Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) slett27 válasza kircso13 (#800) üzenetére


slett27
addikt

Van AM2-es Opteron is, lásd Oliverda konfigját itt a PH!-n, keresd meg, 1210-es a száma azt hiszem és nem is akárhogy megy, 3,3GHz.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#802) slett27 válasza kircso13 (#800) üzenetére


slett27
addikt

Itten van ni : [link] ;)

Ezért kérdeztem hogy felismeri ill. kezeli-e a lap.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#803) Gorneck válasza slett27 (#802) üzenetére


Gorneck
titán

Ne szenvedj már...vegyél rendes házat...:D

Gorneck#1239

(#804) kircso13 válasza slett27 (#801) üzenetére


kircso13
senior tag

Ez volt a kérdés:

Vajon a KN9-S lap fogad Opteron-t ? ABIT honlapján a CPU supportnál nincs Opteron...

Válaszoltam rá.

[link]

Ha a gyártó honlapja nem írja, akkor nem támogatja!

..,

(#805) slett27 válasza kircso13 (#804) üzenetére


slett27
addikt

Pedig de :), ABIT AN9 Fatality-ban is működik, az ABIT honlapján mégsem írják. :F
Szal ezért nem értem, mindegy, megkérdezem Oliverda fórumtársat.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#806) somé válasza direwolf (#775) üzenetére


somé
őstag

szerk.

[Szerkesztve]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#807) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

no háj

kérdésem: ennek a chipsetnek a sata drivere is olyan fos, mint az ide vagy van esélyem rendszert varázsolni egy sata vinyóra? :)

ja és a win telepítéséhez sem kell mutatvány, ha satás lemezre akarom tenni?

köszi

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#808) éN79 válasza sanyixXx (#807) üzenetére


éN79
addikt

Amennyiben SP2-esj XP-t kívánsz telepíteni, nem lesznek gondjaid, ellenkező esetben (nem SP2 v Vista) akadhatnak nehészségek..., de ne úgy legyen.

(#809) sanyixXx válasza éN79 (#808) üzenetére


sanyixXx
senior tag

XP-nek XP, de nem integrált SP2-es, azt utána tenném fel. így lehet csavar a dologban?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#810) nesa válasza sanyixXx (#807) üzenetére


nesa
veterán

Nekem SATA HDD-re SATA Odd rol siman ment fel az XP sp1 es sp 2 is :)

(#811) direwolf válasza sanyixXx (#807) üzenetére


direwolf
őstag

Konkrétan melyiknek is szar az IDE drivere?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#812) sanyixXx válasza direwolf (#811) üzenetére


sanyixXx
senior tag

sima kn9, nf 4 ultra chipset. pata odd nekem nem is megy a lappal rendesen ide2 csatiról :(
de lehet ám, hogy a lapom szar. majd holnap kiderül.

szóval a semmilyen sp-vel nem rendelkező xp felmegy a sata vinyóra bökkenő nélkül? a saját abit sata/pata driverek nélkül is elröfög a zikszpé?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#813) éN79 válasza sanyixXx (#812) üzenetére


éN79
addikt

Nálam korábban nem volt gond vele, amióta meg integrált SP2 kopp-kopp, más lapoknál szokott ''néha'' hiba lenni, de hát jobb nem lévén, próba szerencse.

(#814) sanyixXx válasza éN79 (#813) üzenetére


sanyixXx
senior tag

értem, köszi
bár most már kezdek a lapra gyanakodni, mert kettőt pittyeg boot-kor, hogy nem találja a HDD-t és az IDE2-n továbbra sem mennek az ODD-k. lehet, hogy megy vissza garba. de akkor 7szentség, hogy nem ilyet rakok vissza...

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#815) direwolf válasza sanyixXx (#812) üzenetére


direwolf
őstag

Nekem nforce4-ből AN8 Ultrám van, azzal semmi problem. Pedig megfordult már rajta pár eszköz.

