Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) VaniliásRönk válasza Sdi (#896) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Jah. :D Ilyennel én is sokat szívtam. :))

gabipaci: A probléma legvalószínűbb oka, hogy nem fejhallgatót használsz, a hangfalak és a mikrofon pedig nagyon jól össze tudnak gerjedni. (ha nem túl érzéketlen a mikrofon, de akkor meg közvetlen közelről kell belebeszélni.

A másik problémádnak sem a ''vas'' az oka, hanem az hogy sok 5.1-es filmnek nagyon gyenge a center csatornája, azon jönne az emberi hangok többsége, ''A remény rabajit'' úgy is alig tudtam megnézni pl. hogy az itthoni Jazz 9902-es hangfalrendszeremen külön lehet állítani a csatornákat, meg a hangkari mixerében is.

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#902) gabipaci válasza VaniliásRönk (#901) üzenetére


gabipaci
addikt

Oké. Akkor marad a közelebbről belebeszélés:)

Valószinű Én is beleszaladtam néhány gyengébb minőségű filmbe.
THX :R

Logitech hardware tester

(#903) somé válasza diablo1984 (#900) üzenetére


somé
őstag

Majd nézem feljebb is mit bír alapfeszen,de nem vagyok nagy tuningos (ill nem szoktam,most is csak azért,mert új)a tesztprogramok sem szórakoztatnak.... Szóval ha a mindennapi használatban emelt órajelen megy gond nélkül (net,játék,film,stb..) az már nekem elég.Hogy xy tesztprogram esetleg x óra után valami hibát jelezne,az engem nem foglalkoztat.5000+-on megy délelőtt óta,viszont a hőmérséklet össze-vissza ugrál.Hol 36 fok,hol 56... Remélem egy újabb BIOS megoldja a problémát,nem mintha nem adtak volna már ki eleget,elvileg a legújabb előttinek is orvosolnia kellett volna ezt a problémát.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#904) diablo1984 válasza somé (#903) üzenetére


diablo1984
veterán

hát jah, remélem a kövtekező bios(márha lesz ilyen) orvosaolja majd ezt a gondot! :(((

(#905) somé válasza diablo1984 (#904) üzenetére


somé
őstag

Bizonyosan lesz...
Kipróbálnám a korábbi bios-okat,de az a helyzet hogy nem merem.Mikor megjött a lap Brisbane bele,első nekifutásra bejött a régi XP,aztán hirtelen kikapcs.Utána már szinte a Bios sem jött be,állandóan kikapcsolt.Mindent megpróbáltam,vga-t cseréltem,kikötöttem mindent,csak a vinyót hagytam,memókat variáltam..stb...és a hajamat téptem :DDD
PC boltba be,az ottani srác hálisten segítőkész,kezdtük tápcserével..Helyzet maradt,memócsere,proci hűtőcsere,gép 10-20 sec alatt kikapcs,bamba nézés mindkét részről.Amikor volt annyi idő,hogy bejöjjön a bios,a hőmérséklet figyelést próbáltuk állítani,mert induláskor is 53 fok körül volt a proci,és arra gyanakodtunk,-tudván hogy a lap félremér-de végül érdemben nem tudtunk lépni,mert nem tudtunk olyan gyorsak lenni,hogy ne kapcsoljon ki.
Felhívtam slett27 ph-s ''kollégát'',mire gyanakszik,jobban ismeri az AM2 rendszert,mint én (én eddig 939-ben utaztam :) ) Aranyköpés megvolt,talán bioscsere egy másik procival,ami nem Brisbane magos.A helyzet már szinte megoldottnak volt tekinthető,mert egy nem Br. magos procival semmi problémát nem mutatott a lap.Szerencsére vinyón volt az XP és szintén szerencsére -ahogy az előző lapomon- (minden Abit lapon 939-től felfelé?) lehet frissíteni oprendszer (XP) alól a biost.(Ez volt kézenfekvő,persze még ott volt a floppys variáció) A flesselő progit hamar telepítve mindjárt látható is volt a probléma,1.5-ös bios volt a lapon.Nosza 2.0-ás legújabb fel...Bizakodtam.Procim vissza és lám,minden a legnagyobb rendben.
Szóval nem tudom melyik verziótól kezeli a lap rendesen a Brisbane magos AM2 procit,vagy jobban a hőmérsklet figyelést,ha egyáltalán...
Az előző lapommal is kálvária volt,slett27-től vásárolt KN9-S.Bekapcsoláskor a ventik felpörögtek,de a vinyó nem indult,a monitor nem kapcsolt be.Hasonló hercehurcát játszottunk el a boltban az említett sráccal,procicsere,memócsere,de a lap nem indult,csak a ventik pörögtek.Biost annál a lapnál nem cseréltünk,mert volt benne Br. magos proci,mielőtt vettem és nem volt gondja.A lap már visszakerült slett27-hez,a lap nála rendben működik.
Szóval nehéz volt a kezdet az AM2-vel. :DDD
(A jelenlegi tuningomhoz annyit,hogy a HT 4x-en van)


