Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) diablo1984 válasza Gausz (#600) üzenetére


diablo1984
veterán

próbáld meg a gyári cd-n lévő drivert visszarakni a hanghoz! lehet akad az 1.70-es driver valamivel...

(#602) Gausz válasza diablo1984 (#601) üzenetére


Gausz
aktív tag

Abit oldaláról leszedett 1.64-essel sem megy.

(#603) diablo1984 válasza Gausz (#602) üzenetére


diablo1984
veterán

a gyári cd-n nem 1.60 van?

(#604) direwolf válasza Gausz (#598) üzenetére


direwolf
őstag

Nagy valószínűséggel gar lesz :(

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#605) direwolf válasza valentinho (#591) üzenetére


direwolf
őstag

Hi! CompuGroup-nál nézted? Én az Ultrámat náluk vettem raktárról.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#606) nesa válasza direwolf (#605) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem o a Giga laprol beszelt.
Amugy en is a Cgroupnal vetem a lapot ,de mas nagy uzlet nemis foglalkozik abital csak ok.

(#607) Olasza


Olasza
aktív tag

Sziasztok! Most készülök átállni am2-re. Érdemes ezt a lapot választani? És ha igen, melyiket ajánljátok? Gondolok itt deluxe és társaira. Néztem több lapot is, de az Asus és msi nem túl meggyőző. Van még AsRock ami valami hülye módon jobbnak tűnik, mint maga az asus. Köszi előre is a segítséget.
Ja, igen: 64 bites xp kell hozzá?


[Szerkesztve]

(#608) VaniliásRönk válasza Olasza (#607) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az árkategóriájában valóban jobb az ASRock, mint az ASUS.
Jó volna tudni mire kell az alaplap, tuninghoz Abit, ha csak az kell hogy bele tudd tuszkolni az alkatrészeket akkor ASRock is tökéletes.
Nem kell 64bites XP, sőt, az egy mellékvágány, csak átkeresztelték a Windows Server 2003-at, ha majd valami szükségessé teszi, válts Vista 64-re.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#609) nesa válasza Olasza (#607) üzenetére


nesa
veterán

1 a lenyeg hogy az MSI lapokat messze keruld el.
Ha sok ide eszkozod van akkor vegyel sima KN9 et ha ez nem szempont akkor johet a tobbi...

(#610) Olasza


Olasza
aktív tag

Szóval van ultra, s, és sli. Jó lenne azért a tuning is, kb 20%+. De ha nem ezt, akkor mit, mert a többinek a topikjában olvasgatva igencsak megijedtem. Szóval asus memgondokkal küszködik, msi pedig sz@r. Akkor melyik a legjobb? De most senki ne jöjjön nekem 50e-s lappal. Itt úgy olvastam, hogy szinte csak a tuning gond 250 fsb felett, a többinél pedig így nem működik, úgy nem működik, és társai.

(#611) diablo1984 válasza Olasza (#610) üzenetére


diablo1984
veterán

Abit az jó és olcsó! 20k alatt van 3 Abit, ami nagyon tunningos! ársorrendben: KN9, KN9-S, KN9-Ultra! mind 20k alatt van és naggggggyon húzhatóak! :))

(#612) VaniliásRönk válasza Olasza (#610) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha nincsenek extra igényeid (FireWire stb.), akkor jó lesz neked egy sima KN9 16k-ért. ;) [link]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#613) nesa válasza Olasza (#610) üzenetére


nesa
veterán

Csak az a lenyeg hogy rambol ne kingmax marsot vegyel bele.
Bar azzal ismegy de inkabb felejtos.

(#614) VaniliásRönk válasza nesa (#613) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nehogy! Igaza van nesának a Kingmax az egy sz@r, be kéne tiltani! :P

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#615) Coyot válasza VaniliásRönk (#614) üzenetére


Coyot
őstag

Mi a baj kingmaxal :F

Má' nem

(#616) Olasza


Olasza
aktív tag

Ez most komoly? Én pont ma adom el a Kingmax Hardcore super ram ddr500 0készletemet pont ddr2-re váltás miatt. Ennyire meggyengült volna a Kingmax?

