Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Warbeast


Warbeast
tag

I need help.
Van egy ABIT AN9-32X Fatal1ty lapom, ami még nincs beszerelve. Azt a gubancot vettem észre, hogy a....inkább linkelek egy picturet:

[kép]

Szal ahol a heatpipe ''elkanyarodik'' a 1. PCI-Ex sáv és a CPU melletti chipsetcooler között, ott van egy kis bibi. Ahová a zöld kört rajzoltam, ott a heatpipe nekifeszül a bordának, és kicsit megemelve félretartja, szal nem fekszik egyenesen azon a chipen, amin rajta van. A két kék kör jelzi a borda rögzítőpöckeit, tehát ez pont úgy áll, hogy félre tudjon billenni az a fránya. Mit lehet ilyenkor tenni?
Nem szedtem még le a bordát, mert mintha ilyen szivaccsal lenne ugye rátapasztva.
A heatpipeot meg nem nagyon lehet hajlítgatni sztem.
Azon filóztam, hogy az alsó kék kör melletti sarka alá a bordának rakok egy kis papírpöcköt a borda meg a nyák közé, hogy egyenesben tartsa. De nem egy elegáns megoldás, főleg nem egy ilyen lapnál, ahol azért elvárnám, hogy rend legyen a nyákon...
Egyébként nem sűrűn láttam még a topicban ehhez a laphoz észrevételt meg hozzászólást, de szívesen vennék pár tapasztalatot, pölö a max FSBvel kapcsolatban.

Ki tud olyan programot mondani, ami megjegyzi a leütött billentyűket? --- Microsoft Word.

(#302) VaniliásRönk válasza Warbeast (#301) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Szedd le a hőcsöves vackot, és húzd 1-2mm-rel kijebb a FET-hűtőből a csövet (ha kell picit hajlíts rajta), az megoldja és talán a garival sem lesz gond.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#303) Warbeast válasza VaniliásRönk (#302) üzenetére


Warbeast
tag

Meglássuk....danke. remélem visszamegy és nem egyszerleszedős a borda rajta :) :R

Ki tud olyan programot mondani, ami megjegyzi a leütött billentyűket? --- Microsoft Word.

(#304) VaniliásRönk válasza Warbeast (#303) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha jól tudom sima fehér paszta és 1-1 gumilepedő van a bordák alatt, szóval azokat nem nehéz feltűnés nélkül visszatenni, csak a hőcsőre kell vigyázni, nameg a pöckökre leszerelésnél.

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#305) reset válasza Warbeast (#301) üzenetére


reset
senior tag

Szia!

Szedd le a chipsetcoolert és 1-2 mm-t reszelj le lapos tűreszelővel (körömráspoly is megteszi...anya örül majd neki :P ) abból a sarkából, ahol hozzáéér a heatpipe-cső!

(#306) nesa válasza Warbeast (#301) üzenetére


nesa
veterán

Az a szivacsos hovezeto epp ez hivatott korigalni ,ha leszeded ugyan ugy rakd fel mert csak egyiranyba vezeti a hot a kis szivacs.

(#307) diablo1984 válasza nesa (#306) üzenetére


diablo1984
veterán

én anno az asusomról úgy kivágtam mint macskát sz@rni, mert egy összeszikkadt valami volt! bő paszta, és eloszlik rendesen, mint a vga-knál!

(#308) VaniliásRönk válasza diablo1984 (#307) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha túl vastag a paszta könnyen kiszárad, akkor meg inkább szigetel mint hővezet...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#309) diablo1984 válasza VaniliásRönk (#308) üzenetére


diablo1984
veterán

az az összeszáradt vastag papírra emlékeztető valami meg inkább szigetel mint vezet! attól már jobb a paszta!úgyis a hűtő kinyomja maga alól a felesleget! csakúgy mint a vga-knál...

(#310) nesa válasza diablo1984 (#309) üzenetére


nesa
veterán

Nem olyan rossz am az a valami + meg ved a lesarkazastol is.

