Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) HWSW válasza Zoza24 (#699) üzenetére


HWSW
tag

Üdv!

Tévedés van, nem az abit nem tudta megoldani a brisbane magos procik normális hőmérsékletfigyelését, hanem majdnem a legtöbb gyártó (amiről tudok: asus, msi). Itt nem a lapok a hibásak, hanem a proci diódájával :F lehet vmi gebasz.
Boci_83: az nem gond, hogy kissebb a freezer rézmagja, mint a proci területe, mert a lényeg középen van. Tehát ott, ahol a mag van, ott kell normálisan érintkeznie!
Ezzel a problémával én sincs mit tegyek: vagy együtt élünk vele, hogy nyáron használhatatlan, vagy veszünk egy windsor magos procit!

[ Szerkesztve ]

(#702) userZ


userZ
tag

Uhh még jó hogy rákérdeztem vásárlás előtt a Brisbane vs KN9 viszonyra...nem lehet igaz, hogy mindig van valami para az amd-nél, :((( (amikor vettem a konfigot akkor a ramokkal volt gebasz...) remélem mihamarabb lesz javulás e téren is...addig marad a várakozás. :(

Stop the Earth, I want to get off!

(#703) Zoza24 válasza HWSW (#701) üzenetére


Zoza24
senior tag

ezek szerint némelyik brisbane magos proci jó némelyik meg nem mert nagyon gyorsan melegedik? :U

Forza Italy!

(#704) Boci_83


Boci_83
őstag

Holnap belerakom az MSI lapomba a 4400+-ot. Nah kiváncsi vagyok ott mit fog produkállni. Beszarás. A 3800+os 90 nanos procimmal az ég világon semmi gondom nem volt. Persze az csak 1 magos.

**********

(#705) HWSW válasza Zoza24 (#703) üzenetére


HWSW
tag

Ezt így nem jelenteném ki, mivel én március óta használom az abitot brisbannal, és csak most, vagy 3 hete kezdett el megmarhulni (amióta ilyen kellemes 35 fok van).
De várjuk meg Boci észrevételét!

[ Szerkesztve ]

(#706) Boci_83 válasza HWSW (#705) üzenetére


Boci_83
őstag

Szerintem semmi köze a szobai hőmérséklethez, Nekem a radiátor mellett van a gépen, illetve nem messze attól, szóval tépen is kapja a hőt, és most nyáron sincs meleg a szobámban, sőt az én szobám a leghűvösebb a házban, mivel keleti oldalon fekszik és nem ér a nap, csak délelőtt néhány órácskát. Szóval szerintem 25 foknál nincs melegebb, és a Freezer is csak langyos. Valami nagyon el van cseszve, és hangsúlyoszom, hogy most a bios kellemesen méri a proci hőmérsékletét. 40 fokot mér, ami szerintem teljesen helyénvaló. Ha kipróbálná valaki azt hogy miként viselkedik a hőmérséklet abban az esetben ha biosban kikapcsolja a hőmérséklet szabályzást.... vagy nem a proci hőmérséklete alapján szabályozzon a rendszer ventillátor, hanem a sys-t figyelje. Szerintem itt van valahol a gond.... Mondom azóta sokkal korrektebb hőmérsékleteket ír ugyan abban a szobában, ugyanazzal a hűtővel....

**********

(#707) direwolf válasza Boci_83 (#698) üzenetére


direwolf
őstag

''Mint mindenkinél nálam is irreálisak voltak a hőmérsékletek...''

Az én KN9 Ultrámban a 3600+ a 20-as biossal egész korrekt hőket ír. Alapon 32-33fok, terhelve 50körül, de akár 3GHz-en is idle 47-48fok... a magok hői külön viszont ökörségek, 4-20fokig változnak :D

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#708) nesa válasza direwolf (#707) üzenetére


nesa
veterán

Most ugy irok hogy levan huzva a zalmi full paszivan megy 2800Mhz en a cpu:) emelkedett 4 fokot a magok meg 12-13fokot most 50 et mutat magokra meg 30 erintesre kb 40 fok lehet epp kellemes.
Szerintem nem kell vele foglakozni mit ir.

Ugy saccolom kb 10-12 fokot mer felre a magoknal.

