Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) diablo1984 válasza ragyoti (#450) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem az új opció a visualitation(??) volt, de azt észrevettem én is, hogy ha rack,ba vinyót tolok, elsőnek nekem is a boot priolitását első helyre vette, szóval arról akart bootolni! de beállítottam és azóta minden jó!

(#452) ragyoti válasza diablo1984 (#451) üzenetére


ragyoti
csendes tag

Nekem is feltűnt ez az opció, de nem próbáltam megváltoztatni.

(#453) diablo1984 válasza ragyoti (#452) üzenetére


diablo1984
veterán

énsem, nem háborgatol a holtakat! :DDD jó ez így, ennek így kell lennie! :D

(#454) direwolf válasza diablo1984 (#451) üzenetére


direwolf
őstag

Az nem visualitation hanem virtualization, és elméletileg a vmware, ms virtual pc stb. progiknak nyújt valami hw-es támogatást, ha olyan cpu van a lapban, de szvsz ez egy nagy kamu ;]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#455) Warbeast


Warbeast
tag

Jajj skacok...Alig várom, hogy végre beízzíthassam az AN9-32X Fatális lapomat a 4400+-szal....olyan review-et írok, hogy megemlegetitek. Elvileg ezek bírják 340 körül is kis szerencsével.

Hja, addig egy jótanács: POSTÁRA SOHA SEMMI ÉRTÉKET NE BÍZZATOK!!!
Meg az ajánlott levelet a Pesti posták szerint nem feltétlen köteles a kézbesítő a kezedbe adni aláírással, vagy értesítőt hagyni! Szimplán beb*szhatja a postaládádba, szal vigyázzatok!
Nekem most tűnt így egy 2 GB DDRII RAMom, ami sokba került...

Ki tud olyan programot mondani, ami megjegyzi a leütött billentyűket? --- Microsoft Word.

(#456) diablo1984 válasza direwolf (#454) üzenetére


diablo1984
veterán

mind1 mi a neve, én nem veszem annak úgysem hasznát! :P

Warbeast: a KN9S is tudja elméletileg a 340-et..... persze kis szerencsével és atomra húzható procival! de itt a procos, ami nem igazán tunningbiztos! :( (nekem is csak 255-ös fsb-t bír....)

[Szerkesztve]

(#457) Warbeast válasza diablo1984 (#456) üzenetére


Warbeast
tag

Ez a 44-es 290es FSBre volt próbálva alapfeszen. Egy kis kraft mindnenen segít.

Ki tud olyan programot mondani, ami megjegyzi a leütött billentyűket? --- Microsoft Word.

(#458) Vandit. válasza diablo1984 (#456) üzenetére


Vandit.
addikt

Nekem 275 a teteje 11-es szorzóval. :O

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#459) fecus


fecus
őstag

Egy KN9s-t építettem össze. A HD audió érzi ha csatlakoztatom a sztereo hangszórókat, hallom a teszt hangokat. Észreveszi a mikrofont is, de nincs hang a mikrofonról. Nem megy egyik IP telefon és a Skype sem. Ha belemegyek a hangerőszabályzóba akkor nem lehet állítani egyik input potit sem. Nincs nekik csúszkájuk.
Mit rontottam el?

Más: mi jön ki a sok-sok csatin ha CH2-re konfigurálom. Nem jön ki mindenhol a sztereo hang? Használhatnám, hogy elosszam a kijövő hangot? :F

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#460) fecus válasza fecus (#459) üzenetére


fecus
őstag

A régebbi keverő progiba volt egy mikrofon boost +20dB is. Azt sem találom. :(

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#461) diablo1984 válasza fecus (#459) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem egy szerűen a windowsos hangerőikon szabályzói között kell aktiválni és műxik is a mikrofon!

(#462) fecus válasza diablo1984 (#461) üzenetére


fecus
őstag

Igen, így kellene. Sajnos egyik input csúszka sem él. Olyan mintha valami letiltotta volna. Érdekes, hogy tiltani, engedni tudom, csak sehogy sincs hangja és nem lehet állítani.

[Szerkesztve]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#463) Xelo


Xelo
addikt

MSI K9N SLI-Platinum moboról mit gondoltok? milyen ez a lap? egy X2 6000-al hogy nézne ki?

(#464) FireKeeper válasza Xelo (#463) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

sztem egy kicsit gyengusz a chipsethűtés, és ráadásul nem is lehet cserélni :(
mod: bár 6000+ot nem nagyon kell tuningolni, bár szvsz egy abit kn9 sli vagy fatal1ty lap jobban passzolna alá

[Szerkesztve]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#465) Xelo válasza FireKeeper (#464) üzenetére


Xelo
addikt

hümm.. még az alábbi lapot néztem ki:
GIGABYTE M59SLI-S4, nVIDIA NF590 SLI, AM2, DDRII,2xPCIE, GLAN, ATX 24 567 Ft
csak nem értem, miért ilyen olcsó ha nforce590sli chipsetes?
[link]
tudom nem ide tartozik, de ti hátha értetek hozzá mit kéne nézni, vagy mi hiányzik erről...
köcce!

vagy ennél jobb lenne az Abit megoldása?

