Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) direwolf válasza Boci_83 (#949) üzenetére


direwolf
őstag

Én több mint 3 éve használok egy 40 gigás Toshiba 2,5''-os hdd-t usb keretben, naponta cipelem melóba (masszív alukeret szabvány miniusb csatival) Soha nem használtam még a ''hardver biztonságos eltávolítása'' bizbaszt, mindig lerántom menet közben. Arra kell figyelni, hogy ne legyen megnyitva file a kötet(ek)en, tehát total commander (gyengébbeknek intéző ;) ) be legyen csukva mielőtt ''vonalat bontasz''

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#952) borix


borix
őstag

2 közzül melyik a jobb proci hütő?Arctic Cooling Freezer 64 PRO
Cooler Master Hyper TX.A Hyper tx is letöri a lefogatokeretet?

(#953) VaniliásRönk válasza borix (#952) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Senki sem olvas vissza/használja a keresőt, vagy azok logikusan nem teszik fel századszor is ugyanazt a kérdést? :D

HyperTX a jobb, picit drágább de annyit megér, nem írta még róla senki hogy letörte volna a keretet.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#954) ngdr88


ngdr88
tag

hello 1 KN9 Nforce4 Ultra chipes alaplap tudja kezelni a DirecX10es 8500GT-t??

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#955) éN79 válasza ngdr88 (#954) üzenetére


éN79
addikt

Tudja. Nem a DX szabvány a lényeg, hanem hogy PCI-E legyen a kártya. :U

(#956) szacsee válasza Boci_83 (#949) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ahogy éN79 mondja az korrekt és nem lehet semmi bibi, de a swappot ne azon használd ha lehet, biztonság kedvéért javasolni szoktam az indexelés tiltását is.
Ha tudnád még mi mindent ki lehet venni működő gépből, lehet lefordulnál a székről.
Amúgy pl egy a sok közül: Floppy-t pl ha nincs megnyitva a sajátgépben a floppy-meghajtó nyugodtan le lehet húzni én az adatkábellel kezdem, utána az adatkábellel, de hdd-nél fordítva, de sztem tök mindegy.
Valamikor havernál raid-es kötetet füztünk össze, majd szét, utána leválasztottuk mindkét hdd-t, aztán hw-essen leszedtük.
Amúgy a wint topikba megmondják, de asszem az xp sp2 támogatja a hot-swap (vagy minek hívják) opciót és akkkor nem kell aszközkezelőzni sem. :R

ngdr88: Azt azonban nézd meg, hogy van-e vista driver pl a lapodhoz, mert anélkül hiába a dx10-es kártya ha nincs hozzá driver (asszem a vistánál az nf2-től lefelé nem kompatibilis a driver) :R

[Szerkesztve]

(#957) Boci_83 válasza szacsee (#956) üzenetére


Boci_83
őstag

A mindenit.... :R

**********

(#958) HummeRC


HummeRC
senior tag

Sziasztok.

Hozzám került egy KN9S alaplapos X2 4200+-os konfig win xp sp2 reinstallra. Már úgy kaptam a gépet, hogy a win logo után restartolt. Safe mód nem indul, befagy.

Az adatok mentése (livecd-vel) után formáztam a pata vinyót és elindult a telepités, de az első újrainduláskor már csak a kékhalál fogad. (0x00000024)

Próbáltam már felcserélni az ide eszközöket (optikai, hdd) is, de semmi hatás.

Az is érdekes, hogy a hdd nagyon melegszik és az is fura, hogy nem minden gép bekapcsnál ismeri fel a lap a hdd-t. Néha olyan mintha nem is lenne rádugva.

Az abit oldalán nem találtam olyan drivert, amivel az xp telepités elején kellene megadni az ide vezérlőt.

Valakinek valami ötlet?

Előre is köszönöm.

(#959) éN79 válasza HummeRC (#958) üzenetére


éN79
addikt

Lehet rossz a HDD, bár nem tudom mitől melegedhet.
SP2 esetén nem kell semmit külön megadni, telepítés szempontjából a legproblémamentesebb XP szvsz.
Nézd meg a ramokat, vagy csak egy modullal próbáld a telepítést, vagy adj egy kicsit nagyobb feszt a ramoknak, ha alapon vannak.

