Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8601) TheProb válasza Elektrosokk (#8600) üzenetére


TheProb
veterán

Hál' isten, van még remény. Akkor csak nem ismerem a gyerek stílusát vagy túl korán volt még, hogy felfogjam az iróniáját. ;]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8602) HussarF válasza HussarF (#8550) üzenetére

Na, lefoglalóztam az autót, meggyőzött. Egyben volt nagyon. A szabadba fúj le a lefújószelep. Gázelvételre sziszeg, mint egy Subaru WRX, nagyon feeling-es :DD

Most már eladó a 159-em, itt kb elérhető minden info róla, ha valakit érdekelne: [link]
Remélem ez nem topik-szabályellenes, ha igen, akkor töröljétek

(#8603) máyköl válasza HussarF (#8602) üzenetére


máyköl
veterán

Kicsit lemaradtam. Mi az oka hogy megy az Alfa? :)

(#8604) HussarF válasza máyköl (#8603) üzenetére

Jön a Giulia majd (remélhetőleg, bár már hónapok óta az olaszoknál pattog a labda és nem nálam) és kell mellé egy szaladgálós, munkába járós, utcán állós autó, amire sajnálnám a 159-et. Így Bravo-kat nézegettem helyette, mert mindig is tetszettek. Ami ma néztem, az pedig meg is győzött.
Most utólag még az amore-n is megtaláltam a srácot, volt már 3 Alfája is, ráadásul láttam én többször is blogjait. Ismerős is volt, amikor megérkezett

[ Szerkesztve ]

(#8605) máyköl válasza HussarF (#8604) üzenetére


máyköl
veterán

Atfutottam a 159 -ed Amore -on, komoly gond nem volt az autoval. Mennyi meter van most benne?

1-2 tippet el is mentettem, ugyanez van nekem csak Sw.

(#8606) HussarF válasza máyköl (#8605) üzenetére

Most, hogy hazaértem BP-ről, asszem 273 300 km. Céges területi képviselőé volt az első 4 évében, évi 50k bele is szaladt (ahogy egy dízelnél szokás), én már 4 évesen 205k km-rel vettem. Azóta nálam évi 15-16k ment bele, de én is optimális dízelhasználatban működtetem, 90% autópálya (M6 BP-Paks). Ezért is sajnálnám megb.szni az eddigi gyakorlatot és városi szaladgálósnak beállítani. Meg második autóként egy alacsonyabb fenntartásút akartam inkább. Részleteket szívesen írok privátba egyébként, de nagy vonalakban:
- 2.0 JTDm
- 2011/10 forgalomba helyezés (Magyarországon először forgalomba helyezett)
- téli és nyári alu garnitúra is jár hozzá, téli gumik nagyon jók, a nyáriak is bírják még.
- Végig Csörinél szervizelt

Kitakarítom szépen a belsejét is és jövő hétvégén megy fel a hahu-ra. 2,3M-ért lesz meghirdetve.

(#8607) TheProb válasza HussarF (#8602) üzenetére


TheProb
veterán

Grat, várunk a Bravo-s csoportban! :K

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8608) HussarF

Koronavírus: egész Olaszországot lezárják

Sosem lesz új kocsim, fasza...

(#8609) Triathlete válasza HussarF (#8608) üzenetére


Triathlete
senior tag

Folcvágened lehet :)) ;)

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#8610) HussarF válasza Triathlete (#8609) üzenetére

Lehet az sem sokáig, ha így folytatódik...

(#8611) vekk200


vekk200
tag

Sziasztok családunkban került egy Alfa 159 1.8 Mpi és szeretnénk rajta váltó olajat is cserélni nem találom a le ersztő csavart és a feltöltő sem egyértelmű számomra aki esetleg tudna segíteni előre is köszönöm nektek.

(#8612) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Ma be kellett mennem a városban, és ha már...akkor 'ki tud zongorázni' önkéntességi alapon megkaptam a nyakamba az Ítéletnapi nagybevásárlást is, mivel állítólag én elég termetes és megfelelő mértékben szociopata vagyok ahhoz, hogy válogatás nélkül áttoljam apun, anyun, gyereken, bácsin és nénin a bevásárlókocsit...és tényleg...meg én, amilyen makacs f@sz, majd úgyis kihordom lábon a lépfenét, TBC-t Covid-19-et. #tisztáldozat

Rá kellett jönnöm, hogy a GT-ben csak papíron van meg a liter meg a (tört)köbméter, a gyakorlatban a formákban és ívekben elveszik a rakodótér fele; hozzáteszem: a szatyor, zacskó, stb. a gyengéknek való...én mindent hánytam be, mint mosatlant a mosógépbe.

