejöjjön a bios,a hőmérséklet figyelést próbáltuk állítani,mert induláskor is 53 fok körül volt a proci,és arra gyanakodtunk,-tudván hogy a lap félremér-de végül érdemben nem tudtunk lépni,mert nem tudtunk olyan gyorsak lenni,hogy ne kapcsoljon ki.
Felhívtam slett27 ph-s ''kollégát'',mire gyanakszik,jobban ismeri az AM2 rendszert,mint én (én eddig 939-ben utaztam :) ) Aranyköpés megvolt,talán bioscsere egy másik procival,ami nem Brisbane magos.A helyzet már szinte megoldottnak volt tekinthető,mert egy nem Br. magos procival semmi problémát nem mutatott a lap.Szerencsére vinyón volt az XP és szintén szerencsére -ahogy az előző lapomon- (minden Abit lapon 939-től felfelé?) lehet frissíteni oprendszer (XP) alól a biost.(Ez volt kézenfekvő,persze még ott volt a floppys variáció) A flesselő progit hamar telepítve mindjárt látható is volt a probléma,1.5-ös bios volt a lapon.Nosza 2.0-ás legújabb fel...Bizakodtam.Procim vissza és lám,minden a legnagyobb rendben.
Szóval nem tudom melyik verziótól kezeli a lap rendesen a Brisbane magos AM2 procit,vagy jobban a hőmérsklet figyelést,ha egyáltalán...
Az előző lapommal is kálvária volt,slett27-től vásárolt KN9-S.Bekapcsoláskor a ventik felpörögtek,de a vinyó nem indult,a monitor nem kapcsolt be.Hasonló hercehurcát játszottunk el a boltban az említett sráccal,procicsere,memócsere,de a lap nem indult,csak a ventik pörögtek.Biost annál a lapnál nem cseréltünk,mert volt benne Br. magos proci,mielőtt vettem és nem volt gondja.A lap már visszakerült slett27-hez,a lap nála rendben működik.
Szóval nehéz volt a kezdet az AM2-vel. :DDD
(A jelenlegi tuningomhoz annyit,hogy a HT 4x-en van)


[Szerkesztve]

A fantáziához intelligencia szükséges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.