[Szerkesztve]

(#709) kormi0312 válasza nesa (#708) üzenetére


kormi0312
senior tag

hali,
igen, szoktam velük levelezni, még nem írtak semmit a 21-es Bétáról, de mostmár azt is beleveszem, hogy SATA winyóról nem hajlandó boot-olni ha a BIOS vezérli a bill-t. :(
tök gáz ez az egész BIOS mizéria:(( ... próbálgattam minap a tuningot (19, 2fajta 20-as béta, és a 20) elkeserítő, eddig a 20-as bírja a 2900/970-t (orthos szerint jelenleg 10 perce - szal semennyire sem biztos hogy stabil még), eddig a többivel még idáig sem jutottam, pedig a 18-assal meg se kottyant a 3000/1000 :O - viszont őrültségeket írt ki hőfoknak, de ezt már ugyis tárgyaltuk ;)

(#710) nesa válasza kormi0312 (#709) üzenetére


nesa
veterán

En a rekordot 16 biosal csinaltam az a 3000+ sempbol majdnem 3100Mhz sajtolt ki:) az X2 bol ennel kicsivel tobbet.

(#711) kormi0312 válasza nesa (#710) üzenetére


kormi0312
senior tag

na akkor azt ki is próbálom ;)
mennyi feszt adtál az X2-nek?

(#712) m.joco


m.joco
csendes tag

a 20as bios: másodpercenként változik a hőmérséklet 50 majd 60 majd ujbol 50 ill néha leáll win indulás közben pedig a biosban már a kikapcsoltam,h ne kapcsolja ki ha magas a cpu hőmérséklet

megy vissza a 19es

(#713) kormi0312 válasza m.joco (#712) üzenetére


kormi0312
senior tag

sztem ha a 19-es mellett döntenél akkor inkább a 18ast rakd vissza, nálam az volt a default.
most írta nesa kolléga hogy neki a 16 volt a favorit, azzal tudott rekordokat döngetni! :D

(#714) m.joco


m.joco
csendes tag

most meg induláskor 80 fok de elötte frissités után simán ment 20% tuningal 53 fokon de most csak az abit képig jut el és már szirénázik is :W
még jo,h hazahoztam a notebookot

[Szerkesztve]

(#715) HWSW


HWSW
tag

No. Fény derült a melegedésre. Ahogy többen mondtátok a proci ment tökre. Egy nviewba betéve is ugyanazt játszotta, mint a KN9-ben. Most arra lennék kíváncsi, hogy a lapomba egy birsalmát téve mi történne!

[ Szerkesztve ]

(#716) m.joco válasza HWSW (#715) üzenetére


m.joco
csendes tag

letöltöttem a 18as biost erre lement 50 fokra, megilyedt,h lecserélem :DDD

(#717) Boci_83


Boci_83
őstag

Nah urak!
Reggel, vagy inkább hajnalba ismét belefogtam. Kn9 Ultra-ból X2 4400+ kivesz, MSI K9Nu Neo lapból X1 3800+ kivesz, majd Kn9Ultraba 3800+ betesz , Msi K9Nu Neo 4400+ betesz. Utóbbira gyári hűtő került, mivel egyfüles a keretem ezen a lapon.

Mindkettő rendszerben mindkét proci egyenlőre úgytűnik kiválóan üzemel, amiből persze az érdekes a Birsalma, az MSI lapban. Hihetetlen. Pontosan korrektül, méri a hőfokokat, nincs ingadozás, nincs visítás, egyenlőtre!! Le is kopogtam. Remélem így is marad! 25 Perc teljes Orthos stress 8-as prioritin hibátlan, alapfesz 1,2V mert MSivel ennyit is lehet adni, KN9 Ultraval min 1.3V. Hőmérséklet, hangsúlyozom gyári hűtővel, 64-65 °C fok, amire gyakorlatilag néhány perc alatt beállt.
Szóval akkor hogy is van ez az MSI így szar, meg úgy szar! Hozzáteszem ezt a lapot kézalól vettem úgy hogy semmi, értsd semmi nem volt hozzá. Egy darab antistatis zacsi, még proci keret sem, lemez sem, doboz sem, kábel sem. Semmi sem!
Tudom nem a Topoicba illik és kövezzetek meg, de én kellemesen csalódtam! Azért is, mert azt hittem kukázhatom a procimat...!

**********

(#718) nesa válasza Boci_83 (#717) üzenetére


nesa
veterán

Es most ha visszarakod akkor jo??
Egyszer en is jatram igy hogy azt hittem megdoglott a proci meg anno mikor bartonom volt az istennek nem akart indulni sehogyse aztan beleraktam valami regebbi procit az indult aztan a bartont egy masik lapba es indult:) maig nem ertem mi volt a baja.