Egyébként tényleg vicces, ahogy le van rabolva minden..."Hozzál csirkemellet és darált marhát"...Jó. Mindenesetre no para, nincs lehetetlen: hetekre elegendő mézes és bacon-ös mangalica kolbász, satjtválogatás, mindenféle egzotikus felvágott/sonka biszbaszok és minden pikáns szalámi fajtából legalább egy rúd/csomag. Ezekből nem lesz 'pékné csülök', de legalább nem éhesen várjuk az Apokalipszis lovasait.

Azért jól ki van ez találva, pl. a nyolcas 'zsugor' CCola már csak az anyósülés lábánál fért el. Na, nálunk senki nem iszik kólát...de annyira belejöttem a túlélésbe, hogy muszáj volt abból is vennem.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#8613) HussarF válasza LZs?! (#8612) üzenetére

Itt vidéken nincs világvége feeling, az egyetlen problémám, hogy a konditermet ne zárják be.

Közben meghirdettem a feketét. Próbáltam nem túltolni a leírást, de megviccelt, mert alig tudtam linket beletenni, csak ilyen vicces módon. Remélhetőleg az eszesebbje ki tudja bontani azért.

(#8614) TheProb


TheProb
veterán

Giulia MY2020 összefoglaló. Azért az a "Autonomous cruise comparable to Tesla" kicsit erős, nem?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8615) HussarF válasza TheProb (#8614) üzenetére

Ja, most hogy mondod... Én már tavaly szeptemberben bedobtam ezt ide, de fel se tűnt.
Ez lehet, hogy egy olyan teszt, mint amikor egy nagy mellű csajt tesznek egy képre és ha észreveszel bármi mást, akkor b.zi vagy ;]
"Ha Alfásként nem ugrod át azonnal az önvezetésről szóló részt, akkor van egy rossz hírem... " ;] ;]

(#8616) Patrick


Patrick
addikt

Na jóvan akkor, nekem sem tűnt fel. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#8617) HussarF

Egyébként durva, hogy ez a vírus helyzet is milyen hatással van az autópiacra. Eddig hetekig nézegettem a Bravo-kat, szűrők: benzin és 2011<
Eddig mindig 10-12 találat volt, most a hét közepe óta már csak 7, most néztem, már csak 6.
Nincs külföldi utánpótlás, az árakat is megtolhatja felfele. Én is ezért hirdettem meg egy 100-assal drágábban a kocsit, mint eredetileg akartam. Mondjuk a 159-eknél nem vettem észre, hogy fogyna a készlet :D Na majd meglátjuk, mi lesz...

(#8618) Phobion


Phobion
őstag

Tudja esetleg valaki, hogy Törökországban legyártott új Fiat-ok továbbra is Olaszországon keresztül fognak Magyarországra érkezni, vagy most a járvány miatt más útvonalon jönnek majd?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#8619) kisza25 válasza Phobion (#8618) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az enyém annó úgy jött, de passzolom.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8620) TheProb válasza HussarF (#8615) üzenetére


TheProb
veterán

Asszem lebuktam... :DDD

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8621) CharlieDrop válasza HussarF (#8617) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Be fog szakadni. Nem számít, hogy nincs utánpótlás, pénzük sem lesz az embereknek.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8622) LZs?! válasza CharlieDrop (#8621) üzenetére


LZs?!
aktív tag

+1

Más:

Ma bent vagyok az irdoában, és talán még az otthonlétnél is 'biztonságosabb': a mai recis lányka (már napi váltásban, egyesével vannak) szerint tegnap 60 ember volt bent az 1700-ból... Tiszta '28 nappal később' érzés az épületben barangolni, viszont a takarítás/fertőtlenítés folyamatos. Ha ez általában ilyen lenne, és nem ékelődne közé 1,5 órás autózás (ma 30p), akkor még preferálnám is az otthoni munka helyett.

A gyári ezüst (?) szín egész jól áll neki törtfényben (pl. itt garázs, vagy felhős idő), ahogy kiadja a formát és az árnyékvonalakat. Az a gond, hogy egy ennél világosabb szín csak rosszabb lenne, de azok sötétebb színek, amiken lamentálgatok, viszont halványítanák a formát.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#8623) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Besz@rás... Ma reggel 363-ért tankoltam a 'telivér' OMV benzint.

Nevermind...