[Szerkesztve]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#816) sanyixXx válasza direwolf (#815) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nekem ez az első adag hardver rajta (alig 1 hónapos), de már ezzel is rosszalkodik. hát nem örülök, de holnap masszív buhera következik :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#817) Rage47


Rage47
veterán

Hali.
Most raktuk össze az Abit KN9S alaplapú gépemet, de az a gond, hogy nincs kép, tehát a monitor azt írja ki, hogy NO Video Input :S Asus 7600GT PCI-Express vid. kari, és DVI-vel csatlakoztattam az LCD monitoromhoz. Mi lehet a gond? Találkozott már vki ilyesmivel?:S

(#818) Kicsirics77 válasza Rage47 (#817) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ha van a videókártyán tápcsati akkor azt csatlakoztasd mindenképpen
ha nem megy akkor dobd össze analóg kimenetetn kábellel és ez valszeg csak beállítás lessz

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#819) lsc


lsc
nagyúr

Sziasztok.
Újra telepítem az Xp-t, és azt szeretném kérdezni,hogy milyen alaplapi drivereket rakjak fel?
A Net wifi-n jön,akkor az Nvidia hálózati nem kell?
Előre is köszi. LSC.

Az élet kegyetlen .

(#820) nesa válasza lsc (#819) üzenetére


nesa
veterán

En csak a hangot raknam es semmi mast.

(#821) Dee Dee válasza lsc (#819) üzenetére


Dee Dee
tag

Nvdia hálózati cucc semmi esetben SE :))

(#822) lsc válasza Dee Dee (#821) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
Processzor driver, optimizer?Ide , SATA driver?

[Szerkesztve]

Az élet kegyetlen .

(#823) Dee Dee válasza lsc (#822) üzenetére


Dee Dee
tag

Nem igazán emlékszem má. De sztem ha nem muszály ne rakd fel, ha meg jobban érzed úgy magad akkor nyugodtan. Hálózatkezelővel voltak gázok.

(#824) lsc válasza Dee Dee (#823) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi.

Az élet kegyetlen .

(#825) direwolf válasza lsc (#819) üzenetére


direwolf
őstag

1. Az nvidiától letöltött driver csomag teljes egészében, kivéve a hálózatkezelő csomag (vagy mi) a landriver mehet.
2. Realtektől letültött HD audio driver
3. AMD-től letöltött VGA driver
4. ha wifi kártyás akkor az is kell, ha külső cucc, akkor LAN-on jön
meg a többi periféria...

Ezeket azért készíti a gyártó, hogy az eszközök megfelelen működjenek, ne higgy senkinek aki mást mond :U

Ha nem tuningolsz, akkor mehet fel az AMD proc driver C'N'Q miatt, de ha tuningolsz, akko ez sajna nem megy, az RMClockot kell használnod.

[Szerkesztve]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#826) nesa válasza direwolf (#825) üzenetére


nesa
veterán

Ember ezekre semmi szukseg 0,1% nem lesz gyorsabb az itt felsorolt szemetektol.
Termeszetesen a VGA az kell meg a wifi, de a laphoz a hangon kivul semmi nem kell.
De ettol meg mindent fellehet rakni csak epp ertelme az NULLA!

(#827) sanyixXx válasza lsc (#819) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nah, kicsit elkéstem, de még leírom, mert én is most csináltam:)

chipset driver kell
proci driver mehet, érdemes is
cool and quiet driver kell
lan driver mehet, de a hálózati szoftvercsomagot ne
hang driver kell
IDE drivert nehogy!!!
wifi értelem szerűen

ezen kívül az AMD-től szedd le a dual-core optimizert, a két magot szinkronizálja valahogy valamiért, valahol :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#828) Rage47 válasza Kicsirics77 (#818) üzenetére


Rage47
veterán

Nincsen tápcsati a vid. karin, és nincs analóg kimenet az alaplapon. De már mind1, visszaviszem az alaplapot meg a gépemet a boltba, hogy teszteljék le...

(#829) nesa válasza sanyixXx (#827) üzenetére


nesa
veterán

chipset driver kell

Miert is?????????

cool and quiet driver kell

Ha valakit erdekel ez a funkcio meg megtudom erteni.