(#719) diablo1984 válasza nesa (#718) üzenetére


diablo1984
veterán

bartonnal én is jártam úgy, hogy a 2500+osz 3200+ra húztam, majd gondoltam, hogy variálok még a szorzóval és az mhz-el és utána nem indult! beraktam a 2200+osomat, azzal ment, majd vissza a bartont és azzal is újra ment! csinált ilyet a barton! :B

(#720) m.joco


m.joco
csendes tag

tudnám mérni a cpu hőmérsékletét külön eszközzel ?
(simán be lehet rakni egy hőérzékelőt a cpu és a venti közé?)

(#721) Boci_83 válasza nesa (#718) üzenetére


Boci_83
őstag

Nem rakok én sehova semmit sem, azt ghiszem így ahagyom, csak mostmár azt kell kitalállni, hogy az Abit lapot hadjam meg a gépembe a 3800+al, vagy az Msi-t az x2 vel...?

**********

(#722) HWSW válasza Boci_83 (#717) üzenetére


HWSW
tag

És a magok hőmérséklete is stimmt az MSI-ben birsalmával? Nem térnek el nagy mértékben egymástól? És a dióda-magok hőmérséklete is köbö egy szinten van?

[ Szerkesztve ]

(#723) Boci_83 válasza HWSW (#722) üzenetére


Boci_83
őstag

A magokra 1-2 fok különbséget irt, a diódát nem néztem....
Érdekes.
50 fok a cpu, 65-67 a magok. vagy 66-67.
54 cpu-nél pl 70-70 fok a magok.
Viszon terhelés nélkül itt is nagy a külöbmbség. akár 10-12 fok különbség is van.

[Szerkesztve]

**********

(#724) nesa válasza Boci_83 (#723) üzenetére


nesa
veterán

Nekem ebbol az jon le hogy ugyan akkora baromsagot ir az is mint az abit.

(#725) HWSW válasza nesa (#724) üzenetére


HWSW
tag

Mondjuk akkorát nem, mert nálam volt olyan, hogy a cpu 111 fok, a magok meg 9 és 15 fokosak! [kép]

[Szerkesztve]

[ Szerkesztve ]

(#726) nesa válasza HWSW (#725) üzenetére


nesa
veterán

Most visszaraktam az 16 biost es meglepon neztem aligg van kulonbseg a 20 hoz kepest talan meg jobb is:) a cpu ra 36-37 fokot ir a magokra 15-16 minden alapon:))
Orthos alatt meg cpu 52 magok 29 es 31 fok. lehet inkabb hagyom most fent az 16 biost

(#727) Boci_83 válasza HWSW (#725) üzenetére


Boci_83
őstag

Én meg már a magokkal nem is foglalkozok, úgy sem hiszem el bármennyit is ír.... A cpu-t meg szerintem korrektul méri.... ez a lényeg.

**********

(#728) Coyot válasza nesa (#726) üzenetére


Coyot
őstag

most nem tudom én gondolom-e rosszul, de nem a magnak kéne melegebbnek lennie :F

Má' nem

(#729) nesa válasza Coyot (#728) üzenetére


nesa
veterán

Nem nemgondolod rosszol de inkabb egyformanak kellene lenni min3 nak par fok elteresel.
Dehat ez van:) ezek ilyenek....ettol meg jol hasitanak.

(#730) Coyot válasza nesa (#729) üzenetére


Coyot
őstag

Most nekem a 20as biossal egész tűrhető, 36 fok cpu, a magok meg 33-34 fok, de melegebb időben, a magok ilyen 36-38között a cpu meg 45-50 között mozognak, mértnem lehet normálisan megcsinálni. amugy igazad van legalább hasít:)

Má' nem

(#731) Zoza24


Zoza24
senior tag

üdv!

van egy kn9 lapom,11es biossal,de látom,hogy már 60 fokról indul a proci hőmérséklete(4000es birsalma)...mit tegyek szerintetek?így nem fogom tudni megnézni a procit,mit megy tuningban,mert orthos alatt gyorsan felugrik majd a hőmérséklet s le fogja kapcsolni a gépet...ha felteszem a 12es biost (annál nincs újabb,az segíthet a problémán,vagy egyéb ötlet?Köszi előre is:)

Forza Italy!

(#732) VaniliásRönk válasza Zoza24 (#731) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Magad írtad le a választ, tedd fel a 1.2-eset és majd kiderül mi lesz, mást senki sem tud javasolni.