(#8624) kisza25 válasza LZs?! (#8623) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Lesz az még kevesebb is

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8625) TheProb válasza LZs?! (#8622) üzenetére


TheProb
veterán

De szép tágas parkoló, hol van ilyen? :D

Nálunk (IBM) már keddtől HO-ban kell lenni, hétfőn 5en voltunk bent az infoparkban. Én is inkább bent lennék, csak lehet már le is van zárva az épület, fene tudja.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8626) LZs?! válasza TheProb (#8625) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Az IP-tól egy köpésre... ;)

Nevermind...

(#8627) TheProb válasza LZs?! (#8626) üzenetére


TheProb
veterán

BT? Evo?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8628) LZs?! válasza TheProb (#8627) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Igen... ;)

Nevermind...

(#8629) mekker válasza LZs?! (#8622) üzenetére


mekker
őstag

még árulod az autót?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#8630) LZs?! válasza mekker (#8629) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Igen. Jön kéthetente a HaHu-s email, én pedig rányomok a hosszabításra...

Nevermind...

(#8631) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, a feleségem 2005-ös évjáratú 1.3 Multijet Grande Puntojával kapcsolatban szeretnék kérdezni dolgokat.

Mennyire jellemzőek ezekre az autókra a féltengely hibák? 3. és 4. fokozatban, 60-70 km/h között, jelentősebb gázadás esetén rángat az autó. Téli és nyári kerékkel is csinálja és nagyjából csak a féltengely maradt, mint hibalehetőség. Ha cseréljük, ezeket párban kell, vagy elegendő azt cserélni, amelyik hibádzik?

Elképzelhető az, hogy egy hangosabb zenehallgatást követően, a jobb hátsó ajtóban lévő 15 éves gyári hangszóró membránja elrepedt? :) Ha igen, akkor tudja valaki mekkora átmérőjű szetteket kell vennem az ajtókba (egyszerre gondoltam a cseréjükre elöl és hátul).

(#8632) Mr X válasza rover45 (#8631) üzenetére


Mr X
veterán

Féltengelynél nem rángat, hanem ráz, mintha az orra kóvályogna ide-oda.

(#8633) rover45 válasza Mr X (#8632) üzenetére


rover45
senior tag

Kóválygást konkrétan nem tapasztaltam, de gyakorlatilag ilyenkor az egész autót berázza.

(#8634) zoo8800 válasza rover45 (#8631) üzenetére


zoo8800
veterán

Pont ilyen tünet volt, amikor a Bravon beszart a belső féltengelycsukló.
Gyorsításkor beleremegett az egész kocsi.

rip and tear, until it is done

(#8635) molnarpeter válasza rover45 (#8631) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Rángatás féltengely miatt furcsának tűnik, bár nem lehetetlen, esetleg difitől kezdve csapágy holtjátékokat lehetne ellenőrizni. Hat golyó Kft foglalkozik felújítással, alapvetően nem ritka hiba a típusnál. :K

Hangszórók hullanak, mint a legyek, elöl 16.5, hátul 13 tudtommal.

(#8636) rover45 válasza molnarpeter (#8635) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek!
Sokat segítettetek :R

(#8637) TheProb válasza rover45 (#8633) üzenetére


TheProb
veterán

Szia!

Rángatás és rázás valóan nem ugyan az, de szerintem te utóbbira gondolsz. Gázadásra ha beremeg a kormány/autó akkor elég jó eséllyel valóban a féltengely lesz. Bravo-nál ez konkrétan típusbetegség, nem lepődnék meg, ha a Punto-ban is hasonló lenne a helyzet, már csak azért sem, mert kb. együtt gyártották őket. Nem muszáj őket párban cserélni.

A javításról megoszlanak a vélemények, hogy cserélni vagy felújíttatni jobb-e, mindkettőre vannak jó és rossz tapasztalatok egyaránt. Én első körben csak csillagot cseréltettem (jobb oldal), majd ~1évre rá a másik oldalt már felújíttattam.
A jobb oldali csillagot 2018.feb/245.280-nál cserélték, a bal oldalt 2019.máj/257.213-nél, egyelőre még mindkettő kitart. Viszont a bal oldalt az előző tulaj 2017.aug/230.003-nál javíttatta, szintén csak csillag cserével. Látható, hogy sokáig bírta...

Szóval ezért is döntöttem másodjára a felújításnál, Olman Zsolt is inkább ezt javasolta.
Illetve 3. megoldásként valaki kompletten cserél mindent (kehely, csillag, tengely, stb.). Ebay-ről szokták rendelni hozzá a kit-et.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8638) Integrale válasza LZs?! (#8612) üzenetére


Integrale
veterán

"Bad reklám is reklám too"

(#8639) LZs?! válasza Integrale (#8638) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Pónit szeretnék. Milyet? Mindegy...csak tarka legyen. Tessék! Ááá..másmilyet...