[Szerkesztve]

(#617) Coyot válasza Olasza (#616) üzenetére


Coyot
őstag

nekem a geilek előtt kingmax marsok voltak, de nem volt vele gondom, ezért is kérdem, mért olyan szarok azok :F

Má' nem

(#618) Hun'reeth válasza Olasza (#610) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Röviden: KN9-S kipróbált, abszolút tuningolható lap.
Ha viszont kell a 4 PATA eszköz akkor sima KN9.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#619) VaniliásRönk válasza Olasza (#616) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Fenéket, nesa megszívta a korai BIOS-ok inkompatibilitási gondjai miatt és azóta mindenhol fikázza a Kingmaxot, nyilván azért megy nálam 850-en CL4-ben mert annyira fos RAM. :P

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#620) Olasza


Olasza
aktív tag

És mi a különbség a sima,az s és az ultra között?
(tudom lusta vagyok, de a tapasztalat számít, nem a száraz tények.)

(#621) Olasza


Olasza
aktív tag

Szóval mennyit számít az nf570 kontra 430 (ha jól emlékszem)?

(#622) diablo1984 válasza Olasza (#621) üzenetére


diablo1984
veterán

illetve kontra nf550... ;)

(#623) Olasza


Olasza
aktív tag

550 az s széria
a sima kn9 asszem 430...
Az s és az ultra között itt helyileg kőkemény 750 ft különbség van, nem látom értelmét az s-nek

(#624) Sdi válasza Olasza (#623) üzenetére


Sdi
addikt

Ha erősebb tuningot szeretnél / 280 / fölötti FSB/HT, akkor inkább a KN9-S, ha nem kell az über tuning, akkor az Ultra nagyon jó lap / 2 lan, kettővel több SATA port /. Nekem Ultrám volt, csak ajánlani tudom.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#625) mesa23


mesa23
aktív tag

Hali!
Az lenne a kérdésem,hogy a KN9-es lapba melyik memória lenne a jobb:

2x1GB A-DATA 800 Mhz 21600 HUF
vagy
2x1 GB Kingmax Mars 800 Mhz 19600 HUF

[Szerkesztve]

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#626) Kicsirics77 válasza mesa23 (#625) üzenetére


Kicsirics77
veterán

2x1GB A-DATA 800 Mhz 21600 HUF
mindenképpen ez

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#627) mesa23


mesa23
aktív tag

Még egy kérdés:
Lehetséges az,hogy időzítésnek az van az A-Data mellé írva, hogy 4-4-4-12 4T ?
Lehet 4T is,én azt hittem,hogy csak 1vagy 2 !

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#628) diablo1984 válasza mesa23 (#627) üzenetére


diablo1984
veterán

nem valószínű, mert szerintem is vagy 1T vagy 2T a választható! bár lehet mást jelöl, de a többi nem szokott lényeg lenni....

(#629) mesa23 válasza diablo1984 (#628) üzenetére


mesa23
aktív tag

Szerintem elírták,köszönöm a válaszokat srácok!

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#630) nesa válasza mesa23 (#625) üzenetére


nesa
veterán

2x1GB A-DATA 800 Mhz 21600 HUF
Csakis ezt vedd meg a masikat meg messze keruld ,de gondolom kitaltad hogy ezt fogom mondani:)

(#631) mesa23 válasza nesa (#630) üzenetére


mesa23
aktív tag

Köszönöm!
Akkor megrendelem! :)

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#632) direwolf válasza mesa23 (#631) üzenetére


direwolf
őstag

Geilek mennyibe kerülnek most? Én egy hónapja még 19 bruttóér vettem a Value 800-asokat (2x1Gb)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#633) mesa23 válasza direwolf (#632) üzenetére


mesa23
aktív tag

Én is azt szerettem volna,csak azt nem találtam (jó árban)!
Ahol néztem,ott olyan 26-27 körül volt!
Apróhirdetésekben volt 2 , de azt hamar elvitték!

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#634) Tituszazeb


Tituszazeb
tag

Hello! Az Abit KN9S lapban milyen alaplapra integrált hangkártya van? Ezzel kapcsolatban sajnos nem találtam infót, az összes hozzászólást pedig nincs időm elolvasni. Segítenétek?

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#635) Kicsirics77 válasza Tituszazeb (#634) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ja ha a lustaság fájna :(((
egyébként realtek van rajta :)

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#636) Gausz


Gausz
aktív tag

Hello
A napokban vettem X2 4800+ procit, 2,5GHz, tehát Brisbane. Ehhez párosul AC Freezer64 Pro, Abit KN9S, mem 2GB A-Data EE 800+, ami a visszaosztás miatt nem megy maxon ugyebár.
12.5 szorzó, CPU 2500MHz, Mem 714MHz, CPU/Mem 7.
Kérdés, hogy alapfesszel mennyi FSB-t bír a proc? Ram-nak 2.15-nél nem nagyon akarok többet adni, annyit nem merek kockáztatni, ennyivel elvileg megy 900MHz-t Cl4-el. Ehhez kellene vhogy hozzáigazítani a procit.
Valaki írta, hogy KN9S nem szereti 800nál gyorsabb Mem-t, ez igaz? Mert akkor azt vélném jó megoldásnak, ha
FSB 224, 12.5 szorzó, CPU 2800MHz, Mem 800MHz, CPU/Mem 7.