(#311) VaniliásRönk válasza diablo1984 (#309) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kinyomja, ha felfekszik, állítólag nem fekszik fel.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#312) Dj Dekko! válasza rétisün (#256) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Nah, sűni, kiprobáltam, Felraktam most a x64 Bites Vistát! és ugyan az a probléma!
3580 - 3584M ramot kezel csak a 4G ból :F mint a 32Bites verziókban!
(#249 Dj Dekko!)
Valami ötlet továbbra is?! pedig x64 bit van, driver minden van rá... frankón, még problémám nem volt vele amugy ahogy írtam Abit Kn9-S lapban fekszik az a 4x1G DDr2 800Mhz KingMax... (adataimnál) :F :O

(#313) amegt válasza HERR Z (#234) üzenetére


amegt
aktív tag

Egy igen nagy főhajtás az Úrnak. Megoldotta a feszemelés a problémámat. Úgy fut dualban, mint a kisangyal. Mégegyszer köszi :R

(#314) rétisün válasza Dj Dekko! (#312) üzenetére


rétisün
veterán

ezt a multkor találtam valahol:

''A PAE a Physical Address Extension rövidítése, a fizikai cím kiterjesztését jelenti. Ám nem csak a memóriacímzési korlátot módosítja többre, de a folyamatokkénti (processekkénti) 2GBos memórialimitet is meg lehet vele növelni. Bekapcsolásához...

Start menü keresőjébe írjuk be: cmd
Futtassuk a köv. parancsot: BCDEdit /set pae ForceEnable
Indítsuk újra a gépet!

A PAE több speciális rendszert, processzorok funcióit képes támogatni. Ilyen például a DEP is. Az XP SP2-vel érkezett először az adatvégrehajtás megakadályozását (Data Execution Prevention - DEP) hivatott védelmi funkció. A főleg puffertúlcsordulásos betörési kísérletek megakadályozására szolgáló funkció a Vistában alapértelmezett és az XP SP2-énél jobban konfigurálható. Azokon a számítógépeken ahol a hardver támogatja a DEP-et, a PAE automatikusan be van kapcsolva. Ha a DEP-et kikapcsoljuk, a PAE is automatikusan kikapcsol. Ahhoz, hogy bekapcsoljuk a PAE-t a DEP nélkül, - amit egyébként NX-nek is szokás hívni a No execute angol kifejezés miatt - tegyük a következőket:

Start menü keresőjébe írjuk be: cmd
Futtassuk a köv. parancsot: BCDEdit /set nx AlwaysOff
Futtassuk a köv. parancsot: BCDEdit /set pae ForceEnable
Indítsuk újra a gépet!''

illetve lehet hogy a biosban is kell valamit állitani? :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#315) Dj Dekko! válasza rétisün (#314) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Aham, értem, probálkozok... de ez a nyomorult vista annyit ír rá ki hogy, NEM SIKERÜLT megnyitni a rendszer adatbázisát! HOZZÁ FÉRÉS megtagadva! amugy köszi...
probálkozok vele! :B :F :B

(#316) rétisün válasza Dj Dekko! (#315) üzenetére


rétisün
veterán

nézz utána a vista topikban, mert sztem ebből kimaradt, hogy a parancssort is adminisztrátorként kell indítani, csak nemtom az hogy van...de erről a 4GB ramról is volt szó a vista topikban.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#317) VaniliásRönk válasza rétisün (#316) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Most nem M$-t akarom fikázni mert az mindig trendi, de tényleg nem értem hogy sikerült ezt összehozniuk. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#318) Dj Dekko! válasza rétisün (#316) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Megkerestem a Vista Topicban, bekapcsoltam a lapop az memory hosting-ot és már 4096 Mega Ramot lát mindenhol, vistában is (x64)
Köszi a segítséget! :B ;] :C :DD

(#319) wilkyx válasza Warbeast (#301) üzenetére


wilkyx
tag

Ennek az a titka hogy külön totyikja van ennek a lapnak ;) [link] Egyébként én is ezt a lapocskámat várom vissza a gariból, nálam 286FSB-t tudott a 4000+brisbanenel 10.5ös szorzó mellett, a felett nem naon próbáltam de az előző tulajnak sem ment, én egyszer próbáltam a 290et de az felejtős. Egy baj van ezekkel nálam hoyg a vga vízhűtés alig fér el a pcie1 alatti kis bizbaszoktól(remélem ezt senki nem veszi zokon) ha elfér egyáltalán... a pcie 2-be teszed a kártyát akkor meg nem indul a mandula.... Amúgy én is cseréltem rajta a chipset hűtőt még csak nem is szórakoztam sokat gari előtt vele hoyg rendesen O.G. legyen visszarakva de nem volt vele gond a szervízben

(#320) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Sziasztok, van egy kis problémám ;). Vettem régebben egy 2850Mhz-re ''hitelesített'' Brsibane procit, ami 2600Mhz felett hibázott, akkor azt hittem az ASUS M2N-E a hiba, így kis segítséggel lecseréltem egy KN9-S-re, de ebben is úgyanúgy hibázik 2600Mhz felett. Arról nem is beeszélve, hogy már a 2700Mhz-hez is 1.375 ~ 1.4V szükgségeltetik.