[Szerkesztve]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#906) diablo1984 válasza somé (#905) üzenetére


diablo1984
veterán

akkor te is megjártad a hadak útját! :D
nekem alapból az 1.9-es bios volt fennt, de azonnal ment fel a 2.0-ás! kíváncsi vagyok, hogy a windsor procosok mennyire hevülnek fel ebben a lapban és mennyire húzhatók! :F

(#907) Vandit.


Vandit.
addikt

Lecseréltem a jó kis Abit KN9S lapomat egy Giga lapra és nem bántam meg.Kíváncsi leszek,mit bír majd,így,bár most csak 3800+ van benne amíg gariból visszajön a brisbane.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#908) somé válasza diablo1984 (#906) üzenetére


somé
őstag

Megjártam... :D
Kicsit tuningolgattam,minden alapfeszen 270-es fsb-ig néztem a procit (2835Mhz@5400+)minden ok,léptem 280-ra,ott igaz elindult az xp de kifagyott.Procinak adtam 5 tizedet,már semmi probléma.Everest Ultimate mem olvasás,írás,késleltetés Number One :D A 800-as memók már 840-en szaladtak...
Majd megyek feljebb,de nem tudom egy jobb hűtőt vegyek-e,vagy újabb biost várjak... :U

[Szerkesztve]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#909) nesa válasza somé (#908) üzenetére


nesa
veterán

A jobb hutovel is hulyeseget fog merni... szerintem ne foglalkozz vele.

(#910) diablo1984 válasza somé (#908) üzenetére


diablo1984
veterán

milyen procid van, hogy alapfeszen ennyire húzható? vagy az alapfesz alatt azt érted, hogy a fesz auto-n van? mert 270-et alapfeszen(1,3Von) hogy hasítson rettentő nagy mákosnak kell lenned! orthos teszt persze nem ártana, mert lehet valami stabil, de ha igénybeveszik és kékhaldoklik, az már gond! :(

(#911) somé válasza nesa (#909) üzenetére


somé
őstag

Csak azért foglalkozok vele,mert idegesít a dolog.Film alatt is -szoftverek szerint- 60 fok feletti az érték,másrészt nem tudom mennyi valójában.Tudja valaki megközelítőleg :F Kézrátétellel mondjuk erősen melegnek nevezhető a procihűtő bordája.
És: ha tuningal használnám a procit (alapon játék alatt is 73 fok volt kilépés után) ,bizonyosan elérné a 90 fokot -dióda szerint- és lekapcsolna.Hát nekem ne kapcsolgasson,mert kihajítom ;]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#912) somé válasza diablo1984 (#910) üzenetére


somé
őstag

Lsd # 903.Igen, 1,3V,a proci Brisbane 4000+@2100Mhz.
Mint írtam nekem a mindennapi használatban ha nem mutat problémát,már elég.Tesztprogramokkal nem szórakozok,főleg nem órákon keresztül,nem látom értelmét.
De egy misét megér,a napokban 270-en megnézem ezt az Orthos műveket..

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#913) diablo1984 válasza somé (#912) üzenetére


diablo1984
veterán

na arra én is kíváncsi vagyok, hogy azt bírja-e!

(#914) nesa válasza somé (#911) üzenetére


nesa
veterán

Kb 15-17 fokot tuti csal, en igy szamolgattam.

(#915) diablo1984 válasza nesa (#914) üzenetére


diablo1984
veterán

de ha azt a 15 fokkal alacsonyabb hőt írná, akkor örülnék mint az a bizonyos főemlős a farkának! mert így engem is idegesít, hogy hevül a cucc! főleg egy hülyéretunningolt sandiego után, ami full terhelésnél alu hűtőnél 700-as ventifordulaton volt 40 fokos....nyáron! :Y

(#916) somé válasza nesa (#914) üzenetére


somé
őstag

Fsb 270,1,3V,Orthos indít. 5 és fél perc után a proci már 83 fokos volt,így a tesztet beszüntettem...

