Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) chop válasza rétisün (#197) üzenetére


chop
őstag

Hat, en felraktam, milyen problema lehet belole? Amit eszrevettem az az, hogy az Utorrent nem csipi az nVidia tuzfalat.

MOD:
aham, kozben megszuletett a valasz. Nos, en ilyesmit egyelore nem tapasztalok. Hal'Istennek...

[Szerkesztve]

(#202) rétisün válasza chop (#201) üzenetére


rétisün
veterán

majd észreveszed, hogy a letöltések sem csípik a nv tűzfalat, mint feljebb emlitettem (az itt olvasottak alapján) crc hibás letöltések, és hasonlók várhatóak....lehet hogy az ujabb chipseteknél már nem jelntkeznek ezek a hibák, ha esetleg ilyesmikkel találkozol, legalább tudod, mire kell gyanakodni.

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#203) wilkyx válasza rétisün (#200) üzenetére


wilkyx
tag

Hát akkor ez csak amolyan félsiker, mondjuk nekem is főleg net alatt halt(cod:uo :DDD ) be a rendszer de az éjszakai orthos tesztek sikertelenségének, ehhez ezekszerint nem sok köze volt :O

(#204) s7evcsenko válasza koh (#193) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm szépen!

És mindenki másnak is a jótanácsokat!

:R :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#205) direwolf válasza Boci_83 (#185) üzenetére


direwolf
őstag

Hoi!

Akkor itt az eredmény: [link]
A CPU hő már fél óra után beállt 60 fokra, gondolom az 1 óra már stabilnak tekinthető. Igaz ma kicsit hűvösebb van...
Az Everest nem jól írja a memória frekit, ezért raktam mellé a CPU-Z-t is.
A BIOSban 1,40V-ot állítottam, ennek ellenére CPU-Z 1,44-1,48V között ingadozott.
Ezen kívül csak a RAM-okat állítottam 2,2V-ra, a többi feszt hagytam alapon.
Szerintem nem ez a vége, még próbálkozom, a cél a 3GHz :DD

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#206) direwolf válasza Boci_83 (#198) üzenetére


direwolf
őstag

Én feltettem minden drivert a 9.16-os csomagból a ''tűzfal'' kivételével. Ahogy nézem a SATA-t lecserélte nvidiára, de a PATA-t hagyta M$ defaulton.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#207) Boci_83 válasza direwolf (#205) üzenetére


Boci_83
őstag

Gratula!!! :C
Kár, hogy az Orthost csak 1-es prioritivel futattad. Én álltalában 8-assal, 9-essel szoktam! Az a holtbiztos!!!! És még 8-as mellett simán szoktam netezni is!! 9-es prioritinél már néha beakad a net, néhány mp-re, de türhető. 10-esnél teljesen használhatatlan a gép!
Milyen hűtőd is van a procin??

**********

(#208) direwolf válasza Boci_83 (#207) üzenetére


direwolf
őstag

Thx!

Következő lépés már ugy megy majd. Procin egy Cooler Master Hyper TX pötyög általában 1000-1200 rpm-el :D

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#209) cOrE válasza direwolf (#208) üzenetére


cOrE
csendes tag

üdv. Nekem olyan kérdésem lenne, hogy van egy Abit Kn9-sli + Windsor magos X2 5000+ 2*1gb 800mhz-es geil ramokkal, de a memoria csak 743mhzen megy pedig az fsb 200on van a biosban, a memobeállitásoknal pedig 800on fut a ram a HT pedig auto? ja meg olyan hogy a biosba mászkáláskor kifagy a billentyűm, ha a logitech van rajta, ha egy noname akkor nem :D ez mitől lehet? :S

(#210) troooper


troooper
tag

Hali!

Érdeklődnék, h az ABIT KN9 ULTRA + Geil Value 2*1024 800MHz mennyire csípi egymást. Aki ezt a párosítást használja megoszthatná, a tapasztalatait.
Előre is köcc!

(#211) VaniliásRönk válasza cOrE (#209) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez természetes, a K8 így képzi a RAM órajelét.
2600/400=6.5 ~ 7 => 2600/7=371.5

troooper: Arra készülj hogy 2V-ot min. adnod kell nekik, tuninghoz 2.1-2.3V között, gond nincs velük.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#212) direwolf válasza troooper (#210) üzenetére


direwolf
őstag

Ha visszaolvasol kicsit, láthatod, hogy nálam perfekt beváltak. Ha nincs tuning, alapfeszen is perfekt mennek.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#213) chop


chop
őstag

Az mitol lehet, hogy mondjuk bongeszek, tehat szinte nem is terhelem a rendszert, es egyszercsak lekapcsol a gep?

(#214) Finwe válasza chop (#213) üzenetére


Finwe
őstag

Hát az sokmindentől lehet. Jól szellőzik a házad? A táp minőségi? + nekem olyan is volt, h az alaplapi LAN ment tönkre (de ez csak tipp, remélhetőleg nem ez a baj)

szerk:most látom, h feltetted a nem ajánlatos drivert. Én eddig nem hallottam erről csak a mostani hsz-okban de úgy látom, h lehet köze az ujrainduláshoz.