HT: 3-as, HT voltage: 1.2 -> 1.3 Chipset Voltage: 1.2 -> 1.4 (8cm-es venti rajta :U )
CPU Voltage: 2835Mhz-hez 1.425 stabil Windowshoz 2730-hoz pedig ~1.375.
Memóriák: 2*1Gb Geil Value 810Mhz-re vettem őket vissza 1.9V-tal, de 945Mhz-en is mennek 2.2V-tal. + Cheftec 560W-os fél éves táp.

Mi lehet a probléma ?? a proci nem bírja a dolgot ?? vagy valami egyéb ötlet ?? Megköszönném ha segítenétek :) Csá!



It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#321) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

2600Mhz-et 1.3V-on is viszi... 2730-hoz mrg majdnem 0.75V + kell :(

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#322) nesa válasza Eugene Roe (#320) üzenetére


nesa
veterán

A ramoknak adj feszt rendessen es ne oszd vissza oket.
HT nek nem kell +fesz, es a chipsetnek se kozel 350 ig megy alapfeszen a chipset.

(#323) jégcsákány


jégcsákány
csendes tag

ciao
Az kn9 ultra és a kn9s között mi a különbség a chipset különbséget figyelembe véve?
(teljesítmény,tuning?)
előre is köszi a választ

''Céltalan hajósnak nem kedvez a szél.''

(#324) Joe fiú válasza jégcsákány (#323) üzenetére


Joe fiú
senior tag

kn9s jobban tuningolható,de kevesebb rajta a sata csati,meg a lan

(#325) FireKeeper válasza jégcsákány (#323) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

kn9s jobban megy tuningban, az ultrán több az extra (2 lan, több sata....)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#326) VaniliásRönk válasza Joe fiú (#324) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Meg még 1-2 fícsör lemaradt róla, amire nekem is úgy hívták fel a figyelmemet, pl. van rajta Firewire is! :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#327) Joe fiú válasza VaniliásRönk (#326) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Igen tényleg :B Nekem is ilyen lapom van és nekem semmi bajom nem volt/nincs vele-kopp kopp kopp
Mondjuk nem is tuningolok.Majd vmikor ;]

(#328) t1


t1
addikt

Hali!
Elkezdtem nézegetni a KN9-et és annyi kérdésem lenne hogy tuning szempontjából milyen?Nem hal be 220-as fsb fölött?Mennyi az átlagos fsb amit tud.Egy X2 3800+ kerülne bele.

(#329) Boci_83 válasza t1 (#328) üzenetére


Boci_83
őstag

#322 !

**********

(#330) direwolf


direwolf
őstag

Hali mindenki!

Belőttem a végleges tuningot. 315FSB-n 1,45V-on stabil volt a proc, de melegedett mint a hiroshimai városháza :D Inkább kiteszteltem hol kezd megugrani a hő, és azon hagytam. Így most 290-en megy, és alig melegebb mint alapon :U RAMok is gyorsabban járnak így, az a 25MHz meg már le van sz.rva, a lényeg a szinte hangtalan működés :DD [link]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#331) VaniliásRönk válasza t1 (#328) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Boci csak marhul, tudja hogy a KN9 az nem KN9-S. ;)
A KN9 286-ig biztos megy, tovább nem tudom, még nem volt alkalmam másik CPU-val tesztelni, de a 3800+-t ki fogja hajtani, az úgysem fog 2800 fölé menni ha agyonfeszeled sem.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#332) Vandit.


