Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9401) Integrale válasza Remekelek28 (#9400) üzenetére


Integrale
veterán

Mi mast mondana egy márkaszervizes?

"Bad reklám is reklám too"

(#9402) Remekelek28 válasza Integrale (#9401) üzenetére


Remekelek28
őstag

De ő sufniba szerwl nekrm. Ha tudná megmondaná. Meg is csinálná.

(#9403) molnarpeter válasza Remekelek28 (#9400) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na akkor most érdemes lenne figyelemmel kísérni, hány V a töltés maximuma. AGM/EFB akkuval ez jelentősebben 14,4 fölé megy. (Mondjuk calcium silver is bír valamennyi plusz feszt)

(#9404) Remekelek28 válasza molnarpeter (#9403) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ennek mi célja? V miért?

(#9405) hroberto válasza Remekelek28 (#9404) üzenetére


hroberto
veterán

Mert a start/stop - os autóknál előfordul, hogy magasabb feszültséggel tölt a generátor.
Mielőtt én is sima akkut raktam a Giuliettába, rámértek a generátor feszültségre, de nem volt magasabb a mint egy átlag autóban.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#9406) TheProb


TheProb
veterán

Tegnap megint tartottunk Olman Zsolttal egy gyors Giulia álmodozós pettinget. Azt mondta, hogy hamarosan lesz "hack"/remap, amivel kikapcsolható lesz az ESC a többi modellben is, nem csak a Q(V)-ban.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#9407) Remekelek28 válasza hroberto (#9405) üzenetére


Remekelek28
őstag

Jah értelek,akkor elvileg az enyémben sem magasabb. :)

(#9408) molnarpeter válasza TheProb (#9406) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

ABS biztosíték helyére teszel egy kismegszakítós okosságot, azt bármikor le lehet nyomni (fékerő is elszáll mondjuk :DDD) vagy pl oldalgyorsulás szenzort is meg lehetne szakítani :F :D

(#9409) TheProb válasza molnarpeter (#9408) üzenetére


TheProb
veterán

Szerintem ő ezeknél egy fokkal szofisztikáltabb megoldásra gondolt... :DDD

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#9410) molnarpeter válasza TheProb (#9409) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bluetooth vezérelhető relé? ;] :DDD

Természetesen kíváncsi leszek azért, milyen megoldás jön létre :)

[ Szerkesztve ]

(#9411) HussarF válasza TheProb (#9406) üzenetére


HussarF
addikt

Bele lehet rakni a DNA kapcsolót a Q-ból a kisebbekbe is és akkor ott is lesz race mód azokkal a beállításokkal.

(#9412) Remekelek28 válasza HussarF (#9411) üzenetére


Remekelek28
őstag

A dna kapcsoló amugy min állit ha gyors fokozatba állitom?

(#9413) HussarF válasza Remekelek28 (#9412) üzenetére


HussarF
addikt

Min nem? :)
Más motorprogram, más menetstabilizátor beállítás, stb.

(#9414) hroberto válasza Remekelek28 (#9412) üzenetére


hroberto
veterán

Nem érzed, hogy érzékenyebb a gáz, direktebb a kormányzás, nyomatékosabb a motor... ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#9415) Remekelek28 válasza hroberto (#9414) üzenetére


Remekelek28
őstag

Kicsit lehet érezni,még nrm tapasztaltam ki annyira. Lehet a 105 lonál nrm érződik úgy.
Cdak nem tudom hogy ilyenkor a motortérben mi zajlik. Vslami pliszben rákapcsolhat?

(#9416) HussarF válasza Remekelek28 (#9415) üzenetére


HussarF
addikt

Ugyanaz, mint a "chiptuning", csak gombnyomásra.

(#9417) hroberto válasza Remekelek28 (#9415) üzenetére


hroberto
veterán

40 Nm plusz nyomatékot ad, úgyhogy észre lehet azt venni az 1.6 JTDm - ben is. :K

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#9418) Remekelek28 válasza hroberto (#9417) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igen ma teszteltem. Ki tud lőni rendesen. De azt nem értem a 105 lovat hogy plusszolja meg? És ezt miért nem csinálják igy alapból? Bár gondolom ilyenkor többet is fogyaszt.

(#9419) HussarF válasza Remekelek28 (#9418) üzenetére


HussarF
addikt

Uh, úgy látom, hogy nagyon a kályhánál kéne kezdeni. Nem tudom, hogy van-e valakinek kedve elmagyarázni a legalapvetőbb dolgokat egy modern hajtáslánccal kapcsolatban, de itt hagyok egy nyomot, amin elindulhatsz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9420) hroberto válasza Remekelek28 (#9418) üzenetére


hroberto
veterán

A teljesítmény elvileg marad. A nyomaték lesz több. Ahogy feljebb is írták, hasonló az mint egy "chiptuning". Gyakorlatilag más programra vált az ECU.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#9421) Remekelek28 válasza HussarF (#9419) üzenetére


Remekelek28
őstag

Annyira nem mélyülnék bele. Lényeg.h van ilyen is. Bár azt előbbvalónak tartottam volna,hogy a kuplungfelengedésnél levő megugrást kisimitsák. Ezt már a grande puntom is jobban tudta. Nagyon vissza kell tartani a kuplungot és nyomni a gázt,h ne ugorjak egyet. Sport fokozatba meg mégjobban érződik.