Finwe

[Szerkesztve]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#215) chop válasza Finwe (#214) üzenetére


chop
őstag

Hat, a LAN az tuti jo, most is arrol irok. Remelem nem a tap adja meg magat. 400-es Coolink, szoval nem Vargane-fele.

Nah, akkor lehet, hogy jon egy ujabb Windows telepites..
remek..

(#216) VaniliásRönk válasza chop (#215) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A 400-as Coolink ugyan nem Vargáné, de nem is egy jobbfajta táp, és ha van már benne pár év simán lehet hogy elöregedett, kiszáradhattak a kondik.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#217) rétisün válasza VaniliásRönk (#216) üzenetére


rétisün
veterán

bizony, nálam anno egy 7900GT-től már kifeküdt a 400-as coolink, pedig azért az még meg sem közelítette a mostani jóétvágyú vga-kat (de legalább a ventijét bele tudtam tenni a mostani chieftec-embe :DDD )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#218) Vandit.


Vandit.
addikt

a KN9S lapnak lehet winfosból frissíteni a biosát? :F :R

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#219) rétisün válasza Vandit. (#218) üzenetére


rétisün
veterán

lehet: [link]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#220) Vandit. válasza rétisün (#219) üzenetére


Vandit.
addikt

kösz.Ezt linkelted az X2-be is. :B :D

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#221) rétisün válasza Vandit. (#220) üzenetére


rétisün
veterán

na, elég lett volna egyszer is :B

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#222) rétisün válasza Vandit. (#220) üzenetére


rétisün
veterán

persze, mert továbbra is igy tudsz win alól frissíteni :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#223) Vandit. válasza rétisün (#222) üzenetére


Vandit.
addikt

kicsit hagy fárasszalak már. :D Felrakom+megynyomom és kész.nincs semmi xtra vele?még nem frissítettem soha BIOS-t.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#224) cOrE válasza VaniliásRönk (#211) üzenetére


cOrE
csendes tag

aham köcc az infot ;)

(#225) rétisün válasza Vandit. (#223) üzenetére


rétisün
veterán

tehát, feltelepited, elindítod. nem biztos, hogy így néz ki:

[kép]

de biztos lesz egy ''one click live update'' gomb, arra klikk, aztán már csinálja is. előtte esetleg elmentheted a mostani biost (save bios gomb), azt az ''update from file'' gombbal tudod majd visszatenni, ha kell.
ha most huzva van a gép, állits vissza mindent alapra, biztos ami biztos.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#226) Vandit. válasza rétisün (#225) üzenetére


Vandit.
addikt

Értem.kösz mindent. :R Így már csak sikerül. ;]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#227) direwolf válasza Boci_83 (#207) üzenetére


direwolf
őstag

FSB 315@1,45V, RAM 852,CL4@2,2V :DD
De még nem teszteltem alaposan. Kezdenek elszállni a hők: CPU47fok idle, szal ennyin nem fogom járatni az tuti.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#228) Kicsirics77 válasza troooper (#210) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nekem volt ilyen párosítás a value és az ultra ramokkal is és szuper cucc volt együtt a kettő de tuningnál követeli a 2,1-2,3 voltot

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#229) finest


finest
őstag

KN9-S laphoz melyik NV-drivert ajánljátok? Az Abit honlapján 9.15-ös van fenn, az NV-nél 9.16 a legújabb. Különbség az IDE-SATA-Raid vezérlők drivereiben van.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#230) VaniliásRönk válasza finest (#229) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az Abit-nál csak nemtörődömség miatt van régebbi driver, tedd fel nyugodtan a legújabbat, de a Hálózatkezelő és az IDE driver nem kell belőle, csak baj van velük.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#231) Boci_83 válasza finest (#229) üzenetére


Boci_83
őstag

Ez a kérdés engem is érdekelne!!!!

**********

(#232) -HP-


-HP-
csendes tag

hali,
szerintetek brisbane mellé kn9s-be, 800-as geil ultra helyett, érdemes lehet
1066-os kingmaxot pakolni?

(#233) amegt


amegt
aktív tag

sziasztok,
van nekem egy Abit KN9S-em amit egy hete vettem és hozzá 2x1Gb Kingmax DDR800-as memókat.
Szóval kezdetben single channelben futottak, mikor rájöttem (megnéztem a kis könyvet), hogy a dual módhoz egymás meletti azonos színű slotba kell berakni. Megcsináltam és innentől egy nagy szívás.
Rögtön kék halált nyom, mikor indul a win, van amikor el sem indul.
Próbáltam egyenként teszteni a memókat, külön-külön nem hibázik, de duálban boot után egyből újraindul, vagy mikor elindul a win, akkor indul újra.
Szerintetek laphiba vagy memória? Vagy mit próbáljak? :R :R
Köszi a segítséget előre is. :R

(#234) HERR Z válasza amegt (#233) üzenetére


HERR Z
veterán

adj 2V-ot a ramnak, időzítéseket hagyd auton

(#235) amegt válasza HERR Z (#234) üzenetére


amegt
aktív tag

Ha hazamegyek melóból kipróbálom. Majd ma reggel írok, hogy mit sikerült csinálni. Köszi

(#236) Boci_83


Boci_83
őstag

[link]
Van valakinek olyan problémálya vindowsal, hogy nehezen áll fel a rendszer??