[Szerkesztve]

(#830) direwolf válasza nesa (#826) üzenetére


direwolf
őstag

Kevéssé érdekel, hogy mit gondolsz, higgy amit akarsz, csak ne úgy hirdesd mintha az IGÉ-t mondanád. Ha Te feleslegesnek tartod, hát nem installod... szíved joga.
A ''hivatalos'' álláspont Nvidia szerint, hogy telepíts! ;]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#831) diablo1984


diablo1984
veterán

ma defaultra nyomtam mindent a gépemen(ilyen sem volt még, mióta össze van rakva), mert alapórajeles 3dmark teszteket futtattam a gépemen, és rájöttem valamire! a kn9-s abitban a legkissebb procifesz 1,3V a 20-as biossal, defaulton azt lövi be! de (és most jön az érdekesség) a birsalma procosnak 1,25V az alapfesze, ennek ellenére teszt után mikor egy cpu-z-t futtattam kikapcsolt a gép! :Y kevés volt a procinak alapból az 1,3V! :Y :Y :Y
alapórajelen 1,35V-al hasított hibátlanul! nem tudom, hogy ez az abit hibája, de mindenképpen érdekes! :U

ja, feltettem az amd procidriverét és a dual core optimalizer-t és végre 3dmark05-ben(ami csak egy magot használna) is végre sikerült lenyomnom a 3700+os sandim húzott eredményét, mert eddig meg sem tudtam közelíteni ezzel az X2-vel! :R
ezek szerint ezt(dual core optimalizer) azért érdemes felrakni, hogy az olyan progik amik alapból nem támogatják, azok nak ez a progi segít kihasználni a 2 magot! igaz 3dmark06ban(ami már kihasználja) ezzel a progival vagy 30 ponttal kevesebb pontot kaptam proci szintem.... :B

(#832) nesa válasza direwolf (#830) üzenetére


nesa
veterán

Az nvidia szerint a halozatkezolot is fel kell rakni.

(#833) direwolf válasza nesa (#832) üzenetére


direwolf
őstag

Nyet! Arra rákérdez, hogy akarod-e :Y

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#834) nesa válasza direwolf (#833) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem mi elbeszelunk egymas melett de mind1.

(#835) gorgo


gorgo
őstag

Hollari!

Akkor csatlakozom a klubhoz. Mármint azon szerencsétlenek klubjához, akik megszopták az AC Freezer Pro-val. Faszásul letört a felfogató pöcök. Költöztettem a gépet...

MONDTAM MÁR HOGY RÜHELLEM A VÁGOTTSZEMŰ KINAIAKAT?

Árulja el valaki, hogy mi az a TTS. Asszem lesz ott egy köröm...

Most így fél év elteltével elmondhatom, hogy MEGBÁNTAM, hogy X2-t vettem. Maga a proci még nem is olyan vészes, akkor sokkal olcsóbb volt mint a kórók, de a hozzávaló lapok, hát isten mentsen, hogy még egyszer Nvidia márkájú akármit vegyek!!! Ezt a reteksok hibát....

Most meg a hűtőm mellé bemondta az unalmast egy IDE vinyó is. Persze más gépben megy, cska az enyémben szarik. Lefogadom hogy azért, mert napokban felraktam a LAN-t (csak drivert). Tuti. Eddig se komálta az IDE-t a SATA mellett, mostmeg tuti, hogy valami Nvidiás meglepetés, ide a véres bökőt.

Egyébként lehet ezt a vacak AC Freezert szabályozni valahogy? Mármint fordulatszám tekintetében. 3 pines csatin lógott mikor rátaláltam :(

Egyéb CSENDESEBB alternatívák a fenti vacakkal szemben?

Kösz a segítséget.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#836) Vandit. válasza gorgo (#835) üzenetére


Vandit.
addikt

Nekem szintén letört. ;) Vegyél Hyper TX hűtőt helyette.Én azt fogok.A TTS bazárból tudsz rendelni keretet.kb. 1600 lesz a postaköltséggel együtt.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#837) nesa válasza gorgo (#835) üzenetére


nesa
veterán

Ezert mondom hogy szarok az nvidia driverek es jobb kerulni oket....
Ilyen lapot vegyel te is ha van lehtoseged [link] Gigabyte ga-ma69g-s3h az a baj hogy az ABIT nem gyart mas chipsetes lapot mint Nforce:(

Az AC Freezer Pro-val kapcsolatba meg mar regen megmondtak hogy letepi a pockot ..ezert kerulendo..nemis ertem miert nem valtoztatnak rajta...

(#838) Boci_83 válasza nesa (#837) üzenetére


Boci_83
őstag

Igazából az lenne a legegyszerűbb, ha mellékelnék hozzá a 3 füles keretet, mert a dobozon szépen le is van rajzolva hogy 3 pöckös keret kell a lefogatáshoz.....