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#917) Debilon


Debilon
addikt

ha a BIOS csak egy-egy hosszút sípol az mit jelent?
közben nincs kép, monitor be sem kapcsol..CMOS reset lett a vége..

vagy az durva, hogy 3500+ mindjárt feltettem 250FSB-re? (11x250 lett volna, alapfeszel)
ram visszatéve 667-re (asszem 1,8V-ot kap)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#918) diablo1984 válasza Debilon (#917) üzenetére


diablo1984
veterán

vagy azt jelenti, hogy a memória megy túl magasan és nem bírja, vagy a procit húzod túl és az nem tudja a memót kezelni! emelj feszt!

(#919) nesa válasza somé (#916) üzenetére


nesa
veterán

Karvolt beszuntetned a tesztet hiszen messze volt az a 83 foktol a borda erintesre milyen volt??

(#920) diablo1984


diablo1984
veterán

vagy 10 prce arra ébredtem, hogy a gépem szirénázik.....és újraindul....de nem tudott felállni, restartolt mint állat! ráadásul úgy, hogy mikor a vga biosát kiírja(minden előtt ez az első kép) alatta villog egy kurzor...--->minden tuning le, nagynehezen flállt a gép!

azóta everestben procihőre 35 fokot ír, az egyik mag 34, a másik 38 fokos! :Y

lényegében a magok maradtak annyin amennyin voltak, de a cpu hő 20 fokkal alacsonyabb mint eddig! :Y
mi az istenért sípolt ez a sz@r? ennyire fárad már? :F

mod: tetézve a bajt, ráküldtem egy orthost, és mag 1 70fok, 2-esmag 73 fok, cpu 40 fok full terhelésnél! :Y és a magok hője emelkedik, de a cpu marad!

ez azért necces, mert a freezert 1100-on forgatja, mert nem éri el a fullos hőt, amit beállítottam, hogy telljes erőből forogjon(55 foknál) :Y :Y :Y :Y

[Szerkesztve]

(#921) diablo1984 válasza diablo1984 (#920) üzenetére


diablo1984
veterán

újraraktam a 20-as biost, ''helyreállt'' a rend a proci full hűtőfordulaton és alapon 61 fok! :Y pörög a venti mint az állat, csak a windows szirénázva indul! :W :W

asszem a tunningról lemondok ebben a melegben, majd holnap utánanézek, hogy mi a fene baja van ennek a sz@rnak, lehet újra is pasztázom! :(

valami kellemesen nagy gond lehet, mert most az orthos teszt 5. másodpercében már 87 fokos a proci! :Y :Y :Y

[Szerkesztve]

(#922) diablo1984 válasza diablo1984 (#921) üzenetére


diablo1984
veterán

probléma forrmása: a freezer alatt megfáradt a tartórész és letört a műanyag füle! :W :W :W :W

(#923) diablo1984 válasza diablo1984 (#922) üzenetére


diablo1984
veterán

itt a megoldás, és erre a 7700-as zalmant is fel lehet vésni, mert 478-as hűtőfelfogatóval is rendelkezik: [link] és tts-nél 840 ft... :R

(#924) nesa válasza diablo1984 (#923) üzenetére


nesa
veterán

Lehet megis jobban megeri a zalman 9500 mivel az semmit nem tor le.

(#925) éN79 válasza diablo1984 (#922) üzenetére


éN79
addikt

A freezerekről nem először hallani hogy letörik a fület :(
Az általad linkelt keretet mindenképpen meg kell venned majd (gondolom használhatatlan lett) de a Hyper TX-en is elgondolkodnék, az legalább nem tördeli a fület és jobb hatásfokban mint a Freezer és akár a 9500-as, igaz én mindegyiket alapon használtam anno, de felcsavart fordulaton is azt tűnt jóval jobbnak.