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#733) HWSW válasza Zoza24 (#731) üzenetére


HWSW
tag

Nálam az 12-es BIOS segített valamennyit, 45-48 fokról rajtolt a proci, sőt cnq-val még lement 35 fokra is. Tedd fel azt, és kapcsold ki a hőmérsékletfigyelmeztetéseket, mert az én esetemben mikor kikapcsolt a gép (ami 130 foknál következik be) a proci oldala még meleg sem volt. Tehát ha elérné nállad is ezt a hőmérsékletet akkor sincs gond, mivel a lap úgy mér félre, hogy az valami iszonyat. :(((

[ Szerkesztve ]

(#734) slett27 válasza HWSW (#733) üzenetére


slett27
addikt

Nagy lehet a szórás ahogy látom, nekem alapon a KN9S-ben 35-38C 20-as BIOS-szal. 19-essel már alapon 56C, az pedig nem olyan jó. Szal marad a 20-as.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#735) Zoza24


Zoza24
senior tag

nah átírtam a konfigomat ;)
a 12es biossal jó lett ;) ,most már 40 fokról indul...1,35v-on 2900-on orthos stabil a proci,s ezalatt max 63 fokig megy fel a hőmérséklete...szépen megy ;)

HWSW uram,hasonló gépünk van :)

[Szerkesztve]

Forza Italy!

(#736) HWSW válasza Zoza24 (#735) üzenetére


HWSW
tag

Igen! :D
Csak az én procim megadta magát. Működni működik, csakhát az üzemi hőfoknak nem kéne 130 fok legyen, amit már 2 alaplapban sikeresen teljesített, de maga a proci még langyosnak sem volt mondható! :(((

[ Szerkesztve ]

(#737) kircso13


kircso13
senior tag

Hi!

nekem 2.0-ásbios figyel rajta! És hány fokot mutat, az egy másodlagos dolog, de közelít a valósághoz. Ha túlmelegxik a proci, úgy is megfagy a gép szal elfüstőlni nem fog (tisztelet a kivételnek). Ezen a hőfokon már rég túltettem magamat. kb 4-5 hónapja van meg a gép és már volt a proci 135 fokos is és még mindig megy ( persze falsot mért a lap). Ha jó hűtő van rajta nem kell izgúlni!

..,

(#738) RotS


RotS
csendes tag

Hi!


Szeretnék a közeljövőben venni egy KN9-et(sima),
és hozzás egy x2 3800+-t. Valaki meg tudná mondnai hogy a 3800-as az milyen magos, vagy többféle is van? És hogy a Windsorral ugye nincsenek ilyen melegedésgondok?

Thx előre is

[Szerkesztve]

(#739) Kicsirics77 válasza RotS (#738) üzenetére


Kicsirics77
veterán

kn9 ultrában hajtottam x2 3800+ windsort és nem volt vele melegedési gond

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#740) RotS válasza Kicsirics77 (#739) üzenetére


RotS
csendes tag

kösz, és a tuningot is bírta?

(#741) Kicsirics77 válasza RotS (#740) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem tuningoltam mert antituning volt a procim

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#742) RotS válasza Kicsirics77 (#741) üzenetére


RotS
csendes tag

az antituningot hogy érted?

Te nem toltad vagy le volt korlátozva? :F

(#743) Kicsirics77 válasza RotS (#742) üzenetére


Kicsirics77
veterán

egysterűen nem ment és kész

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#744) nesa válasza RotS (#742) üzenetére


nesa
veterán

Kb ugy erti hogy nem birta a tuningot, belenyult a trutyiba..de ettol gondolom hibatlan volt a procc.

Kicsirics77

Megeloztel:)

[Szerkesztve]

(#745) Vandit.


Vandit.
addikt

melyik lap legyen az elhalt KN9S lapom heyett.[link]''0 körül

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#746) nesa válasza Vandit. (#745) üzenetére


nesa
veterán

Vidd el az en KN9S lapom ez tuti eszi a tuningot:) en meg majd valasztok magamnak egy GIGABYTE - GA-MA69G-S3H lapot .

(#747) Vandit. válasza nesa (#746) üzenetére


Vandit.
addikt

Akkor azt veszem. ;] Nem baj,hogy NV kari lesz benne?mennyit számít?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#748) HWSW válasza Vandit. (#747) üzenetére


HWSW
tag

Semennyit sem. Vhaol van róla egy teszt, ami ezen alapul, hogy atis lapba nvidiát, és nforce-os lapba meg ati vidkarit tettek. Semmi különbség nem volt közöttük!

[ Szerkesztve ]

(#749) Kicsirics77 válasza nesa (#744) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ja szó szerint a trutyiba a proc pedig a mai napig hibátlan a haver gépébe :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#750) nesa válasza Vandit. (#747) üzenetére


nesa
veterán

Tuti nem szamit ha szamitana akkor nem lenne eselye a piacon.
De en akartam azt az AMD lapot:) es ha megvan tesek nekem beszamolni rola....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.