**********

(#839) Vandit. válasza Boci_83 (#838) üzenetére


Vandit.
addikt

Így van. :C Nem viccből van 3 luk rajta.Minden gond megoldódna.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#840) gorgo


gorgo
őstag

Lécci frissítsetek fel! az alábbi nforce 4 driverekből mit kell installni és mint NEM? KN9 laphoz... uccsó drivercsomag: v. 6.66

Ezeket tippelem:
igen Audio driver version 4.62 (WHQL)
igen Ethernet NRM driver version 4.82 (WHQL)
nem Network management tools version 4.88
öö? SMBus driver version 4.45 (WHQL) with updated uninstaller files
nem WinXP IDE PATARAID driver version 5.34
nem WinXP IDE SATARAID driver version 5.34 (WHQL)
nem WinXP IDE SATA_IDE driver version 5.34 (WHQL)
nem WinXP RAIDTOOL application version 4.82


Ja, még valami.
Vista 64 bittel hogyan muzsikálnak a KN9x+X2 rendszerek. (Vista 32 bittel és XP-vel összevetve. Valakinek tapasztalat?)
köszesz!

[Szerkesztve]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#841) Warbeast


Warbeast
tag

Akadt már valakinek problémája AN9 32X Fatal1ty + Veritech 667 DDRII @ 1.85 V párosítással?
Most nekem az a helyzetem, hogy a memó default 667-en boot-ig, vagy egyszerű elindulásig (moncsi nem ad jelet) sem képes eljutni.
400-on megy 5-5-5-15-be, 533-on megy 5-5-5-15 @ 2.0 V-on stabil, de BIOS-ban semmiképpen nem tom beállítani 667re rakni, még 2.2 V-tal sem... :O
Mikor húztam a proccot, akkor 400-ról indulva a RAM 5-5-5-15-2T-ben 2.3 V-tal ment 663-on...ez tűnik a maxnak...szal majdnem specifikáció :)
Mit lehet ilyenkor csinálni?
Szinte mindent próbáltam...kicsit el vok keseredve!
Valaki dobjon egy üzit, hogy mit lehet tenni. Ma teszek fel VACIFRISS BIOS-t, aztán meglássuk.
Melegedés / táp / ilyenek nem lehetnek az okok közt.
Esetleg a BIOS DRAM beállítások, mert lehet hogy ellámáztam.
Az AWD-FLASH progi winXP alól mennyire frissíti megbízhatóan a BIOSt?
Tök kivan :(((

Ki tud olyan programot mondani, ami megjegyzi a leütött billentyűket? --- Microsoft Word.

(#842) borix


borix
őstag

Üdv.A kn9-s vagy kn9 ultra lapokra jo ez a proci hütö?ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO

(#843) Coyot válasza borix (#842) üzenetére


Coyot
őstag

igen csak cseréld le a gyári keretet, egy 3 karmosra, mert le fogja törni.

Má' nem

(#844) Sdi válasza Coyot (#843) üzenetére


Sdi
addikt

Koránt sem biztos, nekem se törte le pedig fél évig ezt használtam és közben többször levettem, visszaraktam / proci cserék miatt /. A fórumon ilyen hűtőt használók közül, kevesen jelezték a letörést, bár előfordult.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#845) Coyot válasza Sdi (#844) üzenetére


Coyot
őstag

szobatársam és én is ilyet használunk, mindegyikőnken leszakította:D
természetesen egyetértek,de jobb előre tervezni, hisz +500ft , meg 4 csavar, és nem lesz bosszankodás, ha mégis letöri.

[Szerkesztve]

Má' nem

(#846) Sdi válasza Coyot (#845) üzenetére


Sdi
addikt

Ebben igazad van, de sajnos nem túl egyszerű beszerezni. Én konkrétan egy helyet tudok csak.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#847) Vandit. válasza Sdi (#846) üzenetére


Vandit.
addikt

Én is ,de ott tuti van.TTS.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#848) Kicsirics77 válasza Vandit. (#847) üzenetére


Kicsirics77
veterán

TTS

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#849) Coyot válasza Sdi (#846) üzenetére


Coyot
őstag

én z0ty-nál egyből kaptam, feltettem a győribe h keresek ilyet, és pár óra mulva a kezemben volt:) vettem is kettőt, ha netán veszek még egy am2es konfigot:DDD

Má' nem

(#850) m.joco


m.joco
csendes tag

nekem kb 5 percet birt az 1 füles

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.