Nevermind...

(#8640) HussarF válasza LZs?! (#8639) üzenetére

Tökéletes legyen és olcsó ;]

(#8641) LZs?! válasza HussarF (#8640) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Akkor Suzuki-t kell venni; ha elég, hogy csak tökéletes, akkor KIA-t... :B

Nevermind...

(#8642) kisza25 válasza LZs?! (#8641) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

volt amikor a kia is olcsó volt, de tökéletes szerintem még nem volt :P
volt kia pro cedd-em, hyundai i20 és i30 :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8643) LZs?! válasza kisza25 (#8642) üzenetére


LZs?!
aktív tag

1st Gen Ceed nálam is megfordult, az meglehetősen kompromisszumos volt; imádtam a rideg tejfölösdoboz-műanyag 'bi-colour' kárpitozást...

De szerintem a mostani 'Ceed & felette' KIA felhozatal a <30e Euro-s kategóriában összességében veri a mezőnyt ár/érték arányban, ha a szubjektív ergonómia, komfort, felszereltség (necces...), anyaghasználat, kivitelezés, praktikum csillagban nézem a dolgokat.

Kucsszavak: 'szerintem' és 'szubjektív'

Nevermind...

(#8644) kisza25 válasza LZs?! (#8643) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amikor 2,69M volt az alap ára és extrázva hoztam el 3,15M Ft-ért a kia pro ceedet a szalonból, a többi hasonló autó 3,9-4M Ft-tól indult, akkor tényleg jó volt az ár/értéke. Szerintem a fiat tipo ilyen most (még). Most is kihoznék szívesen egy kia pro ceedet a szalonból, de 6,5M től indul:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8645) LZs?! válasza kisza25 (#8644) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Szerintem a Tipo 4M-ig egy nagyon korrekt opció, felette (pl. kombi TáDé) már érdemes lehet körbenézni, de ár/érték-ben odateszi magát.

Maga a kocsi annyira nem tetszik, mint anno a GPunto; de ha ma hirtelen úgy kéne autót vennem, mint anno a GP-t, t.i. kell valami tartós és pofás, korrekt áron és most, jó eséllyel a 5door Tipo-t választanám a piacon.

Re. ProCeed

Igen, mindenkitől azt hallom, hogy nagyon tetszik nekik, pl. kollégám ősz óta szemezgetett az 1.6T-vel. Én meg úgy vagyok vele: igen...tényleg...hmm, igen.............de nem. :)

Nevermind...

(#8646) kisza25 válasza LZs?! (#8645) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hyundai/kia-val mindig elégedett voltam, de külsőre elmegy kategória. (2011 kia pro ceedre nem nagyon néztem vissza a parkolóban:P) a tipo-ra meg mindig vissza nézek és sikszor otthon is nézegetem az ablakból.
Na ez az új proceed meg kell kategória, külső/belső :K
Páromnak nem tetszik az új pro ceed, a régitmeg Ő választotta.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8647) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Punto-ból melyik motor ajánlott? 1,25 69ló, vagy az 1,4 8v 77 ló? Melyik a megbízhatóbb?
A 0,9 86 ló turbó az kerülendő, vagy nincs vele gond?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8648) HussarF válasza LZs?! (#8645) üzenetére

Sztem az új Tipo nagyon jól néz ki, főleg aszedán (szedánpárti vagyok), csak kellett volna az az 1.4T 120 lovas benzinmotor. Azt hiszem, csak az 5 ajtós sportváltozatában van az. Azért nagy kár. De amúgy jól néz ki elöl-hátul. A hátsó lámpájának a különleges formája nagyon tetszik.

(#8649) LZs?! válasza kisza25 (#8647) üzenetére


LZs?!
aktív tag

1,4 8V

Az 1,2 8V városban nem fog kevesebbet enni, az országúton óra szerint 90kmph-val meg praktikusan egymindegy; az autópálya óra szerint 110-120kpmh felett mindkettővel kihívás. Egyébként pedig kvázi tökugyanaz a két motor, és annyira komplex konstrukció, mint egy fakocka. Anno a Punto IIB-m 1,2-es volt, a GP pedig 1,4-es.

A 0,9T egy fura állat: Szardínián a bérelt Pandában ez ketyegett; túrázva, illetve pályán simán beletettem 500++ km-t egy tankkal (smucig módban vezetve, mivel ott szépen mérik a benzint). Cserében gusztustalan...és nem hinném, hogy a Punto-ban az 1.4 alatt enne.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#8650) molnarpeter válasza kisza25 (#8647) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

TwinAir, MultiAir motoroknál rémlik 1-2 drágább nyűg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.