[Szerkesztve]

(#466) diablo1984 válasza fecus (#462) üzenetére


diablo1984
veterán

akkor nem tudom, drivert újraraktad már?

xelo: azért olcsó, mert gigabyte! az asusé az már nem annyire olcsó! msi meg eléggé antitunningos, de alapból szépen teljesít!

(#467) diablo1984 válasza Xelo (#465) üzenetére


diablo1984
veterán

megnéztem a linket, szerintem nincs azzal a gigabyte-al semmi gond, csak az, hogy nem amd chipsetes! jó az az 590 sli chipset, csak az 570-es és 550-es tunningosabbak, ezért mire fel kérjenek érte annyival többet?!

(#468) fecus válasza diablo1984 (#466) üzenetére


fecus
őstag

Azt hittem van valami trükk :B
Este letolom a legfrissebb abit drivert.
Tényleg, itt nincs olyan mint az Nvidia esetén, hogy néha jobb a natív Nvidia driver-e mint a videokártya készítőtől származó?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#469) diablo1984 válasza fecus (#468) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem csak annyi volt, hogy rátoltam az előlapi mikrofont és fülest is a lapra, fel a driver és kakukk!
igaz 1 hét után be is sz@rt a driver, de újraraktam és újra jó! :D

(#470) Xelo válasza diablo1984 (#467) üzenetére


Xelo
addikt

hüm.. de 590sli gyorsabb alapból nem? tuningolni nem tuningolnám az X2 6000+-t :)

(#471) diablo1984 válasza Xelo (#470) üzenetére


diablo1984
veterán

elméletileg az lenne az 5ös széria csúcsa! meg hát az sli módja 2x16x-os, tehát 2 teljes értékű PCIe-16x-es csatival rendelkezik, +még egyel, ahogy a képen néztem! minden földi jó benne van, ha nem akarod húzni a procost benne, akkor tutira jó választás! :))

szerintem! :B

(#472) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

Sziasztok!

Abit KN9 ultrám van és azt szeretném kérdezni hogy,hogy tudom szabályozni úgy az AC Freezer 64 Pro hűtőmet h kb. 80%-on járjon? Mit állítsák be a BIOSban?
köszi előre is
Üdv. Tamás

(#473) diablo1984 válasza K.Tamas89 (#472) üzenetére


diablo1984
veterán

hát azt, hogy a procid hány fokon tartsa és az intervallumot 5 fokra állítsd! így kb 55 fokos lesz a proci és 1200on megy a hűtő windows alatt, de terhelésnél azonnal felpörög!

(#474) sitya


sitya
tag

Kn9s-t tervezek venni,x2 4200+ windsorból (90nm) vajh mit lehet kihozni?
(szorzó/sin)
800as memóim vannak.
thx

(#475) diablo1984 válasza sitya (#474) üzenetére


diablo1984
veterán

windsor kevésbé tunningos mint a brisbane, de szerintem ami benne van a prociban, azt a lap kihozza! :R

(#476) K.Tamas89 válasza diablo1984 (#475) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Köszi a választ :R Majd megnézem :))

(#477) XaraX válasza ragyoti (#450) üzenetére


XaraX
addikt

Ez teljesen normális,sima cmos clear esetén is így jártál volna.
Ata,sata,Raid,ebben a sorrendben állítja a winyokat.
Nem tudja vizsgálni,hogy melyiken van rendszer természetesen.
Ez a felhasználó feladat,hogy beállítsa a boot sorrendet.

(#478) Lui76


Lui76
őstag

Az abit kn9ultra vagy a kn9S a jobb?

www.kezmuveskeramia.hu

(#479) diablo1984 válasza Lui76 (#478) üzenetére


diablo1984
veterán

attól függ mire akarod használni! ha tunning, akkor KN9S, igaz az ulrta sem marad el sokkal....

(#480) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Azt kérdezném meg, hogy a kn9-s lapok hogyan muzsikálnak mostanában úgy általában, és tunningban is.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#481) Lui76 válasza diablo1984 (#479) üzenetére


Lui76
őstag

Hát Kn8ultrám volt a kn9 ultra asszem nem új chipset ugye?

Csak a kn9S 570-es ha jól értem.
Az a Tcp/Ip gyorsítás vagy hogy nevezik , működő dolog ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#482) fecus válasza fecus (#468) üzenetére


fecus
őstag

Hátha valakinek jól jön.
A Realtek progiban akkor tudod beállítani a +20dB-es mikrofon erősítést, ha az output (lejátszás) panelen engedélyezed a mikrofont. Ott megjelenik a lehetősége a speciális beállításoknak. Bekattintod, utána már az input (felvétel) mikrofon is hangosabb lett. Ha megy, újra kiveheted az output panelen a mikrofont, attól még megmarad a beállítás.