(#9422) hroberto válasza Remekelek28 (#9421) üzenetére


hroberto
veterán

Próbálj meg gáz nélkül indulni, ad ő magának annyit amennyi kell, és nem lesz megugrás.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#9423) Remekelek28 válasza hroberto (#9422) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nem csak az indulásnál. Minden fokozatban.

(#9424) hroberto válasza Remekelek28 (#9423) üzenetére


hroberto
veterán

Akkor ott lehet, hogy valami gond van. :F

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#9425) Remekelek28 válasza hroberto (#9424) üzenetére


Remekelek28
őstag

Kiplungcsere,meg kettőstömegű most volt,nem tudom lehet ott csesztek el valamit.

(#9426) bear_ válasza Remekelek28 (#9425) üzenetére


bear_
aktív tag

Milyen motor? Nekem az 1.4 tjet is ránt, ha nem húzatom ki rendesen.
A motortartó bak is lehet szar.

(#9427) Remekelek28 válasza bear_ (#9426) üzenetére


Remekelek28
őstag

1.6 dizel. De ez a jrlenség a régebbi kissebb autokra volt jellemző. Szerintem ha bármely fokozatbsn engedem felfele a kuplungot,vajsimán kellene mennie.

(#9428) molnarpeter válasza Remekelek28 (#9427) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nincs benne clutch delay valve? (Nem ismerem a konstrukciót részletekbe menően, de az szokott bizonytalan pedál-kontrollt eredményezni.)

(#9429) Remekelek28 válasza molnarpeter (#9428) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nem tudom konkrétan az mi. Bár sejtem a kuplunghoz van köze. Semi 1.6 105 lovas dizel semmi extra.

(#9430) TheProb


TheProb
veterán

Megjött Alfáék válasza a csúnyácska, új M3-ra (amiben elég sok QC koppintás látszik). ;] :

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#9431) Integrale válasza TheProb (#9430) üzenetére


Integrale
veterán

:DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#9432) TheProb válasza TheProb (#9430) üzenetére


TheProb
veterán

(Hopp, az QV akart lenni.)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#9433) Triathlete válasza TheProb (#9430) üzenetére


Triathlete
senior tag

Tegnap óta ilyenekkel van tele az Instagram.

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#9434) HussarF válasza TheProb (#9430) üzenetére


HussarF
addikt

Azért, ha a BMW hamarabb elérhetővé teszi ezt a színt, az elég nagy égés lesz az Alfának :(((

Már ők is érzik, hogy k.rva gáz olyan színekkel reklámozni hónapok óta (az ocra esetén már majdnem egy éve) az autókat, amik nem elérhetők. Nem is értem ezt a koncepciót. Nem csak a régi alfásokat dühítik fel, de bejön egy új vásárló, hogy szeretné azt az arany színt vagy azt a zöldet és megmondják neki, hogy bocsi, az nincs és nem is tudjuk, hogy mikor lesz. Vissza se jön többet az ügyfél...

(#9435) TheProb válasza Triathlete (#9433) üzenetére


TheProb
veterán

Meg Fb is, szvsz elég ordenáré lett ez a bimmer. Többek közt arról is rengeteg kép van, hogy mennyi mindenben copy-ztál a Júliát, pl. a QV hátsó spoiler 1:1 átvételnek tűnik.
Mondjuk valahol ez elismerés, ha már a bimmer másolja a Zalfát.

(#9434) HussarF: Wait, A Visconti Verde nem érhető el már hónapok óta? Vagy ez megint valami másik árnyalat? HAHU-n szerintem már láttam is párat.

2 is van atm HAHU-n, pl. [link] (Ez mondjuk egész jó ár érte, tekintve, hogy MY2020-as).
Bár ez nem annyira "rikító" zöld, mint a marketing fotókon...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#9436) HussarF válasza TheProb (#9435) üzenetére


HussarF
addikt

Ez nem a Verde Visconti, hanem a Verde Montreal. Ezt áprilisban mutatták be a MY20 Q bemutatóján. A Visconti a sötétzöld, ez meg a világos.

[ Szerkesztve ]

(#9437) TheProb válasza HussarF (#9436) üzenetére


TheProb
veterán

Hm, tru. Ez jóval b@szóbb. :Y ;] Én azt hittem, hogy a Verde lett idén bemutatva.
Ezek szerint, akkor ez már az elejétől fogva elérhető szín?