(#960) K.Tamas89 válasza HummeRC (#958) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Hello!

Esetleg kontakthiba a hdd-nél?
üdv. Tamás

(#961) HummeRC


HummeRC
senior tag

Köszönöm a tippeket, de semmi eredmény.

Ramokat próbáltam egyesével is, már az abit ajánlása szerint is (a 800-as ramokhoz emeljünk feszt) 1,9v-ra emeltem a ramfeszt. Semmi.

A hdd-t kivettem a gépből, így is a megszokottnál jobban melegszik. (160gb pata samsung). Megnéztem a kábeleket, nem mozognak/lötyögnek.

Bios az 1.8-as, az abit oldal szerint ez a legfrisebb.

Egyelőre tanácstalan vagyok. :F

(#962) rétisün válasza HummeRC (#961) üzenetére


rétisün
veterán

nincs a samsung oldalán valami gyári tesztprogram a vinyóhoz? esetleg másik gépben kéne a vinyót kipróbálni.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#963) éN79 válasza HummeRC (#961) üzenetére


éN79
addikt

Más gépben ki tudod próbálni a HDD-t? Esetleg abban egy win install, utána átrakni az abitos gépbe és megnézni hogy működik-e rendesen. :U

(#964) HummeRC válasza éN79 (#963) üzenetére


HummeRC
senior tag

Nincs más hátra, ez marad. Bár szerettem volna elkerülni a saját gépem megbontását.
Az is egy érdekes kérdés, hogy Core2 gépben installált win mit fog szólni átrakás után az x2-es konfighoz. :P

(#965) éN79 válasza HummeRC (#964) üzenetére


éN79
addikt

Nálam X2-es driverek eltávolítását követően hibátlan volt az XP C2D-re váltást követően.
Az esély neked is megvan. ;)

(#966) diablo1984 válasza HummeRC (#964) üzenetére


diablo1984
veterán

2.0-ás a legfrisebb bios, és a memóknak a 2Vos elkel, hátha ennyi a gond!

(#967) Dyno


Dyno
veterán

Sziasztok Abit KN9-s lapot vásárolnák elképzelhetően a közeljövőben.....kérdésem az lenne hogy egy X2 4000+ Brisbane magos proci , 2x512 GeIL 667MHz ram működne e benne stabilan :F ahogy láttam az azonos csipszetű msi-nek problémákat okozott :( Köszönöm előre is

(#968) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Hello, valaki meg tudná mondani, hogy az Abir KN9 ultrát, vagy az Asus M2N-E -t lenne érdemesebb megvenni? Árban hasonlóak, és tudásban is, nem tudok dönteni, melyik lenne a jobb vétel.

(#969) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Használja valaki a KN9 Ultra integrált hangkártyáját? Nurmális/elviselhető minőségű? Vagy jobban járok, ha veszek egy 5k-s Audigi SE-t az alaplaphoz?

(#970) diablo1984 válasza ZSOOLT2 (#969) üzenetére


diablo1984
veterán

az abit az tuningosabb, hangja jó minőségű!

(#971) Vandit. válasza Dyno (#967) üzenetére


Vandit.
addikt

Ez Abit nem MSI :P .Miért ne működne? :U

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#972) ZSOOLT2 válasza diablo1984 (#970) üzenetére


ZSOOLT2
tag

Ok, kösz.