(#926) diablo1984 válasza éN79 (#925) üzenetére


diablo1984
veterán

jaja kell egy új keret, da vigyázni kell az abit am2-esekkel, mert ki van a műanag könnyítve, azért törik le! iszonyat szar anyagból van, úgy tört le, mintha leolvadt volna! silány minőség és még ki is van könnyítve... :(

(#927) éN79 válasza diablo1984 (#926) üzenetére


éN79
addikt

Az azért több mint érdekes, hogy bár lehet teljesen igaz amit írtál az AM2-es keretekről, de ez a jelenség többnyire a Freezerekkel jön elő, Hyper TX és pl. Zalmannal én még nem hallottam róla, vagy legalábbis nem figyeltem fel rá.

(#928) Vandit. válasza éN79 (#927) üzenetére


Vandit.
addikt

Ez teljesen igaz.Csak a Freezernél törik a pöcök.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#929) nesa válasza éN79 (#927) üzenetére


nesa
veterán

Lassan nem csabulsz vissza?

(#930) éN79 válasza nesa (#929) üzenetére


éN79
addikt

Köszönöm kérdésed :R , nem valószínű mostanság bármifére platform csere. Ahogy olvasgattam az előző asus lapom topikját, hát bizony más is szenved hasonló problémákkal, mint amikért én anno begőzöltem, sajnos az amd-t a lapgyártók (vagy a chip(set) gyártók) is súlytják :( , mert a procikkal szvsz. az ég világon semmi baj nincs...

(#931) VaniliásRönk válasza éN79 (#930) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

ASUS-on nem csodálkozok, én sose vennék. :D De szerencsére már van AMD 690, azzal semmi baj. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#932) nesa válasza VaniliásRönk (#931) üzenetére


nesa
veterán

Igy van en is ahogy lehetosegem engedi lepek , Gigabyte ga-ma69g-s3h a kiszemelt aldozat.
Bar azert elegedett vagyok a jelenlegi lapomal is:)

éN79 Mi volt a gaz az asusal?

(#933) Vandit. válasza VaniliásRönk (#931) üzenetére


Vandit.
addikt

Ezt csak alátámasztani tudom. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#934) éN79 válasza nesa (#932) üzenetére


éN79
addikt

m2n32 SLI D-vel a gáz nagyjából abból fakadt, ami itt is a gond, a helytelen érzékelés. De azon túl, hogy nem reális értékeket mért, még ''szerencsére'' túl is feszelte igencsak becsületesen AUTO beállításon a procit, így OC esetén el lehetett érni vele, hogy pl. Memtest futtatásának az első egy-két percében, vagy akár már használat után és újraindítást követően a bios-ban való ''bolyongás'' során is leállt a gép. Magyarul a túlfeszelésnek köszönhetően + a rossz diagnosztikának hála úgy vélte, hogy túlmelegedett a proci, így lelőtte a rendszert. Kiváló.
Persze meg lehetett adni manuálisan v. RMC-vel is feszeket, de valahogy nyűgössé vált nálam a dolog... :U

(#935) diablo1984 válasza éN79 (#927) üzenetére


diablo1984
veterán

biztos a freezerek leszorítoereje nagy, és lehet a gyengébb pöcköket egyszerűen letörik, vagy a feszítástől elárad a műanyag! :(

(#936) nesa válasza éN79 (#934) üzenetére


nesa
veterán

Ertem.

(#937) Boci_83


Boci_83
őstag

Urak!
Azkn9 ultra lapmra egy E-sata portot tehetek én, vagy annak külön e-sata portnek kell lenni a lapon?
Más lapoknál mintha más szinnel szokták volna jelölni az ilyet, ezen pedig mind egy színü. Hogy is van ez akkor pontosan, rátehetem-e vagy sem?

**********

(#938) éN79 válasza Boci_83 (#937) üzenetére


éN79
addikt

Nem igazán értem a kérdést. Az e-sata portok a lap hátulján (I/O panel) lévő sata csatlakozó kivezetést jelölik, funkciójukban megegyeznek a többi, a lapra nem ''merőleges'' elhelyezésű portokkal. Szóval egy e-sata portal nem rendelkező lapra is lehet külső sata meghajtót csatlakoztatni, csak megfelelő hosszúságú sata adat és tápkábel kérdése a dolog, amiket a házon kívülre vezethetsz. :U

(ha pedig egy bővítőkártyával oldod meg az e-sata portot, akkor az a pci sínen keresztül kap szvsz áramot (v. külön tápkábel) és az adat is a pci sínen keresztül továbbítódik).