Valakinek van jobb elképzelése?

Thx

(#637) nesa válasza Gausz (#636) üzenetére


nesa
veterán

Meg1 2-300Mhz biztos van benne esetleg tobb is.

(#638) Gausz válasza nesa (#637) üzenetére


Gausz
aktív tag

FSB 240, 12.5 szorzó, CPU 3000MHz, Mem 857MHz, CPU/Mem 7.
Erre gondolsz?

(#639) nesa válasza Gausz (#638) üzenetére


nesa
veterán

Stabil is?? Mert nemstabilan nekem is ment 3200Mhz folott is:)[link]

[Szerkesztve]

(#640) Gausz válasza nesa (#639) üzenetére


Gausz
aktív tag

Stabilistásról fogalmam sincs, mert csak jövő héten leszek megint annak a gépnek a közelében. Meg nem is bántottam nagyon az eddigi konfigaimat, mert nem én válogattam össze, és amikor kicsit hozzányúltam, akkor a memória meghalt.
Azért is érdeklődöm, hogy ezekkel az alkatrészekkel atomstabilan mennyin megy, lehetőleg kis, de leginkább 0V feszemelés mellett a CPU, ha mem kap 2.1-2.15V-t.

X2-es fórumon írta vki, hogy 4000+ proci megy neki 2700MHz-vel feszemelés nélkül, ez 257FSB-t jelent, gondolom akkor én erre lövöm majd be, ha jóváhagyod :)
FSB 240, 12.5 szorzó, CPU 3000MHz, Mem 857MHz, CPU/Mem 7.

[Szerkesztve]

(#641) nesa válasza Gausz (#640) üzenetére


nesa
veterán

Ez hogy mennyire lovod be a te dolgod ,de Orthost vagy prime95 mindenkep tolj rajta legalabb egy fel orat hogy jo -e, de ha ugyhagyod 2orara akkor mar nyugott lehetsz.

(#642) Gausz válasza nesa (#641) üzenetére


Gausz
aktív tag

Jól van, majd lesz vhogy. Köszi a tippeket. :R

Meg akkor még annyit, hogy KN9S kezeli a memóriát 800MHz felett? Vki szerint nem igazán. Orthos ezt is kiszűri?

[Szerkesztve]

(#643) nesa válasza Gausz (#642) üzenetére


nesa
veterán

800 rol tudsz indulni es ahogy huzod ugy megy felfele Pl nekem kicsivel 1000 alatt megy.

(#644) Boci_83


Boci_83
őstag

Nincs még 2.1-es Bios Kn9 lapokhoz? Beta is jó...lenne.

**********

(#645) userZ


userZ
tag

Brisbane procit használ e valaki KN9 (NF4 Ultra) laphoz? Csak annyi érdekelne hogy nyugodtan válthatok e egy 4800+ asra minden para nélkül, ergo jól megvannak együtt? :)

Stop the Earth, I want to get off!

(#646) diablo1984 válasza userZ (#645) üzenetére


diablo1984
veterán

nyugodtan, támogatja az össze am2-es procost

(#647) m.joco


m.joco
csendes tag

kiadhatnának már egy olyan biost ami jol méri a hőmérsékletet ,m nem hiszem,h 50fokkal kéne indulnia 22fokos szobában

(#648) Prosy


Prosy
csendes tag

Hy all!

Abit kn9 sli-t vennék. Vélemények a deszkáról?

[Szerkesztve]

(#649) Kicsirics77 válasza Prosy (#648) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nekem volt és semmi gond nem volt vele
nekem csak pozitív élményem van róla :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#650) Tituszazeb


Tituszazeb
tag

ABIT KN9-S ugyebár tudja ezt a dual channel dolgot. Érdemesebb esetleg 2*512 MB RAM-ot vennem bele, mint 1*1024-et?? Megköszönném a segítségetekt. Jaés ott van vmi ilyesmi,h :
Dual channel DDR2 800 Un-buffered ECC/ Non-ECC
ez most arra utal, h a RAM-ot maximum 800 Mhz-en kezeli? tehát esetleg érdemesebb lenne 667-es RAM-ot vennem és azt hőzni 800 közelire?

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.