Az input csúszkák állíthattlansága - állítólag :) - progi hiba. :O

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#483) Lui76 válasza Lui76 (#481) üzenetére


Lui76
őstag

És mindegyik Biosa ugyanolyan variálható feszek , időzítések?

www.kezmuveskeramia.hu

(#484) Lui76 válasza diablo1984 (#479) üzenetére


Lui76
őstag

Most belmélyedve a kn9Ultra is 570-es chipset???
Akkor miért van néhol Mcp55 vagy mi írva?

www.kezmuveskeramia.hu

(#485) éN79 válasza Lui76 (#484) üzenetére


éN79
addikt

Igen, 570-es. Az elnevezésbeli különbség meg vélhetően valami marketingnek köszönhető.
TCP/IP gyorsítás vagy mi meg tudtommal csak az 590 SLI-ben van.

(#486) diablo1984 válasza Lui76 (#481) üzenetére


diablo1984
veterán

a kn9 ultrában nforce 570 ultra chipset, a kn9s-ben nforce 550-es dolgozik, de az 550-es tunningosabb kicsit, míg az 570ultra fícsörökkel van tele!

(#487) Lui76 válasza diablo1984 (#486) üzenetére


Lui76
őstag

ha a mostani lapban is megy 260as FSB-vel csak a memokkal nem lehet szart se kezdeni
váltsak kicsit jobb lapra ,(pl kn9S) vagy már nem érdemes ,majd csak
vmi következő generációs lapot ?
2732Mhz de a lap is alapból 1,34Vot ad neki.

www.kezmuveskeramia.hu

(#488) diablo1984 válasza Lui76 (#487) üzenetére


diablo1984
veterán

hát nem biztos, hogy 10-20-al több fsb megéri a cserét, de lényegében te tudod! szerintem a mostanival ha nincs gondod akkor ne válts!

(#489) Lui76 válasza diablo1984 (#488) üzenetére


Lui76
őstag

Ja lehet hogy meg kéne húzódni ...
A graf kártya így is a limit ,csak a DDR1 után
olyan lomhának tűnik a rendszerindulás pl (igaz nem raktam újra csak driverek csere :)

És a se időzítések se feszültség állítás , lehet hogy a brisbane 1,25V-al
menne ha rendesen felismerné...

www.kezmuveskeramia.hu

(#490) diablo1984 válasza Lui76 (#489) üzenetére


diablo1984
veterán

frissíts biost, nem lesz azzal gond, ne aggódj! :))

nekem nyolcszázvalahányon cl4ben, a kingmax hardcire ddr500-as eredményeimet már így ddr2 ben is simán veri....és hol van még esetleg az 1000-es körüli memórajel... :U

(#491) Rapidus


Rapidus
tag

Hogy lehet azt elérni, hogy billentyűről bekapcsolható legyen a gép? (KN9 ultra, Ps2-es bill, Usb-s egér.) Megpróbáltam biosban a power managementben a power on functiont any keyre, vagy hot keyre állítani, de semmi.

[Szerkesztve]

R.I.P. 1954-2009

(#492) Sdi válasza Rapidus (#491) üzenetére


Sdi
addikt

Az alaplapon a proci mögött a fetek környékén kell lennie az engedélyező jumpereknek, nézd meg a kézikönyvben, mert alapból le vannak tiltva.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#493) Rapidus válasza Sdi (#492) üzenetére


Rapidus
tag

Tényleg :) Köszönöm a segítséget!
[kép]

R.I.P. 1954-2009

(#494) Sdi válasza Rapidus (#493) üzenetére


Sdi
addikt

Szívesen :DDD

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#495) aginor válasza aginor (#480) üzenetére


aginor
addikt

#480-ra valaki?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#496) VaniliásRönk válasza aginor (#495) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

[link] + kereső ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#497) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!
Egy Abit KN9 Ultra alaplapot rendeltem és csak most olvastam egy német oldalon, hogy a PCI portokba nagyon óvatosan kell behelyezni a bővítéseket mert letörnek a kondenzátorok amelyek a portok elött vannak :Y Volt valakinek ilyen esete :F
Mire érdemes még figyelni a gép összerakásnál ezzel a lappal :F
Itt található a cikk és a képet:
http://www.planet3dnow.de/artikel/hardware/mainboards/am2/Abit_K9N_Ultra/6.shtml

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#498) nesa válasza Oraculus (#497) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem hogy barmit is letorj nagyon faszarcunak kell lenni...

(#499) GödiAli válasza Sdi (#492) üzenetére


GödiAli
tag

A keyboardról bekapcsolás működik vezeték nélküli billen is, ha átálítom a jumpert? :R

(#500) diablo1984 válasza GödiAli (#499) üzenetére


diablo1984
veterán

ezt csak úgy tudod meg, ha kipróbálod! de szerintem működni kellene... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.