[Szerkesztve]

(#939) Boci_83 válasza éN79 (#938) üzenetére


Boci_83
őstag

Gyakorlatilag azt szerettem volna megtudni, hogy az I/O panelt bele rakhatom-e a gépembe, a gép hátuljába, és csatlakoztathatom-e azt a sata portra, illetve azt is ugy használhatom-e, mint egy pendrive-ot, ''menet közben'' csatlakoztathatom, és levehetem???

**********

(#940) Sdi válasza Boci_83 (#939) üzenetére


Sdi
addikt

Elméletileg igen.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#941) éN79 válasza Boci_83 (#939) üzenetére


éN79
addikt

Azért nem értem teljesen, mert a KN9 Ultrának nincs e-sata portja az I/O panel résznél. Tehát milyen panelt szeretnél konkrétan behelyezni?
Szerintem nézd ezt meg, hátha találsz rá konkrét választ: [link]

(#942) Boci_83


Boci_83
őstag

Ezaz,hogy nincs rajta e-Sata port, ezért nem tudom hogy ha ezt a portot belerakom a házamba, rádughatom-e a sata portra, és funkcióját ellátja-e rendesen....
Vagy az E-satás külső eszközöknek nem is kell molexes táp??
Ezt teljesen nem tudom....
[kép]
Mod: A kép elég kicsi, így nem látható, de lényeg hogy a két szélső az SATA port, a középső pedig Molex.

[Szerkesztve]

**********

(#943) éN79 válasza Boci_83 (#942) üzenetére


éN79
addikt

Mivel nem használok ilyet, így csak a laikus véleményemet közlöm: működnie kell ''természetesen'', ha jól látom sima sata kábelek jönnek ki belőle amiket valóban a lapra tudsz kötni, a molex tápellátás pedig kell azoknak az eszközöknek is, lévén a hdd függetlenül attól hogy a házon kívül v. belül van igényel tápellátást. (nem is sok külső usb-s mobil rack van, amelyikhez nem kell külön adapter az áramellátáshoz).

(#944) Boci_83 válasza éN79 (#943) üzenetére


Boci_83
őstag

Köszönöm válaszod, :R azt hiszem belerakom...

Mod: Itt egy link a nagyobb képhez... [link]
Ez még jobb: [link]




[Szerkesztve]

**********

(#945) VaniliásRönk válasza éN79 (#943) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az összes 2.5''-os HDD beéri az USB tápellátásával. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#946) éN79 válasza VaniliásRönk (#945) üzenetére


éN79
addikt

Jogos, én az általános elterjettebb (szerintem) hdd méretre gondoltam, azokhoz meg szvsz. tényleg kevés az olyan rack, ami usb-n kapná csak a kraftot. :B

Boci_83: így nagyban már tényleg szép darabnak néz ki, mennyiért vesztegetnek egy ilyet? Illetve mit akarsz rákötni? Egy tokozás (rack) nélküli hdd-t?



[Szerkesztve]

(#947) VaniliásRönk válasza éN79 (#946) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Igazából nem értem miért nem használnak többen USB-s rackben noti HDD-t, tokkal vonóval 14k egy 40GB-os, 15.5k-ért már 60GB-osat is lehet venni, 19.5k-ért pedig 100GB-osat (továbbra is zusammen), nem mellékesen ég és föld egy átlag pendrive meg egy ilyen HDD sebbeségben is.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#948) éN79 válasza VaniliásRönk (#947) üzenetére


éN79
addikt

Nekem volt, igaz nem noti vinyós, és tényleg nem volt lassúnak mondható, de aztán egyszercsak a benne lévő 80-as Seagate elkezdett kiadni magóbál olyan hangokat, mintha a fej a lemeztányért karcolná, onnantól el is felejtettem a dolgot...
Viszont tény hogy nem rossz alternatíva.

(#949) Boci_83 válasza éN79 (#946) üzenetére


Boci_83
őstag

Nem tudom mennyi lehet az ára, kaptam. Szerintem nincs is kereskedelmi forgalomban, egy Gigabyte GA-965P-DQ6 laphoz adták.
Valami külsős HDD-re gondoltam hogy használnám, csak engem az aggaszt hogy menetközben működik a winyó, hogy veszem le róla a tápellátást? Nem-e sérül a lemez ettől...??

**********

(#950) éN79 válasza Boci_83 (#949) üzenetére


éN79
addikt

Szvsz. ha windows ''hardver biztonságos eltávilítása'' opciót használod nem lehet probléma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.