(#973) Dyno válasza Vandit. (#971) üzenetére


Dyno
veterán

És biztosan nem okozna fagyásokat meg ilyenek :F :R

(#974) Vandit. válasza Dyno (#973) üzenetére


Vandit.
addikt

Biztos dolog nincs. :( mondjuk úgy jó esélyed van.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#975) Dyno válasza Vandit. (#974) üzenetére


Dyno
veterán

azt hogy érted hogy jó esélyeim vannak :F :R

(#976) Vandit. válasza Dyno (#975) üzenetére


Vandit.
addikt

Nem érted a tréfát :P ?Szerintem semmi gondod nem lesz.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#977) Dyno válasza Vandit. (#976) üzenetére


Dyno
veterán

okéoké csak nekem nagyon fontos lenne hogy menjenek a 667MHz-es ramok :B :R

(#978) Vandit. válasza Dyno (#977) üzenetére


Vandit.
addikt

Gondolom,hogy az,de ne aggódj. ;) Inkább add el őket és vegyél 800-ast heléyette.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#979) direwolf válasza Dyno (#975) üzenetére


direwolf
őstag

Úgy értette, hogy 96,347% hogy mennek ;) ;]
Ha pedig azt akartad tudni, hogy van-e valakinek ilyen konfigja, akkor bátran kérdezz direktbe :U

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#980) Dyno válasza Vandit. (#978) üzenetére


Dyno
veterán

Köszi de nem tudnám jó áron eladni a másik meg 1,5hónaposak és a 800as ra legalább 4-5K kéne ráfizetnem annyim meg nincs ramara most :(


DIREWOLF: Köszi szépen mindent de arra gondolsz hogy ebben a lapban megy-e tuti a ramom vagy hogy más lapokban is am2-re :F :R köszi

(#981) diablo1984


diablo1984
veterán

ma megjött a hűtőkeret, felraktam, újrapasztáztam a procost és rá kellett jönnöm, hogy iszonyatosan melegszik! terheletlenül 54 fokos, terhelésnél 75 fokot 1 perc alatt eléri! ennyire melegedne a procos, vagy az újrarakott 20-as bios poénkodik velem? :O

(#982) éN79 válasza diablo1984 (#981) üzenetére


éN79
addikt

Ha kézi mintavétellel (értsd. érintsd meg a hűtőt a procihoz lehetőleg minél közelebb) ennek ellenkezőjét tapasztalod, akkor a nem ritka jócskán felülmérés áldozata vagy te is.

(#983) Vandit. válasza diablo1984 (#981) üzenetére


Vandit.
addikt

Nekem ennyire nem mért felül. :( 70 fokos volt agyonfeszelve orthos alatt.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#984) ela


ela
tag

Hi Mindenkinek !

Furcsa érzés vett rajtam erőt manapság.
Konfig:lap+AM2 X2 4600+Kingmax ''mezei'' 2x1 Gb DDR II 800 Ram+Sapphire X1950 Pro+SATA II sallangok (HDD-k + NEC Sata DVD).
Ahogy mindenki én is (1 %) rátngatom cibálom a vasat,de - és ez a számomra fura-
a szintetikus Bencheket leszámítva,a hétköznapi felhasználásokban (Rádiózom,ezért rengeteget konvertálok és renderelek) nem veszem észre a jelntős sebesség növekedést pl: 2400 Mhz-ről 2800 Mhz-re a Procinál.
Viszont annál inkább a Memóknál.
Sőt a vasam mintha levegőt kapna -fellélegezne-,mikor a Prockóm alapon megy és ''csak'' a Ramjaim időzitéseit állítgatom a lehető -még működő- legkisebbre.

Tapasztaltátok a jelenséget Ti is ?

A jó pap is holtig tanul.

(#985) éN79 válasza ela (#984) üzenetére


éN79
addikt

AMD esetében az alacsony időzítés mondhatni ''látható'' sebességet produkál (főleg ha húzott ramok alacsony időzítésekkel), igaz az 1T/2T már nem annyira mérvadó mint anno S939 esetén volt.

(#986) ela válasza éN79 (#985) üzenetére


ela
tag

Hi !

Nem húzom a Ram-okat,''csak'' + feszelem az alap 1,8 Volt DDR II szabványról 2,1 Voltra -nálam ez jött be ebben a lapban- és ezen felül leveszem a gyári 5-5-5-18 2T időzítést 4-4-4-12 1 T-re vagy akár 4-4-4-5 2T-re és ugyan az a feeling !
Szinte szárnyakat kap a vas .