Egyébként nem védve az Alfát, de azért a Coronita Party szerintem erre is erősen rányomta a bélyegét.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#9438) HussarF válasza TheProb (#9437) üzenetére


HussarF
addikt

A Verde Visconti lett az alap MY20 modellekkel bemutatva, a GT Junior Ocra-val együtt tavaly decemberben. Ahogy jött januárban az árlista az már rendelhető is volt. Az Ocra-t még tovább lebegtették. Aztán áprilisban végre bemutatták a MY20 Q-t, akkor mutatták be a Montreal zöldet vele. De az árlista csak június/júliusban jött ki rá. Akkor jött a nagy meglepetés, hogy se Montreal zöldet, sem az arany színt még nem lehet rendelni.

A korona parti valamit betehetett, bár amúgy is jó nagy kihagyást raktak a Q-ra, mert októberben leállították a gyártását és már decemberben azt suttogták, hogy 2020 Q2-re jön vissza csak. Aztán végül Q2 legvégére érkezett. Max 1-2 hónapot csúszhatott így a tervezetthez képest.

De egyébként erre nincs különösebb mentség szerintem. Nem arról van szó, hogy mondjuk nem készült el valami hardver/szoftver eszköz, ezért csúsztatni kell. Ezek csak színek. Nincs nyitvaa festékbolt vagy mi? Vicc...

[ Szerkesztve ]

(#9439) Patrick


Patrick
addikt

Volt egy Giulia németeknél 5,5 milláért, 1 hét alatt elvitték kb. Most van egy 6-ért, kiv leszek meddig lesz kint. :D

7 millám van rá... lassan valaki felpakolhatna egyet hahura. ;]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#9440) Winne


Winne
nagyúr

Urak. Adott egy Grande Punto. Az ajtókon van az elektromos ablak vezérlője, a bal oldalon mindkét ablakhoz. Itt a jobb oldali ajtóhoz tönkrement a vezérlő, a jobb oldali ajtón továbbra is működik. A kábelezéssel lehet a gond, vagy valami költségesebb dologra számítsak?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#9441) TheProb válasza Patrick (#9439) üzenetére


TheProb
veterán

A héten kíváncsiságból pont felnéztem mobile.de-re, meg autoscout-ra, de kb ott is az a helyzet, mint itthon. 10 milla alatt nincs autó. De ott inkább 12körültől indul a választék.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#9442) HussarF válasza Patrick (#9439) üzenetére


HussarF
addikt

Nagyon nem éri meg külföldről behozni most. Ugye eleve adott az, hogy a külföldi új ár kb. 10-15%-al magasabb. Erre jön rá, hogy a forint is megrogyott az euróval szemben... Külföldről most csak nagyon drágán tudsz vásárolni. Persze, itthon meg nincs kínálat...

[ Szerkesztve ]

(#9443) molnarpeter válasza Winne (#9440) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kapcsoló panelt meg lehet nézni, hátha szét lehet szedni, akkor direktben rá lehetne próbálni, gomb a gond vagy sem :D (vagy pinout alapján összezárni a megfelelő két szálat). Azért érdemes a kábeleket átnézni, ott meg egy szakadás vizsgálat, vagy pl nyitott ajtóval köteget megmozgatni, közben gombot nyomva... :F Egyszerre abbahagyta fel- és lefelé is a gomb a vezérlést?

[ Szerkesztve ]

(#9444) Patrick válasza HussarF (#9442) üzenetére


Patrick
addikt

Hát nagyon nem egyszerű... :(

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#9445) Winne válasza molnarpeter (#9443) üzenetére


Winne
nagyúr

:R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#9446) HussarF


HussarF
addikt

Ezek a MY20 hátsó lámpák a Quadrifoglio-n szerintem nagyon jók lettek. Eddig szinte egy nagy piros búra volt az egész, ami különösen a piros kocsikon volt esztétikailag kedvezőtlen. Nem tagolta eléggé a formát. Ezzel így most sokkal jobban néz ki (szvsz):

pre-MY20:

MY20:

pre-MY20:

MY20:

(#9447) Patrick válasza HussarF (#9446) üzenetére


Patrick
addikt

Szerintem is jobb, dögös a kicsike... Hejj, mire lesz nekem ilyenem... :D Sajnos soha... :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#9448) molnarpeter válasza Patrick (#9447) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vállalkozásra tartós bérlet? Kevesebb pénz áll benne, ÁFA 50% leírható minimum.

(#9449) HussarF válasza molnarpeter (#9448) üzenetére


HussarF
addikt

Szerintem inkább a nyílt végű pénzügyi lízingre gondoltál (bár sok mindenben elég hasonló).
De ilyen konstrukciót csak új, vagy alig használt autóra szoktak adni (ökölszabály: max 2-3 év).

(#9450) Patrick válasza molnarpeter (#9448) üzenetére


Patrick
addikt

Nem vagyok vállalkozó. :) Esetleg a 2. Giulia lehet majd Veloce, vagy a 3. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.