Vandit.
addikt

Valaki akinek KN9-S lapja van mondja meg mennyi az FSB-je vége? :R

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#333) Boci_83 válasza VaniliásRönk (#331) üzenetére


Boci_83
őstag

Benéztem!! Bocs! Igaza van uram!! :R

**********

(#334) cOrE


cOrE
csendes tag

nekem olyan kérdésem lenne, hogy x2 5000+ windsor magos proci, mi lehet neki a max órajele, valaki esetleg próbált már ilyet tunningolni? ja meg a másik hogy 3ghz felett már eléggé melegszik a boxos hűtővel :D valami jó cpuhűtőt tudtok ajánlani? :C

(#335) Vandit. válasza cOrE (#334) üzenetére


Vandit.
addikt

hűtő legyen mondjuk AC Freezer 64 ;)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#336) diablo1984 válasza Vandit. (#335) üzenetére


diablo1984
veterán

pro ;)

(#337) cOrE válasza diablo1984 (#336) üzenetére


cOrE
csendes tag

huh nagyobb nem volt? :D szép mérete van és ez kb mennyire hűti ha tunningolom? :U

(#338) diablo1984 válasza cOrE (#337) üzenetére


diablo1984
veterán

jól hűt, jól néz ki, és boltban ~4,5k! csendes is tud lenni, szóval jó hűtő! :))

(#339) éN79 válasza cOrE (#337) üzenetére


éN79
addikt

Vagy CM Hyper TX, mert az még halkabb és egy picit még jobban hűt. ;)

(#340) Vandit. válasza diablo1984 (#336) üzenetére


Vandit.
addikt

Na kössél bele mindenbe. :P

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#341) Boci_83 válasza éN79 (#339) üzenetére


Boci_83
őstag

Kár hogy csak oldalanként egy fül fogja a hűtőt, ha 3 fogná, mint a Freezernél, sokkal szimpatikusabb lenne.....!

**********

(#342) VaniliásRönk válasza Boci_83 (#341) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mivel AM2-n csak 1-1 fül van, minek gyártanának 3-lyukas lefogatót? :F

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#343) cOrE


cOrE
csendes tag

Nekem ezt is ajánlották [link]

(#344) Boci_83 válasza VaniliásRönk (#342) üzenetére


Boci_83
őstag

Csak frankóbb a 3 füles. Az 1 füleset a Freezer is álltalában letöri. Én is az átlagba tartozom, így most 3 füles van rajta.... Baba!

**********

(#345) diablo1984 válasza Boci_83 (#344) üzenetére


diablo1984
veterán

nem tudom, de nekem az rémlik, hogy az én abitom lefogatóján oldalanként 2 fül van...és igen, annyi van! :U

(#346) Boci_83 válasza diablo1984 (#345) üzenetére


Boci_83
őstag

:Y kettőről még nem hallottam..... lehet az én hallásom a rossz, vagy hiányosak az ismereteim....!? :DDD

**********

(#347) megasanyi


megasanyi
csendes tag

Sziasztok
VAn nekem amit kn9 ultra +amd m2 4600 + kingmax 2x1 G 800 + asus8600gts !
Na most hogy és meddig és mennyire? :D
Mit állitcsak a biosban oda és vissza?Mennyire huzzam a procit mennyi feszultséggel,a rammokat mennyire huzhatom mennyire vegyem vissza az idözitést rajtuk?! meg mindent mondjatok ell nekem !Kösziii

Probáltam simán csak a procit huzni kicsit 208 ra beraktam de nem idnult el sipolt azt annyi!Azért ez furcsak a régebbi kn8 amat 230 ig tudtam simán huzni! miért lehet ez?

[Szerkesztve]

Nemértem ti hogyan értitek meg ezt a világot!?

(#348) diablo1984 válasza Boci_83 (#346) üzenetére


diablo1984
veterán

bocs, körbetapogattam és a fréézer pro alatt csak 1 bütyük volt! :Y pedig többre emlékeztem.... :(

(#349) wilkyx


wilkyx
tag

Érdekes dolgot fedeztem fel, eddig azt hittem az egy normál dolog hogy KN9S csak egy matrinca a lapon és alatta KN9 ultra van írva, de most találtam egy képet neten ahol kn9-s van irva a lapra alapból nem csak ien gagyi matrincával, lehet hoyg ezért nem tudom hozni vele a 290es fsbket sem:(? (vagy csak újszülöttként besz*ptam a viccet? :B ) az everest kn9s-t ír persze ezért ez eddig eszembe se jutott, de ha emiatt szívok a géppel már 2 hete akkor arrggghhhhhhh :W :W :W

(#350) Vandit. válasza wilkyx (#349) üzenetére


Vandit.
addikt

az ultrán több a SATA csati (is). ;)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.