A jó pap is holtig tanul.

(#987) direwolf válasza Dyno (#980) üzenetére


direwolf
őstag

Nem, én úgy értettem, hogy ha nem elégszel meg egy ''jó eséllyel menni fog'' válasszal, hanem 100%-ra tudnod kell, akkor olyan embert kell találnod akinek pont ilyen cucca van. Ergó úgy kérdezz, hogy ''kinek van x y párosítása?'' :U

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#988) ela


ela
tag

Na részemről jó éjt mindenkinek !!

Holnap Veletek - Újra - Ugyanitt !!
Addig is Jó Éjt !

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#989) Dyno válasza direwolf (#987) üzenetére


Dyno
veterán

Értem :R


VAN ITT VALAKINEK AM2-ES LAPBAN X2ES PROCIVAL 667MHZ-ES GEIL VALUE SELECT RAM :F :F :R :R FONTOS LENNE NAGYON AKINEK VAN IRJON IDE VAGY BÁRHOVÁ CSSAK TUDJAK RÓLA :R

(#990) éN79 válasza Dyno (#989) üzenetére


éN79
addikt

Csak egy tipp:
Írd be a keresőbe ebben a topikban (balra fent), hogy geil, és megkapod úgy nagyjából az eddigi tapasztalatokat. Szerintem a topik előzményébe is tegyél így, lesz pár hsz, mert korábban volt akinek nagyon nem akart menni, sokaknak meg éppen hogy nagyon ment.

na jó, itt van az archivumból a szűrés eredménye: [link]

[Szerkesztve]

(#991) Dyno válasza éN79 (#990) üzenetére


Dyno
veterán

Köszi szépen hát én arra jutottam hogy ez elég necces lenne nekem , igazam van :R

(#992) redXIII


redXIII
senior tag

hali) a kn9-röl akarok kérdezni.minden procinál felülmér a lap-egyépként jó fajta lap?)

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#993) Vandit. válasza redXIII (#992) üzenetére


Vandit.
addikt

Csak a Brisbane procikat méri rosszul.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#994) redXIII válasza Vandit. (#993) üzenetére


redXIII
senior tag

értem,köszi.amugy jól birja a tuningot?

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#995) diablo1984 válasza redXIII (#994) üzenetére


diablo1984
veterán

eléggé! ;)

(#996) redXIII


redXIII
senior tag

akkor vennem kell 1 ilyet) majd jövök tanácsot kérni :DD

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#997) Hequila válasza redXIII (#996) üzenetére


Hequila
őstag

Nálam 330-as FSB-vel visz egy Sempront.
Azonban az alaplapi hangkártya eléggé szar, valamint az elrendezés miatt, ha nagyobb VGA hűtőt akarsz, el fogja venni az összes PCI slotot. Egyébként egy jó hangkártyával jó választás szerintem.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#998) diablo1984 válasza Hequila (#997) üzenetére


diablo1984
veterán

mi bajod a hanggal? jó nem aúdídzsí 4 dehát szerintem egy kurvajó integrált! :B

(#999) nyesix


nyesix
senior tag

utánaolvastam, kicsit a fan controll dolognak két kérdésem lenne:
mit jelentenek ezek? ezek ugye % osan vannak megadva (zárójelben a tippeim)
SYS FanEQ Start Control: (a beállított temp+- toleramcia ennyi % án indul el a szabályzás)
SYS FanEQ Stop Control: (a beállított temp+- toleramcia ennyi % án áll meg a szabályzás)

thx :R

(#1000) gorgo


gorgo
őstag

Hollari!

Aki ismer valami frankó ventillátor-fordulatszám szabályzó programot, az megoszthatná az infót. Van egy marha zavaró szokása a gépemnek: újraindítás után +1000 fordulatot tesz a rendszer ventire, ami onnantól kezdve marha hangos lesz, és nem hajlandó visszaállni normálra....

Tegnap lecseréltem a VGA hűtőt passzívra (S1), és annyira király, már csak ezt az egy zajforrást kéne megrendszabályozni...

kösssszzz...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.