**********

(#237) Vandit. válasza rétisün (#225) üzenetére


Vandit.
addikt

Köszi sikerült faszán megy, :R ;)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#238) Vandit. válasza -HP- (#232) üzenetére


Vandit.
addikt

Szerintem jó neki a Geil Ultra. :DDD Pont ilyen lapom van csak 4400-es prockó. ;]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#239) rétisün válasza Vandit. (#237) üzenetére


rétisün
veterán

nincs mit, szívesen, és grat!

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#240) direwolf


direwolf
őstag

Tegnap kíváncsiságból feltettem a Vistát. Még előző gépemmel próbáltam egy maggal, 1 giga rammal, akkor sokat csuklottak a MS programozók anyukái ;]
Így 2 giga rammal, és két maggal már kezd elviselhető lenni, szóval érdekelne hogy milyen drivereket érdemes feltenni rá. Az x1950 és a TV tuneren kívül mindennek tudott letölteni updateről: alaplap, Realtek HD audio, Audigy 4, webkamera stb. Fura, de még működnek is :)
Nem tudom érdemes-e a gyártók drivereivel szarakodni :F

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#241) Boci_83 válasza Boci_83 (#236) üzenetére


Boci_83
őstag

Akkor csinálja, ha az Adsl modemem be van dugva!!! Ha kihúzom, rendben feláll a rendszer...! Van valakinek hasonló tapasztalata?

**********

(#242) Ace Ventura válasza Boci_83 (#241) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Alaplapi hálót használsz?
Próbáld ki egy pci-os hálókarival, lehet hogy az alaplapi elsállt.
Én láttam már ilyet, nem is egyet.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#243) direwolf válasza Boci_83 (#241) üzenetére


direwolf
őstag

Válaszoltam a linkelt topikban! Nálam is valami hálózati komponens csinlta.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#244) rétisün válasza Boci_83 (#241) üzenetére


rétisün
veterán

valahol olvastam erről valamit, egy ip-cim nincs megadva, vagy jól beállitva a hálozati kapcsolatokban, de csak ennyi rémlik sajna, konkretabb nemjut eszembe. de azért áll fel lassabban a rendszer, mert azt az ip-cimet állitja be, vagy keresi, az tart ilyen sokáig.
tudom, nem sokra mész ennyivel, de talán ez alapján egy nálam hozzáértőbb már tud segíteni.
legrosszabb esetben kihuzod a hálókábel, amig feláll a rendszer...

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#245) Boci_83 válasza Ace Ventura (#242) üzenetére


Boci_83
őstag

Igen, alaplapit, teljesen jól működik!! Ip után kutat inkább úgy veszem észre, azért áll be egy időre.

**********

(#246) Boci_83 válasza rétisün (#244) üzenetére


Boci_83
őstag

Dinamikus Ip-m van és a modemnek ninc sállandó Ip-je, ez lehet a gond!!
Köszi mindenkinek a válaszokat!!!! :R Azt hiszem egyértelműen jó irányban kutakodunk....

**********

(#247) direwolf válasza Boci_83 (#246) üzenetére


direwolf
őstag

Navárjcsak! A hálókártyád IP-je, az ADSL modemed IP-je, és a szolgáltatódtól kapott külső IP az 3 különböző dolog :) Az adsl modemé általában 192.168.2.1, érdemes a hálókártyádnak is ebbe a címtartományba adni, így eléred a beállítófelületét (mint a routereknél)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#248) Boci_83 válasza direwolf (#247) üzenetére


Boci_83
őstag

Köszönöm szépen!! :R
Úgytűnik ez volt a megoldás!!!
Mindenkinek köszönöm a hozzászólást is!

**********

(#249) Dj Dekko!


Dj Dekko!
őstag

Sziasztok! Van egy kis problémám, képzeljétek!
Az Abit KN9S lapomba vettem még +2x1G DDr2 800Mhz memót, vagyis most 4G van benne, ahogy az adataimnál is látni. Nah, ezzel az a problémám hogy mindenhol 3,5G ír ki, teszteltem Xp vel, Vistával, és nem képes kiírni rá hogy 4G, hanem 3,5G.
Amugy az - az érdekes, hogy Everest Ultimate, Cpu - Z minden látja a 4 portot összesen, és kiírja rá hogy 4G, egyik haverom mondta hogy a Biosban valamit engedélyezni kell, lehet.
Pls help! Hogy miért igy jön ki a gépnek hogy 3,5 Giga, vagy hogy lehet megoldani hogy 4G lásson a op. rendszer.
Előre is köszönöm! További szép napot mindenkinek! :B ;)

(#250) Vandit. válasza Dj Dekko! (#249) üzenetére


Vandit.
addikt

BIOS frissítés?Próbáld meg hátha segít.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.